DOLAR 1.583 - EURO 2.186 - ALTIN 68.25 - IMKB 65307
Perşembe 3 ŞUBAT 2011
Fenerbahçe Ülker: 80 - Zalgırıs Kaunas: 72 Hindistan'daki tren kazası: 19 ölü Kuzey Kafkasya'da kafe tarandı: 4 polis öldü BEŞİKTAŞ'TAN GOL YAĞMURU Mısır'daki gösteriler: 1 ölü, 403 yaralı "10 yıldır paşaları operasyonda görmedim" Davutoğlu, Mısır için Katar'a gidecek "Mübarek'in sonu Şah'ınki gibi olacak" OTOBÜS DEREYE UÇTU: 7 KİŞİ ÖLDÜ Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumunda habertaraf.com
 
 
 
TESEV Ortadoğu raporunu yayınladı
 
 
 
 
Mehmet ALKIŞ
Bediüzzaman'ı doğru anlamak
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Defne Joy Foster hayatını kaybetti
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Tanka çıkacağına İnce'yi sustur
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Pespaye olma... Çalış!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Türkiye'nin örnekliği
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Kar mı yağmış yüce dağlar başına?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsyan ahlakı ve CHP
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
El Cezire'den CHP'ye dersler
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan açıkça “Git artık” dedi
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Tebrikler: Mısır'ın halkına ve Türkiye Başbakanı'na
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Susarak konuşmak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mısır üzerinden İsrail'e bakış
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Seçime sadece 4 ay var lavuklar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu bölgede soft power yetmez...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Diktatör İslam'a karşı idi
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Yüksek Yargı'nın ve AK Parti'nin çelişkileri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Barolar Birliği Başkanı ne diyor?
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Türkiye Mısır’a benzer mi?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
AKP'ye oy veren herkes aptal öyle mi?
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
 
 
 
DİYARBAKIR- BBP Genel Başkanı Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi.
 
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Diyarbakır'da birlik ve beraberlik mesajı verdi. Topçu, "Kürdümüzle, Çerkezimiz, Lazı, Arabı, Alevi, Sünni, başı açık ve kapalısı ile birlikte Türk İslam dünyasının tamamı ile bir hayalimiz var. Bir ve beraber olmak, doyduğumuz yerde doymak başımız dik karnımız tok tam bağımsız bir Türkiye olmak. Kürdün, Türkmenin, Çerkezin düşmanı PKK'dır, Kürt kardeştir.'' dedi.

Topçu, Diyarbakır Class Otel'de partisince düzenlenen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın bir ideolojik, bir bölücü siyasetin kalesi olmadığını buradan göstermek gerektiğini söyledi. Topçu, "Buradan Diyarbakır'dan sizlerin arasından Türkiye'ye ve milletimize sesleneceğim. Siyasi erke ve Başbakan'a sesleneceğim. Neticede BBP'nin kadroları Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir işi başardı. Millet vicdanında şaibeli kayıplar ile alakalı bir zinciri BBP kadroları ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşları bozdu. Ben 22 ay evvel Başbakan, Cumhurbaşkanı ve bu ülkeyi yönetenlere Meclis Araştırma Komisyonunu kurun dediğim zaman, siyasi erk suratıma garip garip bakıyordu. Namertlerin hainlerin, kargaşa isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeden buraya kadar getirdik. Özal'ın ve Hrant'ın arkasında duranlar da bizim metodumuza başvurdular. Umuyorum ki bu ülkede ne kadar faili meçhul ne kadar şüpheli hadise varsa inşallah bizim bu ortaya koyduğumuz metod uygulanır ve artık hiçbir şey karanlıkta kalmaz." diye konuştu.

YUNUS EMRE İLE AHMEDÊ XANÊ AYNI KAYNAKTAN BESLENDİ

Topçu, kendileri için Ankara ne ise Diyarbakır'ın da o olduğunu belirterek, Diyarbakır'ın ne kadar Kürtse kendilerinin da o kadar Kürt olduğunu dile getirdi.

