DOLAR 1.604 - EURO 2.202 - ALTIN 68.80 - IMKB 63278
Salı 1 ŞUBAT 2011
KARA KUVVETLERİ ÖNÜNDE SİLAHLI EYLEMCİ TRT Okul yayına başladı Spor Toto Süper Lig'de 19. Haftanın görünümü Eskişehirspor: 1 - Konyaspor: 0 Adanaspor: 2 - Kartalspor: 3 KCK bölge sorumlusu Malatya'da yakalandı Üniversite hastanelerine sevindirici haber Tunceli MHP İl Başkanlığı'nda patlama Şahin: CHP'lilerin dilekçeleri bu sabah ulaştı Erzurum'da kar yağışı müsabakaları erteletti habertaraf.com
 
 
 
Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
 
 
 
 
Mustafa Yolcu
Siyaset ağzı
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Hacı Hasan Dinç 24. yılında anıldı
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Suikastte JİTEM izi
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Ne biçim bir ordu buuu!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Terbiyesizleşmeyin
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Ankara hâlâ demokrasi demedi
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Çevremizdeki halk hareketleri bizi ne kadar etkileyecek?
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Üniversite hastaneleri çöküşün eşiğinde mi?
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Yeni liderlik
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Mısır'ın ekseni kayarsa İsrail ve ABD ne yaparlar?..
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Paşasının Kılıçdaroğlu'su!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Başbakanı kendi silahıyla vurmak
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Erbakan Hoca neyi gördü de?..
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Mısır nereye?
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
CHP seçime bu oyunlarla mı gidiyor?
 
 
 
 
Kadir SARIKAYA
 
İbrahim YILDIRIM
 
Reşat PETEK
 
İlter SAĞIRSOY
 
Serdar AYDIN
 
 
 
"CHP 26 metrekareyi 27 bin metrekare yaptı!"
 
 
 
KAYSERİ- Başkan Özhaseki: CHP, mirastan düşen 26 metrekare arsayı 27 bin metrekare göstererek çamur atıyor.
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, belediyenin eski İmar Daire Başkanı Hüseyin Taşkaraca ile ilgili CHP'nin gündeme getirdiği ve gazetelerde yer alan iddiaların gerçekle bağdaşmadığını söyledi.

Mehmet Özhaseki, CHP'nin ve gazetenin gündeme getirdiği arsaların metrekarelerinin yüksek rakamlarla telaffuz edildiğine işaret ederek, "CHP, eski daire başkanının eşine, Organize Sanayi Bölgesi'nden miras düşen 26 metrekare arsayı 27 bin metrekare göstererek çamur atmıştır." dedi.

Başkan Mehmet Özhaseki, oluşturulan Kayseri Mahallesi'ndeki eski evlerdeki restore çalışmaları hakkında bilgi vererek, AB hibe desteği ile hayata geçirilen projeler kapsamında eğitim alan kursiyerleri ziyaret etti. Başkan Özhaseki, burada gazetecilerin eski imar daire başkanı ile ilgili gazetelerde çıkan haberlerin sorulması üzerine açıklama yaptı. Olayın nasıl ortaya çıktığının hatırlanmasını isteyen Özhaseki, "Bizim belediyemizin yapmış olduğu şikayetlerle ilgili bir takım kişiler yakalandı. Yargılandı. Yargılama süreci oldu. Bir kısım kişiler cezaevinde ve ceza aldılar. Süreç işledi. Ben, bu olayı, seçimlerin gelmesi ile birlikte CHP'nin yeniden gündeme taşımasını manidar buluyorum. Yapacak bir şey yok. Hukuki hakları var. Vicdani ve insani hakları yoksa bile hukuki hakları var. Bunun neticesinde savcılık, kendilerine, 'eğer yeni bir belge ve bilginiz, ek belgeniz varsa getirin. Eski ile konuşmanız boşuna' diye bir cevap hakkından dolayı açıklama yapmıştı." dedi.

CHP Milletvekili Atilla Kart ile arkadaşlarının 19 sayfalık savcılığa yeni bir metin verdiğini hatırlatan Özhaseki, şöyle devam etti: "Herkes gibi biz de hukukçularımızla birlikte bunu inceledik. Baştan sonra eski zanlı olarak, sanık olarak yakalanıp suçunu itiraf eden ve 'bunları ben uydurdum' diyen arkadaşın sözlerini yeniden dile getirmiş. Yanına da 'yeni bilgiler olsun' diye yanlış olan bilgiler eklenmiş. Bu eklenenlerin çoğu yalan bilgiler. Doğru olmayan bilgiler. Savcıların incelediği anda hemen doğru bilgilere ulaşılabilecek konulardır bunlar. Buraya getirip de dosyayı boş vermek doğru olmayacağı için bir sepetin içine çamurları doldurmuşlar ve teslim etmişler."

Mehmet Özhaseki, dosya ile ilgili çok konuşmanın yanlış olacağını ve dosyayı inceleyen savcıların üzerinde bir baskı oluşturacak beyan ve sözlerden kaçınılması gerektiğini ifade etti. 'Dosyanın içeriği ile ilgili doğrusu dışarıya sızdırılan bilgiler ve belgelerinde çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum' diyen Özhaseki, iddialarla ilgili şu bilgileri verdi:

"Bir ulusal gazetemizde bazı iddialar yer aldı. Daha önce de bu iddialar gündeme geldiğinde, ben arkadaştan bilgi almıştım. Yine konuştum. Neredeyse tamamı yanlış bilgiler. İçerisinde birkaç doğru bilgi verip, diğerlerinin tamamı yanlış bilgilerin sıkıştırıldığını görüyoruz. Mesela ilgili daire başkanı, arkadaşımızın hanımına 27 bin metrekarelik arsa düştüğü söyleniyor. Kendisine sordum. Organize Sanayi Bölgesi'nde 26 metrekare arsa miras olarak eşine düşmüş. Kendisinin Yamula Barajı civarında 27 bin metrekare arsa kapattığı söyleniyor. Kendisi ve 20 mühendis arkadaş olarak hazine arazisi için ihaleye girmiş ve bin 400 metre kare arsa almış. Bin 800 liraya almış. Gazeteye baktığınızda eşinin 27 bin, kendisinin ise 26 bin metrekare arsa kapattığı söyleniyor. Oysa gerçekte 26 metrekare eşine miras düşmüş. Bin 400 metrekare Yamula'da kendisinin arsası var. Bunu da 'bin 800 liraya satmaya hazırım' diyorlar. İki tane Hyundai arabası var deniliyor. Kendisinin iki arabası olmadığını beyan etti. Bir de kendisinin 2005'de göreve gelmeden önce sahip olduğu mal varlığını da biraya eklemişler. 1999 yılında toprak sahibi ile birlikte hareket ederek daire sahibi olmuş. Bunu da bugünmüş gibi anlatmak yanlış. Eğer burada ciddi bir yanlış ve suç varsa savcılığa suç duyurusunda bulunulur ve suçlu mu suçsuz mu ortaya çıkar. Her şey ortaya çıkar. Gerçekler çarpıtılmaz."

"KILIÇDAROĞLU, BİR YALANI ÇIKINCA BAŞKA BİR YALAN SÖYLÜYOR"

Başkan Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı iddiaları tek tek çürüttüklerini ifade etti. Yalanların ortaya çıkmasından sonra bir önceki iddiaları ağzına almayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ertesi gün başka bir yalanı söylediğini ifade etti. Özhaseki, şöyle konuştu:

"Bir benzinlikte 9 katlı bina ruhsatı verildi diyerek. Gece çekilmiş fotoğrafı kamuoyuna duyurdular. Ertesi gün toplantı yapıldı ve 9 katlı bina olmadığı, düğün salonu olmadığı ortaya çıktı. Sonra bu yalanı unutup yeni bir yalanı söylüyor. Ben böyle bir sima hiç görmedin dünyada. Türkiye böyle bir genel başkanda görmemiştir. Önümüzdeki günlerde hukuki süreçler devam ediyor. 11 tane tekzip alındı. CHP7nin sitesi ile ilgi de tekzip kararı alındı. Maddi ve manevi tazminatlarda devam ediyor. Biz burada haklıyız ve doğru olanı söylüyoruz."

"BÖYLE KİRLİ, ÇAMUR VE REZİL SİYASET OLAMAZ"

'CHP, seçime kadar bu işi sürüncemeye bırakmak istiyor' diyen Başkan Mehmet Özhaseki, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Milletin kafasını bulandırmak. Atılan uyduruk ve yalan iddialarla. Saçım sonrasında da oylar kullanılmış olacak. O zamanda kim haklı olursa olsun. Kimin haklılığı ortaya çıkarsa çıksın. Nasıl olsa emellerine ulaşmış olacaklar. Böyle kirli, çamur ve rezil siyaset yapılmaza. Ama yapıyorlar. Bizim gücümüzde hukuk sürecinde haklılığımızı ortaya koşmak. Bunu da yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Başkada bir şey yapamayız."

"JAGUAR'I 40 MİLYARA SATMAYA HAZIRIM"

Öte yandan, CHP'nin gündeme getirdiği iddialarla ilgili olarak eski imar daire başkanının hukuki yoldan hakkını aramak için savcılığa başvuracağı öğrenildi. Eski daire başkanının, iddialarla ilgili açıklama yapacağı ve kamuoyunu bu konu hakkında bilgilendireceği öğrenildi. Adı geçen jaguar marka aracın ikinci el olduğunu anlatan şahsın, 30 bin liraya aldığı bu arabayı 40 bin liraya satmaya hazır olduğunu söylediği öğrenildi.

CİHAN

28 Ocak 2011 - 15:38:07
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:29İyimaya: Uzlaşma zemini hasıl olmadı
19:59Batum: Seçimde ağzının payını mutlaka alacaktır
16:11Büyükerşen, istifasını DSP'ye gönderdi
15:59CHP'li Kart: Başbakan eşkıyanın başıdır
15:38BOZDAĞ: CHP'NİN İDDİALARI MESNETSİZ
14:43Kılıç: Yargı hesap soracak
14:23CHP: KOMİSYONU TAM OLARAK BOŞALTMADIK
13:11CHP'ye AYM yolu göründü
10:59CHP'yi karıştıran iddia
10:50Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
Daha fazla haber göster
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
17:22BAŞESGİOĞLU VE ŞEKER MHP'YE KATILDI
17:00Günay: Alkol uygulaması kaygıları giderecek
16:52Yazıcı: HAS Parti'nin baraj sorunu yok
15:38"CHP 26 metrekareyi 27 bin metrekare yaptı!"
14:46BBP, 19 yaşında
14:08"Sanat, düşmanlığa katkı yapmamalı"
14:05MHP'li 4 belediye başkanı istifa etti
11:57Eminağloğlu CHP'li üyelere destek verdi
11:34Google'dan delil toplayan Kılıçdaroğlu zor durumda
10:44Mesut Yılmaz: CHP ve MHP'ye yardıma hazırım
23:54CHP ile DSP'nin arasını açan anıt
23:52AK Parti Erfelek İlçe Başkanı istifa etti
22:40Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'i partisine davet etti
22:37Erdoğan: Silah tüccarları kazandı, çeteler kazandı
21:55'Kadın milletvekili sayısı daha da artırılacak'
20:41Gökcan Ak Parti'den milletvekili aday adayı
20:00'Adana'da birlik ve beraberliği sağladık'
19:05AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'na yeni atama
18:59Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 10 bin lira daha ödeyecek
17:45Eroğlu: AK Parti'nin tek alternatifi biziz
15:51CHP, AK Parti binasına casus göndermiş!
15:31Erdoğan: Tepeden inmedik, gençleri anlarız
15:28Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi kurtaracağız
15:09"E-Muhtıra, sitede hala neden duruyor?"
15:03Erdoğan'ın gençlerle buluşmasına protesto
14:57BDP'li Ata: Cezaevlerinde hak ihlalleri var
14:34MHP: Haberal'ın adaylığı gündemde yok
14:28Kılıçdaroğlu, hafta sonu Karadeniz'de
13:58Aysel Tuğluk'un 70 yıl hapsi istendi
13:43Özbudun'dan '100 milletvekili' önerisi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Fethi ERDOĞAN
“Kaht-ı rical” den kurtulduk mu?
 
 
İbrahim YILDIRIM
Kurtlar Vadisi Filistin
 
 
İlter SAĞIRSOY
Kayseri'den Haseki'ye yüzde 80 destek
 
 
Kadir SARIKAYA
Shalom Aleichem
 
 
Necmettin EVCİ
Hesap sorulacak!
 
 
Serdar AYDIN
Ömer Çelik’in halleri!
 
 
 
 
Mısır'da hükümet resmen istifa etti
 
Arslan Bulgaristan'da emekli albay ile görüştü
 
ÖCALAN'A "SUİKASTI" YILMAZ MI BİLDİRDİ?
 
Yazıcıoğlu'nun ölümündeki şok detay
 
Jandarma 'JİTEM'i kabul etti
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.594
1.604
 
 Euro
2.187 2.202
 
 Sterlin
2.525 2.570
 
 Altın
68.14 68.80
 
 IMKB
63278  
 
 
Yüksek yargıyı bekleyen tehlike...
 
Yüksek yargıda yıllarca görev yapan Cevdet İlhan Günay, yargı reformunun gecikmesiyle ortaya çıkacak tehlikelere dikkat çekti.
 
 
 
 
  Seçime aylar kala CHP'de sular durulmuyor. İşte yeni iddialar...  
 
 
 
  Oyunlar Köyü’nde görevli personelin Kanadalı bayan sporcuları taciz etmesi bomba gibi patladı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin