DOLAR 1.604 - EURO 2.202 - ALTIN 68.80 - IMKB 63278
Salı 1 ŞUBAT 2011
KARA KUVVETLERİ ÖNÜNDE SİLAHLI EYLEMCİ TRT Okul yayına başladı Spor Toto Süper Lig'de 19. Haftanın görünümü Eskişehirspor: 1 - Konyaspor: 0 Adanaspor: 2 - Kartalspor: 3 KCK bölge sorumlusu Malatya'da yakalandı Üniversite hastanelerine sevindirici haber Tunceli MHP İl Başkanlığı'nda patlama Şahin: CHP'lilerin dilekçeleri bu sabah ulaştı Erzurum'da kar yağışı müsabakaları erteletti habertaraf.com
 
 
 
Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
 
 
 
 
Mustafa Yolcu
Siyaset ağzı
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Hacı Hasan Dinç 24. yılında anıldı
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Suikastte JİTEM izi
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Ne biçim bir ordu buuu!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Terbiyesizleşmeyin
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Ankara hâlâ demokrasi demedi
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Çevremizdeki halk hareketleri bizi ne kadar etkileyecek?
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Üniversite hastaneleri çöküşün eşiğinde mi?
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Yeni liderlik
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Mısır'ın ekseni kayarsa İsrail ve ABD ne yaparlar?..
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Paşasının Kılıçdaroğlu'su!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Başbakanı kendi silahıyla vurmak
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Erbakan Hoca neyi gördü de?..
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Mısır nereye?
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
CHP seçime bu oyunlarla mı gidiyor?
 
 
 
 
Kadir SARIKAYA
 
İbrahim YILDIRIM
 
Reşat PETEK
 
İlter SAĞIRSOY
 
Serdar AYDIN
 
 
 
ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
 
 
 
ANKARA- Başbakan Erdoğan: 2023 yılı için gerçekleşmesi mümkün olan hedefler belirledik.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin kuruluşunun 2023 yılında gerçekleşmesi mümkün olan hedefler belirlediklerini belirterek, önümüzdeki 12 yıl içinde, millî geliri yine en az 3 kat artırarak, 2023 yılında 2 trilyon dolar milli gelir seviyesine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında, seçim döneminde mali disiplinden taviz vermeyeceklerini tekrarladı. Erdoğan, geçmiş seçim dönemlerinde, milletin tercihini etkilemek amacıyla malî disiplinden ciddi tavizler verildiğine hatırlatarak, "Musluklar ardına kadar açılarak, adeta bol keseden dağıtıldı. Hazine'de ne var ne yoksa hatta yurt içinden, yurt dışından borçlanarak, devlet, gelirinden kat kat fazla harcama yaptı. Aynı şekilde, geçmiş dönemlerde, seçim öncesinde bazı siyasî partiler, ülkenin gerçeklerini, ekonominin gerçeklerini, devletin gelir ve giderini hiçe sayarak, sadece oy toplama hırsıyla çok uçuk vaatlerde bulundular. Geçmişteki hükümetlerin bu hesapsız harcamaları, ülkede kısmî bir rehavete, sureta bir rahatlamaya yol açtıysa da, kısa süre içinde bu aldatıcı rahatlamanın faturası yine milletçe en ağır şekilde ödendi. Merkez Bankası'nda karşılığı olmaksızın para bastırdılar. Ülkenin önceliklerini, öncelikli ihtiyaçları görmezden gelerek, kaynakları popülist niyetlerle harcadılar.Çok yüksek faiz oranlarıyla yurtdışından borçlandılar, Türkiye'nin borç yükünü taşınamayacak seviyelere çıkarttılar." dedi.

8 yıl boyunca, bu popülizm tuzağına düşmediklerini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Her şeyi şeffaf bir şekilde, samimi bir şekilde sizlerle paylaştık. Fiyatlarda düzenleme gerekiyorsa, gizlemeden, saklamadan, gerekçelerini ortaya koyarak bunu sizinle paylaştık. Tedbir almak gerekiyorsa, gerekçelerini sizlere anlatarak bu tedbirleri aldık. Reform yapılması gerektiğinde, dikkatinizi çekiyorum, bir sonraki seçimleri değil, gelecek nesilleri, Türkiye'nin geleceğini, Türkiye'nin topyekûn elde edeceği faydayı dikkate alarak reformları yaptık. İşte tüm bu reformlar, tedbirler ve malî disiplin sayesinde, bugün, Türkiye ekonomisini, dünyanın en büyük, en dirençli, şoklara karşı en dayanıklı ekonomilerinden biri haline getirdik. Biz, bize önceki dönemlerden devredilmiş ağır faturaları, milyarlarca Dolarlık borçları ödemekle kalmadık, aynı zamanda devletin hazinesini zenginleştirdik, güçlendirdik."

"KRİZE HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK DİYE ELEŞTİRİLDİK"

Erdoğan, 2008 sonlarında, Amerika Birleşik Devletleri'nde kriz başladığında, Türkiye'nin küresel krize hazırlıksız yakalandığı yönünde eleştiriler yöneltildiğini belirterek, şunları söyledi: "Türkiye tedbir almadı, almıyor diyenler oldu. Kriz Türkiye'yi sarsacak diyenler oldu. Biz ise bu haksız eleştirilere kulak asmayarak, cesur biçimde tedbirlerimizi aldık, kararlılıkla uyguladık. Bugün, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Avrupa Birliği ülkelerinde, Japonya'da, diğer gelişmiş ekonomilerde küresel krizin etkisi en ağır şekilde devam ederken, biz Türkiye olarak çok farklı bir yerde duruyoruz. Gelişmiş ekonomiler 2010 yılını durağanlıkla ya da daralmayla kapatırken, biz dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri, Avrupa'nın da en hızlı büyüyen ülkesi konumuna yükseldik."

Cumhuriyetin kuruluşunun 2023. yılında gerçekleşmesi mümkün olan hedefler belirlediklerine dikkat çeken Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "8 yılda, Türkiye'nin milli gelirini 3 kattan fazla artırdık, 230 milyar dolardan, sevgili vatandaşlarım, yaklaşık şu andaki haliyle 700 milyar doların üzerine çıkardık. Şimdi, önümüzdeki 12 yıl içinde, millî gelirimizi yine en az 3 kat artırarak, inşallah 2023 yılında 2 trilyon dolar milli gelir seviyesine ulaşmayı hedefliyoruz. 12 yıl sonra nüfusumuzun 82 milyon olacağını tahmin ediyoruz. Bu durumda, kişi başına düşen milli gelirimizi de 25 bin dolara yükseltmiş olacağız. Aynı şekilde, 36 milyar dolardan aldığımız ihracatı 8 yılda yaklaşık 4 kat artırarak 114 milyar dolara yükselttik. Önümüzdeki 12 yılda yine 4 kat artırarak 500 milyar doları yakalayabiliriz, dış ticaret hacminde 1 trilyon dolara ulaşabiliriz. İlköğretimde okullaşma oranını yüzde 100'e yaklaştırdık. İnşallah, 2023 yılına kadar orta öğretimde de okullaşma oranını yüzde 100'e çıkarmış olacağız. Biz iktidara geldiğimizde, Türkiye'de her 100.000 kişiye 87 hekim düşüyordu. Biz, sağlıkta gerçekleştirdiğimiz dönüşümle her 100.000 kişiye düşen hekim sayısını 153'e yükselttik. 2023 yılında hedefimiz bunu 210 hekime yükseltmek. 2002 yılında, biz görevi devraldığımızda, Türkiye'de toplam bölünmüş yol uzunluğu 6.100 kilometreydi. 8 yılda biz 13.600 kilometre bölünmüş yol yaptık. Bu uzunluğu en kısa zamanda 15.000 kilometreye çıkaracak, 2023'e kadar buna ilaveten inşallah bir 15.000 kilometre daha bölünmüş yol inşa edeceğiz. Kendi uçağımızı, kendi uydumuzu yerli tasarımla, yerli teknolojiyle kendimiz üreteceğiz. Kendi savaş gemimizi, kendi tanklarımızı, kendi insansız hava uçaklarımızı üretmeye başladık, çok daha büyük projelerin altına imza atacağız. Kendi savunma uydumuzu, Türk mühendisleri tasarlıyor, imal ediyor ve GÖKTÜRK uydumuzu uzaya gönderiyoruz."

Bazı tezgâh ve kampanyaların seçim öncesinde uygulamaya konulmak istendiğine şahit oluyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de, her seçim öncesinde gündeme taşınan, vatandaşların tercihlerini belirlemeye dönük bazı tezgâh ve kampanyaların bu seçim öncesinde de uygulamaya konulmak istendiğine şahit olduklarını söyledi.

Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında, haziran ayı içerisinde yapılacak genel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Erdoğan, 2007 yılında anayasada yapılan değişiklik çerçevesinde genel seçimlerin 4 yılda bir yapılacağını belirterek, hükümet olarak, seçimlerin güvenlik içinde yapılması, millet tercihinin en güzel şekilde sandığa yansıyabilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini ifade etti.
Konuşmasında önemli bir hususun altını çizmek istediğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi: “Türkiye'de, her seçim öncesinde gündeme taşınan, vatandaşımızın tercihlerini belirlemeye dönük bazı tezgâh ve kampanyaların bu seçim öncesinde de uygulamaya konulmak istendiğine şahit oluyoruz. O malum çevreler, milleti korkutarak, sindirerek, tahrik ederek, seçim sürecini etkilemeye, aziz milletimizin hissiyatını tahrik etmeye, böylece tercihleri baskı altına almaya bir kez daha niyetlenmiş durumdalar. Özellikle terör örgütleri, seçim öncesinde yoğunlaştırdıkları tahrik eylemleriyle, tedhiş eylemleriyle, milletimizin hissiyatını, özellikle de millî duyguları istismarı hedefliyorlar.”

Milletten oynanan oyunları görmelerini ve bu oyunlara gelmemelerini isteyen Erdoğan, 8 yıl boyunca terör örgütüyle olduğu kadar, terör örgütüyle işbirliği halinde çalışan çetelerle de kararlı bir mücadele yürüttüklerini söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin en ileri demokratik standartlara ulaşması için her türlü gayreti gösterdiklerin, bundan sonra da göstermeye devam edeceklerini kaydetti.

“KENDİ FİKİRLERİMİZİ KİMSEYE EMPOZE ETMEDİK”
3 Kasım ve 22 Temmuz seçimlerinde, milletin tercihine mazhar olarak iktidara geldiklerini hatırlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sadece bize oy verenlerin değil, dikkatinizi çekiyorum, 73 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının her birinin hükümetiyiz. Kendi fikirlerimizi, kendi yaşam tarzlarımızı topluma empoze etmek için değil, herkesin özgürce yaşayabildiği, kimsenin başkasının özgürlük alanına müdahale etmediği, ileri demokrasinin tüm kurallarıyla işlediği bir Türkiye inşa etmek üzere bu yola çıktık. Topluma pompalanan korkuların tamamı yersizdir, asılsızdır. Biz kimseye yaşam tarzı dayatmadık, dayatmıyoruz, dayatamayız. Tam tersine herkesin yaşam tarzı, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak bizim teminatımız altındadır. Bu noktada sürdürülen kampanyalar karşısında da milletimin uyanık olmasını, söylentilere değil, 8 yıllık icraatlarımıza bakmalarını özellikle rica ediyorum.”

“SANATI VE SANATÇILARI DESTEKLEDİK”
Erdoğan, Cumhuriyet tarihi boyunca, sanatın, sanatçının, sanat eserinin en fazla değer gördüğü, itibar gördüğü, korunduğu, kollandığı ve desteklendiği dönemin kendi hükümetleri dönemi olduğunu belirtti. Erdoğan, toplumun en ciddi meseleleri hakkında dahi görüşlerine başvurulmayan sanatçıların görüşlerine kendilerinin başvurduğunu hatırlattı. Sanatın her dalını desteklediklerini ifade eden Erdoğan, başta İstanbul olmak üzere çeşitli şehirlerde uluslararası sanat organizasyonlarını teşvik ettiklerini, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya başta olmak üzere şehirlere kültür ve sanat merkezleri kazandırdıklarını vurguladı.

“8 YILDA 3484 ADET VAKIF ESERİNİ ONARDIK”
Sanat eserlerini, tarihi eserleri, kültür mirasını korumak noktasında çok büyük yatırımları gerçekleştirdiklerine işaret eden Erdoğan, “2002 yılında 9.483 vakıf eserimiz tescilli iken, 2010 yılında tescilli vakıf eseri sayısını tam iki kat artırarak 20.078'e çıkardık. 1998–2002 yılları arasında sadece 46 vakıf eserinin restorasyonu yapılmıştı. Bakınız, yanlış duymadınız; bir kez daha, üstüne basa basa söylüyorum: 1998–2002 yılları arasında, yani bizden önceki dört yıllık dönemde, sadece 46, evet 46 vakıf eserinin restorasyonu yapılmıştı. Biz, 8 yılda tam 3.484 adet vakıf eserimizi onardık, restore ettik ve kültür mirasımıza kazandırdık. Ankara, Konya, Tokat, Kastamonu, Edirne ve Gaziantep'te 6 Vakıf Müzesi açtık ve bu müzelerde binlerce ata yadigârını gençlerimizin ilgisine sunduk. 25 ilde daha Vakıf Müzesi açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Sivas Gök Medrese, Kayseri Gevher Nesibe Medreseleri, Kütahya İshak Fakih Medresesi, Diyarbakır İskender Paşa Konağı, Niğde Ak Medrese, Samsun Süleyman Paşa Medresesi, Malatya Karakaş Konağı restore edildi ve müze haline getirildi.” diye konuştu.

CİHAN

28 Ocak 2011 - 22:31:31
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:29İyimaya: Uzlaşma zemini hasıl olmadı
19:59Batum: Seçimde ağzının payını mutlaka alacaktır
16:11Büyükerşen, istifasını DSP'ye gönderdi
15:59CHP'li Kart: Başbakan eşkıyanın başıdır
15:38BOZDAĞ: CHP'NİN İDDİALARI MESNETSİZ
14:43Kılıç: Yargı hesap soracak
14:23CHP: KOMİSYONU TAM OLARAK BOŞALTMADIK
13:11CHP'ye AYM yolu göründü
10:59CHP'yi karıştıran iddia
10:50Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
Daha fazla haber göster
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
17:22BAŞESGİOĞLU VE ŞEKER MHP'YE KATILDI
17:00Günay: Alkol uygulaması kaygıları giderecek
16:52Yazıcı: HAS Parti'nin baraj sorunu yok
15:38"CHP 26 metrekareyi 27 bin metrekare yaptı!"
14:46BBP, 19 yaşında
14:08"Sanat, düşmanlığa katkı yapmamalı"
14:05MHP'li 4 belediye başkanı istifa etti
11:57Eminağloğlu CHP'li üyelere destek verdi
11:34Google'dan delil toplayan Kılıçdaroğlu zor durumda
10:44Mesut Yılmaz: CHP ve MHP'ye yardıma hazırım
23:54CHP ile DSP'nin arasını açan anıt
23:52AK Parti Erfelek İlçe Başkanı istifa etti
22:40Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'i partisine davet etti
22:37Erdoğan: Silah tüccarları kazandı, çeteler kazandı
21:55'Kadın milletvekili sayısı daha da artırılacak'
20:41Gökcan Ak Parti'den milletvekili aday adayı
20:00'Adana'da birlik ve beraberliği sağladık'
19:05AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'na yeni atama
18:59Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 10 bin lira daha ödeyecek
17:45Eroğlu: AK Parti'nin tek alternatifi biziz
15:51CHP, AK Parti binasına casus göndermiş!
15:31Erdoğan: Tepeden inmedik, gençleri anlarız
15:28Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi kurtaracağız
15:09"E-Muhtıra, sitede hala neden duruyor?"
15:03Erdoğan'ın gençlerle buluşmasına protesto
14:57BDP'li Ata: Cezaevlerinde hak ihlalleri var
14:34MHP: Haberal'ın adaylığı gündemde yok
14:28Kılıçdaroğlu, hafta sonu Karadeniz'de
13:58Aysel Tuğluk'un 70 yıl hapsi istendi
13:43Özbudun'dan '100 milletvekili' önerisi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Fethi ERDOĞAN
“Kaht-ı rical” den kurtulduk mu?
 
 
İbrahim YILDIRIM
Kurtlar Vadisi Filistin
 
 
İlter SAĞIRSOY
Kayseri'den Haseki'ye yüzde 80 destek
 
 
Kadir SARIKAYA
Shalom Aleichem
 
 
Necmettin EVCİ
Hesap sorulacak!
 
 
Serdar AYDIN
Ömer Çelik’in halleri!
 
 
 
 
Mısır'da hükümet resmen istifa etti
 
Arslan Bulgaristan'da emekli albay ile görüştü
 
ÖCALAN'A "SUİKASTI" YILMAZ MI BİLDİRDİ?
 
Yazıcıoğlu'nun ölümündeki şok detay
 
Jandarma 'JİTEM'i kabul etti
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.594
1.604
 
 Euro
2.187 2.202
 
 Sterlin
2.525 2.570
 
 Altın
68.14 68.80
 
 IMKB
63278  
 
 
Yüksek yargıyı bekleyen tehlike...
 
Yüksek yargıda yıllarca görev yapan Cevdet İlhan Günay, yargı reformunun gecikmesiyle ortaya çıkacak tehlikelere dikkat çekti.
 
 
 
 
  Seçime aylar kala CHP'de sular durulmuyor. İşte yeni iddialar...  
 
 
 
  Oyunlar Köyü’nde görevli personelin Kanadalı bayan sporcuları taciz etmesi bomba gibi patladı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin