DOLAR 1.580 - EURO 2.185 - ALTIN 68.25 - IMKB 65307
Çarşamba 2 ŞUBAT 2011
OTOBÜS DEREYE UÇTU: 7 KİŞİ ÖLDÜ Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumunda Adana Demirspor- Elazığspor: 3-0 Gül: Reformu lider yapmazsa halk yapar A Milli Basketbol'un başantrenörü Ene oldu Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı Süper Lig'de 20. haftanın hakemleri açıklandı Mısır'da korkulan oldu: Taraflar çatışıyor Gün ortasında Dolar 1,577 TL, euro 2,181 TL Defne Joy Foster evinde ölü bulundu habertaraf.com
 
 
 
TESEV Ortadoğu raporunu yayınladı
 
 
 
 
Mehmet ALKIŞ
Bediüzzaman'ı doğru anlamak
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Barış Manço'nun vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Tanka çıkacağına İnce'yi sustur
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Pespaye olma... Çalış!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Türkiye'nin örnekliği
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Kar mı yağmış yüce dağlar başına?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsyan ahlakı ve CHP
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
El Cezire'den CHP'ye dersler
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan açıkça “Git artık” dedi
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Tebrikler: Mısır'ın halkına ve Türkiye Başbakanı'na
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Susarak konuşmak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mısır üzerinden İsrail'e bakış
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Seçime sadece 4 ay var lavuklar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu bölgede soft power yetmez...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Diktatör İslam'a karşı idi
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Yüksek Yargı'nın ve AK Parti'nin çelişkileri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Barolar Birliği Başkanı ne diyor?
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Türkiye Mısır’a benzer mi?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
AKP'ye oy veren herkes aptal öyle mi?
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Ergun BABAHAN
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Mehmet Ali BİRAND
 
Deniz Ülke ARIBOĞAN
 
 
 
Kayseri'den Haseki'ye yüzde 80 destek

İlter SAĞIRSOY
[email protected]
 
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ÖZHASEKİ hakkında sistemli olarak yürütülen yıpratma çalışması hedefli karalama kampanyasının ardından Kayseri’de yapılan ankette HASEKİ Başkan’a hemşehrilerinden yüzde 80 destek çıktı.

Yıllardır yaptırdığı anketlerin sağlıklılığı ve sonuç olarak da kesine yakın tahminleri ile bilinen Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ın son yaptırdığı ankette, Kayserili’ler Haseki Başkan’a büyük destek verdi.
Yaptırılan ankette, bugün seçim olsa HASEKİ Başkan’a oy verir misiniz sorusuna yüzde 80 oranında bir anketör EVET dedi. Bu da yürütülmeye çalışılan karalama kampanyalarının ne kadar geri teptiğini ve bir siyasi bumeranga dönüştüğünü gösterdi. 

Bu anketten sonra milletvekili adaylığı konusunun yeniden gündeme geldiği HASEKİ Başkan’ın aday olmasına ve genç, yeni ve istekli bir liste ile yola çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Haseki’nin olduğu ya da olmadığı ortamlarda yapılan LİSTE TOTO’da genelde HASEKİ liste başı olursa, AKP’nin Kayseri’de 9’u zorlayacağı ama olmazsa da, 6’yı bile çıkarmakta zorlanacağı konuşuluyor.

Zira, Kayseri genelinde CHP’nin HASEKİ merkezli yürüttüğü karalama kampanyası siyasi bumerang olarak geri dönüşe geçmişe benziyor. Bu nedenle tepki oylarıyla birlikte, nitelikli, genç ve kariyerli bir aday listesiyle Kayseri’nin geçmişte olduğu gibi AKP’nin aldığı oy sıralamasında tekrar, Türkiye rekoru kırabileceği konuşuluyor.

Bekir ABİ’nin yaptırdığı anket sonuçlarıyla morali daha da düzelen HASEKİ Başkan’ın aday olmaması durumunda, CHP cenahında yapılacak olan “ Kılıçdaroğlu ve Kulkuloğlu Haseki’nin kellesini yedi” yorumlarına fırsat verilmiş olacağına dikkat çekiliyor. Tüm bunları değerlendiren HASEKİ’nin zaman zaman yakın çalışma arkadaşlarıyla görüşmelerinde,  kendisinin adaylık konusuna ilişkin  samimi sohbetler yaptığı biliniyor. Bu sohbetlerde kesinlikle aday olması önerilerinde bulunan güvendiği ekip arkadaşlarının yanı sıra, tamamen HASEKİ’nin varlığıyla VAROLANLAR ise Haseki’nin Ankara’ya gitmesine kesinlikle karşı çıkıyorlar. Ve buna gerekçe olarak da, eğer Haseki Başkan aday olursa, CHP’liler “bak işte gördünüz mü, iddialar doğruymuş ki, Haseki’ye dokunulmazlık zırhı giydirmek için milletvekili adayı yaptılar “ değerlendirmesini öne sürüyorlar.
Şimdi gözler Haseki’ye çevrilmiş durumda,Haseki’nin gözü de Ankara’daki seçim süreciyle ilgili atılacak yasal adımlara çevrili vaziyette.. Seçimlerin 12 Haziran’da yapılması kanuni zemin kazandıktan sonra YSK da seçim takvimini açıklayacak. Bundan sonra da memurların istifa etmesine ilişkin son tarih belirlenecek. Bu tarih muhtemelen Mart ayı ortalarına veya son haftasına tekabül edebilir. Yani HASEKİ eğer aday olacaksa (ki bence de kesin aday olacak olmalı da… Sorarsa sebeplerini bir kere de kendisine anlatırım) koltuğunda bilemediniz bir buçuk ay daha oturur.

Ondan sonra müthiş bir tempolu süreç başlar. Zira Haseki ne kadar iddialı hazırlansa da, MHP’den Mustafa ERASLAN’ın da liste başı adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda yarış AKP adına tulum çıkarmak MHP adına da bu tulumu delip enaz 2 milletvekilliği kapmak adına geçecek. CHP’den de, Mehmet Sağıroğlu aday olursa belki bir milletvekilliği için ciddi manada iddialı hale gelebilirler, gerisinin ise Sağıroğlu kadar sürükleyici ve kapasiteli bir çalışma içinde olacağını sanmıyorum.
Bu arada HASEKİ’nin iyi bir listenin başında lokomotif olması halinde, Elitaş bu katar da ikinci isim olmayı kabul eder mi ? Haseki aday olursa, hemen anında ortaya çıkacak “peki yerine kim oturur” sorusuna anında ve sıkıntısız bir cevabi isim bulunur mu ? Taner Yıldız, kendisini milletvekili adayı yapıp bugünlere gelmesine vesile olan eski Yönetim Kurulu Başkanı’nın( Kayseri Elektrik Şirketi’ndeyken)  altında yer almayı kabul eder mi ?  Velhasıl soru çok elbetteyanıtları da var.. Üstelik de bu yanıtları bulabilmek için de daha vakit var ! Bir tarafta HASEKİ’nin şahsına, her şeye rağmen yüzde 80 destek var, bir tarafta da yukardaki sorulara benzer onlarca soru var… Şimdilik hayırlısı olsun diyelim…


 
1 Şubat 2011 - 00:18:45
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.570
1.580
 
 Euro
2.170 2.185
 
 Sterlin
2.534 2.580
 
 Altın
67.81 68.25
 
 IMKB
65307  
 
 
Son röportajıyla Defne Joy Foster...
 
Arkadaşının evinde ölü bulunan Defne Joy Foster'ın son röportajı...
 
 
 
 
  Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller ile eşi Eda Çiller, 1.5 yıllık evliliklerini sonlandırıyor. Ancak Eda Çiller’den, kayınvalidesi ile boşanmak üzere olduğu eşine şok suçlamalar geldi. Genç kadın, “Hayatımdan endişe ediyorum” diyerek savcılıktan yardım istedi.  
 
 
 
  İnternet kullanıcıları tehdit altında! Bilgisayar devi Microsoft’un yetkilileri, Internet Explorer kullanıcılarına acil güvenlik uyarısında bulundu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin