DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Galatasaray Kulübü'nden açıklama Bursaspor Başkanı Yazıcı son noktayı koydu Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi YÖK 22 dekan atadı, 7 rektör adayını belirledi Bazı ülkelerin borsalarında son durum Dolar 1,472 TL, Euro 1,967 TL Borsa yüzde 0,12 değer yitirdi Ziraat Bankası 2 bin 500 kişi alacak Yök'ün yapısı değişiyor İhbarcı subayı bulana 100 bin TL ödül habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
Başkomutana saygısızlık kabul edilemez, gereği...
 
 
 
DENİZLİ- Cumhurbaşkanı'na saygısızlığa siyasilerden tepki: Korgeneral Ağar derhal emekliye sevk edilmeli.
 
Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamaması tepki aldı.

DYP eski Denizli Milletvekili Mustafa Kemal Aykurt, Hava Korgeneral Ağar'ın yabancı bir memlekette cumhurbaşkanını karşılamama eylemiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saygınlığını zedelediğini ve derhal emekliye sevk edilmesi gerektiğini söyledi. Aykurt, "Bu olay bir kelimeyle faciadır. Terbiye hudutlarını aşmamak için zorluyorum kendimi. Bu komutanın eylemi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saygınlığını zedeler. Bu şahıs, bu hareketi yapmakla yalnız cumhurbaşkanına yönelik bir saygısızlık yapmıyor. Aynı zamanda mensup olduğu ve Türk milletinin çok sevdiği göz bebeği olarak telakki ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yapılmış ağır hakarettir." dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saygınlığının müşterek, vazgeçilemeyecek bir değer olduğunu ifade eden Aykurt, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saygınlığı yere düşmemelidir. Münakaşa edilir hala gelmemelidir. Bu komutanın niyeti belli. Yaptığı iş yad ellerde, yabancı memlekette Türkiye'ye bakış tarzını zedeleyen ve demokratik anlayışı inkar eden bir eylemdir. Buradan anlaşılıyor ki Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bazı unsurları hala içine sindirememiş seçilmişlere karşı mücadele zannettiği bu terbiyesiz davranışları sürdürmeye devam ediyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, anayasaya göre başkomutan olduğuna da dikkat çeken Aykurt, "Karşılamadığınız şahıs bulunduğu makamı işgal etmiş filan değildir. Zorla gelmiş değildir. Anayasanın usullerine göre TBMM iradesine göre seçilmiş bir kimsedir. Sayın cumhurbaşkanı, aynı zamanda başkomutanlık görevini de yapmaktadır. Anayasamızın hükmüne göre, başkomutan olarak da bu komutanın da amiridir. Burada aynı zamanda ceza hukuku bakımından da bu eylem suçtur. Demokratik anlayış bakımından da bu eylem fevkalade ayıptır. Ahlaki bakımdan da çöküntüdür, düşüklüktür. Bu, kahramanlık falan değildir." şeklinde konuştu.

Korgeneral Ağar'ın tavrının hükümetle birlikte bütün siyasi partileri de ilgilendirdiğini kaydeden Aykurt, "Bu olay demokrasiye karşı bir tavırdır. Bir duruştur. Burada yapılması gereken şu; bu askerin derhal emekliye sevk edilmesi lazım. Aynı zamanda bütün siyasi partilerimizin bu olay karşısında müşterek tavır takınmaları lazım." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Ağar'ın, zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamadığı gibi "karşılayacak mıyız?" diye sorulunca da "Ne karşılaması, zaten karısını da alıp gelmiş." dediği öne sürülüyor.

"Cumhurbaşkanı'na saygısızlık kabul edilemez"

Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamamasına tepkiler devam ediyor.

HAS Parti Erzurum İl Başkanı Teoman Kümbet ile Erzurum Barosu avukatlarından Abdurrahim Fırat, Hava Korgeneral Ağar'ın Lizbon'da cumhurbaşkanını karşılamamasını kabul edilemez bir gaflet olarak nitelendirdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı ve Türk Ordusu'nun Başkomutanı konumundaki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ve beraberindeki eşinin başörtüsü nedeniyle Lizbon'da karşılanmamasının üzüntü verici olduğunu söyleyen Teoman Kümbet, devlette ciddiyetin esas olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı'nın eşinin başörtülü olsa bile devlet terbiyesi gereği Hava Korgeneral'in gidip cumhurbaşkanını resmi törenle karşılaması gerektiğine vurgu yapan Kümbet, "Türkiye'de artık başörtüsü sorun olmaktan çıkmalı. Ordu içindeki bazı muvazzaf subaylar ve generaller başörtüsü sorun olarak görmemeli. Türkiye artık bu sorunları aşmalı. Başörtüsünü gündeme getirip ülkenin asıl sorunları arka plana atılmış oluyor. Başörtüsü insan hakkı ve özgürlükleri çerçevesinde değerlendirilmeli. Bir generalin Cumhurbaşkanı'nı, eşinin başörtüsünden dolayı karşılamaması yanlış bir hareket. Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı ve Türk ordusunun da başkomutanıdır. Hava Korgeneralin davranışı nezaketen doğru değil ve bu yüce millete yapılmış en büyük haksızlıktır." dedi.

DEVLET TERBİYESİ VE GELENEĞİYLE BAĞDAŞMAYAN BİR AYIP

Avukat Abdurrahim Fırat ise, Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşine karşı takındığı protest tavrın devlet terbiyesi ve geleneğiyle uyuşmadığını söyledi. Fırat, Korgeneral Ağar'ın davranışının hukuken ve nezaketen kabul edilemeyeceğini ifade etti. Ordu içinde Cumhurbaşkanına ve eşine karşı takınan olumsuzluklardan vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çeken Fırat, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bin yıllık geleneği vardır, bu gelenekte Cumhurbaşkanı devletin başıdır, başkomutandır. Askeri bir ataşenin yabancı bir devlette Cumhurbaşkanını eşinin başörtüsünden dolayı karşılamaması hukuken ve nezaketen kabul edilemez. Türkiye'yi dış ülkelerde küçük düşüren bu uygulamalara artık son verilmeli. Söz konusu generale de en azından ordu bir yaptırım uygulamalı." şeklinde konuştu.

BBP Osmaniye İl Başkanı Gümüş: Cumhurbaşkanına saygı, ülkeye ve millete saygı ile eşdeğerdir

Büyük Birlik Partisi Osmaniye İl Başkanı İsmail Gümüş, cumhurbaşkanına saygının ülkeye, millete saygı ile eşdeğer olduğunu söyledi.

Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamamasına bir tepki de Büyük Birlik Partisi Osmaniye İl Başkanı İsmail Gümüş'ten geldi.

Gümüş, "Türkiye'nin cumhurbaşkanı herkesin cumhurbaşkanıdır. Kişi cumhurbaşkanını sevmeyebilir ancak makamına saygı göstermek zorundadır. Hele teamüllere sıkı sıkıya bağlı olan askerin bu saygıyı daha fazla hissettirmesi gerekmektedir. Çünkü cumhurbaşkanı aynı zamanda başkomutandır ve cumhurbaşkanına saygı ülkeye, millete saygıdır. Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamaması ve saygı sınırlarını aşacak laflar etmesi esef verici bir olaydır. Cumhurbaşkanının eşinin kapalı olması tahammülsüz olmayı gerektirecek bir durum değildir. Burası özgür ülkedir, kılık kıyafetle uğraşmak hiç kimseye fayda sağlamaz." dedi.

CİHAN


Anahtar Kelimeler:

Abdullah GülNATOMehmet Veysi Ağar

24 Kasım 2010 - 20:15:58
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

19:04Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu
18:22YÖK 22 dekan atadı, 7 rektör adayını belirledi
18:08Ziraat Bankası 2 bin 500 kişi alacak
17:51Öğrenim kredileri alındığı sürede ödenecek
17:38Çocuk yuvasında inceleme
17:16İhbarcı subayı bulana 100 bin TL ödül
16:44Genelkurmay: Yargı süreci devam ediyor
16:12"Kadına şiddet" eyleminde çirkin döviz
16:03Erdoğan, Lübnan'da Arapça konuştu
16:01Halaçoğlu: Kafkasya'da istikrar sağlanabilir
15:59Cumhurbaşkanı Gül Bern'de
15:35"Türk askerleri Rum silahlarını aldı" iddiası
14:59Şehit babası: Görevden alınması bizi sevindirdi
14:19Öğrencilerin ceza alması İTÜ'de protesto edildi
14:17KPSS adayları son kez uyarıldı
14:05Öcalan, Baydemir'i rakip mi görüyor?
13:59Kipriyanu: Türkiye takvim için bastırıyor
13:55Yıldız: Güney Akım ve Nabucco rakip değil
13:51Gönül: Kanunun uygulanmasından ibaret
13:46Eylem işçiler geri alınana kadar sürecek
13:36Kadınlardan Evren hakkında suç duyurusu
13:10İstanbul'da elektrik kesintisi
13:06Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
12:58CHP'den İstanbul B.B'ye dava
12:32Ergenekon Davası kilit isminin evi kurşunlandı
12:14Üzmez'in tutukluluk hali devam edecek
11:54Merkel:Ankara protokolü yerine getirilmeli
11:51Türkiye'nin Aden'deki komutanlığı bitiyor
11:31Büyükelçi öğretmenler günü resepsiyonu verdi
11:16ATO Başkanı Aygün hastaneye yatırıldı
Daha fazla haber göster
11:14Arama yapan polislere beraat
11:10Hayvanlar derneğinde horoz dövüşü!
11:01Dursun Çiçek: İlkokul öğretmenim derdi ki...
11:002-B çalışmaları hız kazandı
10:59Mahkum sayısı 50 ülkenin nüfusundan fazla
10:58Komuta-kontrol için somut kararlar alınmadı
10:55Yasa dışı dinlemede cezalar 3 kat artacak
10:47İşçiler CHP Mersin il binasını bastı
09:56Türk: Operasyon devletin kararıydı
09:49Karayollarında son durum
09:35Askerlik şubelerini özel güvenlik koruyacak
09:15Musul ve Kerkük'ün tapu belgeleri Türkiye'de
08:58Türkiye-Lübnan arasında ortaklık anlaşması
08:58Yılmaz Güney’in eşi konuştu
08:56Özal'ın ölümü: Oğlu Ahmet Köşk'e çağırıldı
08:52Katili 6 yıl sonra bulundu
08:39Paşa, ilanla tanık arıyor
08:20GEREKİRSE YİNE ATEŞ AÇARIZ
08:13Abdülkadir'i görsünler tak dışardalar
08:06Çakmak gazı Bakanlığı harekete geçirdi
07:58KCK'dan Baydemir'e: Özeleştiri vereceksin
07:54Başörtüsünü siyasi simge görme oranı
07:35"O komutan da görevden alınsın"
00:32"Hayata Dönüş" başsavcılığa sorulacak
00:04Dışişleri Bakanlığından Kuzey Kore'ye kınama!
00:03Dışişleri Bakanlığı: Rapor haberi asılsız
23:59''Yasa dışı dinleme'' davasında 3 tahliye
23:51Erdoğan: İsrail belirsizlikler ülkesi
21:41Öğretmenler Gününe öğretmenler ilgi göstermedi
21:39Hayata dönüş operasyonu ertelendi
21:02Haberler, KCK'nın zoruna gitti!
20:15Başkomutana saygısızlık kabul edilemez, gereği...
19:43Telekulak çetesinin ilk duruşması yapıldı
19:09Beşir Atalay: Kanuni yetkimi kullandım
17:56Mustafa Topaloğlu da ifade için emniyette
17:54Şehit düşen askerin kimliği belli oldu
17:35Minibüsler çarpıştı: 3 ölü, 20 yaralı
17:24"Ergenekon"da yeni dava
17:07Lodos, demirli yük gemisini yan yatırdı
17:05Müdahillik talepleri reddedildi
16:56Yargılanan öğretmenler beraat etti
16:09Albay Öz hakkındaki 2 dava birleştirilecek
16:05Yağışlı hava sürecek
16:04Madımak Oteli'nde tahliye başladı
16:03TSK Personel Kanunu 65. md gündeme geldi
16:02Başbakan Erdoğan: 30 anlaşma imzalanacak
15:58Yakını vefat eden askere 10 gün izin
15:54Sağlıkta Türkiye-Afganistan işbirliği
15:53Askeri araç kazası:1 asker şehit
15:52Öğretmenler hâkim karşısında
15:43AÇIĞA ALINAN KOMUTANLAR AYİM'DE
15:38Hrant Dink'in öldülmesi davasına devam edildi
15:30UCLG Başkanı Topbaş'a bandolu karşılama
15:21'Rumlar adanın Rumlaşmasını istiyor'
15:1924 METRE UÇABİLEN YILAN!
15:05Francisco taburcu oldu
15:03Madımak Oteli, "boşaltın" yazısı bekliyor
15:02Film çekimi yapan ekibin aracı kaza yaptı; 5 yaralı
15:01Baskil katliamı duruşmasına devam
14:55Fitch'ten Türkiye'ye iyi haber
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
Onursuz konuk
 
 
Necmettin EVCİ
Değişen dünyanın son dalgaları
 
 
 
 
Musul ve Kerkük'ün tapu belgeleri Türkiye'de
 
Gül "görevden alma" ile ilgili konuştu
 
Yılmaz Güney’in eşi konuştu
 
Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
 
Özal'ın ölümü: Oğlu Ahmet Köşk'e çağırıldı
 
 
 
 
 
 
 
Akıllılar, sebepler konusunda tartışır; aptallar da karar verir.
(ANARCHASİS)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app