DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Wikileaks belgelerinde Türkiye bombası Gül. Normalleşme süreci için devam edeceğiz Oana'nın yeni başkanı bengi ''Balyoz''da talimatla ifade verdiler "Mürekkep yaşının tespiti" sorulacak YÖK için yeniden yapılanma kararı Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu Galatasaray Kulübü'nden açıklama Bursaspor Başkanı Yazıcı son noktayı koydu Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
O notlarda durdurulmak istenen projeler
 
 
 
Bir üsteğmenin bilgisayarından çıkan PKK'yı koruma notları kamuoyunu dehşete düşürdü. Dağ kadrosuna tehlike oluşturduğu için durdurulması istenen 6 savunma projesi terörle etkin mücadele adına büyük önem taşıyor. Projeler arasındaki AselPod sistemi, F16'ların hedef bulma ve bombalama kabiliyetini üst seviyeye çıkarıyor.
 
Emre Soncan'ın haberi

Şantaj ve askerî casusluk soruşturması kapsamında Üsteğmen Emrah K.'nın bilgisayarında çıkan belgeler Ankara'nın gündeminde. Üsteğmenin TÜBİTAK'ta mühendis emekli Yarbay Yücel Ç. ile paylaştığı notlarda 'dağ kadrosu için tehlike oluşturan' 6 büyük savunma projesinin durdurulması isteniyor, "Heronlar bertaraf edilmeli." deniyor. Söz konusu projeler, ülke güvenliği açısından büyük önem taşıyor ve terörle etkin mücadele adına önemli teknolojik kazanımlar getiriyor. Notlarda PKK'nın en çok korktuğu ithal uçaklara Aselsan tarafından gece görüş sistemi entegre edileceği kaydediliyor. Bahsi geçen hava araçlarının başında ANKA geliyor. Türkiye'nin insansız hava aracı (İHA) projesi olarak yürütülen ANKA'ya önümüzdeki süreçte gece görüş sistemleri takılacak. ANKA'lar, sınırda teröristlerin hareketini anbean izleyip kaydettiği görüntüleri kontrol merkezine aktaracak. Ayrıca AselPod adı verilen sistem sayesinde de F-16 savaş uçaklarının gece görüşü, lazerle işaretleme, hedef bulma ve bombalama kabiliyetleri en üst düzeye çıkarılacak.

İsrail'den alınan istihbarat toplama uçakları Heron'lara da Aselsan üretimi ASELFLIR 300 kamera ve gözetleme sistemleri monte edildi. Söz konusu diğer uçaklar ise F-16'lar. Bu uçaklara milli keşif ve gözetleme sistemi kazandıracak proje ise Aselpod. F-16'ların gece şartlarında 'gündüz gibi' operasyon yapmasına imkân veren ve Türk mühendislerin buluşu AselPod (keşif ve gözetleme sistemi) şu anda üretim aşamasında. Bu sistem sayesinde uçakların gece görüş, lazerle işaretleme, hedef bulma ve bombalama kabiliyetleri en üst düzeye çıkarılacak. Özellikle gece operasyonlarında pilotlar büyük rahatlığa kavuşacak. Savunma çevrelerinden edinilen bilgiye göre, ilk AselPod 2011'in Haziran ayında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın 100. kuruluş yıldönümünde TSK'ya teslim edilecek. ABD, İsrail ve Fransa'nın ardından Türkiye bu kritik sistemi üreten 4. ülke olacak. AselPod'da, gündüz ve gece kameralarının yanı sıra lazer güdümlü mühimmatlara uygun işaretleme yapabilecek ve pilota hedef mesafe bilgisi iletecek sistemde, lazer hedef işaretleme ve mesafe ölçme cihazı da yer alacak. İlk olarak 4 AselPod üretilecek, projenin ikinci aşamasında 16 podun TSK'ya kazandırılması bekleniyor.

Belgede geçen bir diğer proje insansız hava araçları (İHA). Türkiye, İsrail'den aldığı Heron'ların teslimatında yaşanan gecikmenin ardından kendi istihbarat uçaklarını üretmeye başladı. TAI tarafından yürütülen proje kapsamında 2012'ye kadar ANKA adı verilen 3 adet Türk İnsansız Hava Aracı'nın (TİHA) üretilip Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edileceği belirtiliyor. Daha sonra ise seri üretime geçilmesi hedefleniyor. Türk mühendislerinin çalışmalarının ürünü olan ANKA, 24 saat havada kalıp 30 bin feet yüksekliğe kadar çıkabilecek. Üzerindeki gelişmiş kameralarla, gece gündüz her türlü hava koşulunda, keşif gözetleme ve istihbarat görevlerini yerine getirebilecek. Özel şirketler arasında da bu uçakların daha küçük boyutundan üretip TSK'ya teslim edenler var. Şu anda operasyonlara katılan bu insansız hava araçlarının ismi ise 'Gözcü'.

Durdurulması istenen bir diğer proje, ses emniyet cihazları. TÜBİTAK tarafından geliştirilen cihazlar sayesinde Türk subayları operasyon bölgelerinde aralarında kriptolu konuşmalar yapabilecek. Cihazların kripto algoritmaları ise tamamen yerli.

Soruşturmada ele geçen Excell belgesinde uydu haberleşme sistemlerinin 'tehlike'sinden de bahsediliyor. Şu anda Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın yürüttüğü uydu haberleşme projelerinden biri X-Band Uydu Haberleşme Sistemleri ismini taşıyor. Proje kapsamında Türksat-2A uydusunda bulunacak ve askerî haberleşme için tahsis edilecek iki adet X-band transponderleri (uydu üzerindeki alıcı ve vericiler) ile haberleşecek yer terminalleri ve şebeke kontrol merkezlerinin tedariki hedefleniyor.

Yürütülen bir diğer önemli proje, coğrafî kısıtlama olmaksızın dünya üzerinde herhangi bir bölgeden askerî istihbarat amaçlı yüksek çözünürlüklü görüntü elde edilmesine imkân tanıyacak Göktürk uydusu. Söz konusu proje için 2009'da İtalyan Telespazio S.p.A. ile sözleşme imzalandı. Projede görev alacak yerli ortaklar ise TÜBİTAK, Aselsan ve TAI.

Güvenli veri ve görüntü iletimi projesi de yine hava ve yer haberleşmesinde bilgilerin kriptolanmasını sağlayacak. Milli yazılımların kullanılacağı proje, düşman unsurların harekât konuşmalarını dinlemesini ve ele geçirmesini engelleyecek. Yine insansız hava araçlarından elde edilen görüntülerin yer kontrol istasyonlarına aktarımı sırasında da şifreleme yapılacak.

TÜBİTAK'ta görevli emekli Yarbay Yücel Ç. ile çetenin köprü elemanı olduğu iddia edilen Deniz Kuvvetleri'nde görevli Üsteğmen Emrah K. arasındaki belge alışverişinde bu 6 projenin ismi yer alıyordu. Devlet güvenliği için çok önemli proje isimlerinin karşısına "Dağ kadrosu için tehlikeli. Hava yer haberleşmesi kriptolu olacak. Durduralım. Hiç olmazsa yavaşlatalım. Kripto kodlarını mutlaka ele geçirelim." ve "Kesinlikle sekteye uğratılmalı. Geçişler sekteye uğrayabilir. Trafik ve taşımacılığa dikkat. Dağ kadrosu sert çıkıyor." şeklinde notlar yazılmıştı.

Hukukçular ve şehit aileleri tepkili:


Heron skandalı soruşturulsaydı, karakol baskınları olmazdı


'Şantaj ve askerî casusluk' soruşturmasında ortaya çıkan PKK'yı koruma amaçlı notlar, şehit ailelerinin ve hukukçuların tepkisini çekti. 2007'deki Dağlıca saldırısından önce iki subay arasında geçtiği belirlenen bir konuşmada, PKK'ya kayıplar verdiren Heronların düşürülmesinin istendiğini hatırlatan aileler, "Bu olayın üzerine gidilseydi Aktütün, Gediktepe ve Hantepe baskınları yaşanmazdı." diyor. Hukukçular da, skandal belgelerin, terörün neden bitmediğini gösterdiğine dikkat çekiyor.

'Şantaj ve askerî casusluk' soruşturmasında, şebekenin terör örgütü PKK ile bağlantısını gösteren dokümanların ortaya çıkmasına şehit yakınları ve hukukçular, 'Onca belgeye rağmen neden iddiaların üzerine gidilmedi?' şeklinde tepki gösterdi. Şehit yakınları, Üsteğmen Emrah K.'nın bilgisayarında çıkan belgelerin 2007 yılında Dağlıca baskınından birkaç hafta önce yapıldığı belirlenen ihanet konuşmasıyla örtüştüğünü söylüyor. "İhanet konuşmasının üzerine gidilmiş olsaydı Dağlıca, Aktütün, Gediktepe ve Hantepe baskınları yaşanmazdı." diyen şehit yakınları, TSK içindeki çürük elmaların bir an önce ayıklanarak adalet önüne çıkarılmasını talep ediyor.

Casusluk çetesiyle ilgili medyada çıkan gelişmeleri değerlendiren Dağlıca şehidi Selçuk Gürdal'ın kardeşi Celalettin Gürdal, suç işleyenlerin TSK içinde elini kolunu sallayarak dolaştığını vurguluyor. Askerî makamlara yüzlerce dilekçe yazdığını hatırlatan Gürdal, kimsenin kendisini dikkate almadığına ve yetkililerin olayın üstünü kapatmaya çalıştığına dikkat çekiyor. Dağlıca baskınının yıldönümü olan 21 Ekim'de yaptığı konuşma yüzünden askerî makamlar tarafından susturulmak istendiğini söyleyen Gürdal, konuşmasından dolayı kendisine dava açıldığını belirtiyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Volkan Kaya, "2007'de MİT'in tespit ettiği Heronlarla ilgili konuşmanın üstü örtülmeseydi veya birileri tarafından kollanmasaydı, bugün ortaya çıkan casusluk çetesi üç yıl önce çökertilirdi." diyor. Medyada çıkan ihanet konuşmalarını ve belgelerini okudukça kanının donduğunu söyleyen Kaya, "Askerî savcılar etkili bir şekilde idari soruşturma başlatsaydı, 2007'den bu yana Dağlıca, Aktütün, Gediktepe ve Hantepe baskınlarındaki zafiyetler yaşanmazdı." sözleriyle konunun ihmal edildiğine dikkat çekiyor. Volkan Kaya, Çukurca'daki mayın hadisesiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Tuğgeneral Zeki Es'in tutuklanmasını son zamanlarda yaşanan en olumlu gelişme olarak değerlendirdi. MUSTAFA GÜRLEK, GÖKSEL GENÇ

Tuğgeneral Es'in tutuklanması bir milat

Tuğgeneral Zeki Es'in askerî mahkeme tarafından tutuklanmasının TSK için milat olduğunu söyleyen Doç. Dr. Önder Aytaç, bu tutumun yeni dönemde TSK'nın ihmal ve ihanetlere nasıl yaklaşacağına dair bir gösterge olduğunu belirtiyor. Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in yalnızca askerlik işleriyle ilgilenmek istediğini vurgulayan Aytaç, TSK içerisinde bu düşüncenin aksine hareket edecek kişilerin Koşaner tarafından yargı önüne çıkarılacağına inandığını söylüyor. Hantepe baskını ve Heron soruşturmasının devam ettirilmesi halinde TSK içindeki yasadışı yapılanmaların çorap söküğü gibi açığa çıkacağını kaydeden Aytaç sözlerine şöyle devam ediyor: "Koşaner'in hukuka güveni tam. Tuğgeneral Zeki Es'in mayın soruşturması kapsamında tutuklanması Koşaner'in gelecekte nasıl bir Genelkurmay başkanı olacağına dair ipuçları veriyor. Eğer bu iki soruşturma salahiyetle devam ettirilse artık TSK'da çeteleşmeler fırsat bulamayacak."

TSK'daki ihanet şebekesi yüzünden PKK bitirilemiyor

Çete soruşturması kapsamında ele geçirilen belgelerin PKK'yı bitirmeye yönelik projeler içerdiğini söyleyen Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Sinan Kılıçkaya, bu çalışmaların TSK'nın en stratejik projeleri arasında yer aldığını kaydetti. Projelerin yabancılara satılmasını, "TSK içindeki bir grup PKK'nın bitmesini istemiyor." şeklinde yorumlayan Kılıçkaya, geçmişte çetelerin üzerine gidilmesi durumunda PKK sorununun bugüne kalmayacağını savundu. Kılıçkaya şöyle konuştu: "Ses kayıtlarını MİT tespit etmişti. O gün bu olayın üzerine kararlılıkla gidilmedi. Sonuç ortada. Bugün PKK hâlâ bitmediyse devlet içindeki hainler yüzünden. Suçluların cezalandırılması bu tür ihanetlerin son bulmasını sağlayacaktır."

Belgeler, Türkiye'deki terörün neden bitmediğini gösteriyor

Genelkurmay içerisinde dış güçlere ve PKK'ya hizmet eden bir örgütün varlığının söz konusu olduğuna dikkat çeken Hukukçular Derneği Başkan Yardımcısı Cavit Tatlı, çetenin ortaya çıkarılmamasının askerî yargı içerisindeki emir-komuta zincirinden kaynaklandığını söylüyor. Devletin gizli belgelerini sızdırma işine karışmış veya göz yummuş kişilerin derhal görevlerinden alınmasını isteyen Tatlı, bu şahısların yargı önüne çıkarılması gerektiğini belirtiyor.

Orada Albay'ın çocuğu olsaydı, teröristlere müdahale etmez miydi?

-İnternete düşen ses kaydında, Kara Kuvvetleri İç Güvenlik Harekat Şube Müdürü Albay Ünal A. olduğu iddia edilen kişinin, "7-8 teröriste müdahale edilmez" sözleri şehit ailelerini çileden çıkardı. Hantepe baskınında şehit düşen piyade onbaşı Hakan Yutkun'un annesi Gülfiye Yutkun, komutana sert tepki gösterdi. Anne Yutkun, "Orada o komutanın çocuğu olsa, yine 7-8 teröriste müdahale etmez mi acaba?" diye sordu. Terör saldırıları ile ilgili her gün yeni bir gelişme yaşandığını, yeni ses kayıtlarının ortaya çıktığını belirten anne Gülfiye Yutkun, her gün binlerce kez kahrolup öldüklerini dile getirdi. Komutanın sözlerine çok üzüldüklerini belirten acılı anne, şunları söyledi: "Ne demek 7-8 teröriste müdahale edilmez? Bunlar dalga mı geçiyor bizimle? Bizim çocuklarımızı niye götürüp oraya koyuyorlar o zaman? Çocuklarımız teröristlere yem olsun diye mi? Ne zorluklarla onları büyütüp, bu yaşlara getiriyoruz? Ne demek 7-8 teröriste müdahale etmem? Kaç teröriste müdahale edeceksin o zaman? Orada o komutanın çocuğu olsa, yine 7-8 teröriste müdahale etmez mi acaba? Bir terörist bile görse, gider öldürür değil mi. Kimi kandırıyorlar."

Baba Zafer Yutkun da, ses kayıtları sonrasında yaşanan gözaltıların ardından saldırıların kesilmesine dikkat çekti. Bunların tesadüf olamayacağına vurgu yapan Zafer Yutkun, şunları kaydetti: "Asıl üzerinde durmamız gereken konu terörün bir anda durması konusudur. Hantepe baskının ardından ortaya bir sürü ses kaydı çıktı. Ardından da komutanlar gözaltına alınınca bir anda olaylar kesildi. Bunlar tesadüf mü."

"Türk ordusunda böyle insanların ne işi var?" diye soran baba Yutkun, sözlerini şöyle tamamladı: "7-8 terörist bizim askerlerimizi öldürürken onları izleyip, 'bunlar az, bırakalım öldürsünler' mi diyorsunuz? Biz niye çocuklarımızı askere gönderiyoruz o zaman? Bu insanların Türk ordusu içinden mutlaka ayıklanması gerekiyor. Mayın konusunda sadece Zeki Es mi suçlu? Tugay komutanı, onların altındakiler hepsi tutuklanmalı. Bu insanlara en ağır cezalar verilsin." ADEM ELİTOK BURSA

ZAMAN

Anahtar Kelimeler:

şantajaskeri casusluk

11 Kasım 2010 - 08:09:56
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

20:37İşcilerin CHP'ye işgal eylemi sürüyor
20:08Wikileaks belgelerinde Türkiye bombası
19:45Gül. Normalleşme süreci için devam edeceğiz
19:39Oana'nın yeni başkanı bengi
19:38''Balyoz''da talimatla ifade verdiler
19:36"Mürekkep yaşının tespiti" sorulacak
19:26161,3 milyar lira kredi
19:04Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu
18:22YÖK 22 dekan atadı, 7 rektör adayını belirledi
18:08Ziraat Bankası 2 bin 500 kişi alacak
17:51Öğrenim kredileri alındığı sürede ödenecek
17:38Çocuk yuvasında inceleme
17:16İhbarcı subayı bulana 100 bin TL ödül
16:44Genelkurmay: Yargı süreci devam ediyor
16:12"Kadına şiddet" eyleminde çirkin döviz
16:03Erdoğan, Lübnan'da Arapça konuştu
16:01Halaçoğlu: Kafkasya'da istikrar sağlanabilir
15:59Cumhurbaşkanı Gül Bern'de
15:35"Türk askerleri Rum silahlarını aldı" iddiası
14:59Şehit babası: Görevden alınması bizi sevindirdi
14:19Öğrencilerin ceza alması İTÜ'de protesto edildi
14:17KPSS adayları son kez uyarıldı
14:05Öcalan, Baydemir'i rakip mi görüyor?
13:59Kipriyanu: Türkiye takvim için bastırıyor
13:55Yıldız: Güney Akım ve Nabucco rakip değil
13:51Gönül: Kanunun uygulanmasından ibaret
13:46Eylem işçiler geri alınana kadar sürecek
13:36Kadınlardan Evren hakkında suç duyurusu
13:10İstanbul'da elektrik kesintisi
13:06Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
Daha fazla haber göster
12:58CHP'den İstanbul B.B'ye dava
12:32Ergenekon Davası kilit isminin evi kurşunlandı
12:14Üzmez'in tutukluluk hali devam edecek
11:54Merkel:Ankara protokolü yerine getirilmeli
11:51Türkiye'nin Aden'deki komutanlığı bitiyor
11:31Büyükelçi öğretmenler günü resepsiyonu verdi
11:16ATO Başkanı Aygün hastaneye yatırıldı
11:14Arama yapan polislere beraat
11:10Hayvanlar derneğinde horoz dövüşü!
11:01Dursun Çiçek: İlkokul öğretmenim derdi ki...
11:002-B çalışmaları hız kazandı
10:59Mahkum sayısı 50 ülkenin nüfusundan fazla
10:58Komuta-kontrol için somut kararlar alınmadı
10:55Yasa dışı dinlemede cezalar 3 kat artacak
10:47İşçiler CHP Mersin il binasını bastı
09:56Türk: Operasyon devletin kararıydı
09:49Karayollarında son durum
09:35Askerlik şubelerini özel güvenlik koruyacak
09:15Musul ve Kerkük'ün tapu belgeleri Türkiye'de
08:58Türkiye-Lübnan arasında ortaklık anlaşması
08:58Yılmaz Güney’in eşi konuştu
08:56Özal'ın ölümü: Oğlu Ahmet Köşk'e çağırıldı
08:52Katili 6 yıl sonra bulundu
08:39Paşa, ilanla tanık arıyor
08:20GEREKİRSE YİNE ATEŞ AÇARIZ
08:13Abdülkadir'i görsünler tak dışardalar
08:06Çakmak gazı Bakanlığı harekete geçirdi
07:58KCK'dan Baydemir'e: Özeleştiri vereceksin
07:54Başörtüsünü siyasi simge görme oranı
07:35"O komutan da görevden alınsın"
00:32"Hayata Dönüş" başsavcılığa sorulacak
00:04Dışişleri Bakanlığından Kuzey Kore'ye kınama!
00:03Dışişleri Bakanlığı: Rapor haberi asılsız
23:59''Yasa dışı dinleme'' davasında 3 tahliye
23:51Erdoğan: İsrail belirsizlikler ülkesi
21:41Öğretmenler Gününe öğretmenler ilgi göstermedi
21:39Hayata dönüş operasyonu ertelendi
21:02Haberler, KCK'nın zoruna gitti!
20:15Başkomutana saygısızlık kabul edilemez, gereği...
19:43Telekulak çetesinin ilk duruşması yapıldı
19:09Beşir Atalay: Kanuni yetkimi kullandım
17:56Mustafa Topaloğlu da ifade için emniyette
17:54Şehit düşen askerin kimliği belli oldu
17:35Minibüsler çarpıştı: 3 ölü, 20 yaralı
17:24"Ergenekon"da yeni dava
17:07Lodos, demirli yük gemisini yan yatırdı
17:05Müdahillik talepleri reddedildi
16:56Yargılanan öğretmenler beraat etti
16:09Albay Öz hakkındaki 2 dava birleştirilecek
16:05Yağışlı hava sürecek
16:04Madımak Oteli'nde tahliye başladı
16:03TSK Personel Kanunu 65. md gündeme geldi
16:02Başbakan Erdoğan: 30 anlaşma imzalanacak
15:58Yakını vefat eden askere 10 gün izin
15:54Sağlıkta Türkiye-Afganistan işbirliği
15:53Askeri araç kazası:1 asker şehit
15:52Öğretmenler hâkim karşısında
15:43AÇIĞA ALINAN KOMUTANLAR AYİM'DE
15:38Hrant Dink'in öldülmesi davasına devam edildi
15:30UCLG Başkanı Topbaş'a bandolu karşılama
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
Onursuz konuk
 
 
Necmettin EVCİ
Değişen dünyanın son dalgaları
 
 
 
 
Musul ve Kerkük'ün tapu belgeleri Türkiye'de
 
Gül "görevden alma" ile ilgili konuştu
 
Yılmaz Güney’in eşi konuştu
 
Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
 
Özal'ın ölümü: Oğlu Ahmet Köşk'e çağırıldı
 
 
 
 
 
 
 
Akıllılar, sebepler konusunda tartışır; aptallar da karar verir.
(ANARCHASİS)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottywayMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app