DOLAR 1.604 - EURO 2.202 - ALTIN 68.80 - IMKB 63278
Salı 1 ŞUBAT 2011
KARA KUVVETLERİ ÖNÜNDE SİLAHLI EYLEMCİ TRT Okul yayına başladı Spor Toto Süper Lig'de 19. Haftanın görünümü Eskişehirspor: 1 - Konyaspor: 0 Adanaspor: 2 - Kartalspor: 3 KCK bölge sorumlusu Malatya'da yakalandı Üniversite hastanelerine sevindirici haber Tunceli MHP İl Başkanlığı'nda patlama Şahin: CHP'lilerin dilekçeleri bu sabah ulaştı Erzurum'da kar yağışı müsabakaları erteletti habertaraf.com
 
 
 
Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
 
 
 
 
Mustafa Yolcu
Siyaset ağzı
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Hacı Hasan Dinç 24. yılında anıldı
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Suikastte JİTEM izi
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Ne biçim bir ordu buuu!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Terbiyesizleşmeyin
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Ankara hâlâ demokrasi demedi
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Çevremizdeki halk hareketleri bizi ne kadar etkileyecek?
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Üniversite hastaneleri çöküşün eşiğinde mi?
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Yeni liderlik
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Mısır'ın ekseni kayarsa İsrail ve ABD ne yaparlar?..
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Paşasının Kılıçdaroğlu'su!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Başbakanı kendi silahıyla vurmak
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Erbakan Hoca neyi gördü de?..
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Mısır nereye?
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
CHP seçime bu oyunlarla mı gidiyor?
 
 
 
 
Kadir SARIKAYA
 
İbrahim YILDIRIM
 
Reşat PETEK
 
İlter SAĞIRSOY
 
Serdar AYDIN
 
 
 
Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
 
 
 
TRABZON- Numan Kurtulmuş: CHP'lilerin sokakları adres gösteren açıklamaları antidemokratik.
 
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP'lilerin sokakları adres gösteren açıklamalarını fevkalade antidemokratik bulduğunu söyledi.

Numan Kurtulmuş, üç günlük Karadeniz ziyareti kapsamında bugün de Trabzon'da temaslarda bulundu. İlk olarak bir restoranda teşkilat mensupları ile bir araya gelen Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, Tunus, Cezayir ve Mısır'da yaşanan gerginliklere değindi.

Söz konusu olayların aslında dünyadaki medeniyet krizinin çok somut göstergelerinden birisi olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Bununla birlikte sadece Afrika'nın, Latin Amerika'nın, Asya'nın yoksul ülkelerini değil, dünyanın iktisaden gelişmiş ülkelerini de ilgilendiren en önemli hususlardan birisi gelir dağılımındaki adaletsizlik, fukaralık ve işsizlik gibi konuların çok ciddi şekilde toplumları derinden etkiliyor olduğudur." dedi.

Bir insanı yarım ekmeğe muhtaç etmek kadar büyük zulüm olamayacağının altını çizen Kurtulmuş, dünyanın da bu krizlerin içerisinde olduğunu savundu.

Kurtulmuş, olaylarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Öyle görülüyor ki, bu krizler dünyada önemli bir şekilde de devam edecektir. Temennimiz dost ve kardeş ülkelerdeki bu karışıklıkların biran önce son bulması. Bu ülkelerde de halkın sesinin yükselmesi, halkın yönetim ve karar süreçlerinde etkin hale gelmesi ve halkın hiçbir şekilde küresel emperyalizmin ya da yer yüzünü açlığa, fukaralığa mahkûm eden bu sistemin pençesine bir daha düşmemesidir."

YÜZDE 10 BARAJI KALKMALI

Türkiye'de AK Parti ve CHP arasında bir takım değerler üzerinden toplumu kutuplaştırma siyaseti yürütüldüğünü savunan Genel Başkan Kurtulmuş, bunun ülke için tehlike olduğunu ileri sürdü. Bu iki kutuplu siyasetin bir parçası olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye'de iki partili bir sistem istiyorum' dediğini belirten Kurtulmuş, "Emriniz olur Sayın Başbakan, iki partili bir sistem bu ülkeye fazladır, isterseniz bütün partilere kapatalım, sadece siz tek başınıza ülkeyi yönetin." ifadelerini kullandı.

"Halk 12 Eylül'de 'ihtilalciler yargılansın' dediği halde, ihtilalcilerin neden yargılanmadığını şimdi daha iyi anlıyoruz" diyen Kurtulmuş, "Çünkü Türkiye'de iki partili siyasal sistemi yerleştirmek için 12 Eylül ihtilali yapılmıştır, ihtilalin nedenlerinden birisi budur. Şimdi öyle anlaşılıyor ki, bu iki partili siyasal sistemin oluşması için vaktin tamamlandığını Sayın Başbakan düşünüyor ve bu sistemi yerleştirmeye gayret ediyor. Bunu yaparken de yine çok benzer şekilde 12 Eylül ihtilalcileri ile aynı şeyi söylüyor. Örneğin diyor ki, 'Yüzde 10 barajı kalkarsa istikrarsızlık olur' Bırakın de bunu, Allah selamet versin, Sayın Kenan Evren Marmaris'ten söylesin. Bunu söylemek seçilmiş bir Başbakan'a yakışmaz. Yüzde 10 barajı, Siyasi Partiler Yasası, Seçim Yasası, Meclis İç Tüzüğü gibi birçok antidemokratik yapı 12 Eylül'den sonra kurulmuştur ve 12 Eylül rejiminin, Türkiye'ye depolizite etmek, yana halkın büyük kesimlerini politikadan uzaklaştırmak ve Türkiye'de Amerikanvari bir sistem kurmak ön gördüğü en önemli yapı taşlarından bazılarıdır." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'a yüzde 10 barajıyla ilgili iki tavsiyesi olduğunu dile getiren Kurtulmuş, şunları söyledi: "Birisi, şu yüzde 10 barajlarından Türkiye'nin siyasi tarihinde medet uman siyasi partilerin tarihlerini okusun. Yüzde 10 barajının arkasına sığınarak iki dönemde iktidar olmuş, bir kere cumhurbaşkanlığını almış, rahmetli Turgut Özal gibi fevkalade karizmatik ve milletin sempati duyduğu bir lidere de sahip olan Anavatan Partisi şimdi nerededir? İktidara geliyorum diye mevcut statükonun bütün gücüyle destek verdiği Milliyetçi Demokrasi Partisi acaba şimdi nerededir? Yâda SODEP gibi partiler şimdi nerededir? İkincisi, illa bu barajları istiyorsa ve yüzde 10 barajı da yetmiyorsa, bu barajları yüzde 30'a çıkartın da daha rahat edin."

Bütün bu tartışmaların Türkiye'de iki partili bir sistemi ve ardından da başkanlık sistemini kurmaya yönelik olduğunu ileri süren Kurtulmuş, ileri bir demokrasinin en önemli göstergelerinden birisinin başkanlık sistemi olduğunu, ancak Türkiye'nin bugünkü antidemokratik yapısıyla başkanlık sistemine geçemeyeceğini kaydetti.

"CHP'NİN TAVRI SON DERECE ANTİDEMOKRATİK

Kurtulmuş, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bazı CHP milletvekillerinin AK Parti'ye karşı halka sokakları işaret eden 'direnme' açıklamalarının, millete bir takım isyan ya da protesto çağrıları yapmayı fevkalade antidemokratik bulduğumu ifade etti. Kurtulmuş, bu yöndeki soruyu şöyle cevapladı: "AK Parti'nin en büyük gücü CHP gibi bir ana muhalefet partisi olmasıdır. 8 senedir AKP ve CHP birbirinin değirmenine su taşıyor. 8 senedir 'Derviş modelini sen mi daha iyi uygulayacaksın ben mi daha iyi uygulayacağım' diyen CHP'nin tam da böyle bir konjonktürde hem de mevcut statüko devam etsin diye millete bir takım isyan ya da protesto çağrılarını yapmayı fevkalade antidemokratik bulduğumu ifade etmek isterim. Eğer gerçekten bu memlekette bir takım protestolar yapılacak idiyse örneğin fındıkla ilgili bu kadar problem varken CHP nerededir, ya da çayla ilgili bu kadar sıkıntılar varken CHP nerededir? Tuzla tersanelerinde insanlar ölümü gönderilirken CHP nerededir? Sayın Başbakan 'Biz üniversite mezunlarına iş bulmak zorunda değiliz' dediği zaman, CHP nerededir? CHP 'bu neoliberal modeli tamamen kaldıracağız ve milletin ekonomisini şu şekilde kuracağız' diye niye şimdiye kadar söylemiyor? Dolayısıyla CHP'nin bu tavrı aslında seçim öncesinde AKP'nin ekmeğine yağ sürüyor, AKP'nin değirmenine su taşıyor. Bunun milletteki reaksiyonları başka yönlere kanalize etmekten başka bir anlamı olmadığı kanaatindeyim."

"28 ŞUBAT OLMAZSA TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLUR"

Konuşmasının sonunda Trabzonspor'a da değinen Kurtulmuş, 28 Şubat postmodern darbesine atıfta bulunarak, "Bu sene eğer bir 28 Şubat olmazsa Trabzonspor'un şampiyon olacağına inanıyorum." dedi.

Geçen yıl Bursa'da 'eğer bir 28 Şubat olmazsa bu sene Bursaspor şampiyon olacak' dediğini ve öyle de olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, "Çünkü iyi top oynuyorlardı. Bu sene de eğer bir 28 Şubat olmazsa Trabzonspor'un şampiyon olacağına inanıyorum. İyi top oynuyor. Ama yarınki Fenerbahçe maçını bir geçin de ondan sonra şampiyonluğa doğru gidin." şeklinde konuştu.

Kurtulmuş, daha sonra Uzunsokak ve Kunduracılar Caddesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

CİHAN

29 Ocak 2011 - 15:08:13
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:29İyimaya: Uzlaşma zemini hasıl olmadı
19:59Batum: Seçimde ağzının payını mutlaka alacaktır
16:11Büyükerşen, istifasını DSP'ye gönderdi
15:59CHP'li Kart: Başbakan eşkıyanın başıdır
15:38BOZDAĞ: CHP'NİN İDDİALARI MESNETSİZ
14:43Kılıç: Yargı hesap soracak
14:23CHP: KOMİSYONU TAM OLARAK BOŞALTMADIK
13:11CHP'ye AYM yolu göründü
10:59CHP'yi karıştıran iddia
10:50Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
Daha fazla haber göster
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
17:22BAŞESGİOĞLU VE ŞEKER MHP'YE KATILDI
17:00Günay: Alkol uygulaması kaygıları giderecek
16:52Yazıcı: HAS Parti'nin baraj sorunu yok
15:38"CHP 26 metrekareyi 27 bin metrekare yaptı!"
14:46BBP, 19 yaşında
14:08"Sanat, düşmanlığa katkı yapmamalı"
14:05MHP'li 4 belediye başkanı istifa etti
11:57Eminağloğlu CHP'li üyelere destek verdi
11:34Google'dan delil toplayan Kılıçdaroğlu zor durumda
10:44Mesut Yılmaz: CHP ve MHP'ye yardıma hazırım
23:54CHP ile DSP'nin arasını açan anıt
23:52AK Parti Erfelek İlçe Başkanı istifa etti
22:40Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'i partisine davet etti
22:37Erdoğan: Silah tüccarları kazandı, çeteler kazandı
21:55'Kadın milletvekili sayısı daha da artırılacak'
20:41Gökcan Ak Parti'den milletvekili aday adayı
20:00'Adana'da birlik ve beraberliği sağladık'
19:05AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'na yeni atama
18:59Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 10 bin lira daha ödeyecek
17:45Eroğlu: AK Parti'nin tek alternatifi biziz
15:51CHP, AK Parti binasına casus göndermiş!
15:31Erdoğan: Tepeden inmedik, gençleri anlarız
15:28Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi kurtaracağız
15:09"E-Muhtıra, sitede hala neden duruyor?"
15:03Erdoğan'ın gençlerle buluşmasına protesto
14:57BDP'li Ata: Cezaevlerinde hak ihlalleri var
14:34MHP: Haberal'ın adaylığı gündemde yok
14:28Kılıçdaroğlu, hafta sonu Karadeniz'de
13:58Aysel Tuğluk'un 70 yıl hapsi istendi
13:43Özbudun'dan '100 milletvekili' önerisi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Fethi ERDOĞAN
“Kaht-ı rical” den kurtulduk mu?
 
 
İbrahim YILDIRIM
Kurtlar Vadisi Filistin
 
 
İlter SAĞIRSOY
Kayseri'den Haseki'ye yüzde 80 destek
 
 
Kadir SARIKAYA
Shalom Aleichem
 
 
Necmettin EVCİ
Hesap sorulacak!
 
 
Serdar AYDIN
Ömer Çelik’in halleri!
 
 
 
 
Mısır'da hükümet resmen istifa etti
 
Arslan Bulgaristan'da emekli albay ile görüştü
 
ÖCALAN'A "SUİKASTI" YILMAZ MI BİLDİRDİ?
 
Yazıcıoğlu'nun ölümündeki şok detay
 
Jandarma 'JİTEM'i kabul etti
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.594
1.604
 
 Euro
2.187 2.202
 
 Sterlin
2.525 2.570
 
 Altın
68.14 68.80
 
 IMKB
63278  
 
 
Yüksek yargıyı bekleyen tehlike...
 
Yüksek yargıda yıllarca görev yapan Cevdet İlhan Günay, yargı reformunun gecikmesiyle ortaya çıkacak tehlikelere dikkat çekti.
 
 
 
 
  Seçime aylar kala CHP'de sular durulmuyor. İşte yeni iddialar...  
 
 
 
  Oyunlar Köyü’nde görevli personelin Kanadalı bayan sporcuları taciz etmesi bomba gibi patladı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin