DOLAR 1.491 - EURO 1.976 - ALTIN 65.35 - IMKB 66147
Pazar 28 KASIM 2010
Türk gemisine korsan saldırısı KUZEY KORE, FÜZELERİ YERLEŞTİRDİ! Çin tarafları acil olarak masaya çağırdı İDO'nun 2 seferi iptal edildi Motorinde tek vergi dönemi Üniversitede operasyon: 9 tutuklama Başkanı, Kılıçdaroğlu'na şikayet ettiler HAS PARTİ'NİN İLK KONGRESİ BAŞLADI Sümeyye Erdoğan: Babam baştayken asla TBMM'de HSYK Kanun Tasarısı görüşülecek habertaraf.com
 
 
 
Modernizm ailenin sonu mu?
 
 
 
 
Sevim MURAT
Kolay para kazanmanın yolları!
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Paraska nine (Korolyük Praskovya) öldü
 
 
 
 
 
Zaman
Abdullah AYMAZ
Hayırdan hayır doğar
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Benim başörtülü milletvekili adaylarım
 
 
Yeni Şafak
Akif EMRE
Makedonya'dan yükselen çığlık
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Davacı: Tümgeneral.. Hakim: Albay!
 
 
Bugün
Aykut IŞIKLAR
Mehmet Ali Erbil-Hülya Avşar ve ilahi adalet
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Özal dosyası Meclis’e geliyor
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Madımak Oteli'nde yakılanlardan mektup var
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Lizbon Zirvesi
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Evet, ırkçı ve faşist!
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Mesut Yılmaz ve Meral Akşener tanık olsun
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
‘Askeri’ demokrasiden tam demokrasiye
 
 
Yeni Şafak
Hayrettin KARAMAN
İki hayırlı toplantı
 
 
Zaman
Hilmi YAVUZ
Naipaul konusunda nasıl linç edildim?
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Elazığ-Tunceli Hattı
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Emre itaatsizlik
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Grileştirme
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Başbakan'a hakaret davaları
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Bizim gözümüzle İsviçre İsviçreli gözüyle Türkiye
 
 
 
 
Selami SAYGIN
 
Necmettin EVCİ
 
Mümtaz'er TÜRKÖNE
 
Aliya RAHTE
 
Ahmet HAKAN
 
 
 
AK Partili Çelik: Klasik CHP budur
 
 
 
ANKARA- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, üç generalin görevden alınmasının, hukuka ve demokrasiye aykırı olmadığını belirterek, "CHP budur işte. Klasik CHP budur. 'TSK'nın teammüleri vardır' diyen zihniyetle buna 'sivil darbe' diyen zihniyet aynı yerden kopan bir anlayıştır." dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, üç generalin görevden alınmasını 'sivil darbe' olarak niteleyen CHP'ye cevap verdi. Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Üç generalin görevden alınmasına CHP'li parti yetkililerinin 'sivil darbe' yönündeki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Çelik, şunları söyledi:

"CHP'nin çıkmazı olarak değerlendiririm. YAŞ ile ilgili olarak da Sayın Kılıçdaroğlu, 'TSK'nın teamülleri vardır. Bu teamüllere uyulmak zorundadır. Kimse bunlara karışmasın' anlamına gelecek ifadeler kullandı. Teamül dediğimiz şeyler tekrarlana tekrarlana alışkanlık haline gelen şeylerdir. Bir memlekette anayasa varken, kanunlar varken, hukuk varken, demokrasinin evrensel ilkeleri ve normları varken, kimse teamüllerle falan iş yapamaz. Türkiye, gerçek anlamda hukukun üstünlüğüne dayalı, demokratik bir cumhuriyet olacaksa ki arzumuz, iddiamız budur. Anayasada da cumhuriyetin vasıfları iddia edilirken, bu yazılır. Böyle ise sivil memur için sivil kamu çalışanları için yapılan neyse, hukukun işletilmesi açısından bir farklılık ben görmüyorum. Sayın İçişleri Bakanı ve Milli Savunma Bakanı kendi yetkisini aşan, kanunlara ve anayasaya aykırı bir tutum davranış içinde olursa, aynı partiden olmamıza rağmen önce ben kendilerini eleştiririm. Böyle bir şey olmadığına göre yasal bir şey yapıldığına göre, hukuka, demokrasiye aykırı bir şey olmadığına göre, klasik CHP budur işte. Klasik CHP budur. 'TSK'nın teammülleri vardır' diyen zihniyetle buna 'sivil darbe' diyen zihniyet aynı yerden kopan bir anlayıştır."

AK Partili Çelik: Bunlar spekülasyondan ibaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti milletvekillerinin yüzde 60'ının seçimlerde liste dışında kalacağı iddialarına tepki göstererek, "Bu istatistiği kim tuttu bilmiyorum. Bunlar spekülasyondan ibaret." dedi.

Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti milletvekillerin yüzde 60'ının seçimlerde liste dışında kalacağı iddialarına tepki gösterdi. Çelik, "Bu istatistiği kim tuttu bilmiyorum. Bunlar spekülasyondan ibaret. Her dönem milletvekili adaylığı devam eden vekiller var, kendisi aday olmayan var, partileri tarafından listeye konmayan milletvekilleri veya ön seçimde kaybeden milletvekilleri var. Her parlamento döneminde bu böyledir. Her dönemde aşağı yukarı TBMM'de benzeri durumlar görürsünüz. Bizim partimizde Sayın Başbakanın konuştuğu, dillendirdiği veya partimiz içinden birilerinin konuştuğu, dile getirilen böyle bir şey olmamasına rağmen tamamen huzursuzluğa yönelik dışarda üretilmiş dedikodudan ibarettir. Bu konuyla ilgili en ufak bir şey konuşulmadığı gibi gündeme de gelmemiştir. Sayın Başbakan dünkü toplantıda da bir kelime ile de olsa bundan söz etmemiştir." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın milletvekili olmak istediği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Çelik, "Sayın başbakanımızın kızı milletvekili olup olmayacağına kendisi karar verir. Her Türk vatandaşı gibi o da müracaat edebilir aday adayı olabilir, aday olabilir. Aday olursa milletvekili seçilebilir veya seçilmeyebilir. Dolasıyla bu faraziyeden ibarettir. Bu da gündem doldurmak için söylenen sözden ibarettir." dedi.

Çelik, Sümeyye Erdoğan'ın birikimi itibariyle milletvekilliğine layık ve uygun olduğuna işaret ederek, "Yetişmiş bir bayan arkadaşımızdır. Bu kararları kendisi ve ailesi verecek." diye ifade etti.

"BAŞBAKAN MÜDAHİL VEYA MÜŞTEKİ DEĞİL"

Çelik, 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nin eğitim ve öğretim yılı açılışında Başbakan Erdoğan'ı protesto eden öğrencilere verilen cezaların, toplantı ve gösteri kanununa muhalefetten kaynaklandığını söyledi. Yargının verdiği bir kararın Başbakan Erdoğan'ın şahsına fatura eden, buradan 'demokrasi yoktur' diyenlerin tavırlarını yadırgadığını kaydeden Çelik, insanların gerekli izinleri alarak gerekli eylemi yapabileceğini söyledi. Çelik, İTÜ'deki olayda Başbakan Erdoğan'ın müşteki ve müdahil olmadığını belirtti.

"İSRAİL'LE AYNI SEVİNCİ VEYA AYNI ÜZÜNTÜYÜ PAYLAŞMASINLAR"


Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, NATO'nun füze savunma sistemiyle ilgili eleştirilerine de cevap verdi.

İran'ın, Türkiye'nin, hiç bir komşusunu düşman olarak nitelendirmemesinden dolayı Türkiye'ye teşekkür ettiğini hatırlatan Çelik, şöyle dedi: "NATO'nun füze kalkanı meselesinden rahatsız olan kim? İsrail ve bizim muhalefet. İsrail niye rahatsız oldu. İsrail'in beklentisi farklıydı. Niçin İsrail ile aynı lige giriyorsunuz. NATO savunma amaçlı bir şey yapıyor. Türkiye'ye füze falan gelmiş değil. Olsa olsa radar olacak. NATO, savunma paktıdır. NATO'ya Türkiye ilk defa girmiş değil. Ana muhalefet lideri dün diyor ki 'komşularımız madem tehdit değil, peki bunlara ne lüzum var'. NATO içinde Türkiye, dünyanın en büyük ordusuna sahip. Niçin bir milyon kişilik asker besliyoruz. İlle de birisinin kapımıza dayanmış olması mı gerekiyor. Ordunuzun olması için birisinin sınırlarınız ihlal edip içeri girmiş olması mı gerekiyor. Savunma anlayışı bu mudur muhalefin. Böyle coğrafyada yaşıyorsanız kötü niyetlileri caydıracak güce sahip olmalısınız. Bir pakta girdiğiniz zaman orada nimet varsa paylaşırsınız, külfet varsa paylaşırsınız. Yapılan budur. Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli İsrail'le aynı sevinci paylaşmasınlar veya aynı üzüntü duymasınlar." diye konuştu.

Çelik, öğretmenler günü dolayısıyla basın organlarında çıkan bazı haberlere tepki gösterdi. Çelik, eğitim sendikalarının öğretmenleri açlık, yoksulluk sınırın altında gösterdiğini belirterek, iktidarları döneminde öğretmenlerin aylığında dolar bazında yüzde 200'ye yakın artış olduğunu anlattı.CİHAN

Anahtar Kelimeler:

Hüseyin Çelik

24 Kasım 2010 - 15:33:11
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

11:10Başkanı, Kılıçdaroğlu'na şikayet ettiler
11:04HAS PARTİ'NİN İLK KONGRESİ BAŞLADI
11:03Sümeyye Erdoğan: Babam baştayken asla
10:32Kılıçdaroğlu: Hükümetin tavrı doğru değil
08:44Vekiller de devamsızlıktan kalacak
07:50Referandumda hayır deseydik hâlâ Saadet'in başındaydım
19:15DP Samsun İl Kongresi'nde gerginlik
19:06Arınç da "başörtülü vekil olabilir" dedi
18:33CHP'nin kapatılması için suç duyurusu
17:59PKK'nın yıldönümü için Lice'de toplandılar
17:42Arınç: İkili yapılanma ortadan kalkmalı
17:20Özdalga: CHP'de değişiklik mümkün değil
17:08Kılıçdaroğlu çiftçi Öncel'in annesini aradı
17:04Ekonominin iyi olduğu dönemler ben vardım!
16:39Said Nursi sergisi CHP'yi çileden çıkardı
16:30Altı parti bir araya geldi ve füzeyi eleştirdi
16:15Yıldırım: Hukuk keyfiyete tabi değildir
16:01Erbakan seferberlik ilan etti
15:49Bahçeli: Ateşle oynamanın gereği yok
15:19AK Parti, Diyarbakır'da çalışmalarını başlattı
15:04Batum: BDP'ye 'ittifak yapalım' demedim
14:02SP'liler 'Füze kalkanı' projesini protesto etti
10:48İnsan hem sosyalist hem Müslüman olamaz mı?
10:38"Danıştay Paşalığı" TSK’yı perişan eder
10:11HAS Parti'nin ilk kongresi yarın
09:30AK Parti'yi yıkmanın formülü bulundu
09:18Bahçeli: Mutlaka şamarı indireceğiz
01:25DAVUTOĞLU: KİMSENİN HADDİNE DEĞİL BU...
23:57Teröre müsamaha gösterilmesi söz konusu değil
20:18Erdoğan: "AB ipe un sermeye devam ediyor"
Daha fazla haber göster
19:54HAS Parti büyük kongreye hazır
19:30Gül: Türkiye küresel sorumluluğunun farkında
19:12Davutoğlu, ABD'ye çalışma ziyareti yapacak
17:42CHP şikayetçi olmayınca işçiler serbest bırakıldı
17:33'Komutanların görevden alınmasına şaşırmadık'
17:28Canseda'dan geçmiş olsun telefonu
17:07Elitaş: Görevden alma gündemi meşgul ediyor
17:01"Dışişleri, komşularla sıfır sorun hedefliyor"
16:41'Yerel yönetimler altın çağını yaşıyor'
16:39ERBAKAN SEÇİM STARTINI VERDİ
16:35'Hapisteki terörist başı kafa tutar haldedir'
16:29Cindoruk: Genelkurmay'ı MSB'ye bağlamak istiyor
16:21'Kültürel farklılıklarımız zenginliğimizdir'
15:50Bozdağ: Takdir kararına mahkeme karışamaz
15:12Bakan Ergin, görevden almaları değerlendirdi
15:02Çubukçu: Andımız kaldırılmadı
14:50'Bunlar normalleşme adına önemli'
13:57Görevden alma TSK'yı yıpratır mı?
12:49Kurtulmuş: Yeni CHP'yi biz formatladık
12:24Gönül: Konu yargıda bekleyelim
12:19Bakan Günay'dan Naipaul sitemi
12:17Şahin: Terör örgütü muhatabımız değil
12:13Arınç: Karar her zaman tartışılır
12:10Gül'den sonra Aydın da cemevini ziyaret etti
11:03Başbakan Libya'da da ödül alacak
11:01Günay: Generaller açığa alınmışsa alınmıştır
10:40DP'de son dakika sürprizi
09:18Başbakan: Twitter boş tezek kokusu gerçek
08:45Bardakoğlu fıkrası!
00:00Gül: Azerbaycan'dan göçler söz konusu
23:45Dışişleri: Seçimler, Afganistan'a hayırlı olsun
23:40HAS Parti’ye bir destek daha...
23:00Hayrünnisa gül Bern'de şehir turuna katıldı
22:52Erdoğan, Lübnan'da siyasi liderlerle görüştü
22:24Gül: Minareden korkulacak bir şey yok
22:17Kurtulmuş'a Twitter'da zor sorular
21:09Erbakan istanbul'da
20:57Şimdi engellilerin sesini dinlememiz lazım
20:00CHP milletvekilleri genel kurulu terk etti
19:43Erdoğan, Lübnan'daki Türk bölüğünde
19:37Sivil darbeyle uzaktan yakından ilgisi yok"
19:37"Torba kanun" yasalaştı
19:22HAS Parti'den ''mikrofon kazası'' açıklaması
19:12Cumhurbaşkanı Gül isviçre'de
18:17"Türkiye artık NATO'ya araç satıyor"
18:15Yayla: BDP ile ittifak söz konusu değil
17:01Gönül, eski başkanın cenaze namazına katıldı
15:55Sigarayı bırakan vekillere plaket
15:51"Açığa alma" Komisyon'da tartışıldı
15:29Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun telefonu
15:07Gürsel Tekin'den Kurultay açıklaması
13:23"Açık tutulan mikrofon" tuzağına ne dedi?
12:38BBP lideri Topçu Kızılay'ı ziyaret etti
12:16CHP eski il başkanı da Türel'e tazminat verecek
11:55Erdoğan, CHP'li Altay'dan manevi tazminat kazandı
11:50Şahin: Sivil irade darbe yapmaz
11:20Alparslan Türkeş'in doğum günü
09:47'Neden Türk varlığına armağan oluyum?'
08:59Milletvekili olacak mı?
08:55Gül "görevden alma" ile ilgili konuştu
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
İki başlılık başa beladır
 
 
Selami SAYGIN
Erdoğan'ın Lübnan gezisi
 
 
 
 
'Çuval'dan tapu çıktı
 
Erdoğan: Başörtülü vekil olabilir
 
"Islak İmzalı belgede ben de çalıştım!"
 
YÖK'ün logosu ve ismi değişiyor
 
Telefonda sabit ücret kalkıyor mu?
 
 
 
 
 
 
 
Define yıkık yerlere saklanır. Sakın ola fakir ve dertlilerin kalbini kırma, ahlarını alma.
HZ. MEVLANA
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.481
1.491
 
 Euro
1.961 1.976
 
 Sterlin
2.295 2.345
 
 Altın
64.85 65.35
 
 IMKB
66147  
 
 
'Polemikçi yazarlar gizli işsiz'...
 
Ece Temelkuran: Yazılarımı okuyanlar makineli tüfek taşıyorum zannedebilir
 
 
 
 
  Bülend Ayanoğlu'ndan boşalan Türkiye gazetesi yazı işleri müdürlüğüne Spor Servisi Müdürü Sadık Söztutan getirildi.  
 
 
 
  Ünlü yazar Ahmet Tulgar'dan Cem TV ekranlarında inanılmaz gaf. Tulgar, konuğu Leyla Umar'a Benazir Butto ile ilgili öyle bir soru sordu ki...    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin