DOLAR 1.510 - EURO 1.978 - ALTIN 65.73 - IMKB 64072
Pazartesi 29 KASIM 2010
Borsa yüzde 3,14 değer kaybetti KPSS sınavında mum ışığında soru çözmüşler DAVUTOĞLU-CLINTON GÖRÜŞMESİ BAŞLADI ÇYDD ve ÇEV, Poyrazköy'le birleşsin YARSAV: İş yükü haberi 'yıpratma' amaçlı Afganistan'da 6 NATO askeri öldürüldü Dolar 1,51 lirayı gördü Berlusconi'den WikiLeaks yorumu Vali, HES kararını İGM'ye geri gönderdi Borç yapılandırma tasarısı Meclis'te habertaraf.com
 
 
 
ABD'nin izni olmadan WikiLeaks yayınlayamaz
 
 
 
 
Sebahattin EMÜL
Tarım Fuarları
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
WikiLeaks'ın kurucusu Julian Assange
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Öcalan yine haklı çıkardı
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Haydarpaşa yanıyor
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bu iktidar nasıl defedilir?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Eşitlikten pozitif ayrımcılığa
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Yargıtay üyeleri için tutuklama yasak mı?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
WikiLeaks kriptoları Washington’da kriz yaratacak
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
HAS Parti'nin marşı Grup Yorum'dan
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Gereği yapıldı
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bu sefer denize girmeden
 
 
Yeni Şafak
Fatma BARBAROSOĞLU
'Yusuf'un Rüyası'
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Mavi Marmara şehitleri yetimhane kuruyor
 
 
Zaman
M.Nedim HAZAR
Yanalım!
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Wikileaks belgeleri gerçeklerden daha mı çarpıcıdır?
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Onlar da acı çekiyor sayın Başbakan
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Füze gibi iktidara...
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Toplu konutlarda yaşam ve davranış farklılıkları
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Hakan ALBAYRAK
 
Şamil TAYYAR
 
Ahmet KEKEÇ
 
Adem Yavuz ARSLAN
 
 
 
Erdoğan: Başörtülü vekil olabilir
 
 
 
Başbakan Erdoğan'dan gündeme oturacak sözler.. Lübnan dönüşü uçakta gazetecilere bomba açıklamalarda bulundu.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki dönemde türbanlı milletvekili olabileceği işaretini verdi. 25-30 yaşlarında birkaç genci milletvekili yapmayı planlıyor. Devamsız vekillerle yola devam edilmeyecek. Açığa alınan üç general için gerekirse yasa çıkartacaklarını söyleyen Erdoğan, bu konuda kararlı olduklarının mesajını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devamsız vekillerin 12 Haziran seçimindeki aday listelerinde yer almayacağı yönünde bir işarette verdiği Beyrut'tan dönerken uçağına aldığı 10 gazeteci ile sohbet etti, sorularını yanıtladı.

BAŞÖRTÜLÜ VEKİL OLABİLİR


Başbakan, “Başörtülü vekil olacak mı?” sorusuna, “Siyasette her şey olabilir” yanıtını verdi. Açığa alınan 3 paşa için gerekirse yasa çıkartılacağını açıkladı. Erdoğan’a yöneltilen sorular ve yanıtları şöyle:

Acı çektirenle devam etmeyiz

- Haziran’da seçim için start verdiniz. Yeni isimler olacak mı?

VEKİL YAPMAK TAYYİP ERDOĞAN'IN TASARRUFUNDA DEĞİL


Bizi dışarıdan bazıları eleştiriyor, onu açıklamamda fayda var, parti içi demokrasi çalışmıyor filan diyorlar. Bizde vekil olmak Tayyip Erdoğan’ın tasarrufunda değildir. 7-8 kişilik ekip var sonunda ona riyaset (başkanlık) eder. Süreç, en alt kademede ilçe teşkilatlarında başlar. Aday adayları için de birinci eleme yapılır. Sonra oralara görevlendirdiğimiz bizim her ile yönelik kişiler vardır. Onlar adaylar üzerinde ayrıca çalışır. Puanlama yapar, bize bildirirler. Sonra o 8 kişilik ekip onlar üzerinde tek tek çalışma yapar. Sonra da o ilimizde kimlerin aday olacağına karar veririz. Tek başıma benim kararım değil. Tabii ki genel başkan olarak bizim de ihtiyaca göre “Şu alanda şu arkadaşı tavsiye ediyorum” demişimdir, o kadar hakkımız da olur.

- Mevcut vekillerden gelecek listeye girecekler ve çıkacaklar belli mi?

DEVAMSIZ VEKİLLER  ELENECEK


İsimler noktasında çalışmamız yok. Mevcut kadroda elenenler tabii ki olacaktır. Şu 4 yıllık performans bunun çok açık, net şeyidir. Bunların içinde devamsızlık yapanlar tabii ki elenecektir. 336 kişi olacaksın, yeri gelecek toplantı yeter sayısı olmayacak, bize bu acıyı çektirenlerle yola devam edemeyiz. Hedeflerimiz içinde 25-30 yaş arası birkaç genci parlamentoya sokacağız. Bayanlarda daha çok arkadaşı parlamentoya taşıyacağız.

- Peki başörtülü vekil görebilir miyiz?


(Kadın iki gazeteciye dönerek) Bu yolu siz açacaksınız.

- Yani olabilir mi?


Siyasette her şey olabilir.

- Seçime 6 ay kaldı ama!

Siyasette 24 saat bile uzun süredir.


EMEKLİ OLMALARINI BEKLİYORDUK

- 3 generalin görevden alınması Türkiye tarihinde ilk kez yaşandı, ama aslında YAŞ’ta yapılmalıydı gibi eleştiriler var. Süreci değerlendirir misiniz?


Yüksek Askeri Şûra’da biz gerekeni yaptık. Askeri Şûra’da yaptığımız terfi istendiği halde terfi ettirmemekti. Yani benim ve Milli Savunma Bakanı ile İçişleri bakanımın ortak kanaati, danışmanlarımın ortak kanaati aslında 30 Ağustos’ta bu 3 arkadaşın (generallerin) emekli olması istikametindeydi. Çünkü terfi alamadılar ve dolayısıyla biliyorsunuz korgenerallerde bekleme süreleri 4 yıldır. Eğer 4 yılda terfi etmezlerse 4 seneyi doldurunca emekli olurlar. Bugüne kadar böyle uygulandı. Bugün ilk kez böyle bir karar çıktı. Bize düşen görev de -ki arkadaşlarımız onu uyguladılar- açığa aldılar. Eğer açığa aldıktan sonra farklı adım atılırsa bizim atacağımız adım var.

- Nedir bu adımlar?


3 GENERAL İÇİN YASA ÇIKARTIRIZ


O da şudur: Bir kere şunu bilmek lazım; sivil irade karar vermiştir. Sivil iradenin verdiği bu karar farklı yollarda aşılmaya çalışılırsa sivil iradenin de bu noktada atabileceği yasalar çerçevesinde veya yasama organı ile birçok adımlar vardır, bu adımı atar. Şu anda tabii ben nihai şeyi bilmiyorum, duydum. Tekrar Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne gideceklermiş bir üst mahkeme filan diye. Gideceklerse gerekçeleri nedir değerlendirmeleri yapacağız.

- Yasama organı ne yapacak, yasa mı çıkartacak?

Gerekirse çıkartırız. Sivil irade olarak değerlendirmelerimizi yaptıktan sonra bu arkadaşlardan ne denli istifade ederiz, içinde bulundukları yargı süreci vs. bütün bunların değerlendirmesini yaptıktan sonra zaten biz terfilerine uygun değildir diye baktık. Terfiye uygun değildir diye bakarken zorla terfi ettirilmesine yönelik yaklaşımı anlamakta zorlanıyoruz.

- Bu ısrarı nasıl açıkladılar?

Bir açıklaması yok zaten. Tabii ki kendilerine göre iyi olduklarını filan söylüyorlar, biz de tabii ki geçtiğimiz süreci, yaşadığımız süreci değerlendiriyoruz, onlara bakıyoruz.

YENİ ANAYASADA YARGIDAKİ İKİ BAŞLILIĞI DİKKATE ALACAĞIZ

- Askeri yargı, sivil yargı tartışması var. İki başlı yargı konusunda bir adım atmayı düşünüyor musunuz?
Yeni anayasada değerlendireceğiz. Yeni anayasa hepsini içerecek inşallah.

- Yani seçimden sonra?

Bazıları yeni anayasa için iktidar ipe un seriyor filan diyor. Bizim böyle bir sözümüz oldu mu? Ben 12 Eylül’ün akşamı da söyledim. Dedim ki, hemen buyurun çalışmaları başlatalım. Bu çalışmalar da haziranda yapılacak seçime kadar bitsin. Uzlaşma komisyonu kurabiliyorsak kuralım. Kuramıyorsak herkes kendi çalışmasını yapsın. Haziran sonu Meclis’teki tabloyla birlikte yeni anayasayı çıkaralım. Aksi sözümü bulsunlar, bulunduğum yeri bırakırım. Bir kere halkımıza sözümüz var. Uyum yasalarını çıkaracağız.

- Sizin bu çalışmalarınız mı Kılıçdaroğlu’nu fıtık etti?

Kendisini arayıp geçmiş olsun dedim.

Davos bayağı etkilemiş, ilgi çok farklıydı

LÜBNAN'DAKİ İLGİ HASSASİYETİMİZİ ARTIRIYOR

- Lübnan’da halktan büyük ilgi gördünüz, Hariri de buna değindi.

Doğrusu o kendi takdiridir. Ama ondan çok beni hastane etkiledi. Arkadaşlarımızın bu kadar kısa zamanda böyle bir projeyi gerçekleştireceklerini beklemiyordum. 100 yataklı bir hastaneyi burada yaklaşık 2 yıl içinde bitirmiş olması Türkiye’nin şanına yakışır bir netice oldu. İçeriyi gezdiğimizde de başarıyı gördük, bizleri mutlu etti. Burada ülkemize, milletimize karşı olan sıcak ilgi gayet güzel. Türkiye’nin bölgedeki bu durumu bizim de hassasiyetlerimizi daha çok artırıyor.

- 2006’da da gelmiştiniz. O gün ile bugün arasında fark var mı?

Var tabii. Ahmet Davutoğlu da, ben de o günden bu yana gelip gittik. Bu bölge epeyce toparlandı. Her yer harabeydi burada. Hatta havalimanında çukurlar vardı. İlgi açısından da çok farklı. Davos bayağı etkilemiş. Arkasından Gazze olaylarındaki tutumumuz...

- Davos’tan sonra ilk gelişiniz mi?

Davos’tan sonra ilk kez geliyorum. Bunlar anlıyor da bizim ülkedekiler anlamıyor. Füze kalkanı meselesinde bizim ortaya koyduğumuz tavrı, duruşu bölge anlıyor. İran gerek Ahmet Bey’le yaptığı görüşmede, gerek beni aradılar. Hatta büyükelçilerini özellikle yolladılar, geldiler, teşekkür ettiler. Oradaki duruştan, orada hazırlanan metinlerden filan bütün bunlar açık net ortada olmasına rağmen bakıyorsunuz Türkiye’deki emekli büyükelçiler filan bir yerlere çekiyorlar. Türkiye bekleneni alamadı filan. Onlar Türkiye’nin beklediği ne onu bilmezler. Füze Türkiye’ye yerleşecek filan. Nereden biliyorsunuz? Metinlerde var mı? Yok. Olmayan şeyi göstermeye çalışıyorlar. İran olsun, Ortadoğu ülkeleri olsun farkındalar ve takdir ediyorlar.

- Muhalefet liderleriyle de görüştünüz!

HİZBULLAH'LA GÖRÜŞMEYE ZAMAN AYIRMAMIZ GEREKİYORDU

İlk defa 8 liderle ayrı ayrı görüştük. Daha önceki gelişte ikili, üçlü görüştük. Hizbullah’la olan görüşmemize biraz daha zaman ayırmamız gerekiyordu. İşin önem arz eden bölümü orası. Zira Refik Hariri’yle ilgili gelişmeler burada belirleyici olacak.

- Görüşmelerin sonucu konusunda öngörünüz?

Hizbullah diyor ki, biz Lübnan’ın direnişçi ruhuyuz. Refik Hariri için de kullandıkları ifade ‘şehit Hariri’. Bizim böyle bir şeyi (suikast) düşünmemiz mümkün değil, diyorlar. Gerilimi azaltma noktasında da Suriye-Suud görüşmesini destekliyorlar. Görüştüklerimizin de böyle bir desteği var. Temenni ederiz ki Lübnan’da hükümet sağlıklı bir denkleme kavuşur.

- Erdoğan olmasa Hariri olamazdı yorumları da var. Sizden büyük güç aldığını düşünüyor Lübnan halkı. Ne düşünüyorsunuz?

Tabii Saad bize abi şeyiyle bakıyor. Kendisi de ifade ediyor. Fakat Saad’ın en önemli avantajı babası. Refik Hariri önemli bir liderdi. Başarılı bir işadamıydı. Siyasette de başarısı vardı. Döneminde de Lübnan çok ciddi bir sıçrama yaşadı. Özellikle ekonomide ve özgürlükler açısından. Mesela, ‘Ben babamın yakaladığı siyasi güçte değilim’ diyor.

Sözlerine sadık kalmazlarsa bir daha neden görüşeyim

- Kürt sorunu nereye gidiyor? Önümüzdeki 4-5 yılda ne olacak?
Şu ana kadar sorunu çözmek için attığımız adımları görmüyor musunuz? Bugüne kadar kimse bu adımları görmüyor. Biz dayattık onlar verdi, diyorlar.

- Bundan sonra nasıl bir yol yöntem?


DEVLET HERKES İLE GÖRÜŞÜR

Görüşme noktasında zaten bir sıkıntı yok. Zaten arkadaşlar da görüşüyor. Görüştüğümüz kişiler sözlerine sadık kalmayınca bir daha neden görüşeyim diyorum arkadaşlara, ‘Siz görüşün’. Ben görüşünce mesafe almalıyım. Alamıyorsam kayıp zamandır. Diyorlar ki niçin devlet görüşüyor? Devlet her yerle görüşür, sadece İmralı değil normal cezaevleriyle de görüşür. Sorunu çözeceksek bu işin tarihine baktığımızda hep görüşmüşler.

- Çözümde ne gibi enstrümanlarınız olacak?

Tüm bu yaptıklarımız çözüm değil mi? TRT-6 çözüm değil mi, billboardlarda Kürtçe afişler, ilanlar çözüm değil mi, kursların açılması değil mi?

- PKK’yı dağdan indirmek için?


Bizim mesajımız çok açık, net. Silahı bırak, dağdan in. 221’inci madde aslında bu işin önünü çok açıyor. Kalkıp da birilerinin PKK ağzıyla ordumun silah bırakmasını istemesi haksızlık değil mi?

2B  İLİ İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Bunları tabii çok tartıştık fakat 1, 2, 3, 4 milyar değil 10 milyarın üzerinde alacak var. Siz bu parayı tahsil edemiyorsunuz. Hiç olmazsa gecikme zammı faiz değil ama ağırlıklı ana para olmak üzere tahsilatı yapalım, bütçe açığı ve büyümede yeni bir sıçramayı yapalım istiyoruz, adımı atma nedenimiz bu. Mesela 2B. O da böyle bir sorun. 2B ile ilgili de adımımızı yoğun bir şekilde atacağız, yetiştirmeye çalışıyoruz. Yıllar yılı devletin arazisini işgal etmiş. Bazıları bir kuruş ödemiyor. Para kazandıkça orayı da sahipleniyor. Biz diyoruz ki, satalım onlara, parasını alalım. Bundan da ciddi rakamlar bekliyoruz. İşi yapılandırmanın amacı o.

MİLLİYET

Anahtar Kelimeler:

Erdoğanbaşörtüsü

27 Kasım 2010 - 10:07:18
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

18:05KPSS sınavında mum ışığında soru çözmüşler
17:57DAVUTOĞLU-CLINTON GÖRÜŞMESİ BAŞLADI
17:42ÇYDD ve ÇEV, Poyrazköy'le birleşsin
17:39YARSAV: İş yükü haberi 'yıpratma' amaçlı
17:24Vali, HES kararını İGM'ye geri gönderdi
16:56KESK'TE TACİZ İDDİASI: EVREN İSTİFA ETTİ
16:50Koçum, son yolculuğuna uğurlandı
16:47Erdoğan Kaddafi ile yemekte bir araya geldi
16:31Haberal'ın raporunun gizlenmesi: Soruşturma!
16:27Kaddafi Ukraynalı hemşiresiz yapamıyor
16:07AZERBAYCAN, RUSYA VE İRAN'DAN AÇIKLAMA!
15:53"Savarona" iddianamesi kabul edildi
15:44YAŞ yarın toplanacak
15:44Nükleer santrale Kremlin'den onay
15:41Menderes Türel, WikiLeaks'i yalanladı
15:29İşten çıkarılan işçiler açlık grevine başladı
15:28İsrail, ABD olmadan operasyon düzenleyebilir
15:24AK PARTİ'Yİ KAPATMA "ADLİ DARBE"
15:19Sivas Davası, Ergenekon ile birleştirildi
15:12Erdoğan: Türkiye'nin AB üyeliği ciddi ele alınmalı
14:57Yaşar Yakış: Biz de bilgi topluyorduk
14:48Yıldırım: Seferler normale dönecek
14:47Başbakan uyardı, VIP geçişleri yüzde 50 azaldı
14:45Van belediye başkanına "Nevruz" soruşturması
14:42Erdoğan, Libya'da Zirvesine katılıyor
14:38ABD'den Türkiye'ye terörle mücadele ziyareti
14:02Bininci hastasını taşıyan hava ambulansına plaket
13:59İfadesi alınan kadın subay serbest bırakıldı
13:56E.Tümamiral güven 750 lira nafaka ödeyecek
13:55Şimşek, WikiLeaks belgelerini yalanladı
Daha fazla haber göster
13:18Albayrak ailesinin acı günü
13:10WikiLeaks'TE "BALYOZ" OPERASYONU
13:02Şule Perinçek'den Kur'an'a aşağılama!
12:58Bin 758 belge Yunanistan ile ilgili (WikiLeaks)
12:448'i üniversiteli 15 PKK talimatçısı yakalandı
12:23Clinton, 17.15'te açıklama yapacak
12:20ABD'nin izni olmadan WikiLeaks yayınlayamaz
12:16Çelik: İbrahim Şahin'in hareketlerini sevmem
12:01Gerçeker: İstinaf'lar faaliyete geçmeli
11:53Başbakan Erdoğan Libya'ya geldi
11:51AİHM, Uzan'ı yarın görüşecek
11:37Ergenekon'un Sivas sanıkları adliyede
11:35Ankara'da PKK operasyonu: 40 gözaltı
11:24WikiLeaks Filmi'nin aktörleri
11:18Bakan Yıldız ifade verdi
11:17Vestel, TSK'ya 8 insansız hava aracı üretecek
11:15Bakan Yıldız, saldırı ile ilgili ifade verdi
10:47İP'in Savcı Öz'e açtığı dava reddedildi
10:40WikiLeaks'ta ismi geçen Taner Yıldız konuştu
10:24İstanbul'a 3. havaalanı
09:583 generali İmralı yakacak
09:55SETA’dan çarpıcı Türkiye tespiti
09:52AYİM'den çıkacak karar kaosa neden olabilir
09:46Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Erbil'e geliyor
09:38HAYDARPAŞA HASARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
09:34'Mısır Çarşısı'nda karar bozan kareler
09:25TMSF Başkanı’nın odasında Cine5 kavgası
09:16Darbenin belgesi gözlemci raporu
09:05Başbakan Erdoğan Libya'ya gitti
08:53Yolcu Söğütlüçeşme'ye yönlendiriliyor
08:39'Eteklerindeki taşları dökmesini bekliyoruz'
08:26Wikileaks: Türkiye'nin Osmanlı duruşu...
08:17Rüşvete 34 yıl!
08:05GATA'ya by-pass
07:48Dizi oyuncusu kumardan gözaltına alındı
07:45İçtihatlar 'görevden almalar doğru' diyor
02:02WikiLeaks'tan: İstesek tankları sokağa indirirdik
00:51WikiLeaks'ın kurucusu Julian Assange
00:01Tasavvuf musikisi mest etti
23:33WikiLeaks, diplomasinin 11 Eylül'ü olacak
23:27Dışişlerinden Maariv'in iddiasına yalanlama
23:07ABD diplomatları casus gibi çalışmış!
23:05WikiLeaks BELGELERİ DÜNYA BASININDA
22:55Davutoğlu müthiş tehlikeli ve deli!
22:37Le Monde DA BELGELERİ AÇIKLADI
21:50İşte WikiLeaks'ta "Türkiye" ile ilgili bölüm!
21:46Erdoğan güçleniyor, TSK harekete geçmiyor!
21:09Deniz korsanlarından panik odası kurtardı
19:07Ekvador ile Türkiye ticari işbirliğine gidiyor
18:12"Korsanlar panik odası güvenliğini aşamadı"
18:08Ömer Ulusoy yeniden tutuklandı
16:59KPSS ÖNLİSANS SINAVI SONA ERDİ
16:14Haydarpaşa yangınının ayrıntıları
16:13Eylemler, Başbakan'ın güzegahını değiştirdi
15:44Haydarpaşa Garı'nda yangın
15:32Gümrük bilgisayarları normale döndü
14:59'Üniversiteler statüko bekçisi olmasın'
14:54KPSS ÖNLİSANS SINAVI BAŞLADI
14:48THY uçağı Konya'dan havalanamadı
14:47Devlette e-imza dönemi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
KPSS, yenilikler ve güvenlik önlemleri
 
 
Necmettin EVCİ
Görecekler, az kaldı!
 
 
 
 
"WikiLeaks sitesi çökertildi"
 
New York Times WikiLeaks belgelerini açıkladı
 
İşte WikiLeaks'ta "Türkiye" ile ilgili bölüm!
 
Le Monde DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
ABD diplomatları casus gibi çalışmış!
 
 
 
 
 
 
 
Define yıkık yerlere saklanır. Sakın ola fakir ve dertlilerin kalbini kırma, ahlarını alma.
HZ. MEVLANA
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.500
1.510
 
 Euro
1.963 1.978
 
 Sterlin
2.314 2.355
 
 Altın
65.35 65.73
 
 IMKB
64072  
 
 
SETA’dan çarpıcı Türkiye tespiti...
 
Türk dış politikasına yön veren merkezlerden SETA'nın Genel Koordinatörü Taha Özhan, yeni dünya düzenini anlattı.
 
 
 
 
  BAKANLARIN açığa aldığı 3 generale emsal oluşturan kararın 4 yıl önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) tarafından alındığı ortaya çıktı.  
 
 
 
  Terfi sıkıntısı yaşamak istemeyen bazı generallerin kalp hastalığı gibi görevlerini aksatacak önemli rahatsızlıkların tedavisi için GATA yerine özel hastaneleri tercih ettikleri belirlendi. Ağustos YAŞ'ında Orgeneralliğe terfi eden Ege Ordu Komutanı Nusret Taşdeler'in de koroner by-passs ameliyatı için 2004 ve 2007'de GATA'yı tercih etmediği ortaya çıktı. Taşdeler'in Fırat Tıp Merkezi'ndeki laboratuar sonuç belgesine adı farklı yazılırken, yaşı ise 106 olarak gösterildi.    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin