DOLAR 1.593 - EURO 2.160 - ALTIN 69.40 - IMKB 65309
Cuma 4 ŞUBAT 2011
Fenerbahçe Ülker: 80 - Zalgırıs Kaunas: 72 Hindistan'daki tren kazası: 19 ölü Kuzey Kafkasya'da kafe tarandı: 4 polis öldü BEŞİKTAŞ'TAN GOL YAĞMURU Mısır'daki gösteriler: 1 ölü, 403 yaralı "10 yıldır paşaları operasyonda görmedim" Davutoğlu, Mısır için Katar'a gidecek "Mübarek'in sonu Şah'ınki gibi olacak" OTOBÜS DEREYE UÇTU: 7 KİŞİ ÖLDÜ Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumunda habertaraf.com
 
 
 
TESEV Ortadoğu raporunu yayınladı
 
 
 
 
Mehmet ALKIŞ
Bediüzzaman'ı doğru anlamak
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Defne Joy Foster hayatını kaybetti
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Tanka çıkacağına İnce'yi sustur
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Pespaye olma... Çalış!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Türkiye'nin örnekliği
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Kar mı yağmış yüce dağlar başına?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsyan ahlakı ve CHP
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
El Cezire'den CHP'ye dersler
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan açıkça “Git artık” dedi
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Tebrikler: Mısır'ın halkına ve Türkiye Başbakanı'na
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Susarak konuşmak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mısır üzerinden İsrail'e bakış
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Seçime sadece 4 ay var lavuklar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu bölgede soft power yetmez...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Diktatör İslam'a karşı idi
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Yüksek Yargı'nın ve AK Parti'nin çelişkileri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Barolar Birliği Başkanı ne diyor?
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Türkiye Mısır’a benzer mi?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
AKP'ye oy veren herkes aptal öyle mi?
 
 
 
 
 
 
Erdoğan'dan Mübarek'e çağrı
 
 
 
ANKARA- Başbakan Erdoğan, Mübarek'e çağrıda bulundu: Halkın taleplerine ve haykırışına kulak verin.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'i halkın haykırışını ve taleplerini yerine getirmeye çağırdı. Erdoğan, AK Parti Meclis grup toplantısında Mısır'da yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmede bulundu. Erdoğan, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'i halkın taleplerini yerine getirmeye çağırarak, "Halkın haykırışına, son derece insanı taleplerine kulak verin. Halktan gelen değişiklik taleplerini karşılayın. Mısır'ın huzur ve istikrarı adına önce siz adımlar atın. Halkı tatmin edecekler adımlar atın." dedi.

Başbakan Erdoğan, Mısır olaylarına değindi: Halktan gelen değişim arzusunu tereddüt etmeden karşılayın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'da yaşanan olaylara değinerek, "Tarihte baskıyla, sindirmeyle, korkuyla ayakta kalmayı başaran hiçbir yönetim yoktur." dedi. Erdoğan, hak ve özgürlüklere hiçbir yönetimin kayıtsız kalamayacağını söyledi.

AK Parti Grup toplantısında konuşan Erdoğan, "Mısır Devlet Başkanı Sayın Hüsnü Mübarek'e çok samimi bir tavsiyede, çok içten bir uyarıda bulunmak istiyorum." diyerek konuşmasına başladı. Başbakan Erdoğan şunları kaydetti: "Bizler faniyiz, kalıcı değiliz. Her birimiz ölecek ve geride bıraktıklarımızdan dolayı sorgulanacağız. Müslümanlar olarak hepimizin gideceği yer iki metreküp çukurdur. Hepimiz gelip geçiyiz, baki olan gök kubbe altında hoş bir sada bırakmaktır. Saygıyla anılmaktır, rahmetle yad edilmektir. Yarın öldüğümüzde hocaefendi gelip şunu söylemeyecek, 'cumhurbaşkanı niyetine, devlet başkanı niyetine, başbakan niyetine, bakan niyetine' demeyecek, 'er kişi niyetine' diyecek. Seninle beraber gelen sadece kefen olacak. Hem vicdanımızın sesine hem de halkımızın sesine kulak verelim. Onların bedduasına veya hayır duasına hazır olalım. Onun için diyorum ki, halkın haykırışına, son derece insani taleplerine kulak verin, kulak verelim. Halktan gelen değişim arzusunu hiç tereddüt etmeden karşılayın."

Başbakan Erdoğan, Mübarek'i halkın taleplerine kulak vermeye çağırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'da ve Tunus'ta reformların hayata geçmesi, birlik ve bütünlüğün kesinlikle bozulmamasının en büyük arzuları olduğunu söyledi. Erdoğan, Mısır Devlet Başkanı Mübarek'i halkın taleplerine kulak vermeye çağırdı.

Erdoğan, AK Parti grubunda yaptığı konuşmada, Tunus ve Mısır'da yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmede bulundu. Erdoğan, AK Parti'nin her zaman hak ve özgürlükten yana olduğunu belirterek, "Bizim bırakın bölgeyi, dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir zulme sessiz kalmamız mümkün değildir. Bunları ama yazılı, ama sesli muhakkak dile getirmişizdir." dedi.

Erdoğan, AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren halkın tercihlerinin her şeyin üzerinde olduğuna inandığını ve bunu savunduğuna işaret ederek, "AK Parti yola çıkarken yeter, söz de karar da milletin diyerek, sadece millete inanarak iktidara iş başın gelmiş, emanet yüklenmiş bir partidir. Her zaman söylüyorum; AK Parti'nin rotasını millet çizmiştir, bundan sonra da millet çizecektir. AK Parti'nin kumaşını millet dokumuştur, bundan sonra da millet dokuyacaktır." diye konuştu.

AK Parti'nin varlık sebebinin demokrasiye güç vermek olduğuna işaret eden Erdoğan, "AK Parti dünyanın her yerinde, hiç korkmadan, asla ve asla tereddüt etmeden mazlumun, mağdurun yanında olmuş, her zaman baskı ve zulmün karşısında cephe almıştır." şeklinde konuştu.

Türkiye tarihin akışını değiştirecek roller oynadığını ve şahsiyetli bir dış politika izlediğini kaydeden Erdoğan, "Zalime zalim diyen, katile katil diyen Türkiye, tabuları yıkmaktadır. İnsanları ablukaya mahkum edenlere dur bakalım diyen Türkiye hakkı ve hakikati haykırmaktadır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, kendilerine istediklerini diğer kardeşleri için de isteyen bir anlayışın temsilcisi olduklarını vurgulayarak, "Biz kardeş halkların komşu ülkelerin istikrarsızlık yaşamaması için bugüne kadar elimizden gelen çabayı sarf ettik. Bundan sonra da sarf edeceğiz." sözlerini kaydetti.

Başbakan Erdoğan, içindeki sorunları çözemeyen, kendi arasında uzlaşı sağlayamayan ülkelerin aydınlık bir geleceğe de ulaşamayacaklarını, menfaatlerini de koruyamayacaklarını vurguladı.

Tarihte baskıyla, sindirmeyle, korkutmayla ayakta kalmayı başaran hiçbir yönetimin olmadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Er ya da geç insanlık onuru ve haysiyeti bütün zincirleri kırmış, duvarları yıkmış, mazlumun ahı aheste de olsa çıkmıştır. Bu yüzden hak ve özgürlüklere hiçbir yönetim kayıtsız kalamaz. Halka gözünü, gönlünü, kulağını kapatan yönetimler uzun ömürlü olamazlar. Halkın hiçbir çağrısı karşılıksız kalmaz. Halka rağmen hiçbir iktidar ayakta duramaz. Devlet halk içindir, halkın varlığıyla iradesiyle anlam kazanır. Biz kendimiz için ne istiyorsak dostlarımız, kardeşlerimiz için aynısını istiyoruz. Biz kendimiz için nasıl huzur güvenlik istikrar kalkınma birlik istiyorsak, kardeş ülkeler için de aynısını istiyoruz."

Konuşmasında Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e çağrıda bulunan Erdoğan, şunları söyledi: "Bizler insanız. Bizler faniyiz. Kalıcı değiliz. Her birimiz ölecek ve geride bıraktıklarımızdan dolayı sorgulanacağız. Hepimiz gelip geçiciyiz. Baki olan gök kubbe altında hoş bir sada bırakmaktır. Saygıyla anılmaktır, rahmetle yad edilmektir. Bizler halk için varız. Onun için diyorum ki yarın öldüğümüzde, hoca efendi gelip şunu söylemeyecek. Cumhurbaşkanı niyetine demeyecek, Başbakan niyetine demeyecek, bakan niyetine demeyecek. Trilyarderlere sesleniyorum. Trilyarderler niyetine demeyecek. Er kişi niyetine diyec ek, hatun kişi niyetine diyecek. Seninle beraber gelecek sadece kefen olacak. Öyleyse o kefenin kadri kıymetini bilelim. Hem vicdanımızın, hem de halkımızın sesine, onların ya hayır duasına ya da bedduasına hazır olalım. Onun için halkın haykırışına kulak verin, kulak verelim."

Mübarek'e halkın haykırışına ve insani taleplerine kulak vermesini isteyen Erdoğan, "Halkın haykırışına, son derece insani taleplerine kulak verin. Halktan gelen değişim arzusunu hiç tereddüt etmeden karşılayın. İstismarcıların, kirli odakların, Mısır üzerine karanlık senaryoları olan kesimlerin inisiyatif almasına fırsat vermeden; Mısır'ın huzuru, güvenliği, istikrarı adına önce siz adım atın. Halkı tatmin edecek adımlar atın." çağrısında bulundu.

Aylarca süren seçimlerin demokrasi olmayacağını söyleyen Erdoğan, şunları söyledi: "24 saatte biz seçim istiyoruz. Bizim arzumuz bu, olayların bir an önce son bulmasıdır. Onun için diyorum ki Mısır bir medeniyet ülkesi. Bir tarih, bir kültür, zenginliklerle dolu bir ülke. Mısırlı kardeşlerime de sesleniyorum; Silahtan uzak, ama tarihinize de kültürünüze de sahip çıkın. Buna bu arada, bana göre yara aldırmayın. Sadece özgürlüklere sahip olmanın haysiyetli mücadelesini verin diyorum. Bu sizin en demokratik hakkınızdır. Demokrasi ve özgürlük insani bir haktır. Mısır'da ister asker, ister polis, isterse sivil olsun, bir tek canın yitip gitmesi, bizim Türk milletinin canından can kopmasıdır. Mısır'da bir kişinin dahi burnu kanasın istemiyoruz. Halkın da iktidarın da böyle bir sorumluluk anlayışı içinde Mısır'da her kesimi tatmin edecek, demokrasiyi en ileri standartlara taşımaları en büyük arzumuzdur."

Erdoğan, Mısır'da ve Tunus'ta reformların hayata geçmesi, birlik ve bütünlüğün kesinlikle bozulmamasının en büyük arzuları olduğunu söyledi.

Erdoğan, son bir asırdır Ortadoğu'nun bambaşka bir çerçeveye oturtulmak istendiğine işaret ederek, "Ortadoğu kanla gözyaşıyla, cehaletle ve insan hakları ihlalleriyle anılır hale gelmiştir. Biz Türkiye olarak Ortadoğu halklarının bunu hak etmediğine inanıyoruz. Ortadoğu toplumları genç ve dinamik nüfusuyla, açık zihni ve özgürlükçü bakış açısıyla, yeni bir kültür ve medeniyet hareketine öncülük edebilir. Değişim ile istikrar, reform ile güvenlik arasındaki dengenin muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu dengeyi kurmak suretiyle, Ortadoğu toplumlarının daha adil, daha özgürlükçü bir geleceğe adım atacaklarına inanıyoruz. Biz demokrasiden radikalizmin çıkacağına hiçbir zaman inanmadık. Düzen ve istikrar ancak ileri demokrasiyle sağlanabilir." şeklinde konuştu. CİHAN

1 Şubat 2011 - 12:18:06
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:50"Başkanlık, padişahlık sistemi değildir"
20:56Hukukçulardan CHP'ye tepki
19:56Günay İnsanlık Anıtı'nın yıkım kararını yorumladı
17:48Vural'dan Haşim Kılıç'a tepki
16:52Yazıcıoğlu caddesi için 3 günde 2 bin 500 imza
16:48Akaydın'dan "Recep Bey" göndermesi
16:43Topçu: Ulaştırma Bakanı Yıldırım istifa etsin
16:39Demirtaş: Toplu mezarların bilgileri var
16:36AK Parti, MHP'li Akcan'dan özür bekliyor
16:33HAS Parti, mazlum halkların yanında!
15:39TBMM Başkanı Şahin, Letonya'ya gidecek
14:20Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı
12:51STK'lar: Milletvekili nasıl olmalıdır?
12:42Egemen Bağış: Baykal için bilet aldım
11:21Gelininden Çiller'e şok suçlamalar
23:23Kılıçdaroğlu, baroları eleştirdi
21:02Hasgür: CHP, Türkiye'yi Afrika ile karıştırıyor
19:46MHP Gaziantep teşkilatı istifa etti
19:11TBMM Başkanlığı'ndan CHP yönetimine çağrı
19:02Ergün: Artık halk kendi sesini duymalı
17:54Tepebaşı'nda DSP'den istifalar
17:47'Direniş çağrısı, çaresizliğin gösterisi'
17:31Demirtaş: Başbakan tek adam olmak istiyor
16:46"Savcılarımıza sesleniyoruz, gereğini yapın"
15:18'CHP ülkem için hedefin gerisinde'
14:27Kılıçdaroğlu: AKP derin devletin parçası oldu
14:09Meclis hafta sonu da çalışacak
14:05Kılıç: AK Parti hükümeti daha iyisinin derdinde
12:18Erdoğan'dan Mübarek'e çağrı
11:03Bahçeli: Türkiye'yi ayağa kaldıracağız
Daha fazla haber göster
23:29İyimaya: Uzlaşma zemini hasıl olmadı
19:59Batum: Seçimde ağzının payını mutlaka alacaktır
16:11Büyükerşen, istifasını DSP'ye gönderdi
15:59CHP'li Kart: Başbakan eşkıyanın başıdır
15:38BOZDAĞ: CHP'NİN İDDİALARI MESNETSİZ
14:43Kılıç: Yargı hesap soracak
14:23CHP: KOMİSYONU TAM OLARAK BOŞALTMADIK
13:11CHP'ye AYM yolu göründü
10:59CHP'yi karıştıran iddia
10:50Siyasi haritadaki bu üçten iki çıkmaz
21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
3 Şubat’ta 1 Mayıs hayali kuruyorlar!
 
 
Aliya RAHTE
Candaş Tolga Işık, gerçeği dillendirdiği için mi linç edildi?
 
 
Lütfi BERGEN
Modernleşmenin buhranlı meseleleri
 
 
Mustafa YILDIZ
Türkiye neden Mısır gibi olmaz?
 
 
 
 
Defne Joy Foster evinde ölü bulundu
 
KIRGIZİSTAN'LA VİZELER KALKIYOR
 
Kazadan önce radara giren jet sır oldu
 
Mısır'da korkulan oldu: Taraflar çatışıyor
 
Çelik, CHP'nin uygunsuz harcamasını açıkladı
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.583
1.593
 
 Euro
2.145 2.160
 
 Sterlin
2.524 2.571
 
 Altın
68.96 69.40
 
 IMKB
65309  
 
 
Son röportajıyla Defne Joy Foster...
 
Arkadaşının evinde ölü bulunan Defne Joy Foster'ın son röportajı...
 
 
 
 
  Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller ile eşi Eda Çiller, 1.5 yıllık evliliklerini sonlandırıyor. Ancak Eda Çiller’den, kayınvalidesi ile boşanmak üzere olduğu eşine şok suçlamalar geldi. Genç kadın, “Hayatımdan endişe ediyorum” diyerek savcılıktan yardım istedi.  
 
 
 
  İnternet kullanıcıları tehdit altında! Bilgisayar devi Microsoft’un yetkilileri, Internet Explorer kullanıcılarına acil güvenlik uyarısında bulundu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin