DOLAR 1.510 - EURO 1.965 - ALTIN 67.00 - IMKB 65350
Salı 30 KASIM 2010
İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti Beşiktaş - BC Goettingen maçı tekrar oynanacak Günay: Haydarpaşa Garı'nda ihmal var ABD, gemi satışını engellemeye çalışmış Fuhuş operasyonunda "Kaçmaz" ismi tutanakta Erdoğan: NATO'da alınan kararlar tatminkar Davutoğlu: Wikileaks dış politikamızı etkilemez Türk İntikam Birliği, Tayyar'ı tehdit etmiş İran ile nükleer görüşmeler 6 aralıkta KESK'ten Sami Evren'e suçlama habertaraf.com
 
 
 
ABD, Davutoğlu'ndan rahatsız
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
Bölgesel güç: Türkiye
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
WikiLeaks'ın kurucusu Julian Assange
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Wikileaks bombasını patlattı!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İmam-hatipliliğim mi tuttu
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Wikileaks'i abartmayın!
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
WikiLeaks yazışmalarının kalbinden bildiriyorum
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Wikileaks'e ne kadar güvenilir?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Wikileaks belgeleri nasıl okunmalı?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Wikileaks ile ABD’nin sıkıntısı ve Türkiye
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Pandora'nın kutusu açıldı
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hani Türkiye'nin Ortadoğu açılımları Amerikan projesiydi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
PKK / BDP / Apo konusunda aldanmayalım
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Wikileaks: Neden Türkiye? Bizden neden korkuyorlar?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Muz cumhuriyetinin generalleri
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Öcalan duruma hakim, ancak zorlanıyor...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Amerika mı, ona rağmen mi?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Cemaat
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Amerika çıplak!
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Wikileaks magazini...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
WikiLeaks: Zorbalığa ve güce karşı bilgi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Bu taşlar çok baş yarabilir
 
 
Habertürk
Umur TALU
Bu mahkeme size miras bıraktı!
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
‘Kül’tür başkenti
 
 
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Ahmet HAKAN
 
Hakan ALBAYRAK
 
İbrahim KARAGÜL
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Mavi Marmara şehitleri yetimhane kuruyor

Hakan ALBAYRAK
[email protected]
 
 
Filipinler'in Mindanao (Moro) adasında 1000 hisse kurban kesen İHH ekibinin başı Yusuf Armağan anlatıyor:

"Cotabato'dan Manila'ya uçmuş ve Manila'da organizasyonumuza dair evrak vs. eksikliklerimizi tamamlayacak vakti değerlendirmeye çalışıyorduk. Küçük toplantılar yaparak hem bu eksikliklerimizi gideriyor hem de dönüşümüzde yazacağımız raporun neler içermesi gerektiğini aramızda tartışıyorduk. Aslında kurban organizasyonumuzun bittiğini düşünüyorduk ve sadece sonrasına odaklanmıştık.

Doğrusu bu ya verilen görevi eksiksiz ve en iyisiyle yapmış olduğumuzu düşünüyorduk. Bu yüzden ben üzerimdeki, görev boyunca giydiğim İHH logolu yeleği "Artık görevimizi tamamladık, nasıl olsa tekrar lazım olmayacak" düşüncesiyle görev süremizce bize eşlik eden şoförümüze vermiştim. Meğer görevimiz devam ediyormuş aslında. Nasıl mı? Şöyle;

Ekibimizden ben, Fatih Ketancı ve Ahmet Köroğlu hep birlikte bir İran Lokantası'na yemeğe gitmiştik dönüşümüzden hemen bir kaç saat önce. Sezer Pal Otel'de Yetim Birimi'mizin istediği bazı evrakların tamamlanması hususunda çalışıyorduk. İran Lokantası'ndaki yemekler oldukça tanıdık geldiği için orayı tercih ediyorduk.

Yemekleri söylemiştik ve yemeklerin gelmesini bekliyorduk. Ekibimizin afacan üyesi yine beklemeye dayanamayarak ayağa kalktı ve dışarıya çıktı. Hep böyledir aslında Fatih; biz bir yerde uzunca bir süre oturacak isek eğer o hemen elindeki kamerasıyla bir fırsat oluşturur kendisine. Başlar çekim yapmaya. Bu kez elinde kamerası yoktu ama cebinde sigarası vardı işte. Kapının önüne çıktı ve dudaklarının arasına bir sigara yerleştirdi özenle. Sonra cebinde ateş aramaya koyuldu ama bulamayıp etrafına bakmaya başladı. Derken hemen yanındaki bir masadan uzanan bir el sigarasını yaktı ve koyu bir muhabbete daldı. Etrafı da gittikçe kalabalıklaşıyordu. Biz de Ahmet ile birlikte muhabbetimizi koyulaştırmıştık içeride.

Derken yemeklerimiz geldi. Ama Fatih dışarıda büyük bir heyecanla bir şeyler anlatıyor ve çay üstüne çay içip sigara üstüne sigara yakıyordu. Oldukça heyecanlı olduğunu gözlemleyebiliyorduk camın arka tarafından. Bir ara garsona Fatih'i çağırmasını söyledim. O da gidip Fatih'i içeriye davet etti. Ama bu çağrı Fatih'in hiç umurunda olmadı. Bir süre sonra garsona yemeği Fatih'in masasına götürmesini söyledim fakat belli ki Fatih garsona terslenmiş, garson bunu Fatih'e söyleyemedi.

Biz yemeklerimizi yedik ve çaylarımızı söyledik. Derken Fatih girdi içeriye ve otururken soğumaya yüz tutan yemeğinin başına, "Beyler yetimhanemizin arsası tamamdır" dedi. Esprileri ve ters köşeleriyle tanıdığımız Fatih'in bu cümlesi karşısında gene şaka yapıyor bizim çocuk edasıyla dinledik ama Fatih söylediğinde ısrarcıydı. "Ciddiyim ben, yeni yetimhanemizin arsası tamam" dedi yeniden.

Sonra başladı anlatmaya;

Fatih dışarıya çıktığında ateş aramaya başlamış ceplerinde. Bunu gören biri ben sizi tanıyorum demiş ve uzatmış elini Fatih'in sigarasını yakmak için. "Siz şu Mavi Marmara organizasyonunu yapan kuruluşsunuz yeleğinizden tanıdım sizi" demiş. Ve başlamışlar muhabbete. Arap bir iş adamıymış. Filipinler'den evliymiş. Fatih anlattıkça etrafı kalabalıklaşmış. Sonunda bu kişi peki burada ne işiniz var deyince Fatih, kurbandan, yetimlerimizden bahsetmiş tek tek. Bunun üzerine o da ben de İHH için bir şey yapmak istiyorum demiş. Benim Mindanao bölgesinde 14.000 metrekare eşimle evlendiğim zaman satın aldığım ve bu tarz işler için kullanmayı düşündüğüm bir arsam var demiş. Nehrin kenarında içinde mango, muz vb. ağaçların olduğu, ulaşımı kolay bir arsa... Ben burayı size bağışlayayım siz de ister okul, ister yetimhane yapın demiş. "İHH bu işi temiz yapar" diye de eklemeyi unutmamış. Fatih almış telefon numaralarını ve içeriye gelmiş.

Bir solukta özetlemişti her şeyi. Aklıma Bülent Abi'nin tam da yolculuğa çıkmadan evvel bana söylediği "Yusuf senden Moro'da bir yetimhane projesi daha istiyorum" cümlesi geldi birden. Ahmet ile birlikte öylece kalakaldık masada. Bu arada Fatih yemeğini bitirdi. Arsasını bağışlayan kişi hâlâ dışarıdaydı. Gerçeğe dokunmak adına dışarıya çıktık hep birlikte. Masasına oturduk. Ve bağışçımız daha da detaylar vererek arsa bağışındaki ısrarını paylaştı bizimle.

Vaktimizin darlığından bahsettik, uçağımızın kalkmasına az bir süre kalmıştı. Vakfımızdan sizleri arayacaklar mutlaka dedik ve ayrıldık yanından. Otelimize, eşyalarımızı almaya doğru yürürken Fatih'e dönüp "Mavi Marmara'nın bereketi" dediğimi hatırlıyorum. Dün gece bu saatlerde indim havaalanına. Geldiğim andan bu yana bu yaşadığımı kime anlatsam diye düşünüyorum, içimden bir sevinç çığlığının geldiğini hissediyorum. Ortamına göre bu çığlık ya serbest kalıyor ya da bir başka ortamda kullanılmak üzere yedeğe alınıyor. Müthiş bir şey bu...

Netice-i Kelam; Mavi Marmara şehitlerimizin aziz hatırası yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor."

Elhamdulillahi Rabbi'l Alemin.

 
29 Kasım 2010 - 08:06:50
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.500
1.510
 
 Euro
1.950 1.965
 
 Sterlin
2.314 2.355
 
 Altın
66.33 67.00
 
 IMKB
65350  
 
 
SETA’dan çarpıcı Türkiye tespiti...
 
Türk dış politikasına yön veren merkezlerden SETA'nın Genel Koordinatörü Taha Özhan, yeni dünya düzenini anlattı.
 
 
 
 
  BAKANLARIN açığa aldığı 3 generale emsal oluşturan kararın 4 yıl önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) tarafından alındığı ortaya çıktı.  
 
 
 
  Terfi sıkıntısı yaşamak istemeyen bazı generallerin kalp hastalığı gibi görevlerini aksatacak önemli rahatsızlıkların tedavisi için GATA yerine özel hastaneleri tercih ettikleri belirlendi. Ağustos YAŞ'ında Orgeneralliğe terfi eden Ege Ordu Komutanı Nusret Taşdeler'in de koroner by-passs ameliyatı için 2004 ve 2007'de GATA'yı tercih etmediği ortaya çıktı. Taşdeler'in Fırat Tıp Merkezi'ndeki laboratuar sonuç belgesine adı farklı yazılırken, yaşı ise 106 olarak gösterildi.    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
- Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
- Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
- Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
- Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottywayMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app