DOLAR 1.480 - EURO 1.985 - ALTIN 67.10 - IMKB 66860
Cumartesi 4 ARALIK 2010
Korucular Roj TV davasında ifade verdi Çelik: Menderes'i asanlar hesap verecek BAHÇELİ: EKONOMİDE KRİZ AŞILIYOR Davutoğlu'ndan manama'dan iran mesajı Açlık sınırı 926 lira Ege'de 4,3'lük deprem Petrol fiyatları rekora koşuyor Kılıçdaroğlu "İsrail yaklaşımını" takdir etti KILIÇDAROĞLU'NA "ÇAPSIZ" İMASI VEDAT ALİ ÖZIŞIK CEZAEVİNDE habertaraf.com
 
 
 
'AB Türkiye'siz bir şey yapamaz'
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Füze kalkanı nedir?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Muharrem Ertaş bozlaklarla anıldı
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Wikileaks'in AK Parti'ye 4 faydası!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Buradan size ekmek çıkmaz
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Bahçeli, niçin dindar subay istemiyor?
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kefaletimiz geçerliyse
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Osman ile Orhan
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dışarıya açılan kapılar
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Vicdanlı Kürt aydına PKK tehdidi: 'Bizi eleştirirsen, ölürsün'
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bayar, CHP darbesinin mağduruydu
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
WikiLeaks'ten Davutoğlu'na "algıda bozukluk" mesajı
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
WikiLeaks'le Ergenekon davasını hançerlemek
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Arap âlemindeki Türkiye sevgisinin somut bir faydası
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Atatürk niye var, İsrail niye yok
 
 
Haberaktüel
Mazhar ASLANOĞLU
Vatan'ın WikiLeaks saçmalığı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Wikileaks, Davutoğlu'nu çok rahatlattı...
 
 
Radikal
Murat YETKİN
İsrail'den 'hukuki' değil 'insani' özür kapıda
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Fıkradan gerçeğe
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Türkiye'deki ve dünyadaki "Sızıntılar"
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Kürt sorunu ayrıca bir sınıfsal sorun
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Felaket bize insanlığımızı hatırlatır mı?..
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
WikiLeaks ne söylüyor?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
PKK ve İsrail
 
 
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
Alper GÜRKAN
 
Sami NOGAY
 
Emre AKÖZ
 
Mehmet Ali BİRAND
 
 
 
Erbakan'dan Çiller'e "çürüktü" göndermesi
 
 
 
28 Şubat'taki o ünlü MGK’yı anlatan Erbakan, koalisyon ortağı Çiller’e göndermede bulundu. Sık sık yerden yere vursa da "evlatlarım" dediği Gül ve Erdoğan'ın vefasına da değinen Erbakan'ın Mesut Yılmaz tespiti de var.
 
Deniz Güçer'in röportajı

28 Şubat’ta ortağımız çürük çıktı Erbakan, öğrencileri Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan için de “Temiz çocuklardır ama politikaları yanlıştır” dedi

Milli Görüş lideri, Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan’ın her bayram ve kandillerde kendisini aradıklarını belirterek, “Temiz çocuklardır. Onlara duyduğum sevgi ayrı ama izledikleri politika yanlış” dedi.

* Genel Başkanlığa aday olmaya son dakika karar verip herkesi şaşırttınız...
Ben karar vermedim. İstişare kurulumuzda, 40 senedir hizmet eden arkadaşlarımız var. Onlara bıraktım. Karara uyduk.

* Milli Görüş gömleğini çıkaran mı oy alıyor? Sayın Kurtulmuş’la bir ayrılık yaşadınız. Milli Görüş’te mi bir problem var?
Hayır. Onlara oy getiren Milli Görüş’tür. Bir “işbirlikçi görüş”, bir “mili görüş” vardır. Bir hak, bir de batıl vardır. Hak bizim milletimizin inancı ve medeniyetiyle asırlardır ortaya koyduğu nizamdır. Bunlara karşılık dünyada Siyonizm var. Siyonizm bir inanıştır. Hedefleri büyük İsrail’i kurmaktır. 19 ülkenin idaresi bizde olacak ve Türkiye olmayacak diyorlar.

* Wikileaks’ten sızan bilgilerin ardında da İsrail’in olduğu iddia ediliyor?
Hiç şüpheniz olmasın. Kendisi de onlardandır ama Roosevelt’in meşhur bir sözü var: “Siyasi sahada bir olay oldu mu biliniz ki bu olayı mutlaka bir tertip eden vardır. Hiçbir olay kendi kendine olmaz.” Tertipçisi siyonizmdir. Biz siyonizmin kurduğu dünyanın hapishanesinde yaşayan köleleriz, hepimiz. Siyonizm dünyaya hükmediyor. Dolar, ABD’nin milli parası değildir. Bu doları sırf İsrail’e para aktarmak için kiralıyor. Siyonizm öne ABD Başkanı’nı koymuşsa da arka tarafına kendi mührünü koymuş.

* Her zaman siyonizmin dünyayı yönettiğini iddia edersiniz...
Şimdi ben sizin yüzünüzü görüyorum. Yüzünüzün derisini kazıdığımda altından adale, kemik, sinir çıkar. Buna vücudun anatomisi denir. Dünya haritasını orta yere koydum. Çeşitli ülkeler çeşitli renklere boyanmış, zannediyoruz. Boyalı sayfayı açtık mı, yüzün derisini kaldırmış gibi altından dünyanın anatomisi çıkıyor. Bakıyorsun nerede para varsa Siyonizm havuzunu, hortumunu kurmuş sömürüyor. Piramit siyonizmin ikinci gücüdür. Dünyayı nasıl idare ettiklerinin şemasıdır, 13 katlıdır. Dünya nasıl idare ediliyor? En alttaki bölüm açık kuruluşlar. Rotary, lions klüpler. Sorsanız hayır kurumlarıdır. Asıl vazifesi acemi erat muayene istasyonudur. En tepede 300’ler kulübü vardır. Kararı 300’ler Kulübü verir.

* Her kararı onlar mı alıyor?
300’ler Kulübü bugün şifreli internetle devamlı konferans yapıyorlar. Bu “Tayyip’i muhafaza edelim mi etmeyelim mi?” Buna kim karar verir Rockefeller verir, 300’ler Meclisi karar verir.

* Cumhurbaşkanı, Başbakan ve arkadaşları sizin öğrencileriniz. 300’ler’in kararıyla mı iktidara geldiler diyorsunuz yani
Evet.

* Yüzde 47 oya kadar çıktılar...
Demokrasi nerede? Bunun adına “Demokraturg” derler. Demokrasi halkın kendi kendini idaresidir. Demokraturg halkın idareye alet edilmesidir. “Sen seçiyorsun” sanatıdır. Sana sen seçiyorsun gibi gösterir kendi istediğini seçtirir. Siyonizmin geliştirdiği bir metottur. Dünyayı 300’ler Meclisi yönetiyor.

* Yıllarca yol arkadaşlığı yaptınız. O ayrılıkta bu tehlikeleri aktarmadınız mı?
Soğuk harp 90’da bitti. Margaret Thatcher İskoçya’da, ‘NATO’yu Rusya’ya karşı kurmuştuk ama dağıldı. Şimdi NATO’yu fesh mi edeceğiz?’ dedi. Sonra cevap verdi: Düşmansız ideoloji yaşamaz. Bu Darwin’in nazariyesidir ve uydurulmuş, yanlış bir şeydir. Rusya gitti kim olacak? Bu da İslamdır, dedi. Açıkça 20. Haçlı seferini ilan etti. 1990’dan sonra ABD de düşmanın rengini kırmızı değil yeşile çevirdi. 20 yıldan beri 20. Haçlı seferi devam ediyor. Büyük İsrail’in kurulması için Türkiye’nin yok olması lazımdı, ama Refah Partisi vardı.

* Size yönelik komplo kuruldu yani...
Onların aklı fikri biziz. Bizde de kriptolar var. Bunları halletmek için 300’ler Meclisi Amerika’nın en çok tanınmış Siyonistlerinden birini görevlendirdi. O da 18 maddelik bir plan hazırladı ve 300’ler Meclisi’ne sundu. Bu plan bizim elimize geçti ama ne yazık ki sonradan. Çünkü 28 Şubat’ta Genelkurmay ‘Bizim teklifimizdir’ diye onların planını getirdi, önümüze koydu.

* Ne kadar sonra ele geçirdiniz?
3-4 sene sonra.

Onlara Anayasa’yı okudum

* Bunu bilmeyerek mi imzaladınız 28 Şubat kararlarını?
Biz imzalamadık. 28 Şubat’taki teklifleri görünce ‘bunu bir Müslüman evladı hazırlamış olamaz’ dedik. Onu ortaya koyan adam da nereden geldiğini bilmiyor. Siyonizmin ustalığı budur. Siyonizm, “Kim? Ben mi? Ben hiç siyonizme hizmet edebilir miyim?” şarkısını söyleye söyleye size kendi ordusunda askerlik yaptırır. Bunlar olurken; TSK, Milli Görüş bakımından en sağlam kuruluşumuzdur. En sağlam kuruluşumuz ordumuzdur. Fakat emir komuta sistemine sahip olduğu için, içinde 5-6 kişilik bir cunta etti mi çeşitli etkinlikler yapabilir. Bugüne kadar da bu işler bu cuntalarla yapılmıştır.

* O ‘cunta’ dedikleriniz mi size bu metni verdiler?
Bunlar çağrıldı, meseleler başka türlü anlatıldı. Türkiye’de irtica tehlikesi varmış. Ne irtica tehlikesi be? Memura yüzde 50 fazla zam verdiğim için, adil bir düzen kurduğumuz için mi irtica oldu? Seni Siyonist seni.

* Son belgelerde aslında AKP iktidarını hedef almış gibi görünüyorlar...
1990’da bunlar büyük İsrail’i mutlaka kuracağız dediler. RP’yi halletmek için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiler ama muvaffak olamadılar. Ben 28 Şubat’ta görevi bırakmadım, 4 ay daha kaldım. O tehditlere kulak asmadım. O MGK toplantısı 9 saat sürdü. 5 saati onlar, 4 saati ben konuştum. Ne diyorlar ‘devletin niteliklerini korumak’. Bu Anayasa’nın ikinci maddesinde yazıyor. O toplantıda, “Hepiniz anayasanın ikinci maddesinin 2. fıkrasını konuşuyorsunuz. Ama birinci fıkraya baktığınız yok” dedim. Cumhurbaşkanı’nın güzel bir adeti vardı, masasının üzerinde hep anayasa dururdu. “Yaver bey getir bakayım buraya” dedim. Ben ne diyeceğim diye hepsi nefesini tutmuş bekliyordu. Açtım ikinci maddeyi satır satır okudum.

* Siz de anayasa ile karşılık verdiniz yani..?
O maddede 7 özellik saymış. Laik, sosyal, hukuk devleti değil sadece. İnsan haklarına saygılı, adil devlet olacak diyor. Ama devletin adil olmasının şartlarını aşağıya koymuyor. “Siz sadece laiklikten bahsediyosunuz, onu da yanlış bahsediyorsunuz. Laiklik elden gidiyor tedbir alalım diyorsunuz ama aldığınız tedbirlerin hepsi anayasaya aykırı. Anayasayı kendiniz çiğneyerek nasıl koruyacaksınız? Sizin getirdiğiniz maddeler insan haklarına, anayasaya, hukuk, laiklik ilkesine aykırı. Önce incelenmesi lazım, münakaşa edelim” dedim.

* Hiç cevap geldi mi bu sözlerinize?
Demirel, “Başbakan bu saatten sonra bunları nasıl münakaşa edelim?” dedi. “Genel Sekreter’e verelim, rapor toplasın” dedim. “Genel sekreterlikte uzmanlar yok, hükümette var” dediler. “O zaman hükümete havale edelim” dedim. Aldığımız karar budur ve ben bunun altına imza attım. Anayasa’ya aykırı olduğu için hiçbirini uygulamadılar. Bu defa hukuki yollardan bir şey yapamadıklarını görünce ortağımızın yumuşak karnını buldular.

50 vekil ikna odalarına çağrıldı

* DYP’ye yöneldiler..
50 tane DYP’li milletvekilini tehdit ettiler. Bir bir ikna odalarına çağırdılar. Kendilerine Yassıada’nın fotoğraflarını gösterip, “Sizi şu odaya koyacağız haberiniz olsun. Hükümetten desteğinizi çekeceksiniz” dediler. O vekiller sonradan benden özür diledi. Çiller Hanım bana geldi, “Bir gensoru verilse 50 vekilimiz korkusundan güvenoyu vermeyecek” dedi. Çoğunluğunuz olmazsa orada oturmanız da doğru olmaz. Demirel’e 291 imzalı seçim kararını verdim. “3 ay içinde seçim olacak, koalisyon protokolüne göre görevi Çiller Hanım’a bırakıyorum. Tekrar geleceğim. Bu şartla veriyorum” dedim. “Tabii” deyip aldı.

* Ama olaylar pek istediğiniz gibi gitmedi...
Ertesi günü bile beklemedi. Çiller Hanım’a görev vermesi lazımdı ama 291 imzaya rağmen Yılmaz’a görev verdi ve Türkiye 15 yıl kaybeti.

* Sizin çok eski arkadaşınız, neden böyle yaptı?
Kendisine sorun.

Torumlarım Merve ve Safa

Kızlarından 6 torun sahibi olan Erbakan, oğlundan da iki torun sahibi oldu. Fatih Erbakan ve Beyza Erbakan çiftinin geçen ay ikiz kız bebekleri dünyaya geldi. Erbakan’ın ikiz torunlarına Merve ve Safa isimleri verildi. Merve ve Safa Mekke’deki iki kutsal tepenin ismi.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan kandil ve bayramlarda arıyor

* Siz açıkça eski öğrencilerinizi “Siyonizmle işbirliği yapmakla” suçluyorsunuz.
Kendi ordusunda askerlik yaptırır dedim ya. Onlar hiçbir zaman siyonizme alet olmak istemez, memlekete hizmet etmek isterler. Şahıslarını ayırıyorum. Politikaları ve yaptıkları işler başka, şahıslar başka. Şahıslar benim evladımdır. Severim, efendi insanlardır. Terbiyede eksik, kusur yapmazlar.

* Ama politikaları yanlış size göre...
Yanlıştır. Yahudi bunları kullanıyor, farkında olmadan kullanıyor. Çünkü bunun ustasıdır. Sadece Türkiye değil bütün ülkelerde. Bunların hocası, ağabeyi olarak yapılacak şey nasihat etmektir. Ben işe başlarken ne yapmaları icap ettiğini söyledim. Toprak kayıyor. Yarın Türkiye’nin bölünmesi karşısında ne yapacaksın? Türkiye’yi büyük tehlikelerin beklediğini görüyorum ve seyirci kalamam. Siyonizm demokrasi oyunu oynuyor.

* Nasihatınızı dinlemediler mi?
8 senedir tutmadılar. Nasihat da para etmeyince ne olur? Yönetim ve karar yetkisini ellerinden almak lazım. Dediğim gibi bunlara şahsen sevgim, şefkatim ayrı, zihniyeti hakkındaki kanaatlerim ayrı. Fakat söylediğim gerçekler de ayrı. Gerçekler bu söylediğimiz sonuçları zorunlu ve tabii kılıyor.Şimdi yüzde 3-5’lik partisiniz diyorlar. Biz yüzde 3’lerden 30’lara açıkmanın antrenmanına sahibiz.

* Cumhurbaşkanı ve Başbakan hâlâ sizi arar mı?
Bayramlarda ve kandillerde ararlar.

* Büyümek istiyorsunuz ama Numan Bey’in ayrılığıyla iyice küçülmediniz mi?
Hayır. Budamak ağaçları küçültmez büyütür.

Dinin içini boşaltmak için özel çalışma yapılıyor

* İktidara yönelik dinle ilgili eleştirileriniz de oldu.
Dinin değiştirilmesi iki türlüdür. Birincisi yasaklarsınız. Bir de dinin içini boşaltırsınız. İçini boşaltmak özel çalışmalar yapılıyor. Nereden çıktı bu Kürt-Türk, Alevi-Sünni meselesi? Bin yıllık tarihimizde böyle mesele var mı? Kürtleri ve Türkleri birbiriyle çarpıştıracaklar. Bu kalkan projesi Kürdistan’ı korumak için yapılıyor. Buna toprağın kayması derler. Adım adım Türkiye yok edilmeye götürülüyor. SP’den korktuğu için AKP’ye makyaj yapıyor. Pudralıyor, allıyor pulluyor. Bizim hacı efendi SP’ye değil AKP’ye oy versin diye.

* Ama vatandaş oy da veriyor.
Bizi arıyor millet. AKP’ye verilen oylar biz zannedilerek verilen oylardır. Seçim öncesi çok tanınmış bir cami cemaatinin hocası bizi davet etti. “Hastayım, seçimde evlatlarımla meşgul olamayacağım. Hocanın izinden ayrılmayacaksınız” dedi ve hastaneye yattı. Seçim sandığı listelerine baktık ki, yüzde 50 AKP’ye oy vermiş. Bunları azletti hocaefendi. Çağırdık sorduk. Ne dediler biliyor musunuz? “Cumhuriyet mitinglerini televizyonlarda gördük, o kalabalıklardan korktuk. Ya bunlar CHP’ye destek verirse, iktidara gelirse o karanlık günlere nasıl tahammül edeceğiz? AKP CHP’den iyidir.”

Tayyip ve Abdullah Türkiye’ye kötülük yapmak istemezler

* Yani AKP’yi iktidara siyonizm mi taşıdı?
Bizi bölmek için içimizdekileri aldattılar. Bu çocuklar Türkiye’ye kötülük yapmak istemezler. Tayyip, Abdullah... Aslında temiz, iyi niyetli çocuklardır. Bunlar benim talebelerimdir. Kendilerine şimdi de sevgi besliyorum. Yaptıkları iş bir aldanmadan ibaret, ellerinde değil. Karşı tarafın ustalığıdır. Bunlar kendileri iktidara gelmediler, onlar getirdi. Milli Görüş’ten ayrılan çok oy alırmış. Öyle yağma yok.

* Ama dünyada bile İsrail’e karşı en kafa tutan isim Tayyip Bey oldu...
Bu SP’nin gücüdür. Halk SP’ye oy vermesin isteniyor. Onların stratejisidir. “Bize küfredin. Yeter ki iktidarda kalın” diyor adam. Tayyip, İsrail OECD’ye girerken ret oyu mu kullandı? Hayır. Milyarlık askeri ihale verirken hiç eli titremiyor. “One minute” diyor, sonra “ben tercümana söyledim” diyor. Bunların hepsi siyonizmin oyunları. Rejisör Siyonizm. Bu ülkeyi yönetmek için 7 Allah vergisi lazım.

* Nedir bunlar?
Birincisi bilginiz olacak. Milletin inancını, tarihini bileceksiniz. Bu millet boynundan zincirle AB’ye bağlanacak bir millet değildir. İkincisi ülke idare etmek tecrübe ister. Hiçbirinin tecrübesi yok. Kürt meselesi diyor, Türkiye’nin bölünmesine neden oluyor, fakında değil. Demokratikleşme deyip orta yere ne koydu? Kıbrıs diyor, Kıbrıs ne hale geldi? Çözemez çünkü bu tecrübe, hidayet ister ki bu Allah vergisidir. Feraset ister, dirayet ister. Bir de şuurlu insan olacaksınız. Vizyonunuz olacak ve Türkiye’yi nereye götüreceğinizi bileceksiniz. Bu nedenle böyle gitmez. Biz çocuğun asıl anasıyız.

Vatan

Anahtar Kelimeler:

Necmettin ErbakanSPSaadet Partisi

3 Aralık 2010 - 09:06:58

 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.470
1.480
 
 Euro
1.970 1.985
 
 Sterlin
2.305 2.350
 
 Altın
66.61 67.10
 
 IMKB
66860  
 
 
Erbakan'dan Çiller'e 'çürüktü' göndermesi...
 
28 Şubat'taki o ünlü MGK’yı anlatan Erbakan, koalisyon ortağı Çiller’e göndermede bulundu. Sık sık yerden yere vursa da 'evlatlarım' dediği Gül ve Erdoğan'ın vefasına da değinen Erbakan'ın Mesut Yılmaz tespiti de var.
 
 
 
 
  İSTANBUL- Kasım ayında ekranlarda en çok çekişme talk show programlarında yaşandı.  
 
 
 
  Kanal D’de yayınlanan “Cinemania”da Ömür Gedik'in konuğu olan Müjdat Gezen müjdeyi verdi. İşte Gezen'in okulu birlikte açacağı ünlü gazeteci ve öğretmen kadrosunu oluşturan gazeteciler...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin