DOLAR 1.491 - EURO 1.976 - ALTIN 65.35 - IMKB 66147
Pazar 28 KASIM 2010
İLK SINAV BİTTİ, ÖNLİSANS 14.30'DA Türk gemisine korsan saldırısı KUZEY KORE, FÜZELERİ YERLEŞTİRDİ! Çin tarafları acil olarak masaya çağırdı İDO'nun 2 seferi iptal edildi Motorinde tek vergi dönemi Üniversitede operasyon: 9 tutuklama Başkanı, Kılıçdaroğlu'na şikayet ettiler KURTULMUŞ: BİR İLKİ BAŞARDIK Sümeyye Erdoğan: Babam baştayken asla habertaraf.com
 
 
 
Modernizm ailenin sonu mu?
 
 
 
 
Sevim MURAT
Kolay para kazanmanın yolları!
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Paraska nine (Korolyük Praskovya) öldü
 
 
 
 
 
Zaman
Abdullah AYMAZ
Hayırdan hayır doğar
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Benim başörtülü milletvekili adaylarım
 
 
Yeni Şafak
Akif EMRE
Makedonya'dan yükselen çığlık
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Davacı: Tümgeneral.. Hakim: Albay!
 
 
Bugün
Aykut IŞIKLAR
Mehmet Ali Erbil-Hülya Avşar ve ilahi adalet
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Özal dosyası Meclis’e geliyor
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Madımak Oteli'nde yakılanlardan mektup var
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Lizbon Zirvesi
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Evet, ırkçı ve faşist!
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Mesut Yılmaz ve Meral Akşener tanık olsun
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
‘Askeri’ demokrasiden tam demokrasiye
 
 
Yeni Şafak
Hayrettin KARAMAN
İki hayırlı toplantı
 
 
Zaman
Hilmi YAVUZ
Naipaul konusunda nasıl linç edildim?
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Elazığ-Tunceli Hattı
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Emre itaatsizlik
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Grileştirme
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Başbakan'a hakaret davaları
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Bizim gözümüzle İsviçre İsviçreli gözüyle Türkiye
 
 
 
 
Selami SAYGIN
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet HAKAN
 
Mümtaz'er TÜRKÖNE
 
Aykut IŞIKLAR
 
 
 
Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
 
 
 
BEYRUT- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Arap Bankalar Birliği tarafından ''2010 Liderlik Ödülü'' verildi.
 
Başbakan Erdoğan, Arap Bankalar Birliğinin Phoenicia İntercontinental Otel'de düzenlediği ''2010 Liderlik Ödülü'' törenine katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Küresel krizin başladığı andan itibaren G-20 zirvelerinde Türkiye olarak bir hususun altını önemle çizdiklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Diyoruz ki adaletin olmadığı bir dünyada, adalet duygusunun yüreklerde tesis edilmediği bir sistemde, bu krizler kaçınılmaz olacaktır. Zenginin daha zengin, yoksulun daha yoksul olduğu bir dünyada küresel krizler yaşanacak ve bu uçurum kapatılmadıkça bedeller de daha ağır olacaktır diyoruz.

Son bir ay içinde ben resmi temaslarımız çerçevesinde Pakistan'ın sel afetinden etkilenmiş bölgelerinde, Bangladeş'te temaslarda bulundum. Afrika'nın kimi ülkelerinin durumunu en az benim kadar sizler de biliyorsunuz... Refah noktasındaki bu eşitsizliğe paralel olarak, vicdanlardaki adalet duygusunun da ciddi şekilde törpülendiği bir dünyada yaşıyoruz. Biz, işte bu çelişik fotoğrafın, bu birbirine zıt manzaraların, geleceğin dünyası adına ciddi bir çelişki oluşturduğuna inanıyor ve gelişmiş ülkelerin bu meseleye daha fazla eğilmelerini istiyoruz. Yani 'hırs' karşısında, biz 'kanaat' kavramına dikkatleri çekiyoruz. Esasen bizim medeniyetimizin bize emrettiği de tam olarak budur. 'Komşun aç iken, sen tok yatmayacaksın'.

Bencillik, yani enaniyet, bizim kitabımızda kendisine yer bulamaz. Küresel krizi elbette aşacağız ve aşıyoruz. Küresel finans krizi Lübnan'da çıkmadı, küresel finans krizi Türkiye'de çıkmadı veya bu bölgenin bir eseri değil. Küresel finans krizinin kaynağı neresi, Amerika. Oradan çıktı, dünyaya yayıldı. Gerçek bu mu, bu. İşte Arap Bankalar Birliğinin yetkilileri burada. Durum çok daha iyi biliyorlar. Fakat kimler adeta bir iflasa gitti? Dünyanın devleri, o dev bankalar çöktü. Dev sigorta şirketleri, kurumları çöktü. Niye engellenemedi, niye durdurulamadı? Hani bütün tasarruf imkanlarına sahiptiler? İşte bu öyle bir akıntıdır ki alır götürür. Ve nitekim almıştır, götürmüştür. Eğer biz bunlardan gereken dersleri çıkarmazsak, eğer gerçekleri görmeyi ertelersek, inanın bir sonraki krizin faturası çok daha ağır olacaktır.''

-''(BAŞBAKAN HAKLI ÇIKTI) DEMEYE BAŞLADILAR''-

Konuşmasında Türk ekonomisine ilişkin son gelişmeleri de aktaran Başbakan Erdoğan, AK Parti Hükümeti olarak görevde bulundukları son 8 yıl boyunca ekonomide çok köklü yapısal reformlar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Göreve geldiklerinde 21 bankanın TMSF'ye devredilmiş olduğunu belirten Erdoğan, bu tablodaki Türkiye'yi devraldıklarını dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Fona devredilen 21 bankanın bedelini kim ödüyor, halk. Ne yapıyorlardı, karşılıksız paralar basıyorlardı. Adeta delikli kuruşa muhtaç edilen bir ülke durumundaydık. Ama uyguladığımız başarılı politikalar sayesinde Türkiye ekonomisi krizlere karşı dirençli bir yapıya kavuştu ve bu sayede son küresel krizi en hızlı şekilde atlatan ülkeler arasında yer aldık.

Kriz başladığı zaman bu kardeşinizin bir ifadesi oldu. 'Küresel finans krizi Türkiye'yi teğet geçecektir' dedim. O zaman finans sektörü olsun, reel sektör olsun adeta bu ifademle dalga geçtiler. Nasıl olacak da teğet geçecekmiş? Teğet geçecek derken, yine zararımız olacak ama en az zararla bu işi atlatacağız, teğet geçer demek bu. Şimdi teğet geçtiği ortaya çıkınca 'Başbakan haklı çıktı' demeye başladılar. Gerçek ortadaydı. Eğer siz güven ve istikrarı ekonomide hedef alırsanız, mali disiplinden taviz vermezseniz tabii bunu yakalarsınız. Ama 'bu benim akrabamdır, bu benim adamımdır' diye siz bankanın kaynaklarını bir yerlere hortumlarsanız o zaman çökersiniz. İşte bunlar yaşandı.''

Erdoğan'dan birlik çağrısı


BEYRUT- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin arka arkaya Suriye, Lübnan, Libya ve Ürdün ile vizeleri karşılıklı olarak kaldırdığını anımsatarak ''AB 'Schengen' diyor. Peki biz niye kendi aramazda bir benzerini rahatlıkla yapamıyoruz? Nedir bu anlamsızlık, nedir bu korku, nedir bu çekince? Bunu anlamak mümkün değil'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Arap Bankalar Birliği'nin Phoenicia İntercontinental Otel'de düzenlediği ''2010 Liderlik Ödülü'' törenine katıldı.

Yaptığı konuşmada, ''2010 Liderlik Ödülü''nün verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, bu ödülü almanın kendisi için önemli ve heyecan verici olduğunu vurguladı. Başbakan Erdoğan, ''Ancak bu ödülü Beyrut şehrinde, Doğu Akdenizin incisi, şehirlerin prensesi olarak tanımlanan Beyrut şehrinde teslim alıyor olmak beni ayrıca heyecanlandırıyor'' dedi.

-VİZELERİN KALDIRILMASI-

Erdoğan, son dönemde, Türkiye'nin arka arkaya Suriye, Lübnan, Libya ve Ürdün ile vizeleri karşılıklı olarak kaldırdıklarını anımsatarak, ''Hiç bir şey kaybetmedik. Hiç bir zararını görmedik. Hiç bir mahsurla karşılaşmadık. Tam tersine, aramızdaki bu vizelerin ne kadar anlamsız olduğunu, vizeleri kaldırınca çok daha net bir şekilde gördük'' diye konuştu.

''Biz, vizeleri kaldırmadık değerli arkadaşlarım, halklarımız arasındaki yüz yıllık hasreti kaldırdık. Halklarımız kucaklaşıyor'' diyen Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''İnsanlar akın akın birbirlerini ziyaret ediyor. İşadamlarımız serbestçe gidip geliyor, işbirliği imkanlarını geliştiriyor. Sadece bir ülke değil, bütün bir bölge, bütün bir bölgenin insanları hep birlikte kazanıyor, hep birlikte bu yeni dönemden istifade ediyor. AB 'Schengen' diyor. Peki biz niye kendi aramazda bir benzerini rahatlıkla yapamıyoruz. Nedir bu anlamsızlık nedir, bu korku, nedir bu çekince? Bunu anlamak mümkün değil. Şimdi bütün bunlardan kimse gocunmasın rahatsızlık duymasın. Hiç kimse, bu yakınlaşmayı, bu kucaklaşmayı, bu hasret gidermeyi farklı yerlere çekmeye kalkışmasın.

Bizim bölgede yegane hedefimiz var. Biz, sadece ve sadece, bölgede barış istiyoruz, huzur istiyoruz, refah ve istikrar istiyoruz. Biz, Türkiye olarak, komşularla sıfır problem diyor, bunu tesis etmenin samimi mücadelesini veriyoruz. Türkiye, yönü Batı'ya dönük, Avrupa Birliği'ne tam üyelik müzakerelerini yürüten bir ülke. Türkiye, Müslüman kimlik ile Avrupalı değerlerin sentezinin mümkün olabileceğine inanan bir ülke. Ama bu, bizim, Doğu'ya, Güney'e, Asya, Afrika, Ortadoğu'ya sırtımızı dönmemizi gerektirmiyor. Elbette Suriye ile Irak ile Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi mekanizması oluşturacağız. Elbette, Suriye, Lübnan, Ürdün ve Türkiye arasında Dörtlü İşbirliği Konseyi oluşturduk, oluşturacağız. Bundan daha tabii ne olabilir?''

-ARAP İŞ ADAMLARINA TÜRKİYE'DE YATIRIM ÇAĞRISI-

Aynı şekilde kriz sürecinde artan işsizliği de hızlı şekilde düşürmeye başladıklarını belirten Erdoğan, 2010 yılı ilk yarısında işsizlik oranının geçen yılın aynı dönemine göre hızla gerilediğini ve Ağustos ayında kriz öncesi seviyesine yaklaşarak yüzde 11,4 oranında gerçekleştiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, gelecek dönemde de bu eğilimin ekonomik büyümeye paralel olarak devam edeceğini öngördüklerini de dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''2008 yılı küresel finansal krizinin ana merkezi bankacılık ve finans sektörü. Bu açıdan, Türk bankacılık sektörünün güçlü sermaye yapısı, düşük kredi, kur ve likidite riski, krizin ekonomi üzerindeki olumsuz yansımalarını sınırlandırdı. Sıcak para akışını kontrol altına almak şart. Yani bunu kontrol dışı tutarsanız ondan sonra siz kontrole girersiniz. Sizin durumunuz daha felaket olur.

Birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülke bankalarının sermaye yapıları küresel krizin etkisiyle bozuldu. Birçok banka iflas etti veya kamunun desteğiyle ayakta kalabildi. Ancak, küresel olumsuzluklara rağmen ülkemizde bankacılık sektörü herhangi bir devlet yardımı almadan güçlü sermaye yapısını devam ettirdi. Ülkelerin bankacılık sistemlerindeki sermaye yeterlilik oranı sıralamasında, Türkiye yüzde yirminin üzerinde sermaye yeterliliğiyle ilk sıralarda yer alıyor. Diğer yandan, bankacılık sektörünün verdiği krediler hızla büyüyor, karlılığı artıyor ve bankacılık sektörümüzün döviz kur riski şu anda bulunmuyor. Hiçbir bankanın döviz kur riski yoktur.

Türkiye'ye inanan ve güvenen birçok yabancı yatırımcı gerek bankacılık gerek reel sektörde krize rağmen kar oranlarını korudular. Türkiye, uyguladığımız sağlam ekonomi politikaları sayesinde, yatırım ve iş imkanları açısından ciddi bir alternatif olduğunu bu süreçte göstermiştir. Özellikle uluslararası yatırımcılar, iç ve dış piyasalarda arz edilen ülkemiz varlıklarına artan şekilde talep gösteriyorlar. Ekonominin sağlam temellerinin bir sonucu olan bu artan talep, ülkemizin risk priminin de tarihi en düşük seviyelere inmesini sağladı.

Kredi derecelendirme kuruluşlarının son değerlendirmeleri önem arz ediyor. Artık Türkiye ekonomisi özellikle bu krize karşı dayanıklı olduğunu göstermiştir, ispat etmiştir.

Küresel krizin Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin kısa soluklu olmasında 2002-2008 dönemindeki reformlarımız etkili oldu. Krize güçlü bir bankacılık sistemi ile giren Türkiye, finans sisteminde zafiyet yaşamamış ve bu yolla özel sektörün üzerine kurulabilecek ilave baskı önlenmiştir. Bu noktada, ben Arap sermayesine, gerek doğrudan yatırım gerek portföy yatırım olmak üzere davetimi burada bir kez daha yinelemek istiyorum. Küresel krizi başarıyla ve hızla atlatan Türkiye, önümüzdeki dönemde yatırımlar noktasında cazibesini daha da artırmış olacaktır. Özellikle fırsatı erken değerlendirenler ise bu süreçten mutlaka kazançlı çıkacaktır. Yatırım noktasında her türlü desteği, her türlü kolaylığı göreceğinizi ben sizlere garanti ediyorum.''

Arap iş adamlarını Türkiye'ye yatırım yapmaya davet eden Erdoğan, Başbakanlık'a bağlı olarak faaliyet gösteren Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın iş adamlarına her aşamada rehberlik etmekten çekinmeyeceğini ifade etti.

-''ÇİLEK TARLALARINDAKİ ÇOCUKLARI KATLEDECEKSİN...''-


''Şimdi sen, Lübnan'a en modern uçaklarla, en modern tanklarla gireceksin, çocuk demeden, kadın demeden, sivil demeden, okul, hastane demeden bombalayacaksın, sonra da bizden susmamızı bekleyeceksin'' diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Sen, en modern silahlarınla, füzelerinle, misket bombalarınla, fosfor bombalarınla Gazze'ye gireceksin, okuldaki, oyun bahçesindeki, çilek tarlalarındaki çocukları katledeceksin, ondan sonra da bizden susmamızı bekleyeceksin. Sen, Akdeniz'de korsanlık yapacaksın, Akdeniz'de devlet terörü uygulayacaksın, benim 9 masum vatandaşımı, bebeklere mama götüren 9 kardeşimi hunharca katledeceksin, sonra da çıkıp bizden susmamızı bekleyeceksin. Susmayacağız. Var gücümüzle gerçekleri, var gücümüzle hakkı, hukuku haykıracak ve savunacağız.

Şimdi diyeceksiniz ki, Sayın Başbakan, 'Biz burada, bankalar birliği toplantısı yapıyoruz. Toplantıda bu işleri konuşmanın ne anlamı var? Değerli kardeşlerim, hakkı, hukuku egemen kılmadıktan sonra, paranın pulun ne anlamı var. Eğer, hak egemen olursa para değer ifade eder, hak egemen olmazsa paranın hiçbir anlamı yoktur. Para değerini hakla kazanır. O zaman bir hukuk ilişkisi olur aksi takdirde olmaz. Biz bu coğrafyada korsanlık değil, adalet egemen olsun istiyoruz. Biz Ortadoğu'ya devlet terörü değil, barış egemen olsun istiyoruz. Biz bu bölgede çocuklar öldürülmesin, bu bölgeye refah, istikrar hakim olsun istiyoruz. Hiç kimse bunu başka yerlere çekmesin.''

-''YARIN TÜM DÜNYA BİZİM HAKLILIĞIMIZI ANLAYACAK''-

Erdoğan, benzer şekilde NATO füze savunma sistemini istismar etmenin, bunu Türkiye'nin aleyhine bir kara propagandaya çekmenin mücadelesi içinde olanların bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Buradan özellikle soruyorum: NATO zirvesinde herhangi bir ülkenin adının tehdit olarak telaffuz edildiğini duydunuz mu? Oraya onu koydurtmadık. Tehdit ülke kavramını gördünüz mü? Hayır, göremezsiniz. Eğer, Türkiye orada veto hakkı varsa ki... Bir ülke veto hakkını kullanıyorsa ki, kullanma hakkı var. Türkiye'nin olduğu bir yerde bize kimse inanmadığımız bir şeyi yaptırtamaz.

Füze savunma sistemi konusunda, bölge ülkeleriyle her an diyalog içinde olduk, her an istişarede bulunduk. Türkiye, hem kendi çıkarlarını hem de bölgenin çıkarlarını azami derecede gözeten, kollayan, savunan bir ülke olmuştur. Türkiye, altını çizerek ifade ediyorum, bunu özellikle bilmenizi istiyorum, barışın egemen olması için elinden gelen her türlü gayreti bu bölgede gösterecektir.

İşte onun için, biz Karabağ demeye, Bağdat, Beyrut ve evet, Gazze demeye, Kudüs demeye devam edeceğiz. Ve barış adına seslendirmeye devam edeceğiz.

Lübnanlı şair Halil Cibran'ın çok anlamlı iki dizesi var. 'Değerli kardeşlerim, şimdi ne söylüyorsam tek yürekten, yarın söylenecektir binlerce yürekten'' diyor Cibran.

Biz hakkı söylediğimiz, biz hukuku savunduğumuz, biz tahriklere rağmen adaletten şaşmadığımız sürece, biliniz ki, yarın tüm dünya bizim haklılığımızı anlayacak, vicdanının sesine kulak vererek, zulme karşı tek yürek olacaktır.''

Konuşmaların ardından Erdoğan'a ödülü, Arap Bankalar Birliği Başkanı Adnan Yunus tarafından verildi.

AA

Anahtar Kelimeler:

Erdoğanödül

25 Kasım 2010 - 13:06:01
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

12:14İLK SINAV BİTTİ, ÖNLİSANS 14.30'DA
11:58Türk gemisine korsan saldırısı
11:37Üniversitede operasyon: 9 tutuklama
10:33TBMM'de HSYK Kanun Tasarısı görüşülecek
10:17KPSS 09.30'DA BAŞLADI, ÖNLİSANS İSE 14.30'DA
10:13Yüksek yargıda PTT skandalı
09:39KPSS'deki rezalet 'NET'leşti
09:14'Askeri Yargıtay ve AYİM Senegal’de bile kalmadı'
08:46Karayollarında son durum
08:17"JİTEM'i anlattım hayatım karardı"
08:07Sivil toplum, çift başlı yargı istemiyor
07:40Çarşı liderini vuran zanlı yakalandı
02:13ADD'den Cihaner'e "sazlı sözlü" veda gecesi
20:27Türk bayraklı gemiyi kaçırma girişimi
19:40Erdoğan'dan basına pankart eleştirisi
18:34'Çuval'dan tapu çıktı
18:22SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ HALAYLARLA ANDILAR!
16:50İntihar ettiği iddia edilen askerlerin aileleri ağlıyor
15:11"Islak İmzalı belgede ben de çalıştım!"
14:42Perinçek "Kadim dost Öcalan" için dava açtı
14:16YARSAV'ın genel kurul toplantısı ertelendi
13:05Erdoğan'dan Kosor'a anlamlı armağan
12:081 milyon liralık lüks otomobil operasyonu
11:44Mahkeme, İLKSAN'ı haksız buldu
11:07Bütçe Tasarısı Komisyon'da kabul edildi
10:57YÖK'ün logosu ve ismi değişiyor
10:30Karayılan'ın sevgilisi tedavide yakalandı
10:07Erdoğan: Başörtülü vekil olabilir
09:43ABD'de WikiLeaks alarmı
09:36Ata arşivine Koşaner rötuşu
Daha fazla haber göster
09:33Tantan ve Türk "Hayata Dönüşü" anlattı
09:30Paris bastırdı zafer İstanbul'un
09:21Hakkâri'de gerginlik: Yüksekova karıştı
09:19YARSAV'DA TÜM İŞLER KARIŞTI
09:17Erdoğan talimat verdi: Genelkurmay...
00:34Davutoğlu, "100 Küresel Entelektüel" listesinde
00:10Cumhurbaşkanı Gül Türkiye'ye döndü
23:55En başarılı büyükşehir belediye başkanı
22:58Engellilere pozitif ayrımcılık getireceğiz
22:15Şarkışla'dan Pakistan'a yardım
20:26Gül ve eşi Hayrünnisa Gül tekne gezintisi yaptı
19:41Keşan'da sağanak yağmur etkili oldu
19:09"Hırvatistan'la ortak hedefleri paylaşıyoruz"
18:43Samanyolu okullarından kan bağışı kampanyası
18:41Binanın yıkımını Toplum Destekli Polis sağladı
18:07Haşim Kılıç'a saldırıda ilginç gelişme!
18:01Wikileaks iddialarına diplomatik yanıt
17:50Türkiye, Lübnan, Suriye ve Ürdün imza attı
17:50Abdullah Gül CleanTech forumunda konuştu
17:43Av hayvanlı kurtuluş gününe soruşturma
17:30Siirt'te plastik patlayıcı ele geçirildi
17:25Füze savunma mimarisine Türkiye damgası
16:57Türk hacıda domuz gribi çıktı
16:27ÖZAL: YENİ TANIK VE İFADELER VAR
16:22Öcalan: 1 Marta kadar... Aradan çekileceğim!
16:18Cem garipoğlu'nun yargılanmasına devam edildi
15:25Atlasjet yetkilileri, tekrar hakim karşısına çıkacak
15:07El Hindi: Türkiye geri adım atamaz
14:53İsrail'den Erdoğan'a eleştiri
14:35Hizmet-İş: Türkiye normalleşiyor
14:29Katliam, kız kaçırma kaynaklıymış!
14:11Ahmet Özal Çankaya Köşkü'nde
14:08Ceyda Erem ifade verdi
14:05Erdoğan'a bir ödül de Libya'dan
14:02GÜL: AVRUPA'NIN EN SAĞLIKLI ADAMIYIZ!
13:47Haşim Kılıç: Türkiye'de yargı sorunlu
13:17YAŞ 30 kasımda toplanacak
13:15ERBAKAN'IN ÇIKACAĞI PLATFORM DEVRİLDİ
13:04Adliye önünde iki şüpheli paket
12:48Saadettin Saran şüpheli sıfatıyla ifade vermiş
12:23Trafik cezaları SMS ile bildirilecek
12:22Evi kurşunlanan İ.M: İddialar doğru değil
12:17Atlasjet'in 4 yöneticisine dava
12:03YİD modeliyle 83 milyar dolarlık karayolu
12:01Cem Garipoğlu'nun akli dengesi yerinde
11:46"Türkiye Anayasası bir karargah anayasasıdır"
11:41HAŞİM KILIÇ'A YUMURTALI SALDIRI
10:46Örgüt propagandasına 10'ar ay hapis
10:20Apo'dan Baydemir'e: Zırtapoz amacın ne
10:16Saadettin Saran adliyede ifade verdi
09:58Askerler neler anlatıyor neler?
09:57Mehmetçik Vakfına da güven azaldı
09:31Minibüs şarampole yuvarlandı
08:58'Bu tazminat davalarıyla bizi baskı altına almayın'
08:36‘Açığa alma kararını önceden biliyordum’
08:06Emniyet suça karışan polisleri affetmedi
08:00CHP il başkanlığındaki işgal sona erdirildi
07:50Trafik cezasında yüzde 50 indirim kalkıyor
07:43ÜNLÜ OYUNCU TRAFİK KAZASINDA ÖLDÜ
03:14Rüşvet iddiası: Profesör gözaltına alındı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
İki başlılık başa beladır
 
 
Selami SAYGIN
Erdoğan'ın Lübnan gezisi
 
 
 
 
'Çuval'dan tapu çıktı
 
Erdoğan: Başörtülü vekil olabilir
 
"Islak İmzalı belgede ben de çalıştım!"
 
YÖK'ün logosu ve ismi değişiyor
 
Telefonda sabit ücret kalkıyor mu?
 
 
 
 
 
 
 
Define yıkık yerlere saklanır. Sakın ola fakir ve dertlilerin kalbini kırma, ahlarını alma.
HZ. MEVLANA
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.481
1.491
 
 Euro
1.961 1.976
 
 Sterlin
2.295 2.345
 
 Altın
64.85 65.35
 
 IMKB
66147  
 
 
'Polemikçi yazarlar gizli işsiz'...
 
Ece Temelkuran: Yazılarımı okuyanlar makineli tüfek taşıyorum zannedebilir
 
 
 
 
  Bülend Ayanoğlu'ndan boşalan Türkiye gazetesi yazı işleri müdürlüğüne Spor Servisi Müdürü Sadık Söztutan getirildi.  
 
 
 
  Ünlü yazar Ahmet Tulgar'dan Cem TV ekranlarında inanılmaz gaf. Tulgar, konuğu Leyla Umar'a Benazir Butto ile ilgili öyle bir soru sordu ki...    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app