Topçu şöyle devam etti: "Evet İzmir ne kadar Türkmen ise hep beraber o kadar da Türkmeniz. Ecdanın yedi düvele karşı dediği gibi, biz Kürdüz, Çerkeziz, Aleviyiz, Sünniyiz, Arabız, Boşnağız, Arnavutuz. Neticede biz büyük bir Türk milletiyiz. Ve kararlıyız, dedelerimizin yedi düvele yaptığı gibi, Kudüs'te Selahattin Eyyübi'nin, Kars Ani'de Alpaslan'ın, Fatih'in yaptığı gibi. Çanakkale'de, Anafartalar'da, Sakarya'da yapılanlar gibi gibi herkese inat, ay yıldızlı al bayrağın altında kıyamete kadar yaşayacağız. Evet çünkü biz biliyoruz ki, Yunus Emre ile Ahmedê Hanê aynı kaynaktan besleniyor, aynı aşkın peşinden koşmuşlar. Mevlana ile Mela-i Ciziri aynı davanın peşinde olmuşlar. Biz biliyoruz ki Bitlisli Bediüzzaman Saidi Nursi ve bizim fikrimizin mihenk taşı Ahmet Arvasi aynı davanın peşinde koşmuşlar. Bizim bu kadar birliklerimiz, beraberliklerimiz var. Bir çete gelip iktidara benim can kardeşimin dilini yasaklıyorsa, bu vatana ihanet edenleri tasvip etmemiz mümkün değil. Buradan açıkça ilan ediyorum; Kürdün, Türkmenin, Çerkezin düşmanı PKK'dır, Kürt hepimizin kardeşidir. BBP bu kutlu yürüyüşüne destek olan analar, bacılar biliniz ki, siz Selahaddin Eyyübi'nin, haçlıya karşı Kudüs'te verdiği mücadelede yanında olan yiğitler kadar, siz Romen Diojen'e karşı Alpaslan'ın ordusunda olan aslanlar kadar değerlisiniz."

"ABD'DEKİNE BENZER BAŞKANLIK SİSTEMİNİ KABUL ETMEYECEĞİZ"

Topçu, 30 yıl önceki Diyarbakır ile bugün ki Diyarbakır arasında yatırım, aş, iş ve hizmet bakımından hiçbir farkın olmadığını belirterek şöyle devam etti: "Onun için bu millet herkesi denedi. Atatürkçüleri, bölücülük yapanları, herkesi denedi. Tek denenmeyen BBP'dir. Elleri tertemiz olan sizlersiniz, Alperenlerin vebali yok bu durumda. İnşallah hep beraber bu seçimlerde ellerimizi millete uzatacağız ve her evden bir oy isteyeceğiz. Son günlerde bizim aşımız işimiz tartışılması gerekirken başkanlık sistemi tartışılıyor. Tabiiki tartışılabilir. Ama birilerinin hayal ettiği gibi ABD'de uygulanan başkanlık sisteminin kabul edilmesi mümkün değil. Siz her boyayı boyadınız da fıstık yeşili mi kaldı? Diyarbakır işsiz, Bingöl aşsız, her yer kan ağlıyor, siz milletin her meselesini hallettiniz de başkanlık sistemini mi tartışıyorsunuz. BBP olarak açıkça söylüyorum başkanlık sistemi tarihimize ve medeniyetimize göre yapılırsa olabilir. Ama mutlak tek meclis, tek vatan olmalıdır, tek bayrak, tek devlet olmalıdır. Bu başkanlık sistemi böyle olmalıdır. Anadolu'da bizim oralarda çok sık kullanılır (işi olmayan şeytana iş bulur). Doğuda ve Güneydoğu'da devlet aş ve iş veremedi, aş bulamadı. İşi gücü olmayan gençlerimize de şeytan sahip çıktı. Onun için konuşmamız gereken mesele budur. İktidarımızda her evden mutlaka bir kişinin aşı ve işi olacak. Öyle birilerinin yaptığı gibi fukara yardımı verilir gibi aş ve iş sahibi yardım sahibi olacak aç olmayacak. Bu coğrafyada Kürdün, Türkmenle, Arabın, Çerkezle bir problemi yoktur. Bunları bir problemmiş gibi gösteren ve bunun üzerinden siyaset yapanlar vardır. BBP genel başkanı olarak bir kere daha söylüyorum; bu ülkenin güvenliğe, özgürlüğe refaha ihtiyacı var. Hakkari'de ne kadar güvenlik meselemiz sıkıntılıysa, İstanbul Halkalı'da da o kadar güvenlik meselemiz sıkıntılı. 1 buçuk yaşındaki kızın ırzına geçiyorlar. (Canım sıkıldı) deyip adam öldürüyorlar. Hırsızlık ve kapkaç başını almış gidiyor. Güvenlik sadece PKK ile alakalı deği. Güvenlik evimizde, sokağımızda, şehrimizde yok, neticede dağımızda, ocamığımızda, yaylamızda da yok. Buraları güvenli hale getirmek öncelikli işimiz olmalı. Tabiiki ondan sonra da vatandaşımız kendini ne şekilde tarif ediyorsa, nasıl konuşmak istiyorsa, dilini, örfünü, adetini, istediği gibi yaşayabilecek hak ve özgürlüklerini garanti altına alacak sivili bir mütabakata varmak lazım."

Topçu, iktidara gelmeden önce yeni bir anayasa yapacaklarını söyleyenlerin, iktidara gelince unuttuklarını, BBP iktidara geldiği zaman 75 milyon insanın insanı merkeze koyan sivil bir anayasayı, Alperenler olarak garanti altına alacaklarını savundu. Ülkenin meselelerinin böyle günü birlik olarak çözülemeyeceğine dikkati çeken Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sırf sadece üniversite yapmak için illere üniversiteler yapılmayacak. Bizim iktidarımızda bilim şehirlerimiz olacak. Nasıl ki bizim elit tabaka çoluğuna çocuğunun eğitimi için gözünü Atlantik ötesine çeviriyorsa, Bitlis, Van, Şanlıurfa, Diyarbakır bilim şehri haline gelecek. Hüseyin Barak Obama da kızına okul ararken, bizimkiler nasıl onların okullarına bakıyorsa, onlar da bizim okullarımızda okumak isteyecek. Bununla ilgili Başbakan'a teklif verdik. 156 üniversite var diye böbürlenip de dünya ülkeleri arasında ilk 500 e girememek kahredici bir şey. Bu ülke 300 yıldır bilim üretmiyor. Burada Diyarbakır, Harran, Mezopotamya, Konya ve Adana ovası dururken, bu ülkeyi Kanada'dan buğday almaya mahkum etmeyeceğiz. Bizim iktidarımızda inşallah Güney Amerika'nın 3 milyon nüfuslu ülkelerinden et ve canlı hayvan gelmeyecek. Bu önümüzdeki seçimlerde Diyarbakırlı kardeşlerimden her evinden sadece 1 tane oy istiyorum. Bunu da Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının hak ettiğine inanıyorum. Denenmemişlik adına, kardeşlik adına ve sevgi adına istiyorum. Bütün imkansızlıklara rağmen girdiğimiz seçimlerde hiç azımsanmayacak oylar aldık. Ama Diyarbakır'ın Sakarya gibi ayağı kalkıp çağlamasını bekliyorum." CİHAN

30 Ocak 2011 - 18:10:40
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:50"Başkanlık, padişahlık sistemi değildir"
20:56Hukukçulardan CHP'ye tepki
19:56Günay İnsanlık Anıtı'nın yıkım kararını yorumladı
17:48Vural'dan Haşim Kılıç'a tepki
16:52Yazıcıoğlu caddesi için 3 günde 2 bin 500 imza
16:48Akaydın'dan "Recep Bey" göndermesi
16:43Topçu: Ulaştırma Bakanı Yıldırım istifa etsin
16:39Demirtaş: Toplu mezarların bilgileri var
16:36AK Parti, MHP'li Akcan'dan özür bekliyor
16:33HAS Parti, mazlum halkların yanında!
15:39TBMM Başkanı Şahin, Letonya'ya gidecek
14:20Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı
12:51STK'lar: Milletvekili nasıl olmalıdır?
12:42Egemen Bağış: Baykal için bilet aldım
11:21Gelininden Çiller'e şok suçlamalar
23:23Kılıçdaroğlu, baroları eleştirdi
21:02Hasgür: CHP, Türkiye'yi Afrika ile karıştırıyor
19:46MHP Gaziantep teşkilatı istifa etti
19:11TBMM Başkanlığı'ndan CHP yönetimine çağrı
19:02Ergün: Artık halk kendi sesini duymalı
17:54Tepebaşı'nda DSP'den istifalar
17:47'Direniş çağrısı, çaresizliğin gösterisi'
17:31Demirtaş: Başbakan tek adam olmak istiyor
16:46"Savcılarımıza sesleniyoruz, gereğini yapın"
15:18'CHP ülkem için hedefin gerisinde'
14:27Kılıçdaroğlu: AKP derin devletin parçası oldu
14:09Meclis hafta sonu da çalışacak
14:05Kılıç: AK Parti hükümeti daha iyisinin derdinde
12:18Erdoğan'dan Mübarek'e çağrı
11:03Bahçeli: Türkiye'yi ayağa kaldıracağız
Daha fazla haber göster
23:29İyimaya: Uzlaşma zemini hasıl olmadı
19:59Batum: Seçimde ağzının payını mutlaka alacaktır
16:11Büyükerşen, istifasını DSP'ye gönderdi
15:59CHP'li Kart: Başbakan eşkıyanın başıdır
15:38BOZDAĞ: CHP'NİN İDDİALARI MESNETSİZ
14:43Kılıç: Yargı hesap soracak
14:23CHP: KOMİSYONU TAM OLARAK BOŞALTMADIK
13:11CHP'ye AYM yolu göründü
10:59CHP'yi karıştıran iddia
10:50Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
3 Şubat’ta 1 Mayıs hayali kuruyorlar!
 
 
Aliya RAHTE
Candaş Tolga Işık, gerçeği dillendirdiği için mi linç edildi?
 
 
Lütfi BERGEN
Modernleşmenin buhranlı meseleleri
 
 
Mustafa YILDIZ
Türkiye neden Mısır gibi olmaz?
 
 
 
 
Defne Joy Foster evinde ölü bulundu
 
KIRGIZİSTAN'LA VİZELER KALKIYOR
 
Kazadan önce radara giren jet sır oldu
 
Mısır'da korkulan oldu: Taraflar çatışıyor
 
Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.573
1.583
 
 Euro
2.171 2.186
 
 Sterlin
2.534 2.580
 
 Altın
67.81 68.25
 
 IMKB
65307  
 
 
Son röportajıyla Defne Joy Foster...
 
Arkadaşının evinde ölü bulunan Defne Joy Foster'ın son röportajı...
 
 
 
 
  Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller ile eşi Eda Çiller, 1.5 yıllık evliliklerini sonlandırıyor. Ancak Eda Çiller’den, kayınvalidesi ile boşanmak üzere olduğu eşine şok suçlamalar geldi. Genç kadın, “Hayatımdan endişe ediyorum” diyerek savcılıktan yardım istedi.  
 
 
 
  İnternet kullanıcıları tehdit altında! Bilgisayar devi Microsoft’un yetkilileri, Internet Explorer kullanıcılarına acil güvenlik uyarısında bulundu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin