DOLAR 1.491 - EURO 1.976 - ALTIN 65.35 - IMKB 66147
Cumartesi 27 KASIM 2010
Galatasaray kampa girdi Ülkü Ocakları Başkanı, serbest bırakıldı Oyak Renault: 67 - Antalya B.B: 76 ÇARŞI LİDERİ MAKARYAN SİLAHLA VURULDU İstanbul ve Mersin'de olaylı gece SÜPER LİG'DE 14. HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ Nadal ilk finalist oldu Türk bayraklı gemiyi kaçırma girişimi Banvit: 79 - Tofaş: 68 İSTANBUL B.B: 0 - FENERBAHÇE: 1 habertaraf.com
 
 
 
Şehirlerin istihdam fotoğrafında büyük eksik
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
Garipliğin normalleşmesi
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yüzyılı kurtaran Türk Rektör Abdullah Atalar!
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Psikolojik harekâta dikkat!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ağca’ya açık çağrı: Gel Abdi İpekçi’de buluşalım
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Bahçeli'nin matematiği...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
‘Merak etme sen’ edebiyatıyla olmaz
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
İbrahim Tatlıses'in dokunulmazlığı kaldırılsın
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Kore'lerde ısınan sular
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Muhalefet var rekabet yok!
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Katillerle yandaşlık!
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
İşte terfi dayatması yapılan o paşa!
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Geç kalmış bir yetki kullanımı
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Her gün sivil darbe
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Lübnan'daki bu manzara bize ne söylüyor?
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
CHP'nin 'sivil'leri rahatsız
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Askeri yargıyı lağvetmedikçe
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
İki Yahudi devleti
 
 
Vatan
Mustafa MUTLU
Kayseri polisi, içki içenlerin fotoğrafını neden çekiyor?
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Öcalan mı Kürtlere Kürtler mi Öcalan'a hükmedecek?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Sivilleşme yolculuğu bu, üzülmeyin
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Başarısız Komutanlar” ve çürük “paşa yakınları”
 
 
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Ahmet ÖZCAN
 
Hakan ALBAYRAK
 
Alper GÜRKAN
 
Ahmet HAKAN
 
 
 
Bürokrasi siyasi otorite ile inatlaşamaz!

Abdurrahman DİLİPAK
 
 
Evet “iktidar tehlikelidir. Mutlak iktidar mutlak tehlikelidir.”
Ama bundan daha tehlikeli bir şey daha var: İktidarın yetkisinin iktidar dışı güçler tarafından kullanılıyor olması.. Bunun adı Kayıtdışı siyasettir. Derin devlettir, Özel harptir, JİTEM’dir. İşte o her neyse o! Bunun adı bazen Militarizm olur, bazen Juristokrasi, bazan Bürokrasi.
Geçen gün Ulaştırma Bakanı, “Eğer Bürokrasi elimizi bağlayıp, ayağımıza pranga vurmasaydı, yaptığımız hizmetlerin iki katını yapardık” diyor..
Kuvvetlerden söz edilirken, yasama, yürütme ve yargı yanında bir de TSK ve Mediadan söz edilir.. Yasal olan, kayıtlı olan, yani kâğıt üstünde olan. Bir de gerçek olan bir şey var.. O da bütün bunların üzerinde bir derin güç.. Şimdi Cumhuriyet tarihi boyunca olmayan bir şey yapıldı ve Balyoz’da ve fişleme olaylarında adı geçen Jandarma Tümgeneral Halil Helvacıoğlu İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu ve Tümgeneral Gürbüz Kaya Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından görevden alındı.
Biliyorsunuz bu üç komutan son YAŞ toplantısında haklarındaki davalar nedeniyle terfi ettirilmemişti. Terfi ettirilmeyen ancak başka görevlere atanan üç paşa, AYİM’e dava açarak YAŞ kararlarını bypass olarak nitelenen karar çıkarmışlardı. Şimdi sıra askerin protokoldeki yerini normalleştirmede.
Bu karar bir ilk, ama son olmamalı. Gül’e saygısızlık eden paşalara da haddi bildirilmeli..
Bunun bir örneği de Lizbon’da yaşandı biliyorsunuz. Ya makul bir gerekçesi varsa açıklanmalı ya da bu tür disiplinsizliklere asla müsaade edilmemeli. “Başkomutan” sıfatına sahip bir kişiye, onun emir komutası altındaki bir kişi iteatsizlik yapıyorsa, ne yapmaz ki!
Hayır, yapanın yanına kâr kalmamalı.. Bu affedilecek, görmezden gelinebilecek bir hadise değildir..
Disiplinsiz bir asker, düşmana korku salmaz, caydırıcılık vasfını kaybeder, ancak kendi milletinin başına bela olur, kendi devletinin sırtında bir kambura dönüşür.
TSK bu günahı taşıyamaz. Hadi artık şu Ankara’daki Kozmik oda soruşturması ile ilgili de bir adım atılsın. Ya hu! Eğer Ankara’daki darbecilerin üzerine gitmeyecekseniz İstanbul’daki destek unsurlarını niye içeride tutuyorsunuz? Ha! Biliyorum İstanbul’da birileri Atlantik ötesi Yahudi Lobisi içindeki mutemet adamlarından destek umutlarını kaybetmediler, Atlantik ötesi dostlar da, Türkiye’deki AK Parti iktidarını baskı altına almak için İsrail’deki Siyonist çetelerin dümen suyunda “direnin” mesajı veriyorlar.. Şimdi Ulusalcı Ergenekoncular, Anti Amerikan mesajlar veriyorlar.. Kendileri İslam’a ve Müslümanlara karşı şahinler safında yer alan Siyonist Lobinin peşinden gidiyorlar ya. Bunu da “Ulusalcılık” olarak tezgâhlıyorlar.. Birileri de bunu yutuyor..
Darbe İstanbul’da değil Amerika’da yapılır.. Ankara’daki darbe planı deşifre edilmeden İstanbul’da ne olup bittiğini tam olarak anlamak mümkün olmayacaktır.
Birileri “Kızım sana söylüyorum gelinim sen dinle” kabilinden İstanbul’da birilerini içeri tıkıp, ötekilere teslim ol çağrısı yapıyor. Hani teslim olsalar, sanırım birileri af filan diye bu işin üstünü örtmek isteyecektir.. Çünki bu işlerde kontrolü kaybederseniz yarın ABD’nin, İsrail’in, İngiltere’nin, Almanya’nın kirli çamaşırları da dökülecek ortaya.. Ama bizim ulusalcılar işmardan anlamıyorlar ki!
İstanbul’da bunlar oldu ise, mesela Hurşit Tolon İzmir’de kiraz mı topluyordu! Sahilde balık mı tutuyordu oltasıyla.. İzmir’deki Amerikan istihbarat timi oradaki faaliyetler hakkında bir şey bilmiyor mu idi sanki!. İstanbul’da olanların benzerleri Diyarbakır’da, Malatya’da, Adana’da olmadı mı?
Birtakım adamlar İstabul’daki çeteyi “Plan tatbikatı” diye davadan kurtaracaklarını sanıyorlar. Mızrak çuvala sığmıyor beyler.. Gerçek kişileri nasıl fişlediniz öyle. O konuşmalardaki üslûb ne öyle. Kendi aranızdaki konuşmaların şekli, alınan kararlar doğrultusunda yapılan operasyonlar.. Çırpındıkça batarsınız.. Hangi sivri zeka bunlara bu aklı veriyorsa ve bunlar bu yalanlara nasıl inanıyorlarsa..
Bana kalırsa bu işe bulaşmış insanları 3 gruba ayırmak gerek. Çekirdek kadro. Onun dışında çekirdek kadro ile 3 halka arasında temas sağlayan destek unsurlar ve onun dışında kalan emir komuta içinde kullanılan unsurlar.. Merkezden çevreye göre tutuklama yapılması gerekirken, en fazla tutuklama destek unsurları arasında yapıldı. Ama dış halkadan da insanlar içeri atıldı. Çekirdek kadrodan pek az kişi alındı ve onlar da ayrıcalıklı bir konumda bulunuyorlar.
Bu yapının Ankara’daki merkez kadrosuna ulaşılmadan sadece İstanbul’a hapsedilmiş bir soruşturma ile bir yere varamazsınız ve bu iş çok uzun sürer. Kurunun yanında yaş da yanar.. Bana kalırsa Ankara’dan başlayıp çevreye yayılmalı. Çekirdek kadronun üzerine gidilmeli. O zaman göreceksiniz, dış halka ve destek unsurlarının çoğu bu süreçte devletin yanında yer alacaktır ve tabii bir de Yargı, Bürokrasi, STK, Sermaye ve Media içindeki unsurların bir an evvel tasfiye edilmesi gerek!.. Paşaların görevden alınması bu anlamda doğru yönde ileri doğru bir adım. Hayırlı olsun.
Selâm ve dua ile. 
26 Kasım 2010 - 10:59:08
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.481
1.491
 
 Euro
1.961 1.976
 
 Sterlin
2.295 2.345
 
 Altın
64.85 65.35
 
 IMKB
66147  
 
 
İnsan hem sosyalist hem Müslüman olamaz mı?...
 
Numan Kurtulmuş: AK Parti eleştirdiği anti demokratik yapılara benzedi
 
 
 
 
  Efsane dizi 'Kurtlar Vadisi Pusu'yla ilgili olarak flaş bir gelişme konuşuluyor.  
 
 
 
  Kanalın iki önemli ismi Mehmet Ali Birand ve Cüneyt Özdemir twitter'da fena kapıştı..    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


mospetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin