DOLAR 1.521 - EURO 1.936 - ALTIN 61.67 - IMKB 61030
Perşembe 9 EYLÜL 2010
Bir gün daha oruç mu tutmak gerekiyor? Van savaş alanına döndü 2 milletvekili hastanelik 12 Dev Adam yarı finalde Kılıçdaroğlu Erdoğan'a villa takası önerisi yaptı Sınav skandalları yeni bir sınav sistemi doğuruyor Somalili korsanlar yine iş başında Druças: Kıbrıs sorunu en önemli önceliğimizdir Osmaniye'de 176 kilo esrar ele geçirildi Taner Yıldız: Evet Türkiye'nin önünü açar Marmaray'ın trenlerini TÜVASAŞ üretecek habertaraf.com
 
 
 
Almanya’da entelektüel kültür ırkçılığı
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
13 Eylül sonrası politikacılardan beklentilerimiz
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yılmaz Güney'ın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Taraf
Ahmet ALTAN
Her sahtekârlık mubah mı
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hayır çıkarsa ne kafama sıkarım!
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
CHP'nin 'sôl' bacağı
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
CHP'ye tesettür dersleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
‘Evet kampanyası geri tepiyor’ tartışması
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Kim 'evet'çi, kim 'hayır'cı?
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Ya ‘o’ kazanırsa
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
BDP'nin açmazı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Sandıkta kendi kendinize kaldığınızda
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
13 Eylül'ü düşünün
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
İmamın öldürülüşü ve demokratik özerklik
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Rahipler de 'kent dindarı' mı?
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Muhafazakâr bir partiden değişimin mimarlığını bekliyoruz...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Türkiye'nin en büyük derdi kriptolar
 
 
Vatan
Mutlu TÖNBEKİCİ
Esas size ''yuh!''
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Yargıtay Başkanı sistemi kaşıdı
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Kurtlar' Pontus, Ermenistan ve Kürdistan'a indi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Referandum ve ülkücü hareket
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Bu kadar 'evet'e hayır
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
Gelin biraz kulis yapalım
 
 
 
 
Yaşar YAVUZ
 
Mustafa YILDIZ
 
 
 
Erdoğan: Çıkar cübbeni çık meydana
 
 
 
BURSA- Başbakan Erdoğan: Yargı bürokrasisi artık haddini de, hukukunu da bilsin istiyoruz.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yürütmeye seçim yasaklarını hatırlatıp, kendileri 'hayır' propagandası yapan yargı bürokrasisi artık haddini de, hukukunu da bilsin istiyoruz'' dedi. Yüksek yargı mensuplarını hükumete laf yetiştirmekle suçlayan Erdoğan, "Çıkarın cübbenizi gelin siyaset yapın. Eğer yüreğin varsa, çıkar cübbeni çık meydana. Dostluk ayrı bu ayrı. Çıkar cübbeni çık meydana. Emekliliği bekleme. Emekliliği bekleme." ifadelerini kullandı.

12 Eylül'de yapılacak referandum öncesi partisinin son mitingini Bursa Şehreküstü Meydanı'nda düzenleyen Başbakan Erdoğan, "Yargıda vesayet sistemi istemiyoruz. 'Yargıyı siyasallaştırıyor' iddiasıyla vesayet düzenlerini sürdürmek isteyenlere, yargının demokratikleşmesine direnenlere, gerçek demokrasi nedir gösterelim diyoruz. Yürütmeye seçim yasaklarını hatırlatıp, kendileri 'hayır' propagandası yapan yargı bürokrasisi artık haddini de, hukukunu da bilsin istiyoruz.'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Yenişehir Havalanı'ndan parti otobüsüyle Bursa'ya geçti. Yol boyunca vatandaşları selamlayan Başbakan Erdoğan Şehreküstü Meydanı'nda binlerce kişiye seslendi. Artık hukuksuzluğa 'dur' demenin zamanı geldiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, Çetelerin artık ülkeye yön vermemesi için vatandaşlardan 'evet' oyu istedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu: "Hukuksuzluğa artık yeter, yargıda siyasallaşmaya artık yeter, üstünlerin hukukuna artık yeter. Karanlık senaryolarla bu ülkenin ufku karartılmasın diyoruz. 27 Mayıslar yaşanmasın, 12 Eylüller bir daha olmasın diyoruz. 12 Martlar, 28 Şubatlar bu ülkeye istikamet çizmesin diyoruz. Bürokratik oligarşi artık bitsin diyoruz. Tek yürek halinde 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyoruz. Millet adına yetki kullanan ama millete hesap vermeyen sorumsuzların millete bedel ödetmesi artık sona ersin diyoruz. 'Yargıyı siyasallaştırıyor' iddiasıyla vesayet düzenlerini sürdürmek isteyenlere, yargının demokratikleşmesine direnenlere, gerçek demokrasi nedir gösterelim diyoruz. Yürütmeye seçim yasaklarını hatırlatıp, kendileri 'hayır' propagandası yapan yargı bürokrasisi artık haddini de, hukukunu da bilsin istiyoruz. Sürekli kuvvetler ayrılığından bahsedip yürütmeyi ve yasamayı kuşatma altına almak isteyen çarpık anlayışlar artık son bulsun istiyoruz. Siyasi parti gibi hükümete laf yetiştirip sonra da yargının siyasallaşmasından bahseden bürokratların çağdaş demokrasiyi öğrenmelerini istiyoruz".

"SÖYLEMEYECEKTİM KONUŞMAYACAKTIM EN SONUNDA KONUŞTURDU"

CHP eksi Genel Başkanı Deniz Baykan'ın 'Evet çıkarsa Türkiye bölünür" açıklamasını da değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Senin hayatın hep bunlarla geçti. Bir kasette duman oldun gittin. Söylemeyecektim konuşmayacaktım en sonunda konuşturdu. Ya bu milletin iradesinden 'evet' çıkarsa nasıl olur da Türkiye bölünür dersin. Bunların milli iradeye bakışı bu. Bunların milli iradeye saygısı yok. Yıllarca hep bunu söylediler. Eğer AK Parti kazanırsa, rejim tehlikede dediler. Ne oldu, tehlike mi var? Herkes huzur içinde. Türkiye, dünyada saygın bir ülke haline geldi. Sana ne oluyor. Millet, millet. Bu partinin istikametini rotasını benim aziz milletim çizdi. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunlar ne derse desin. Yeni genel başkan başörtü meselesini ben hallederim diyor. İnandınız mı. Eski genel başkan İstanbul Gazi Mahallesi'nde çarşaflı kardeşlerime rozet taktı. Dedim ki, 'güzel gelişmeler' var dedim. Fakat bir hafta sürmedi, çarşaflı kardeşimizi otobüsten tekme tokat attılar. Bunların cemaziyelevveli bozuk. Bunlar bunu hazmedemezler. Arkasından Mersin'de de aynı şeyi yaptılar. Burada çarşaflısı, başörtülüsü, başı açığı varmı? Bizim zenginliğimiz bu. Bunların buna tahammülü yok." ifadelerini kullandı.

IZDIRABI ÇEKENLER BİLİR

12 Eylül'de kazananın Türkiye olacağını kaydeden Başbakan Erdoğan, bağımsız ülkücülerin şu anda bu kampanyada 'evet' dediğini hatırlattı. MHP Kurucular Kurulu'nun da 'evet' dediğini; ancak MHP Genel Başkanı'nın da bu kişilere 'uşak' dediğini belirten Erdoğan, "Çünkü MHP Genel Başkanı o bağımsız veya 12 Eylül'de Mamak'ta veya değişik yerlerde o ızdarabı darbenin yapıldığı dönemde çileyi çekenlerden değil ki, çileyi çekenler başka. Şu anda ülkücüyüm diyerek, kalkıp onlara uşak diyenler başka. Şimdi o ızdırabı o çileyi çekenler ne diyor, biz darbe anayasasına hayır diyoruz diyorlar. Çelişkiler başladı. Başörtü meselesinde mecliste beraber adım ettik. Bunu Anayasa Mahkemesi'ne götürenlerle sen şimdi nasıl beraber oluyorsun? Türkiye Komünist Partisi, İşçi PArtisi, BDP ile nasıl beraber oluyorsun. Bir de iftira kampanyalarını başlattılar. Bu kampanyalar tutmuyor, tutmayacak." diye konuştu.

PARTİYE NE KADAR PARA GİRİP ÇIKIYOR SİTEMİZDE VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'dokunulmazlıkları kaldırın. Bu anayasa değişikliğine evet deriz' açıklamasına da göndermelerde bulunan Başbakan Erdoğan, CHP anayasa değişikliğine tamamen inat olsun diye karşı çıktığını söyledi. CHP'nin anayasa değişikliğine tamamen şahsi hırslarından dolayı karşı çıktığını savunan Başbakan Erdoğan, "Demek ki CHP bu anayasa değişikliğine tamamen keyfi olarak karşı çıkıyor. 26 maddede sorun yok. Aslında evet diyeceğiz ama inadımızdan hayır diyoruz demektir. Bu anayasa değişikliğini pazarlık konusu yapmaktır. Bu CHP'nin bir kez daha suç üstü yakalanmasıdır. Dokunulmazlığı mı konuşuyoruz, oturup konuşalım. Sadece milletvekili için değil, bu ülkede dokunulmaz olanlar çok. Yargıyı da TSK yı, tüm memurları konuşalım. Oturalım neyi ne kadar dokunulmaz yapacağız kararını verelim. Buna gelmiyorsun. Sadece milletvekilleri diyorsun. Bu ülkede siyasetçiyi birilerinin elinde şamar haline dönüştürmektir. Dünyanın hiç bir yerinde buna benzer siyaset anlayışı yoktur. Daha yeni siyasete alışacak. Bize 'kampanya sürecinde parayı nereden buluyorsunuz?' diyor, parayı nereden bulduğumuzu söylüyorum. Bizim her gün sitemizde ne kadar para girer, ne kadar para çıkar. Partimizi kurduğumuz günden beri belli. Diğer partilerde bu yoktur. Bağışlar, hazine yardımı ne varsa. Bu kampanyayı da biz bununla götürüyoruz. Biz nasıl hazine yardımı alıyorsak, CHP de , MHP de, BDP de alıyor. CHP genel başkanı eğer afiş bastıracak para bulamıyorsa, gitsin kendi genel sekreterini sorgulasın. Eğer oradan da cevap alamazsa, Anayasa Mahkemesi'ne gitsin. CHP'nin paralarının nereye harcandığını, Anayasa Mahkemesi kararını verdi. Gayet güzel bir şekilde belgeledi. Hazinenin CHP'ye yaptığı yardımdan bir trilyon yolsuzluğun hesabını versin CHP. Aramızdaki fark bu. Siz bir defa yolsuzlukla yakalandınız. Bir trilyon. Ama AK Parti'nin kitabında bu yok. Farkımız bu." diye konuştu.

"EĞER YÜREĞİN VARSA, ÇIKAR CÜBBENİ ÇIK MEYDANA"

Adli yıl açılış töreninde yaptığı açıklamada hükumeti eleştiren Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'e de cevap veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti: "Yürütmeyle yargının arası 'eğer bu yasa çıkarsa açılır' diyor. Sen zaten kararını vermişsin, şu karara bak. Kendin siyasi misin, bunu bu hazırlıklar yapılırken, Adalet Bakanı sizleri ziyaret etti, kanaatini orada söylersin, şimdi nasıl kalkar bunu söylüyorsun. Anayasa Mahkemesi Başkanının karşısında bu konuşmayı yapıyor. Cumhurbaşkanını huzurunda eleştiriyor. Anayasa Mahkemesi, itiraz yapılmış üzerinde çalışılmış. Anayasa Mahkemesiyle ilgili HSYK ile ilgili esastan müzakere etmek suretiyle nihai kararını vermiş, redakte etmiş değişiklik metni ortaya çıkmış. Kendileri eleştirildiği zaman isyan, ama anayasa mahkemesini ve halka giden bir metni kalkıyor bir siyasi gibi eleştiriyor. Bu nasıl bir yaklaşım. Eğer yüreğin varsa, çıkar cübbeni çık meydana. Dostluk ayrı bu ayrı. Çıkar cübbeni çık meydana. Emekliliği bekleme. Emekliliği bekleme. Burası da önemli bunların çoğu emekli olduktan sonra gelirler siyasete. Çok seviyorsan çıkart cübbeni gel. Gel siyaset önemli bir görev. Ama gelmezler."

7 Eylül 2010 - 19:42:04
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:08Alkış, Güneydoğu'nun nabzını tuttu
21:10Kılıçdaroğlu Erdoğan'a villa takası önerisi yaptı
18:56Taner Yıldız: Evet Türkiye'nin önünü açar
18:45Topçu'dan bayram mesajında birlik vurgusu
17:55Başbakandan çocuklara 10 TL bayram harçlığı
17:42Demirtaş: İmamları öldürenleri kınıyorum
17:38BBP'den CHP'ye Fransız askeri benzetmesi
17:01Erdoğan kabir ziyareti yaptı
16:42İşte CHP'nin "Rahibe Afişi" kararı
16:41Erdoğan'ın bayram mesajında Pakistan var
16:37Davutoğlu: Hayır çıkarsa dünyaya anlatamayız
16:35İzmir'in eski TDH ekibi 'evet' için çalışıyor
16:29CHP, YSK'dan tutanakları istedi
16:19Tutanakların partilere verilmemesine tepki
16:09Eroğlu: Yüce Divan'a onları göndermek gerek
16:06Bahçeli: 12 Eylül'de herkes sandığa gitsin
16:04CHP'li belediye başkanı "Evet" için istifa etti
16:01İşte Kılıçdaroğlu'nun aciz kaldığı o an!
15:44Öymen'den ''hayır'' incileri
15:30O TRT binasını eylem yeri yaptılar
15:27Bayram mesajında da siyaset yaptı
15:02Şimşek arefe gününü çocuk yuvasında geçirdi
14:42Kastal: Yüzde 65 'evet' bekliyoruz
14:24"Ülkücülük Bahçeli'nin tekelinde değil"
14:17"Oyunuzun rengi akıl ve sağduyunuz olsun"
14:15'Hayır'cılar halkı korkutmaya çalışıyor
13:56Türkiye'nin önü açılacak
13:32Kılıçdaroğlu'nun İzmir belediyesiyle vurdular
13:25Bayramlaşmaya "yolsuzluk" damgası
13:11CHP'li Belediyesi mescidi bayramda yıkacak
Daha fazla haber göster
13:10DP'li başkan 'hayır' dağıtıyor 'evet' diyecek
12:36MHP Genel Başkanı Bahçeli Trabzon'da
12:15DP'li Hasan Subaşı: 12 Eylül bir utançtır
11:48İşte AK Parti'nin 6 aylık harcaması
11:38''Endülüs yeniden canlanıyor''
11:26"Kamer Genç" çamurla karşılanacak
11:06İlk ve son mitingin sırrı ortaya çıktı
11:05Fazıl Taştan'dan Bahçeli'ye ağır eleştiriler
10:33''Hayır kargası'' - ''Evet bülbülü''
09:501 trilyon ne oldu?
09:33Seçim masrafları belediyeden!
09:24İlk cezayı namaz kılanlara verecekler
09:22''Terfisi imkansız, içki bile içmiyor''
09:17Demirel oyunun rengini açıkladı
09:09Baykal'dan yine felaket senaryosu
08:50Ongun'dan Bahçeli'ye hazmı zor sözler
08:37CHP İl Başkanı Berhan Şimşek'e 2. şok
08:32Kararsızlar kararını verdi
08:15'MHP, Türkeş'in izinden koptu'
07:36Erdoğan'dan CHP'ye "sazan" göndermesi
07:25AYM ve HSYK değişikliği kimin isteği?
00:31Özerklik talebi gerçekte ne anlama geliyor?
23:49Arınç: Balyoz, tuzak kuranların başına indi
22:25''Erdoğan: yargı meydanlarda konuşmaz''
22:05''Kapsamlı bir anayasa değişikliği istiyoruz''
21:25Değişiklikte insan hakları öne çıkacak
19:42Kılıçdaroğlu, Baykal'a rağmen umutsuz
19:42Erdoğan: Çıkar cübbeni çık meydana
18:09Saadet'ten Pakistan'a yardım
18:08PKK'dan 5 tehdit mektubu aldım
17:49CHP tek parti döneminin özlemini yaşıyor
17:48Başbakan Erdoğan Bursa'da
17:23CHP'den yeni broşür bombası!
17:17Topçu'dan afiş eleştirisi
17:10Soylu'dan 28 Şubat mesajı
17:03Erdoğan Bursa'ya kiralık uçakla gitti
16:25"Ülkü erlerine sövmek MHP'liliğin ispatı oldu"
15:49DP'li başkan 'evet' için istifa etti
15:37Rahibe afişinin faturası malum kişiye kesildi
15:14İzmir Büyükşehir "taşıma"yı savundu
14:37'CHP kamu malını peşkeş çekti'
14:23MHP'li Vural'dan afiş yorumu: Ahlaksız birşey
14:21Eroğlu: Rahibelere de hakaret edildi
14:18Baykal'dan ilginç iddia
13:43Akdağ CHP'ye ''afiş'' ile yüklendi
12:53DSP ve MHP'li meclis üyeleri istifa etti
12:02CHP'den "Önder Sav" açıklaması
11:55Vatandaşların özgürlük alanlarını genişletilecek
11:43CHP'li İl Başkanı da ''rahibe'' demiş
11:42Muhalefet neden bu kadar gürültü çıkarıyor?
11:30Çelik, Sarıçam'ın iftarına katıldı
11:07MHP'li Başkan Yardımcısı 'evet' diyecek
11:03Akdağ'ın mitingine MHP'li Başkan da katıldı
11:02Bağış'tan işadamına: Siz darbe dönemini özlediniz
10:56MHP'yi kızdıran afiş
09:45Bu fotoğraf muhalefeti küplere bindirdi
09:40Erdoğan'dan referandum tahmini
09:19Orhan Gencebay ''yakıştıramadı''
08:59Bahçeli'den çok ilginç ''Türkeş'' iddiası
08:52Referandumda kritik eşik 900 bin boykotçu
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Mustafa YILDIZ
Limitsiz fakirin ve limitsiz zenginin olmadığı bayramlar
 
 
Yaşar YAVUZ
Üşürüm her bayram sabahında
 
 
 
 
 
Meteoroloji yalanladı: O gün Hantepe'de sis yoktu
 
Seçim masrafları belediyeden!
 
''Başbağlar''da tüyler ürperten itiraf
 
Paşalardan çeteye çok gizli belge servisi
 
Bakanlıktan Batı Nil Virüsü açıklaması
 
 
 
 
 
 
Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
(Montaigne)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.511
1.521
 
 Euro
1.921 1.936
 
 Sterlin
2.320 2.365
 
 Altın
61.07 61.67
 
 IMKB
61030  
 
 
Alkış, Güneydoğu'nun nabzını tuttu...
 
Eğitimci İnsan Hakları Aktivisti Mehmet Alkış, anayasa değişikliğine ilişkin “Evet demek için çok gerekçe var. Hayır demek için ortada ciddi bir sebep görünmüyor” dedi. Darbe anayasalarıyla yönetilen bir ülkede, toplumun iradesinin bir anayasa metnine ilk defa yansıdığını belirten Alkış, “Bunu önemli saymak gerekir” diye konuştu.
 
 
 
 
  Boydak Holding'in Show TV ve Akşam gazetesine talip olduğu ileri sürülüyor. Peki neden Boydak Grubu? İşte cevabı...  
 
 
 
  Süleyman Demirel oyunun rengini kendine özgü şekilde açıkladı.    
 
 
 
 
CHP'li Avcılar Belediyesi'nce hazırlanan ve "Başörtülü kadınları rahibeye benzeten" afiş hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Genel Başkan AVCI Kemal, belediyesinin ismi AVCILAR olunca başörtülüleri vurmadıklarına şükretmek lazım!
 
CHP zihniyetini tam olarak ortaya koyan bir afiş
 
Bu afiş Kılıçdaroğlu'na bir komplo. Zaten kendisi de özür diledi.
 
Herşeye rağmen başörtüsü sorunu CHP'siz çözülmez.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin