DOLAR 1.490 - EURO 1.964 - ALTIN 66.77 - IMKB 66939
Cuma 3 ARALIK 2010
AGİT zirvesi sona erdi Uefa Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar Efes Pilsen 3. yenilgisini aldı Fenerbahçe Ülker, May ile sözleşme imzaladı Bahçeli'den yeni milliyetçilik tanımı Kıbrıs, BM güvenlik konseyinin gündeminde Beşiktaş mutlu dönüyor ARSENİK YAŞAM KAYNAĞI OLABİLİYORMUŞ 'Anafor' davasına devam edildi U17 Milli Takımı, Brezilya ile 0-0 berabere kaldı habertaraf.com
 
 
 
'Türkiye'nin Wikileaks tepkisi hesaplanmış...'
 
 
 
 
Ayça MUTLUCAN
Nimetlerin kıymetini bilmek gerek
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Niğdeli Ali Çavuş'un oğlu Tahsin Öztürk vefat etti
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bu adamı rezil edin
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İstiklal Marşı'na gecikmiş kamulaştırma
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Ordu üzerindeki bir diğer baskı...
 
 
Star
Ardan ZENTÜRK
Davutoğlu’nu harcamak
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan, Edelman’a dava mı açacak?
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Alo! Mehmet Ali Birand sesim geliyor mu?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Üfürükten tayyareler nasıl 'belge' oldu?
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Farklı bir açıdan WikiLeaks
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Çağın siber istihbarat hamlesinin aktörleri
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
ABD - İsrail ekseninde WikiLeaks soytarılığı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu gidişle, TSK MSB'ye bağlanır
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Müslümanlar militan Marksistlerle işbirliği yapmaz
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Wikileaks belgeleri nasıl okunmalı?
 
 
Star
Mustafa KARAALİOĞLU
Erdoğan’dan kurtulmanın en kolay yolu
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
İşte o 'Balıkçı'!
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Erdoğan'dan "İsviçre" iddialarına sert cevap
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
“Küçük Olsun Benim Olsun” Devri Kapanmalı
 
 
Akşam
Oray EĞİN
İşte ABD'nin Ankara'daki karanlık adamı!
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
İsviçre hesapları ve Başbakan...
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Neden borazanlık yapıyorsun?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Wikileaks ve hukuk
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Ayhan BİLGEN
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Aliya RAHTE
 
 
 
New York Times WikiLeaks belgelerini açıkladı
 
 
 
NEW YORK- New York Times gazetesi, dünyada büyük merakla beklenen internet sitesi WikiLeaks'in sızdırdığı ''gizli devlet'' belgelerini yayınlayan ilk kuruluş oldu. Belgeler El Pais, Le Monde, Speigel, Guardian ve New York Times'ta yayınlanıyor.
 
WikiLeaks belgelerinde, Suudi Arabistanlı bazı mali kaynaklar terör örgütlerini besleyen kaynak olarak gösteriliyor.

Birçok liderin gizli bilgilerinin yer aldığı belgelerde, Çin hükümetinin bilgisayar sabotajlarıyla ABD'yi hedef aldığı kaydediliyor.

WikiLeaks'te, nükleer silah sahiplerinin geliştirdiği programlar da yer alıyor.

WikiLeaks'in bu gece yayımlayacağı belgeler merakla beklenirken konuyla ilgili ilk gelişme, Alman Der Spiegel'in yarın piyasada olacak yeni sayısının kapağının Twitter'dan yayımlanması oldu.



Der Spiegel'in kapağında, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın iç yazışmalarında dünya liderlerinin nasıl adlandırıldığı yer alıyor.

Kapağa göre, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad için "Hitler"; Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy için "çıplak imparator"; Almanya Başbakanı Angela Merkel için "teflon", Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai için de "paranoyak", Rusya Başbakanı Vladimir Putin için "Alfa erkeği" ve Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev için ise "korkak ve çekingen" ifadeleri yer kullanılıyor.

Kuzey Kore lideri Kim Yon Il'in epilepsi hastası olduğu, Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin hemşiresinin "seksi bir sarışın" olduğu belirtilirken, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin "çılgın partilerden" hoşlandığı söyleniyor.

WikiLeaks'den ABD'li diplomatların argoları sızdı: Putin'i Batman'e, Medvedev'i Robin'e benzetmişler

ABD'nin dünya başkentlerinde yer alan diplomatların bulunduğu ülke liderleri ile ilgili hiç de diplomatik olmayan konuşmalar ortaya çıktı.

ABD'nin imajını sarsması ve uzun süre dünya kamuoyunu meşgul etmesi beklenen WikiLeaks'in yayınladığı gizli bilgilere göre, Moskova'da görev yapan ABD Büyükelçisi 2008'in sonlarında Rusya Başbakanı Vladimir Putin'i Batman'a ve Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'i de yardımcısı Robin'e benzetmiş.

New York Times başta olmak üzere uluslararası basında yer almaya başlayan bilgilere göre Kuzey Kore lideri Kim Jong-il de Amerikalı diplomatlara göre "iradesiz yaşlı bir adam".

Kuzey Kore lideri için "inme sonucu fiziki ve psikolojik travma geçiren birisi" ifadeleri de kullanılıyor.

ABD Paris Büyükelçiliği, Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'yi ince tenli ve otoriter kişiliği ile tanımlarken, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ise, ABD Roma Büyükelçiliği tarafından "kibirli, beceriksiz ve etkisiz avrupalı bir lider" olarak eleştiriliyor.

ABD Roma Büyükelçiliği'nden geçilen bir başka raporda da "fiziki ve siyasi açıdan zayıf bir lider" olarak tanımlanan Berlusconi, gece hayatına düşkün olduğu için yeterince vakti kalmadığı değerlendirmesi yapılıyor.

BÜROKRASİ PUTİN'İN ALTINI KAZIYOR

Roma Büyükelçiliği'nden 2009'da geçilen raporda da Putin ve Berlusconi arasındaki dostluğa dikkat çekiliyor. Berlusconi'nin aşırı hediyeler ve iş dünyasındaki gücü sayesinde karlı enerji anlaşmaları sağladığı iddia edilen belgelerde, İtalyan lider Avrupa'da Putin'in sözcüsü olmakla suçlanıyor.

Putin'in toplumda etkili olan kişiler üzerinde bir baskı oluşturduğunu kaydeden Amerikalı diplomatlar, Putin'in fermanlarını yerine getirmeyen ve yönetilemeyen bürokrasi tarafından kuyusunun kazıldığını savunuyor.

ABD'nin Afganistan'da müttefiki Cumhurbaşkanı Hamid Karzai için Kabil Büyükelçiliği'nin kullandığı ifadeler de hayli ilginç: "Gerçekleri dinlemeyen hayli zayıf karakterli birisi. Kendisine karşı ya da başka raporlarla kolaylıkla fikirlerini değiştirebiliyor."

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için söylenen ifadeler de hayli tartışma yaratacak cinsten: "Zarif ve etkiliyici; ancak hiçbir zaman verdiği sözü yerine getirmez."

Suudi Arabistanlı bazı mali kaynakların terör örgütlerine destek verdiği belirtilen bilgilerde, Çin yönetimi sanal ortamda ABD'yi hedef almakla suçlanıyor.

Guardian'da yer alan haberde ABD büyükelçiliklerinden gönderilen 250 binden fazla mesaj arasında, Suudi Kral Abdullah ve bazı Arap liderlerinin ABD'den İran'a nükleer programına son vermesi için hava saldırısı yapmasını istediği bilgisi yer alıyor.

Amerikalı yetkililerin uluslararası örgütlerde casusluk yaptıkları iddiaları da belgelerden sızanlardan.

Gazeteye göre bu iki bilgi bile dünyayı sarsmaya yetecek cinsten.

MOSKOVA- WikiLeaks: Medvedev'in eşi iktidar klanlarının arasını bozuyor.

ABD'nin imajını sarsması ve uzun süre dünya kamuoyunu meşgul etmesi beklenen WikiLeaks'ın yayınladığı gizli bilgilere göre, Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in eşi Svetlana Medvedeva iktidar klanlarının arasını bozuyor.

WikiLeaks'a atıfta bulunan Alman Spiegel dergisi sitesi, ABD Moskova Büyükelçiliği'nin Washington'a gönderdiği telgrafta Medvedev'in eşiyle ilgili bilgileri yayınladı. ABD'li diplomatların iddiasına göre, Svetlana Medvedeva "Rusya'da iktidar kampları arasında gerginlik oluşturuyor ve faal dedikoduların unsuru olmakta."

Kaynağın edindiği bilgiye göre, Rusya First Lady'si, eşi Medvedev'e sadakati olmayan bürokratların listesini hazırladı.

İRAN'A YAPILACAK ASKERİ OPERASYON

Körfez ülkeleri, ABD'ye İran'a saldırması için telkinde bulunuyor. ABD'li diplomatlar, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad için "deli ve dengesiz" ifadelerini kullanıyor ABD Savunma Bakanı Robert Gates, "İran, nükleer güç olursa dünya bambaşka bir yer olur" dedi. İran, nükleer programını Kuzey Kore'den aldığı yardımla güçlendirdi. Ermeni lider Sarkisyan, İran'a silah satıyor. İranlılar Kızılhaç gönüllüsü kılığıyla silah kaçakçılığı yapıyor. ABD'li diplomatlar, Afganistan lideri Karzai için "paranoyak" ifadesini kullanıyor.

New York Times gazetesi, belgelere göre ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in İran'a yapılacak askeri bir operasyonun bu ülkenin nükleer programını sadece 1 ya da 3 yıl geciktirebileceğini inandığını ortaya koyduğunu bildirdi.

New York Times gazetesi Washington mahreçli haberinde, internet sitesi Wikileaks tarafından sızdırılan son 3 yıla aşkın çeyrek milyon kadar gizli Amerikan diplomatik yazışmasında, yabancı liderlerle ve dünyadaki nükleer ve terörist tehditlerle ilgili değerlendirmelerin bulunduğunu bildirdi.

Gazete ABD Dışişleri Bakanlığının toplam 270 büyükelçilik ve konsolosluklarla günlük yazışmalarına dayanan gizli belgeleri, bugünden itibaren gelecek günlerde tek tek açıklayacağını vurguladı.

Belgelerde Suudi Arabistanlı bazı donörlerin El Kaide gibi terörist grupların ana mali kaynakları oldukları, Çin hükümetinin bilgisayar sabotajlarıyla ABD'yi hedef aldığı kaydediliyor.

Belgelere göre ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in İran'a yapılacak askeri bir operasyonun bu ülkenin nükleer programını sadece 1 ya da 3 yıl geciktirebileceğini inandığını ortaya koyduğunu da bildirdi.

Gizli belgelerde, İran'ın Kuzey Kore'den, Batı Avrupa'yı vurma kapasitesine sahip son derece gelişmiş füzeler aldığı ve ABD'nin, İran'ın bu füzeleri daha uzun menzilli füzeler üretmede araç olarak kullandığından endişe ettiği ve bu gelişmiş füzelerin son derece kuvvetli olduğu da kaydediliyor.

"İran, Kuzey Kore'nin yardımıyla güçlendi"

NEW YORK- New York Times Gazetesi, Wikileaks internet sitesi tarafından sızdırılan onbinlerce gizli belgede, İran'ın nükleer programını Kuzey Kore'den aldığı yardımla güçlendirdiğinin de yer aldığını yazdı.

New York Times gazetesi Wikileaks internet sitesi tarafından sağlanan 24 Şubat 2010 tarihli gizli Amerikan istihbarat belgelerine göre, İran'ın Kuzey Kore'den "R-27 isimli Rus tasarımına dayanan" 19 adet gelişmiş ve nükleer başlık taşıyabilen füze aldığını yazdı.

Belgelerde bu füzelerin İran'a ilk kez Batı Avrupa başkentlerini ya da Moskova'yı vurma kapasitesini verdiğini, Amerikalı yetkililerin bu füzelerin İran'ın kıtalararası balistik füze geliştirmesini hızlandırabileceğini düşündüklerini ortaya koyduğunu yazan gazete, Amerikan istihbarat yetkililerinin, İran'ın bu füzelerden aldıkları teknolojik bilgilerle yeni nesil füze yapmak konusunda tekonolojilerini geliştirdiğine inandıklarını yazdı.

Gizli belgelerin, Kuzey Kore ve İran'ın arasında, "bilindiğinden çok daha derin askeri ve belki de nükleer işbirliği bulunduğunu" ortaya koyduğunu yazan gazete, ABD yönetimi tarafından New York Times'a yapılan rica doğrultusunda sözkonusu istihbarat metnini yayınlamama kararı aldıklarını da vurguladı.

Gazete uzmanlara göre şu anda İran'ın bilinen balistik füzelerinin menzilinin kabaca en fazla 1,200 mil olduğunu (1931 kilometre) belirterek, buna göre uzmanların İran'ın füzelerinin İsrail dahil tüm Orta Doğu'ya, tüm Türkiye'ye ve Doğu Avrupa'nın bazı kısımlarına kadar uzanabileceğini düşündüklerini yazdı.

İran dini lideri Hamaney kanser

Gizli ABD diplomatik yazışmalarının yayımlayan Wikileaks internet sitesinde yer alan bir belgeye göre, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in kanser olduğu bildirildi.

Fransız Le Monde gazetesi, Wikileaks'e dayanarak verdiği haberde, İran dini lideri Hamaney'in kanser olduğu bilgisine yer verdi. Haberde, Tahran'a sık ziyaret yapan İranlı olmayan Orta Asyalı bir işadamının, "bir tanıdığından İran eski Devlet Başkanı Ali Ekber Rafsancani'nin kendisine İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in son aşamada kan kanseri olduğu ve birkaç ay içinde öleceği" bilgisini verdiği belirtildi. Olay ile ilgili bilgilerin ABD gizli belgelerinden Ağustos 2009 tarihinde yer aldığı belirtildi.

ABD diplomatı tarafında yazılan belgede, Rafsancani'nin Hamanay ile ilgili hastalık haberinin öğrenmesi üzerine kendisinin halef olarak hazırlıklara başladığı kaydediliyor.

Denizaltından atılabilen Rus tasarımı R-27 füzelerinin menzilinin 1500 mile (2414 kilometre) kadar çıkabileceğini belirten New York Times, Kuzey Kore yapımı nükleer başlık taşıyabilen BM-25 adlı füzelerinin menzilinin ise 2000 mile (3218 km) kadar çıkabilediğini, bunun da bu füzelerin teoride İran'dan atılması durumunda Batı Avrupa ve Moskova'ya kadar etkisini gösterebileceklerini yazdı.

Gazete, Wikileaks belgelerinde İran'ın BM-25 füzelerini Kuzey Kore'den aldığı, bu füzelerde kullanılan gelişmiş teknolojiyi daha güçlü füze yapımında kullanmak istediğinin belirtildiğini de kaydetti.

KADDAFİ EN FAZLA 8 SAAT UÇABİLİYOR

WikiLeaks internet sitesi, ABD'nin karşı çıkmasına rağmen yeni belgeleri çeşitli yayın organları aracılığıyla yayımladı. ABD'nin imajını sarsması ve uzun süre dünya kamuoyunu meşgul etmesi beklenen WikiLeaks'in yayınladığı gizli bilgilerde ilginç detaylar yer alıyor.

Belgelere göre, BM toplantıları için ABD'ye gidecek olan Libya Lideri Muammer Kaddafi'nin suyun üzerinde uçmaktan korktuğu, en fazla 8 saat uçabildiği belirtiliyor.

Kaddafi Ukraynalı hemşire olmadan hareket etmiyor!

Wikileaks sitesinin, Amerikan Dışişleri Bakanlığının gizli yazışmalarıyla ilgili yayımladığı belgelerde, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin "sarışın ve güzel" Ukraynalı hemşiresi olmadan seyahat etmeyi
sevmediği ve deniz üzerinden uçmaktan ya da yüksek katlı binalarda oturmaktan nefret ettiği öne sürüldü.

Belgeler arasında yer alan 29 Eylül 2009 tarihli yazışmada, Kaddafi’nin uzun uçuşlardan ve deniz üzerinde uçmaktan nefret etmesinin, BM Genel Kurulu
toplantıları için New York’a gelişinden önce personeli açısından büyük lojistik sıkıntıya neden olduğu ifade edildi.

Bu mesaja göre, bazı büyükelçilik yetkilileri, Kaddafi ve 38 yaşındaki hemşire Galina Kolotnitska arasında bir ilişki olduğunu söylerken, Kaddafi’nin
güven duyduğu bir grup insana "saplantı derecesinde bağımlı olduğu" iddia ediliyor.

Belgelerde, Kaddafi’nin uçağına geç kalan Ukraynalı hemşirenin, uzun yolculukları sevmediği için New York’a gitmeden önce Portekiz’de mola veren
Kaddafi’ye katılabilmesi amacıyla Libya hükümeti tarafından özel bir uçak kiralandığı da belirtildi.

KADDAFİ BOTOKS YAPTIRIYOR


Muammer Kaddafi’nin ayrıca bu ziyareti sırasında kendisine yapılan karşılamadan hiç memnun olmadığı, buna misillemede bulunma ve ülkesinin sahip olduğu zenginleştirilmiş uranyumu Rusya’ya gönderme sözüne uymama tehdidi savurduğu da belgelerdeki iddialar arasında yer aldı.

Kaddafi'nin ayrıca botoks yaptırdığı iddia ediliyor...

İRAN AMBULANSLARLA SİLAHI LÜBNAN'A SOKMUŞ

İsrail ve Hizbullah arasında 2006 yılında cereyan eden 35 günlük savaşta İran'ın Hizbullah'a ambulanslar içinde gönderdiği silahlarla yardım ettiği öne sürülüyor.

MISIR, İNATÇI MÜTTEFİK

Belgelerde, ABD'nin Kahire Büyükelçiliği tarafından Dışişleri Bakanı Hillary Clinton için 2009 yılında gönderilen telgrafta Mısır'dan inatçı müttefik diye bahsediliyor. Mısır'a karşı saygılı davranıldığında iyi bir karşılık alındığı belirtilen telgrafta, Kahire yönetiminin kendisini Ortadoğu konusunda zaruri bir Arap devleti olarak görme algısına sahip olduğu belirtiliyor.

HAMAS VE EL FETİH LİDERLERİ İÇİN CASUSLUK

Belgelere göre, Amerikan yönetimi, Hamas mensupları ve El Fetih liderleri konusunda casusluk yapması için Amerikan elçilik personeline duyuru yapmış. Buna göre, Filistinli liderlerin kullanacağı güzergahlar, bineceği araçların yanı sıra kişilerle ilgili biyometrik ve biyografik bilgilerle finansal durumları konusunda da ayrıntılı bilgi talep edilmiş.

EL KAİDE'NİN EN BÜYÜK FİNANSÖRÜ SUUDİLER

Belgelerde, Amerika'nın Orta Doğu'daki en stratejik müttefiki Suudi Arabistan, Amerika'nın küresel en büyük düşmanı El Kaide'nin en büyük finansörü olarak belirtiliyor.


Anahtar Kelimeler:

WikiLeaks

WİKİLEAKS'TA ATATÜRK FOTOĞRAFI
 
WİKİLEAKS: PKK'YA SİLAH SAĞLAYAN ÜLKE!
 
WİKİLEAKS: BELGE YAYINI YASADIŞI DEĞİL
 
AMAZON WİKİLEAKS'E EVSAHİPLİĞİNİ DURDURDU
 
WİKİLEAKS İÇİN ÖZEL KOMİSYON
 
WİKİLEAKS SİTESİ TEKRAR SALDIRIYA UĞRADI
 
RUM BASININDA WİKİLEAKS BELGELERİ
 
EKVADOR, WIKILEAKS'A KAPILARINI AÇTI
 
DAHA BİNDE 1’İ AÇIKLANDI
 
ABD'NİN KARİZMASINI ÇİZEN ASKER
 
KADDAFİ UKRAYNALI HEMŞİRESİZ YAPAMIYOR
 
AZERBAYCAN, RUSYA VE İRAN'DAN AÇIKLAMA!
 
MENDERES TÜREL, WİKİLEAKS'İ YALANLADI
 
İSRAİL, ABD OLMADAN OPERASYON DÜZENLEYEBİLİR
 
AK PARTİ'Yİ KAPATMA "ADLİ DARBE"
 
WİKİLEAKS'TE "BALYOZ" OPERASYONU
 
BİN 758 BELGE YUNANİSTAN İLE İLGİLİ (WİKİLEAKS)
 
WİKİLEAKS FİLMİ'NİN AKTÖRLERİ
 
WİKİLEAKS: TÜRKİYE'NİN OSMANLI DURUŞU...
 
WİKİLEAKS'TAN: İSTESEK TANKLARI SOKAĞA İNDİRİRDİK
 
WİKİLEAKS, OBAMA'YI BELGEYE BOĞDU
 
WİKİLEAKS'IN KURUCUSU JULİAN ASSANGE
 
ABD DİPLOMATLARI CASUS GİBİ ÇALIŞMIŞ!
 
WİKİLEAKS BELGELERİ DÜNYA BASININDA
 
DAVUTOĞLU MÜTHİŞ TEHLİKELİ VE DELİ!
 
LE MONDE DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
İŞTE WİKİLEAKS'TA "TÜRKİYE" İLE İLGİLİ BÖLÜM!
 
ERDOĞAN GÜÇLENİYOR, TSK HAREKETE GEÇMİYOR!
 
NEW YORK TİMES WİKİLEAKS BELGELERİNİ AÇIKLADI
 
"WİKİLEAKS SİTESİ ÇÖKERTİLDİ"
 
'BANA BİR ŞEY OLURSA BU LİNKE TIKLAYIN'
 
28 Kasım 2010 - 21:27:19
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:44Rusya 33 milyar dolarlık paketi onayladı
01:40AGİT zirvesi sona erdi
00:19"Top secret" uzay aracı dünyaya dönüyor
00:03Sırbistan Başbakanı ikinci kez tehlike atlattı
00:00Kırgızistan meclisi başkanını seçemedi
23:43Fildişi Sahilleri'nde muhalif liderin zaferi
23:40Kıbrıs, BM güvenlik konseyinin gündeminde
23:05Wikileaks: Gazprom akbaba gibi
22:45Gbagbo seçim sonuçlarına itiraz etti
21:57NASA toplantısından bakteri keşfi çıktı
21:50Sarkisyan: Karabağ'ı tanıyabiliriz
21:22Balkanlar yağışlara teslim oldu
20:51İran, BM'nin kararlarını uygulamayacak
20:44Haiti'de 12 kişi linç edildi
20:42Cantona, Ekonomi Bakan'ı Lagarde'ı kızdırdı
20:34ABD'de mezar kapısında emekli olunacak
20:19Belçikalı Meclis Başkanı Türklerden özür diledi
19:30Avrupa'da kar hayatı olumsuz etkiliyor
19:28İslam'dan en çok korkan ülke!
18:48Özbekistan'la ilmi işbirliği anlaşması
18:29TÜRKİYE İSRAİL'E 2 UÇAK GÖNDERECEK
17:56AGİT zirvesi uzadı
17:45Amano: Yorum yok, sızdıranlara sorun
17:18Moskova'da 9 kişi donarak öldü
15:21Çin'den Wikileaks açıklaması: Saçma
14:22Rahman: Mayın tehdidi çözülmeli
14:20Kazakistan AGİT'i Litvanya'ya devretti
14:14Tacikistan'dan Wikileaks açıklaması
14:12Putin, ingilizcesini şarkı söyleyerek geliştiriyor
14:10Çin: Rusya altılı görüşmeleri destekliyor
Daha fazla haber göster
14:09Ada sakinleri gözyaşı içinde dönüyor
13:26Tacikistan'da çatışma: 4 güvenlikçi öldürüldü
13:00Londra kar altında
11:50Berlusconi'den seçim tehdidi
11:37ABD'de gizli belgelere sıkı önlemler
11:29ABD, İngiliz topraklarında "misket" depoladı
09:43ABD, ÖFKESİNE TECAVÜZ KILIFINI GEÇİRDİ!
09:18Clinton: Kazak kadınlarını çok cesur buldum
09:14ERMENİLER MEZARLARI BİLE YOK ETTİ
09:11Nazarbayev: Yeni bir koridor oluşturulmalı
09:05Kaddafi'nin protokol müdürü tutuklandı
09:00WikiLeaks'in sığınağı 'Pionen' 30 metre altta
08:50Kolera salgını daha az öldürücü oldu
08:32Papua Yeni Gine'de 6,9 büyüklüğünde deprem
08:31Venezuela'da toprak kayması: 25 ölü
08:26Köpek balığı saldırıları plajları kapattırdı
08:25Mısır'da stadyum duvarı çöktü: 5 ölü, 20 yaralı
08:25Mısır'da stadyum duvarı çöktü: 5 ölü, 20 yaralı
07:41Crowley: Assange gazeteci değil anarşistir
01:41İşçilerin yarısı Suudi Arabistan'da yaşıyor
00:53Ve efsane silah askere veriliyor!
23:45Köpekbalığı rus turistin kolunu kopardı
22:16Amazon Wikileaks'e evsahipliğini durdurdu
22:06Hamas'tan İsrail'i tanıma sinyali
22:01Thatcher'ın çocuğu olmayı kabul etti
21:18Ombudsman peçe yasağına 'hayır' dedi
20:43Moskova'yı gerçek Rus kışı bekliyor
18:58Uyum Bakanı'ndan 4 Türk'e uyum madalyası
18:46Dört Rus, köpek balığının saldırısına uğradı
18:28Beyaz Saray, Clinton'ın arkasında
17:12AGİT Zirvesi'nde ilk gün sona erdi
17:05Saakaşvili'den Rusya'ya görüşelim çağrısı
16:54Polonya'da 8 kişi soğuktan öldü
16:45Sarkozy Suudi yöneticilerini kızdırmış
16:04Hindistan, Pervez Müşerref'e vize vermedi
15:09AGİT Zirvesi'inde Kırgızistan konuşuldu
13:46ASSANGE'IN ANNESİ: OĞLUMU RAHAT BIRAKIN
13:43Seul, daha çok askeri tatbikat planlıyor
13:39Denktaş: Wikileaks'ın doğruluğu tartışılır
12:46Medvedev: Pan-Avrupa anlaşması kaçınılmaz
12:04ABD Büyükelçiliği Rum tarafına haber vermiş
11:50Emirates'ten keşif kampanyası
11:43Hollandalı yetkililerden hacılara jest
10:36Taliban, mayın temizleme ekibini kaçırdı
10:35Putin'den füze savunma sistemi uyarısı
10:03Venezüela'daki toprak kaymalarında 21 ölü
10:02ABD: Durumun ciddiyetini farkındayız
09:51EKVADOR'DAN SIĞINMA HAKKI YOK
09:51Diplomatlara "biyometrik veri" direktifi
09:50Güney Kore tatbikatlara devam edecek
09:49Clinton gazetecilere sahip çıktı
09:45AIDS 30 milyon can aldı
09:39Dünyayı sarsan WikiLeaks'in sığınağı!
08:57Gözünü maaşlara dikti!
08:47Ban Mi-mun: Nükleer silah tehdidi hala var
08:35Time: Wikileaks Mısır gerçeğini ortaya koydu
08:34Mısır seçimlerinin bilançosu: 16 ölü
08:25BMGK Kıbrıs toplantısı sona erdi
08:25Julian Assange: Clinton istifa et
08:20Assange hakkında kırmızı bülten
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
MÖSYÖ’den başlıklar (1)
 
 
Aliya RAHTE
“Kemal Türkler Cinayeti” yerde kaldı
 
 
Ayhan BİLGEN
Kurtar bizi Wikileaks!
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Alevîlik nedir?
 
 
Necmettin EVCİ
Sahiplerini bozguna uğratan plan
 
 
Reşat PETEK
Geç kalmış olumlu bir karar: Vesayet değil hukuk
 
 
 
 
Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı
 
Türkiye’deki nükleer silahlar doğrulandı
 
Obama'dan Gül ve Erdoğan'a telefon
 
Afet anında hepimiz ‘vali’nin askerleriyiz
 
Yıldız: İki nükleer santral kuracağız
 
 
 
 
 
 
 
Huzur denilen o mübarek kumaşın, ihtiyacım var her santimine...
İBRAHİM TENEKECİ
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.480
1.490
 
 Euro
1.949 1.964
 
 Sterlin
2.295 2.345
 
 Altın
66.22 66.77
 
 IMKB
66939  
 
 
Assange ile Time röportaj yaptı...
 
Wikileaks örgütünün kurucusu Julian Assange, Pazartesi günü Time’a Skype üzerinden bir röportaj verdi.
 
 
 
 
  Yepyeni logo Mısırlı sunucu Karema Awad ve ünlü sanatçı Yasemin Kutsi’nin TRT El-Turkiya’da birlikte sundukları “İstanbul’dan Hayırlı Sabahlar” programında tanıtıldı.  
 
 
 
  Kanal D’de yayınlanan “Cinemania”da Ömür Gedik'in konuğu olan Müjdat Gezen müjdeyi verdi. İşte Gezen'in okulu birlikte açacağı ünlü gazeteci ve öğretmen kadrosunu oluşturan gazeteciler...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin