DOLAR 1.598 - EURO 2.180 - ALTIN 69.62 - IMKB 63727
Cuma 4 ŞUBAT 2011
Fenerbahçe Ülker: 80 - Zalgırıs Kaunas: 72 Hindistan'daki tren kazası: 19 ölü Kuzey Kafkasya'da kafe tarandı: 4 polis öldü BEŞİKTAŞ'TAN GOL YAĞMURU Mısır'daki gösteriler: 1 ölü, 403 yaralı "10 yıldır paşaları operasyonda görmedim" Davutoğlu, Mısır için Katar'a gidecek "Mübarek'in sonu Şah'ınki gibi olacak" OTOBÜS DEREYE UÇTU: 7 KİŞİ ÖLDÜ Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumunda habertaraf.com
 
 
 
TESEV Ortadoğu raporunu yayınladı
 
 
 
 
Mehmet ALKIŞ
Bediüzzaman'ı doğru anlamak
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Defne Joy Foster hayatını kaybetti
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Tanka çıkacağına İnce'yi sustur
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Pespaye olma... Çalış!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Türkiye'nin örnekliği
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Kar mı yağmış yüce dağlar başına?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsyan ahlakı ve CHP
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
El Cezire'den CHP'ye dersler
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan açıkça “Git artık” dedi
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Tebrikler: Mısır'ın halkına ve Türkiye Başbakanı'na
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Susarak konuşmak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mısır üzerinden İsrail'e bakış
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Seçime sadece 4 ay var lavuklar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu bölgede soft power yetmez...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Diktatör İslam'a karşı idi
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Yüksek Yargı'nın ve AK Parti'nin çelişkileri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Barolar Birliği Başkanı ne diyor?
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Türkiye Mısır’a benzer mi?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
AKP'ye oy veren herkes aptal öyle mi?
 
 
 
 
 
 
'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
 
 
 
DENİZLİ- Erdoğan'dan CHP'nin direniş çağrısına cevap: Hani siz iktidara yürüyordunuz, bu eşkıyalık sevdası nereden çıktı?.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin bazı vekillerinin "halka direniş" çağrısı ile ilgili, "Hani siz iktidara yürüyordunuz? Bu direniş işi nereden çıktı? Bu eşkıyalık sevdası nereden çıktı. İktidara geleceğini, oylarını arttıracağını düşünen biri, çıkar da eşkıyalığı, terörizmi, anarşiyi över mi?" dedi.

Başbakan Erdoğan, 107 yatırımın toplu açılışı çerçevesinde geldiği Denizli'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun Denizli ziyaretinde, bir işadamının SSK Genel Müdürlüğü dönemindeki zararlar ve CHP'nin kayıp trilyon konularını hatırlattığını belirten Erdoğan, "En büyük zararı bu beyefendinin genel müdürlük döneminde SGK yaşamıştır. Eşe dosta dağıttığı ihalelerle atamalarda, tayinlerde terör örgütü mensuplarını kayırmasıyla bu beyefendi, tarihe geçmiştir. Bunları bütçe müzakerelerinde açıkça ortaya koyduk. Belgeleriyle ortaya koyduk. 'İmtihansız kimseyi almadım.' diyor. İmtihansız olarak eleman aldığının resmi belgeleri gazetelerde yayınlanıyor." diye konuştu.

Vatandaşlara, CHP'nin iktidar veya hükümet ortağı olduğu dönemlerde mal kuyrukları ve ekonomik dengenin bozulduğunu unutmamalarını isteyen Erdoğan, "Şunu unutmayın, bu ülkede CHP ne zaman iktidar ortağı olduysa, zaten tek başına iktidar olamıyor, olmaz da benim milletim bunlara iktidar vermez. Bunların ne yaptıklarını gördük. Bunlar ne zaman iktidar olduysa kuyruklar o zaman başladı. Ne zaman iktidar olduysa akaryakıt, kıyma, gaz yağı hepsi kara borsaya düştü. CHP ne zaman bu iktidarın bir ucundan tuttuysa, Türkiye'nin tüm ekonomik dengeleri alt üst oldu. Bu ülke bunların iktidarı döneminde 5 sent'e muhtaç hale geldi. CHP ne zaman iktidar ortağı olsa istikrar, güven, huzur çok ağır yalar aldı." diye konuştu.

Kendisini dinleyen halka, CHP Genel Başkan yardımcıları ve milletvekillerinin halkı sokak direnişine çağırdığını hatırlatan Erdoğan, "Hani siz iktidara yürüyordunuz, hani siz ilk genel seçimde iktidardınız. 'İktidar olmazsam çekilirim.' diyordun. Hani siz anketlerde oylarınızı artırıyordunuz? Hani siz Haziran seçimlerinden sonra anket firmalarına teneke bağlayacaktınız? Ne oldu? Bu direniş işi nereden çıktı? Bu eşkıyalık sevdası nereden çıktı. İktidara geleceğini, oylarını artıracağını düşünen biri çıkar da eşkıyalığı, terörizmi, anarşiyi över mi?" diye tepki gösterdi.

CHP'nin, bu tavrını, eski başbakanlardan Adnan Menderes döneminde de yaptığını kaydeden Erdoğan, "İşte aynısını yaptılar. Milletin teveccühüne bir türlü mazhar olamadıkları için türlü kampanyalarla, türlü sokak eylemleriyle darbeye zemin hazırladırlar. Darbeye çanak tuttular. Darbecileri alkışladılar. Çok şükür bunlara milletim prim vermiyor. Çok şükür aziz milletim, engin ferasetiyle bunların tahriklerine gelmiyor." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun, genel başkan yardımcılarının "direniş çağrıları" konusunda bir açıklama yapması gerektiğini söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: "CHP genel başkanı, genel başkan yardımcılarının ve milletvekilleri, direniş çağrısı hakkında derhal bir açıklama yapmalıdır. Bu sorumsuzluk hakkında CHP genel başkanı derhal kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapmalıdır. Aksi takdirde bu isyan çağrısı, bu eşkıyalık özlemi, bu tahrik siyaseti CHP'nin tarihine yeni bir kara leke olarak yapışacak, oradan da tarih boyunca hiç çıkmayacaktır. Bizim siyasetimiz hizmet siyaseti, bizim siyasetimiz eser üretme siyasetidir. Biz Türkiye'nin 780 bin kilometrekaresinde, 81 vilayetinde, 74 milyon vatandaşımızın kardeşliğini yüceltmenin mücadelesini veriyoruz. Onlar çetelere avukatlık yaparken, biz milletin, ülkenin kaynaklarına göz dikmiş çetelere karşı mücadele veriyoruz. Onlar iftira üretirken, yalan üretirken, namuslu, şerefli insanlara utanmadan sıkılmadan çamur atarken, biz milletimize faydalı olacak hizmetler üretiyoruz. Allah'ın izniyle, aynı şekilde bu yola devam edeceğiz. Sizlerin desteği ve hayır dualarıyla."Başbakan Erdoğan'dan ana muhalefete: Onlar çetelere avukatlık yaparken, biz milletin kaynaklarına göz dikmiş çetelere karşı mücadele veriyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefeti eleştirerek, ''Onlar çetelere avukatlık yaparken biz milletin, ülkenin kaynaklarına göz dikmiş çetelere karşı mücadele veriyoruz.'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Adalet Parkı'nda toplu açılış ve TOKİ anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada, millete efendi olmaya değil, milletin hizmetkârı olmaya geldiklerini söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin 2023 yılında, dünyanın en büyük ilk 10 ülkesi arasında yer almasını sağlamak istediklerini ifade etti.
“Bize gurur yakışmaz, tevazu yakışır.” diyen Erdoğan, “Onun için bizler toprak gibi olmaya mecburuz. Topraktan geldik, toprağa döneceğiz. Ölmeyecek miyiz, öleceğiz. Ölünce hocaefendi gelip cenaze namazında cumhurbaşkanı, başbakan, bakan niyetine diyecek mi? Er kişi niyetine, hatun kişi niyetine diyecek, bu kadar.” diye konuştu.

Eğitim yatırımları çerçevesinde ''FATİH” projesini hayata geçirdiklerini anlatan Erdoğan, proje ile ilgili ana muhalefetin bazı mensuplarının bununla dalga geçtiğini söyledi. Erdoğan, “Çünkü bunların böyle bir derdi yok. Ama biz dertliyiz, aşığız. Biz bu millete, bu vatana aşığız. Bizim farkımız bu. 'Yok Yavuz olsaydı, yok Kanuni olsaydı'. Bunun terbiye sınırları içerisinde yeri yok. Zira Fatih'in kim olduğundan haberi olmayan cahillerle siyaset yapılmaz.” şeklinde konuştu.
FATİH Projesi ile bütün okulların sınıflarında akıllı tahta yerleştirileceğini vurgulayan Erdoğan, “Artık kara, yeşil tahtayı kaldırıyoruz. Bütün sınıflarda akıllı tahta, projeksiyonlar, internet ağı. Artık bütün yavrularımızın eline 2 yıl içinde laptoplar gelecek. Böyle bir süreci başlatıyoruz. Hedefimiz bu.” ifadelerini kullandı.

Denizlililerin meşhur, “Her horoz kendi çöplüğünde öter. Ama Denizli horozu her yerde öter'' sözüne de atıfta bulunan Erdoğan, Denizli'yi sanayisiyle, eğitim imkanlarıyla, yollarıyla modern şehircilik anlayışıyla, Pamukkale ve Pamukkale Üniversitesi'yle büyütmeye devam edeceklerini söyledi.

Öğrencilere yapılan desteklere ilişkin bilgi veren Erdoğan, bu konuda sadece Denizli'ye yapılan ödemenin 4,6 milyon lira olduğunu kaydetti. Denizli'ye 124 milyon liralık sağlık harcaması yapıldığını da belirten Erdoğan, Aralık 2006 itibarıyla aile hekimliğine geçildiğini, herkesin istediği eczaneden istediği ilacı alabildiğini söyledi. Erdoğan, ''Bunlar şimdi var. Daha önce niye yoktu. Bunlar yeni mi icat oldu?'' dedi.

Denizli’yi ‘Bizim prestij şehrimiz” diye öven Başbakan Erdoğan, ilin büyükşehir olacağı vaadinde bulundu. Erdoğan, şunları kaydetti: “İnşallah ülke genelinde yeni bir anlayışla modern bir anlayışla Denizlimizi de inşallah büyükşehirler kapsamına alıyoruz. Denizli’nin tüm mülki sınırları, yani valilik sınırı neyse bütün bu sınırları kapsayacak şekilde Denizli’yi büyükşehir yapıyoruz. Niye böyle yapıyoruz? İstiyoruz ki imar bütünlüğü aynı olsun. Yani bir yerde kaçak binalar, gecekondular, öbür tarafta itfaiye araçlarının bile giremeyeceği yerler olmasın. Her taraf güzel olsun. Bir plan bütünlüğü olsun. Bu bütünlüğü sağlayalım istiyoruz. Denizli bütün doğal varlıklarıyla doğal zenginliği ile turizmin önemli bir merkezi olacak inşallah. 2014 seçimlerine yerel seçimlerine Denizli büyükşehir seçimi olarak girecek. Yetiştirebilirsek yasayı inşallah seçimi öncesi çıkarmayı hedefliyoruz.”

CİHAN

30 Ocak 2011 - 16:19:07
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:50"Başkanlık, padişahlık sistemi değildir"
20:56Hukukçulardan CHP'ye tepki
19:56Günay İnsanlık Anıtı'nın yıkım kararını yorumladı
17:48Vural'dan Haşim Kılıç'a tepki
16:52Yazıcıoğlu caddesi için 3 günde 2 bin 500 imza
16:48Akaydın'dan "Recep Bey" göndermesi
16:43Topçu: Ulaştırma Bakanı Yıldırım istifa etsin
16:39Demirtaş: Toplu mezarların bilgileri var
16:36AK Parti, MHP'li Akcan'dan özür bekliyor
16:33HAS Parti, mazlum halkların yanında!
15:39TBMM Başkanı Şahin, Letonya'ya gidecek
14:20Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı
12:51STK'lar: Milletvekili nasıl olmalıdır?
12:42Egemen Bağış: Baykal için bilet aldım
11:21Gelininden Çiller'e şok suçlamalar
23:23Kılıçdaroğlu, baroları eleştirdi
21:02Hasgür: CHP, Türkiye'yi Afrika ile karıştırıyor
19:46MHP Gaziantep teşkilatı istifa etti
19:11TBMM Başkanlığı'ndan CHP yönetimine çağrı
19:02Ergün: Artık halk kendi sesini duymalı
17:54Tepebaşı'nda DSP'den istifalar
17:47'Direniş çağrısı, çaresizliğin gösterisi'
17:31Demirtaş: Başbakan tek adam olmak istiyor
16:46"Savcılarımıza sesleniyoruz, gereğini yapın"
15:18'CHP ülkem için hedefin gerisinde'
14:27Kılıçdaroğlu: AKP derin devletin parçası oldu
14:09Meclis hafta sonu da çalışacak
14:05Kılıç: AK Parti hükümeti daha iyisinin derdinde
12:18Erdoğan'dan Mübarek'e çağrı
11:03Bahçeli: Türkiye'yi ayağa kaldıracağız
Daha fazla haber göster
23:29İyimaya: Uzlaşma zemini hasıl olmadı
19:59Batum: Seçimde ağzının payını mutlaka alacaktır
16:11Büyükerşen, istifasını DSP'ye gönderdi
15:59CHP'li Kart: Başbakan eşkıyanın başıdır
15:38BOZDAĞ: CHP'NİN İDDİALARI MESNETSİZ
14:43Kılıç: Yargı hesap soracak
14:23CHP: KOMİSYONU TAM OLARAK BOŞALTMADIK
13:11CHP'ye AYM yolu göründü
10:59CHP'yi karıştıran iddia
10:50Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
3 Şubat’ta 1 Mayıs hayali kuruyorlar!
 
 
Aliya RAHTE
Candaş Tolga Işık, gerçeği dillendirdiği için mi linç edildi?
 
 
Lütfi BERGEN
Modernleşmenin buhranlı meseleleri
 
 
Mustafa YILDIZ
Türkiye neden Mısır gibi olmaz?
 
 
 
 
Defne Joy Foster evinde ölü bulundu
 
KIRGIZİSTAN'LA VİZELER KALKIYOR
 
Kazadan önce radara giren jet sır oldu
 
Mısır'da korkulan oldu: Taraflar çatışıyor
 
Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.588
1.598
 
 Euro
2.165 2.180
 
 Sterlin
2.548 2.590
 
 Altın
68.75 69.62
 
 IMKB
63727  
 
 
Son röportajıyla Defne Joy Foster...
 
Arkadaşının evinde ölü bulunan Defne Joy Foster'ın son röportajı...
 
 
 
 
  Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller ile eşi Eda Çiller, 1.5 yıllık evliliklerini sonlandırıyor. Ancak Eda Çiller’den, kayınvalidesi ile boşanmak üzere olduğu eşine şok suçlamalar geldi. Genç kadın, “Hayatımdan endişe ediyorum” diyerek savcılıktan yardım istedi.  
 
 
 
  İnternet kullanıcıları tehdit altında! Bilgisayar devi Microsoft’un yetkilileri, Internet Explorer kullanıcılarına acil güvenlik uyarısında bulundu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin