DOLAR 1.491 - EURO 1.970 - ALTIN 66.50 - IMKB 66738
Cuma 3 ARALIK 2010
İntiharlarda cinayet şüphesi Borsa güne düşüşle başladı 250 bin işçi 80 TL az kazanacak! Dolar 1,4860, avro 1,9630 lira Erbakan'dan Çiller'e "çürüktü" göndermesi DÜNYA KUPASI İÇİN 10 MİLYAR $ HARCAYACAK ASKER UĞURLAMADA FECİ ÖLÜM! Assange'ın tutuklandığı iddia edildi AGİT zirvesi sona erdi Uefa Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar habertaraf.com
 
 
 
'Türkiye'nin Wikileaks tepkisi hesaplanmış...'
 
 
 
 
Ayça MUTLUCAN
Nimetlerin kıymetini bilmek gerek
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Niğdeli Ali Çavuş'un oğlu Tahsin Öztürk vefat etti
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Amerika WikiLeaks'e nasıl kefil oldu?
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Kuştan korkan...
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
WikiLeaks Türkiye'ye yaradı
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bulanıklık çağı ve WikiLeaks
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Casablanka, Touraine ve La marseillaiese
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Av Mevsimi ve CHP
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
İşte o gün yaşananlar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Wikileaks, Erdoğan'a prim getiriyor...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Dön ve bak: Ergenekon sapasağlam
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
İnternet icat oldu diplomatlar bozuldu...
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
Wikileaks ve bir dava adamı
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
WikiLeaks' Erdoğan'a bir komplo mu?
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Dürüst insanlar devrimi
 
 
Milliyet
Rıza TÜRMEN
Wikileaks ve hukuk
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Işık Paşa’nın büyük sınavı
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Ayhan BİLGEN
 
Oray EĞİN
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Vedat Ali Özışık gözaltına alındı
 
 
 
İSTANBUL- Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık göz altına alındı.
 
Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Kayseri Şeker Fabrikası üst düzey yöneticilerinin de olduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerde başlayan operasyon kapsamında Kayseri Şeker Fabrikası'ndan 20 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Çalışmaların devam ettiğini belirten Aydın, ''Kayseri Şeker Fabrikası'nda Ankara merkezli yürütülen bir soruşturma var. Ankara'dan gelen talimat doğrultusunda gözaltılar oluyor. Şu ana kadar 20 kişi gözaltına alındı. 5-6 ilde operasyonlar sürüyor. Gözaltı sayısı artabilir''dedi.

Sabah erken saatlerde Kayseri Şeker Fabrikası'na gelen polis ekipleri, gözaltına aldıkları yönetici ve çalışanları Kayseri Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Polis, fabrika çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak incelemelerini sürdürüyor. AA

Kayseri Şeker Fabrikası'nda polisler arama yapıyor


Kayseri Şeker Fabrikası ile ilgili uzun zamandır gündemde olan yolsuzluk iddiaları ile ilgili operasyon başlatıldı. Sabah mesai saati başlangıcında fabrikaya gelen polis, idari bina ile yönetim kurulu binasındaki odalarda bulunan evraklar, dosyalar ve bilgisayarlarda inceleme yapıyor. Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Kayseri Şeker Fabrikası'nın üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Ankara polisi ile birlikte Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerde birlikte sabah saatlerinde şeker fabrikasına geldi. Burada çevik kuvvet ekipleri fabrikanın idari ve yönetim bulunduğu binaların güvenliğini aldı. Polis bina içerisinde arama yapıyor. Aramalarda bilgisayarların yanı sıra dosyaların incelendiği öğrenildi. Fabrikada bu arama devam ederken normal mesai de devam ediyor. Fabrikanın nizamiye girişinde ise polis ekipleri güvenlik tedbiri almış durumda. Gözaltına alınanlar arasında Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık ve kardeşi ile oğlunun, fabrikanın Genel Müdürü Mustafa Matur, Cumali Karataş, Atilla Öztürk'ün de bulunduğu ileri sürüldü. Kayseri Şeker Fabrikası'nın nizamiye girişinden itibaren ise gazeteciler alınmıyor

SAAT: 13.00

GÖZALTILAR DEVAM EDİYOR


Türkiye genelindeki üç şeker fabrikası ile ilgili olarak yolsuzluk iddiaları üzerine Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı operasyon sürüyor. Türkiye genelindeki operasyonda şu ana kadar 25 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Kayseri'de ise sabah saatlerinde gözaltına alınan 7 kişiden sonra Sivas'tan pancar alımı yapan 3 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Cuma Karataş, hastaneye getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.
Ankara Özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın çeşitli ihbarlar üzerine şeker fabrikalarında mali yönden usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı yolundaki şikâyetler üzerine aralarında Kayseri'nin de bulunduğu 3 şeker fabrikasında bu sabah eş zamanlı operasyon yapıldı. Kayseri Şeker Fabrikası ve Pancar Kooperatifi Bakanı Vedat Ali Öşızık İstanbul'da, 7 fabrika çalışanı da Kayseri'de gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden gelen polis ile birlikte Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Kayseri Şeker Fabrikası'nda halen arama yapıyor. Aramada bazı dosyalara ve bilgisayarlara el konulduğu belirtildi.

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı sayısının artabileceğine dikkat çekildi. Kayseri ve Türkiye genelinde gözaltına alınan şahısların Ankara'ya gönderileceği bildirildi.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, sabah saatlerinde başlayan operasyonun Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatıldığını söyledi. Operasyonun yolsuzlukla ilgili olduğunu ama soruşturma ile ilgili kesin bilgilerin savcılıkta olduğunu ifade eden Aydın, Türkiye genelinde gözaltına alınanların sayısının 25'e ulaştığını öğrendiklerini ancak sayının artabileceğini belirtti.

Öte yandan Kayseri Şeker Fabrikası'nda gözaltına alınan Genel Müdür Yardımcısı Cuma Karataş, sağlık kontrolünden geçmek üzere Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Polis nezaretinde getirilen Karataş muayenesinin ardından hastaneden emniyete götürüldü. Bu arada polisin elinde çok sayıda dosya bulunduğu gözlendi.CİHAN

SAAT 15.15

Beş ilde ''şekerde yolsuzluk'' operasyonu


Kayseri Şeker Fabrikalarında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla beş ayrı ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında 27 kişi gözaltına alındı.

Kayseri Şeker Fabrikalarında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla Ankara Özel Yetkili Savcısı Cemil Tuğtekin'in talimatıyla Kayseri, Ankara, İstanbul, Bursa ve Gaziantep'te eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Aralarında Kayseri Şeker Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Öz'ün de yer aldığı 27 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da gözaltına alınanlar arasında Kayseri Şeker Fabrikaları Yönetim Kurulu üyesi Oktay Efe, bir reklam şirketinin sahibi E.V, aynı şirkette çalışan E.D, S.K. ve Kayseri'de bir caminin imamı olan A.Ç. de bulunuyor.

Operasyon kapsamında Öz'ün kardeşi Burhan Öz'ün İstanbul'da yakalandığı bu kişilerle birlikte 1 Glock marka tabancanın ele geçirildiği belirtildi.

Zanlılara ilişkin ''haksız kazanç elde etme'', ''genel kurul seçimlerinde aday olan kişileri sindirme'' ve ''aşırı zenginleşme'' iddialarının bulunduğu ifade edildi.

Zanlıların Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından sorgulandıktan sonra Ankara Özel Yetkili Savcılığına çıkarılacağı kaydedildi. AA


SAAT: 17.00

GÖZALTI SAYISI 30'A YÜKSELDİ

Kayseri Şeker Fabrikasında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 7 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 30 kişi gözaltına alındı.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayseri Şeker Fabrikasında sabah erken saatlerde başlayan operasyon kapsamında, Ankara Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları doğrultusunda gözaltılar yaptıklarını belirtti.

Gözaltıların sürdüğünü ifade eden Aydın, şu bilgileri verdi:

''Şu an itibariyle gözaltına alınan kişi sayısı değişiyor. Gözaltına alınan şüphelileri, burada topladıktan sonra Ankara'ya göndereceğiz. Sadece Kayseri'de değil, diğer illerde gözaltına alınanlar da burada toplanacak. İstanbul, Ankara, Sivas ve Gaziantep gibi illerde gözaltılar var. Gözaltıların gerekçesi ile ilgili bizim açıklama yapmamız doğru olmaz. Özel yetkili savcı, bu kişilerin alınıp kendilerine getirilmesi talimatını verdi. Biz sadece o talimatı yerine getiriyoruz.''

Sabah saatlerinde başlayan operasyonlar kapsamında Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda Kayseri'nin yanı sıra Yozgat, Bursa, İstanbul, Ankara, Sivas ve Gaziantep'te gözaltına alınanların sayısı 30'a yükseldi.

Bu arada, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık da, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Zanlılara ilişkin ''haksız kazanç elde etme'', ''genel kurul seçimlerinde aday olan kişileri sindirme'' ve ''aşırı zenginleşme'' iddialarının bulunduğu ifade ediliyor. Zanlıların Kayseri'de Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından sorgulandıktan sonra Ankara'ya gönderilecek. AA

SAAT 18:44

İstanbul'da gözaltına alınan Vedat Ali Özışık, Kayseri'ye getirildi


Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla İstanbul'da gözaltına alınan Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık, akşam saatlerinde Kayseri'ye getirildi.

Kayseri Şeker Fabrikası'nda yolsuzluk iddiasıyla başlatılan operasyon devam ediyor. Sabah saatlerinde Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla başlatılan çalışma doğrultusunda Kayseri Şeker Fabrikası idari ve yönetim binasında aramalar devam ediyor. Fabrikanın yönetim kurulu başkanı ile birlikte genel müdür ve genel müdür yardımcıları düzeyindeki gözaltılar akşam saatlerinde de devam etti. Şu ana kadar 27 kişinin gözaltına alındığı ve yaklaşık 15 kişinin de olayla ilgili bilgisine başvurulduğu öğrenildi. Gözaltıların devam edebileceği belirtilirken, İstanbul'da gözaltına alınan Vedat Ali Özışık Kayseri'ye getirildi. Adli Tıp Kurumu'na götürülerek burada sağlık raporu alınan Özışık, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürüldü. Burada Özışık'ın ifadesinin alınacağı öğrenildi.

Daha sonra gözaltına alınanların hapsinin Ankara'ya gönderileceği bildirildi. Operasyon kapsamında şuana kadar 9 ilden gözaltı olduğu öğrenildi. Fabrikanın üst düzey yöneticilerinden gözaltına alınan şahıslarla ilgili ev ve işyerlerinde aramaların olduğu belirtildi. CİHAN


Anahtar Kelimeler:

Vedat Ali ÖzışıkKayseri Şeker Fabrikası

30 Kasım 2010 - 10:47:19
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

10:03İntiharlarda cinayet şüphesi
09:47Kemal Türkler’in avukatı kendine hâkim olamadı
09:29Rehabilitasyon merkezinde tecavüz şoku...
09:25Beyaz Toros’la genç teğmen avı
08:27Assange'ın tutuklandığı iddia edildi
03:28Erdoğan'ın imzası iddiayı çürüttü
00:34Sabiha Gökçen dünyanın ''en güvenli'' havalimanı
00:12Şampuan kutularını kesip çöpe atın
00:05"Türkiye'nin Wikileaks tepkisi hesaplanmış..."
23:53Ertuğrul Günay'dan Wikileaks yorumu
23:42Bahçeli'den yeni milliyetçilik tanımı
23:21'Anafor' davasına devam edildi
23:02Sayıştay kanununda değişiklik
22:55Telekom arena stadı inşaatında bir işçi öldü
22:46Erdoğan, Davutoğlu ve Bağış ile görüştü
22:43Pamukova kazası yeniden görülüyor
22:37ADÜ'de öğrenci kavgası: 4 yaralı
22:23'Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz'
22:13Göz Hastanesi hasta kabule devam ediyor
22:11Erdoğan Medvedev ile telefonda görüştü
21:47Mahkemede Kürtçe savunma yapmak istedi
21:13Kesk'te olağanüstü genel kurul kararı
21:09Wikileaks'ta Atatürk fotoğrafı
20:41AGİT Zirvesi sona erdi
20:27Murat Yalçıntaş cezaevinden ayrıldı
19:56Özel Göz Sağlığı Merkezi: Üzgünüz
19:52İstiklal Marşı'nın telif haklarını istedi
19:22Wilson: Davutoğlu güvenilir bir isim
19:13Azerbaycan: Aramızı bozmak istiyorlar
18:56Günay: Türkler davasının düşmesi yüz kızartıcı
Daha fazla haber göster
18:42TBMM Genel Kurulu'nda Wikileaks tartışıldı
18:34Astronot'tan Emine Erdoğan'a fotoğraf
18:19KESK'in genel sekreterleri istifa etti
17:55PKK'nın gençlik kolu cephanelik gibi
17:28Kürtçe'ye izin çıktı, adliye çalışanı tercüman oldu
17:14AK Parti "Wikileaks" sürecini takip ediyor
17:02Erdoğan, Koşaner'i kabul etti
16:56Erdoğan'ın Wikileaks cevabı Arap basınında
16:54Hijyen eksikliği gözleri kör etmiş
16:39Kızını yemek yemediği için öldürmüş
16:20Wikileaks: PKK'ya silah sağlayan ülke!
16:00İTO Başkanı Yalçıntaş serbest bırakıldı
15:54VE BEKLENEN AÇIKLAMA İSRAİL'DEN GELDİ
15:46''Savarona'da fuhuş'' iddianamesi kabul edildi
15:45Asgari ücrette ikinci tur 13 Aralıkta
15:44"Kaçmaz görüntülerini sızdırma"ya inceleme
15:41Bakanlık "kör eden" hastaneyi kapattı
15:31Gülnar Belediye Başkanı Günel, gözaltına alındı
15:01Emniyet müdürü 'işkence' davasında
14:55Gül, Rahman ile görüştü
14:50Gül: Wikileaks tuzağına kimse düşmesin
14:49Asgari ücret maratonu başladı
14:46TİBT, Ermeni vatandaşını öldürmek istemiş
14:40"İngiliz polisi Assange'yi gözaltına almıyor"
14:23Haydarpaşa'ya güvenlik kameraları kurulacak
14:19Arslan "Pişmanlık Yasası" dedi
14:18Bakan Yılmaz Tansel Çölaşan'a dava açtı
14:15Bakanlıktan "Osman Kaçmaz" açıklaması
14:11Erdoğan, Musevilerin Bayramını kutladı
13:59Kürtçe savunma talebine bir ret daha
13:57Ergenekon'da yeni iddia
13:37Otomobilin çarptığı ilköğretim öğrencisi öldü
12:45Kör olan hastalar hastaneye getirildi
12:15Haberal'ın kaldığı hastanede inceleme
12:11Sempozyumda arbede çıktı
12:06Kaçmaz'ın odasının aranmasına inceleme
11:49Tuğamiral Ahmet Türkmen'in ifadesi alındı
11:43Wikileaks, ABD ve İsrail’e hizmet ediyor
11:38Leyla Zana'ya beraat
11:27Erdoğan'a suikasti ağzından kaçırdı
10:25"Kopyacılar neredeyse gidip bulacağım"
09:41"Şeker" operasyonunda Ergenekon izi
09:31CROWLEY: TÜRKİYE İLE İLİŞKİMİZ ETKİLENMEZ!
09:29Gül, AGİT Genel Sekreteri Brichambaut ile görüştü
09:23Gül, Macar mevkidaşı Schmitt ile görüştü
09:22GÜL, AGİT ZİRVESİ'NDE KONUŞTU
08:45AGİT zirvesi ortak bildiri ile kapanacak
08:30Türklere hakaret eden başkan pişman
07:34Özal soruşturmasında belge ve bilgi yağıyor
23:44Merkez Bankası'nın taşınmasına yasa teklifi
23:16Trafik polisinin oğlu trafik canavarı kurbanı
22:56BM'de teröre karşı Türkiye-ABD işbirliği
22:49BM'nin 2011 raporu yayımlandı
22:43Wikileaks: Belge yayını yasadışı değil
22:14Nakşibendi lideri Fırat vefat etti
21:50Wikileaks için özel komisyon
20:55Öğrenci servisi kaza yaptı: 26 yaralı
20:44'Amatör sporun önünü açmamız gerekiyor'
20:43SARKOZY'NİN TÜRKİYE KARŞITLIĞI BELGELERDE
19:23Almanya'da 250 uçak seferi iptal
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
MÖSYÖ’den başlıklar (1)
 
 
Aliya RAHTE
“Kemal Türkler Cinayeti” yerde kaldı
 
 
Ayhan BİLGEN
Kurtar bizi Wikileaks!
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Alevîlik nedir?
 
 
Necmettin EVCİ
Sahiplerini bozguna uğratan plan
 
 
Reşat PETEK
Geç kalmış olumlu bir karar: Vesayet değil hukuk
 
 
 
 
Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı
 
Türkiye’deki nükleer silahlar doğrulandı
 
Obama'dan Gül ve Erdoğan'a telefon
 
Afet anında hepimiz ‘vali’nin askerleriyiz
 
Yıldız: İki nükleer santral kuracağız
 
 
 
 
 
 
 
Huzur denilen o mübarek kumaşın, ihtiyacım var her santimine...
İBRAHİM TENEKECİ
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.481
1.491
 
 Euro
1.955 1.970
 
 Sterlin
2.289 2.335
 
 Altın
65.95 66.50
 
 IMKB
66738  
 
 
Erbakan'dan Çiller'e 'çürüktü' göndermesi...
 
28 Şubat'taki o ünlü MGK’yı anlatan Erbakan, koalisyon ortağı Çiller’e göndermede bulundu. Sık sık yerden yere vursa da 'evlatlarım' dediği Gül ve Erdoğan'ın vefasına da değinen Erbakan'ın Mesut Yılmaz tespiti de var.
 
 
 
 
  Yepyeni logo Mısırlı sunucu Karema Awad ve ünlü sanatçı Yasemin Kutsi’nin TRT El-Turkiya’da birlikte sundukları “İstanbul’dan Hayırlı Sabahlar” programında tanıtıldı.  
 
 
 
  Kanal D’de yayınlanan “Cinemania”da Ömür Gedik'in konuğu olan Müjdat Gezen müjdeyi verdi. İşte Gezen'in okulu birlikte açacağı ünlü gazeteci ve öğretmen kadrosunu oluşturan gazeteciler...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin