DOLAR 1.580 - EURO 2.185 - ALTIN 68.25 - IMKB 65307
Çarşamba 2 ŞUBAT 2011
OTOBÜS DEREYE UÇTU: 7 KİŞİ ÖLDÜ Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumunda Adana Demirspor- Elazığspor: 3-0 Gül: Reformu lider yapmazsa halk yapar A Milli Basketbol'un başantrenörü Ene oldu Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı Süper Lig'de 20. haftanın hakemleri açıklandı Mısır'da korkulan oldu: Taraflar çatışıyor Gün ortasında Dolar 1,577 TL, euro 2,181 TL Defne Joy Foster evinde ölü bulundu habertaraf.com
 
 
 
TESEV Ortadoğu raporunu yayınladı
 
 
 
 
Mehmet ALKIŞ
Bediüzzaman'ı doğru anlamak
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Barış Manço'nun vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Tanka çıkacağına İnce'yi sustur
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Pespaye olma... Çalış!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Türkiye'nin örnekliği
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Kar mı yağmış yüce dağlar başına?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsyan ahlakı ve CHP
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
El Cezire'den CHP'ye dersler
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan açıkça “Git artık” dedi
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Tebrikler: Mısır'ın halkına ve Türkiye Başbakanı'na
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Susarak konuşmak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mısır üzerinden İsrail'e bakış
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Seçime sadece 4 ay var lavuklar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu bölgede soft power yetmez...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Diktatör İslam'a karşı idi
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Yüksek Yargı'nın ve AK Parti'nin çelişkileri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Barolar Birliği Başkanı ne diyor?
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Türkiye Mısır’a benzer mi?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
AKP'ye oy veren herkes aptal öyle mi?
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Ergun BABAHAN
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Mehmet Ali BİRAND
 
Deniz Ülke ARIBOĞAN
 
 
 
Kurtlar Vadisi Filistin

İbrahim YILDIRIM
[email protected]
 
 
Pazar akşamı çoluk çocuk sinemaya gidip, Kurtlar Vadisi Filistin’i izledik. Sinemaya gitmeyeli de epey olmuştu hani. En son Bakırköy Caroseldeki sinemada Kurtlar Vadisi Irak filmi idi, izlediğim. Tesadüf gene Kurtlar Vadisi ama bu kez Filistindi.

1970-1971 yıllarında Cüneyt Arkın’ın, Malkoçoğlu serisi filmleri kapalı gişe oynuyor ve biz bu filmlerde kendimizi buluyorduk. Tarihimizin, kahramanlık sahnelerini, Türk Sinemasının efsanevi jönü, akrobatik hareketleri, ok atışı, kılıç kullanışı, ata binişi, üzerindeki Osmanlı kostümü, pala bıyığı ile  yaptığı canlandırmalar, henüz delikanlılığa ilk adımlarımızı attığımız günlerimizde bizi teşyi ediyordu.

Galiba geri kalışımızın bünyemizde açtığı ezikliği, tarihî mefahirimizle onarmaya çalışıyorduk.

Yıllardır, ecnebi devlet adamları karşısında, vakarlı duruşuna neredeyse hasret kaldığımız, Devlet ricalimize o kadar alışmıştık ki, bir onurlu duruş, bir onurlu söz ve tavır bizi mest etmeye yetiyordu. Esasen durumumuz, bugün de bundan farklı değil. Onun içindir ki Sayın Başbakanımızın, bir Osmanlı Sadrazamı edasıyla, Davos’daki çıkışı milletimizin iftihar vesilesi olmuştur.

Kurtlar Vadisi Filistin filminde de, mazlum ve mağdur Filistin halkına yapılan zulme  karşı çıkıp direnirken , İsrail yönetiminde söz sahibi olanların zulmünü vurgulayarak, Yahudi aleyhtarlığından sakınıcı sahnelere yer verilmiş olması da  isabetli olmuş.

Gençlerimizde böyle cesaret, şecaat, kahramanlık, fedakarlık ve feragatlik duygularını geliştirici sanat eserlerini önemsemelidir. Hemen hemen her ilimizde üniversite açtık. Gençlerimiz başta olmak üzere toplumumuzun eğitim düzeyini artırıyoruz. Ama yeterli duyarlılık ve şuur verebiliyor muyuz acaba? Matematik, Fizik, Kimya öğretimiyle  sayısal puanlarını üst düzeye çıkartabiliriz. Bunlarla  çok güzel mühendis, doktor, bilgisayarcı, işletmeci  yetiştirebiliriz. Ama  bu ilimler gençlerimize,yurt ve dünya olaylarına milli bir bakış açısı ile yaklaşmalarını temin etmez.

Bunu sağlayan, başta dinimiz, sanat ve edebiyatımız, şiirlerimiz,  tarihimiz,   milli  değerlerimizdir.  Siz gençlere kendi dininizi, kültürünüzü, sanat ve edebiyatınızı öğretmez ve sevdirmezseniz, çok iyi yetiştirdiğiniz o mühendislerin, doktorların, ekonomistlerin yabancılara nasıl hizmet ettiklerini, kendi ülkesine nasıl yabancı gibi baktıklarını görür, kahrolursunuz.

Yerli bir firmamızda yönetici idim. Bankaları da olan bu firmaya devlet el koydu ve bir süre sonra da,  bu firma İngilizlere satıldı. Tabii içindeki biz çalışanları ile birlikte… Artık biz de  İngilizlere hizmet ediyorduk. İlk iş olarak firmanın bilcümle, evraklarını değiştirdim. Bol bol harcama yapmaya başladım. Biliyordum ki her harcadığım benim ülkemde kalacak paradır.

Hiç unutmam bir mühendisimiz bize brifing verdi., Devletimizin elinde kalmış şirkete aylık 40 bin lira fatura kesmemiz gerektiğini, sarfiyatları grafiklerle de destekleyerek,  bir güzel izah etti. Aynı grubta iken konu olmayan bazı sarfiyatlar, her biri ayrı firmalara dönüşünce, faturalaşmak gerekecekti. Mühendisimiz bu konuda haklıydı. Ama iz’an ve şuur sahibi olmayışına cidden üzüldüm. Sen her ay bu 40 bin lirayı kendi devletinden alacaksın. Kime vereceksin? İngiliz’in cebine. Tabii bunu kendisine açık açık söyleyemedim. Ama önerdiği bu operasyona da, karşı çıkarak geçit vermedim. Okumuş mühendis olmuşsun ama, adam olamamışsın dedim içimden.

Senin ecdadın İstanbulda İngilizlerin cephanelerini çalıp da Milli Mücadele için Anadoluya  gönderdi de İstiklal Savaşını kazanabildi.

Kurtlar Vadisi Filistinde de, Polat Alemdar ve ekibinin İsrail karakolundaki cephaneyi, baskınla ele geçirip Filistinlilere dağıtması ile şanlı bir direnişi ortaya koyabildiler.

Filmin, milli bakış açısına katkısı yanında efektleri de harikaydı. Senaristinden oyuncusuna kadar emeği geçenleri kutluyorum
 
1 Şubat 2011 - 00:14:02
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.570
1.580
 
 Euro
2.170 2.185
 
 Sterlin
2.534 2.580
 
 Altın
67.81 68.25
 
 IMKB
65307  
 
 
Son röportajıyla Defne Joy Foster...
 
Arkadaşının evinde ölü bulunan Defne Joy Foster'ın son röportajı...
 
 
 
 
  Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller ile eşi Eda Çiller, 1.5 yıllık evliliklerini sonlandırıyor. Ancak Eda Çiller’den, kayınvalidesi ile boşanmak üzere olduğu eşine şok suçlamalar geldi. Genç kadın, “Hayatımdan endişe ediyorum” diyerek savcılıktan yardım istedi.  
 
 
 
  İnternet kullanıcıları tehdit altında! Bilgisayar devi Microsoft’un yetkilileri, Internet Explorer kullanıcılarına acil güvenlik uyarısında bulundu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app