DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi YÖK 22 dekan atadı, 7 rektör adayını belirledi Bazı ülkelerin borsalarında son durum Dolar 1,472 TL, Euro 1,967 TL Borsa yüzde 0,12 değer yitirdi Ziraat Bankası 2 bin 500 kişi alacak Yök'ün yapısı değişiyor İhbarcı subayı bulana 100 bin TL ödül Enflasyon beklentisi yüzde 8,10'da kaldı Genelkurmay: Yargı süreci devam ediyor habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
Kılıçdaroğlu: Milletle ittifak yapacağız
 
 
 
TBMM- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BDP ile ittifak tartışmalarını değerlendirirken ''CHP üzerinde ciddi oyunlar oynandığını'' söyledi. Tartışmaları hayretle izlediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Biz milletle ittifak yapacağız'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini'' ifade ederek, şöyle devam etti:

''CHP üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor. Sağ medyaya asla inanmayın. AKP yandaşı olan medyaya asla inanmayın. Tutturmuşlar bir 'ittifak' diye. Ne ittifakı Allah aşkına... Kim konuşuyor, kim yapıyor? Günlerdir tartışılıyor. Ben bile hayretle izliyorum 'bunlar uzayda mı yaşıyor' diye. Çıkmışız böyle bir şeyin olmadığını söylemişiz. Oturmuşlar bir sürü adam, hep aynı tipler, aynı televizyon kanalları, sabah akşam bunu konuşuyorlar.

Hiçbir CHP'li bu tuzağa düşmez. Ne söylersek biz söyleriz. Birileri bizim adımıza konuşmasın.

Tek hedefimiz vardır: İttifak ise biz milletle ittifak yapacağız. İşçisiyle, çiftçisiyle, memuruyla, emeklisiyle çalışacağız; böyle yola çıkacağız. Bize inanan, Cumhuriyete inanan, laik demokratik sosyal hukuk devletine inanan, ezilmişlerden, emekten yana olan, ülkesini seven, ülkesinin onurunu koruyan, örgütlü toplumdan yana olan herkesin... İster Doğu'da, ister Batı'da, ister Güney'de, ister Kuzey'de olsun CHP'nin çatısı altında yeri vardır.''

-"İBADET YERİ SİYASET MEKANI DEĞİLDİR''-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 Eylül halk oylaması öncesinde bir cami çıkışında vatandaşlara hitap ederek ''evet'' oyu istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Sayın Başbakan görevini yapmıyor ama bir şeyi çok iyi yapıyor, din istismarcılığını çok iyi yapıyor'' dedi.

Yurttaşların kendilerine ''ibadet yerlerinin siyaset mekanı olup olmadığını'' sormalarını isteyen Kılıçdaroğlu, eğer olmadığını düşünüyorlarsa, bu duruma itiraz etmeleri gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, 453 yıllık Süleymaniye Camisi'nin restorasyonun ardından arife günü ibadete kapatıldığını ve gazetelere Başbakan Erdoğan'ın bayram namazını burada kılacağına ilişkin ilan verildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın namaz çıkışında da burada bir konuşma yaptığını anlattı. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Ellerini vicdanına koyarak bütün yurttaşlarımın beni dinlemesi lazım. Bu yapılan hareket doğru mu, yanlış mı? Eğer yanlışsa, önce bu yanlışı Sayın Başbakanın kavraması lazım. Eğer biz inanca saygı göstereceksek, Müslümanlığa saygı göstereceksek, insanımıza saygı göstereceksek, Allah'la kulun arasına bir başka kişinin girmediğini biliyorsak böyle bir olayı hayata geçirmememiz lazım. Bu yanlış. Bu yanlıştan herkesin dönmesi lazım. Aksi halde en temiz duyguları, en temiz mekanlarda yerine getirirken tepemize bir siyasetçi gelecek mi gelmeyecek mi, böyle bir beklenti içine gireriz. Bu doğru değil. Kutsal mekanlar herkes içindir, insanların bütün duygulardan arınıp kendisine Tanrı'ya adadığı mekanlardır. Bu mekanlarda siyaset olmaz, ticaret olmaz, yolsuzluk, haksızlık olmaz. O mekanlarda kul, Allah ve insanın vicdanı vardır. O mekanları biz yanlış yerlere çeker, siyasete alet edersek Müslümanlığa en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bunu, Sayın Başbakan'ın hiç ama hiç unutmaması lazım.''

Kılıçdaroğlu: "Soğuk savaşın cephe ülkesi olur"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, füze kalkanı sisteminin Türkiye'de kurulmasıyla, yeni soğuk savaşın cephe ülkesinin Türkiye olacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

''Füze kalkanı için gazetelerde manşetler; neredeymiş bu başarılar, Türkiye her istediğini elde etmiş, Türkiye olmasaymış NATO'nun onuru bile kırılabilirmiş... Türkiye güçlü bir ülke, NATO için de öyle. Ama sizin söylemleriniz ile bu laflar arasında hiçbir bağlantı yok. Dışişleri Bakanı, füze kalkanı konusu görüşülürken, 'Biz çevremizdeki hiçbir komşumuzdan tehdit algılaması içinde değiliz. NATO'ya dönük de bir tehdit oluşturduğu kanaatinde değiliz' diyor. Allah aşkına füze kalkanı sisteminin Türkiye'de ne işi var o zaman, niye getiriyorsunuz? Getirdin kalkanı kuracaksın, nerede kaldı sıfır sorun? Sorunun olmadığı yerde böyle bir önleme gerek var mı? Demek ki sen halka doğruları söylemiyorsun. Bir Dışişleri Bakanı'na yakışır mı? Füze kalkanı sistemini buraya kuracaksın, yeni soğuk savaşın cephe ülkesi Türkiye olacak.

Başbakan, 'Muhalefetin bu konuda yeterli bilgisi yok' demiş. Niye Meclisi toplamıyorsun, toplarsın bilgi verirsin. Onların yeterli bilgisi yok, onlar halen gerçeği göremediler. Irak'ta da aynı şeyi yaptılar. Ortadoğu'nun eş başkanı değil miydi Sayın Başbakan, yüz binlerce Müslüman kadına tecavüz edilirken, milyonlarca Müslüman öldürülürken burada sesi soluğu çıkmıyordu.

Bütün Türkiye, dünya, İran da biliyor; bu İran için kuruldu. İran, Pakistan, Kuzey Kore, Çin bizim düşmanımız değil, peki bu füze savunma sistemini niye biz kendi ülkemizde kuruyoruz? Amaç İran'ın nükleer sistemini kontrol etmek. Bunu korkudan söyleyemiyorlar, biz söylüyoruz. Başbakan, 'Özellikle topraklarımızın genelinde böyle bir şey düşünülüyorsa, zaten kesinlikle bu bize verilmeli, aksi takdirde böyle bir şeyin kabulü mümkün değil' Sevsinler senin celallenmeni. Sayın Başbakan çark etmiş durumda. Bu sistemde, Anadolu halkının cebinden kaç lira çıkacağını bilen yok.''

-''EVLERE ŞENLİK BİR BAKANIMIZ VAR''-

Kılıçdaroğlu, yarın Öğretmenler Günü olduğunu anımsatarak, ''eli öpülesi'' öğretmenlerin gününü kutladı.

İktidarın öğretmenlere verilmesi gereken desteği hiç vermediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, atanamayan öğretmen sayısının her yıl giderek arttığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, öğretmenlere de şöyle seslendi:

''Sizi seviyoruz. Siz, ülkemizin aydınlığısınız. Siz, elinizde meşale toplumu ileriye taşıyan önderlersiniz. Sizi aç ve açıkta bırakmayacağız. Verdiğimiz aylıkla sizi ikinci işe mahkum ettirmeyeceğiz. Bütün mesainizi öğrencilerinize ve okulunuza vereceksiniz. Çünkü, siz mesainizi okula, öğrenciye verdikçe Türkiye'nin çağdaş uygarlığa ulaşma yolu daha da kısalacaktır. Siz bizim gücümüz, beynimiz olacaksınız.

Bir Milli Eğitim Bakanımız var, evlere şenlik. Milli Eğitim Bakanlığının iç denetim raporu var. Raporda diyor ki 133 bin 317 öğretmen açığı var. Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce soruyor, kaç öğretmen açığımız var diye. Sayın Bakanın yanıtı: 76 bin 721 açığımız var. Rapora mı Bakana mı inanacağız? Öğretmen açığını bilmeyen bir Milli Eğitim Bakanı o Bakanlığı yönetebilir mi? Yönetemiyor. Yönetemediği için de Türkiye buradan kurtulamıyor.''

Başbakan Erdoğan'ın iktidara gelmeden önce atanamayan öğretmenlerin tümünü atayacaklarını söylediğini öne süren Kılıçdaroğlu, ''İktidar oldu. Yaptı mı? Yapmadı. Bunların söylemleri ile eylemleri taban tabana zıt'' diye konuştu.

Öğrenci başına harcamanın OECD ülkelerinde 6 bin 741, Türkiye'de ise bin 130 dolar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Eğitimin içinde bulunduğu dram budur'' ifadesini kullandı.

AA

Anahtar Kelimeler:

Kemal KılıçdaroğluCHPCHP-BDP ittifakı

23 Kasım 2010 - 14:46:57
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

18:17"Türkiye artık NATO'ya araç satıyor"
18:15Yayla: BDP ile ittifak söz konusu değil
17:01Gönül, eski başkanın cenaze namazına katıldı
15:55Sigarayı bırakan vekillere plaket
15:51"Açığa alma" Komisyon'da tartışıldı
15:29Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun telefonu
15:07Gürsel Tekin'den Kurultay açıklaması
13:23"Açık tutulan mikrofon" tuzağına ne dedi?
12:38BBP lideri Topçu Kızılay'ı ziyaret etti
12:16CHP eski il başkanı da Türel'e tazminat verecek
11:55Erdoğan, CHP'li Altay'dan manevi tazminat kazandı
11:50Şahin: Sivil irade darbe yapmaz
11:20Alparslan Türkeş'in doğum günü
09:47'Neden Türk varlığına armağan oluyum?'
08:59Milletvekili olacak mı?
08:55Gül "görevden alma" ile ilgili konuştu
23:52Erdoğan: Hayırlı haberler almak istiyoruz
23:50Konyalılar Aralık ortalarında Hızlı Treni görecek
23:50Vicdan muhasebesi var bir de paranın muhasebesi var
21:51Menderes: CHP türbanın sokulmasına razı olmaz
19:02Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun telefonları
18:37Meclisin çalışma mesaisi artırıldı
18:33Kurtulmuş açık mikrofonu fark etmedi
17:47İktidara gelince Güldünya Yasası'nı çıkaracağız
17:24Şahin: Türkiye'yi siviller yönetmektedir
16:59Erdoğan, Lübnan'dan İsrail'i uyardı
16:27Erbakan: Genelkurmayın görüşü alınmıştır
16:08Baydemir 'mesaj' haberini yalanladı
15:35MHP'DEN "GÖREVDEN ALMALARA" DESTEK!
15:33AK Partili Çelik: Klasik CHP budur
Daha fazla haber göster
15:28Şahin: Siyasi polemiklere girmek adetim değil
15:26Ertuğrul Günay: Ayıptan kurtulduk
14:41Yazıcıoğlu'nun arkadaşını ziyaret ettiler
14:35Tekin, Kılıçdaroğlu açıklaması
13:34Kılıçdaroğlu bugün taburcu edilecek
13:33Bütçe görüşmelerinde "densiz" tartışması
13:19MHP Diyarbakır'da miting yapacak mı?
13:15Gül, Kadir Topbaş'ı kutladı
13:14Anadol: Kılıçdaroğlu'nun sağlık durumu iyi
12:48Soylu: Yapılan işlem, sorumluluğun gereğidir
12:25CHP: Açığa alınmalar sivil darbedir
12:15Kılıçdaroğlu'ndan Şafak Bay'a "geçmiş olsun"
11:31Kılıçdaroğlu, fıtık ameliyatı oldu
11:23155 dosya kanun bekliyor
11:10Gül yarın İsviçre'ye gidecek
10:21Baydemir: Halkımızı mahcup etmedik
09:23Son seçim anketini Başbakan açıkladı
08:29Önder Sav'ın eli havada kaldı
08:09Diplomatların 'beyin fırtınası' için geliyor
00:42AK Parti toplantısında neler konuşuldu?
23:37Ak parti istişare toplantısı sona erdi
23:34Kılıç: Meclis gündemini değerlendirdik
22:33Bosna Hersek'in refahı bizim için önemli
21:09Madımak otelini yüzleşme mekanı yapacağız
20:20Kılıçdaroğlu kurultay için nabız tutuyor
19:19İzzetbegoviç, Davutoğlu'nu ziyaret etti
19:07Kurtulmuş'dan seçim ittifakı açıklaması
18:51Şahin: Enerji ve su kaynakları azalıyor
15:28"Kediye nasıl takla attırdıklarını da biliyoruz"
15:24BDP'nin grup toplantısı 'kadınlara' ayrıldı
14:48Gül öğretmenlerle öğle yemeği yiyecek
14:46Kılıçdaroğlu: Milletle ittifak yapacağız
14:27Başbakan Erdoğan, Lübnan'a gidecek
14:14Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere mektup
14:03Kışanak: Baydemir istifa etmedi
13:33Öğretmenleri Gül ile gurur duyuyor
12:54Erdoğan: "Her yol mübah" fayda sağlamaz
12:54Çevre Bakanı, 32 bin kişiyle tokalaştı
12:27CHP Kadın Kolları Genel Başkanı değişti
11:55AK Parti grubu 21.30'da toplanacak
11:39Bahçeli: Hükümet NATO konusunda çelişkili!
11:36'Hükümet 8 yıllık süreyi iyi değerlendiremedi'
10:30CHP'li Tekin, Karaca'yı canlı yayında fırçaladı
09:13"NATO zirvesi Türkiye'nin zaferidir"
09:03Rahibe afişçisine disiplin işlemedi
22:10Türkiye'yi 8 yılda en saygın ülke haline getirdik
22:01Arınç: AB konusundaki fikirlerim değişti
20:59Bağış'tan soru ve eleştirilere yanıt
19:34Çiçek: MGSB, Bakanlar Kurulu'nda kabul edildi
19:24Batum: Olağanüstü kurultay kararı yok
17:06Kılıç: Aydemir görevinin başında
16:32Bağış: Er veya geç AB'ye üye olacağız
16:30Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Belçika'da
16:11Erdoğan'a Lübnan'da "liderlik ödülü" verilecek
15:51Şehit ailelerinden Kılıçdaroğlu'na tepki
15:39CHP'li Özyürek: Tayyip Bey sağlam, düşmez
15:27Erdoğan rektörlerle buluşacak
14:34Davutoğlu: Türkiye'nin NATO'daki ağırlığı bilinir
14:25HAS Parti Büyük Kongre'ye hazır
13:55Erdoğan: Şimdi de 'FATİH' adına taktılar
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
Onursuz konuk
 
 
Necmettin EVCİ
Değişen dünyanın son dalgaları
 
 
 
 
Musul ve Kerkük'ün tapu belgeleri Türkiye'de
 
Gül "görevden alma" ile ilgili konuştu
 
Yılmaz Güney’in eşi konuştu
 
Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
 
Özal'ın ölümü: Oğlu Ahmet Köşk'e çağırıldı
 
 
 
 
 
 
 
Akıllılar, sebepler konusunda tartışır; aptallar da karar verir.
(ANARCHASİS)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin