DOLAR 1.506 - EURO 1.940 - ALTIN 60.52 - IMKB 59443
Pazar 5 EYLÜL 2010
Bono, Avrupa'dan Asya'ya yürüyerek geçti BDP, Diyarbakır meydanını doldruramadı Sarıgül de oyunun rengini açıkladı Ongun'dan Bahçeli ve ekibine ilginç benzetme Voleybolda, Yunanistan'ı 3 - 1 mağlup ettik Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi TFF'den Arda ve Tuncay açıklaması Karınca yuvasını bile çaldılar Adalet Bakanlığından "eş durumu" önlemi Kamer Genç'ten yine skandal sözler habertaraf.com
 
 
 
MHP’nin Hayır tutumunun (İr)rasyonalitesi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Kadir Gecesi
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yargının ideolojik hale gelmesi bu adamın eseri
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Laiklere ayar veriyorum
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsmet'in son vedası
 
 
Yeni Şafak
Dücane CÜNDİOĞLU
İki satırlık bir hikâye
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Allah'a inandığım gibi inanıyorum demokrasi mücadelemize"
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Yüksek yargı neden değişmeli?
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
Afişi kim astı, çantayı kim aldı?
 
 
Zaman
Hilmi YAVUZ
Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın 'Muhalif'i mi, yoksa, 'Mefhum-u Muhalif'i mi?
 
 
Star
Mahir KAYNAK
Ziyaretin anlamı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Aykırı ilahiyatçılar
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Kılıçdaroğlu: Diyarbakır'a oy değil çözüm için geleceğim
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Pakistan'ı anlamak ve Tarık Ali
 
 
Yeni Şafak
Rasim ÖZDENÖREN
Referandum tarihle ve gerçeklikle yüzleşme fırsatı sunuyor
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Karl Marks'ın saçları bir gecede ağardı
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
İtiraz ediyorum Sayın Başbakan
 
 
Vakit
Yavuz BAHADIROĞLU
“Şehzade Mustafa Olayı”nın aslı nedir?
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Al sana Allianoi!
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Selami SAYGIN
 
Dücane CÜNDİOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Akif BEKİ
 
 
 
Diyarbakır'dan 3 partiye meydan okudu
 
 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP'nin boykot için ağırlık verdiği Diyarbakır'da halka seslendi. Erdoğan, boykotu antidemokratik bulduğunu söyledi.
 
Başbakan Erdoğan'ın konuşması şöyle:

Ramazan'ı şerif kutlu olsun. Rahmeti bereketi sofralarınızdan eksik olmasın. Kadir gecesi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Diyarbakar'a, ülekmize ve dünyaya barışa kardeşliğe vesile olsun diyorum.

Aziz vatandaşlarım. Bugün sizlere yüreğimi açmak sizlerle gönül diliyle sohbet etmek istiyorum. Biliyorsunuz. Bizim Diyarbakır'a ayrı bir muhabbetimiz var. Şair Ahmet Arif seni baharmışım gibi düşünüyorum, seni Diyarbakır gibi" diyordu. Biz de sizi Diyarbakır kadar büyük Türkiye kadar engin bir muhabbetle seviyoruz. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. Biz inanıyoruz ki insan kutsaldır. insan hakları da kutsaldır. Millete efendilik yoktur hizmetkar olmak vardır.

ADNAN MENDERES VE İKİ ARKADAŞINI İDAM ETTİLER

Bu yüzden siyasetimizin merkezine insanımızı yerleştirdik. Hayatımızın gayesi bildik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını rehber edinirken biliyorduk ki insanımız özgür değilse huzurlu değlise geri kalan hiçbir şeyin önemi yoktur. İnsanı yüceltmeden adalet sağlamadan özgür yaşam vermeden hiçbir düzen varlığını devam ettiremez. Bu yüzden insanı yüceltmek kadar demokrasiyi geliştirmenin önemine inandık. Demokrasi yoksa, ileri demokrasi yoksa hukuk da çalışmaz ekonomi de olmaz güvenlik de sağlanamaz. Türk demokrasisi büyük badireler atlattı ama büyük zorluklar geride kaldı. Rahmetli Menderes'in mücadelesi çok partili sistemini yerleştirdi ama 3 kişiyi dar ağacına gönderdiler. Demokrasi biraz toparlandı 12 mart'ta yeniden müdahale ettiler. 2. Dünya savaşından sonra Almanya bile ayağa kalktı ama birileri Türkiye'nin ayağa kalkmasına izin vermedi.

ÖZAL'A TAHAMMÜL EDEMEDİLER

Rahmetli Özal'ın mücadelesine tahammül edemediler. 1990'ların ilk yarısı değişime direnenlerin kirli oyunlarıyla geçti. 28 Şubat süreci milli iradeyi hiçe saydı. Milletin üzerine karabasanlar gibi çöktü. bu kardeşiniz 12 aralık 1997'de Siirt'te bir şiir okudu. Şiir için yargılandım ve hüküm giydim cezaevinde yattım. 4 duvar arasında milletim hayır dualarıyla başbaşa kaldım. Umutsuzluğa hiç kapılmadım. Yese düşmeden millete olan sevdamı hizmet tutkumu çoğalttım. Özgürlüğün kıymetini daha fazla anladım. Demokrasiye olan ihtiyacı o gün çok daha fazla hissettim. bazı gazeteler muhtar bile olamaz diye manşet attılar. Hareketimiz millet sevdamız hep engellenmek istendi. Bizi tecrit etmek istediler. Bizi yok saydılar. Siyasetimizi küçümsediler. Biz bu ülkede fikirlerinden dolayı mahkum edilen insanların derdini çok iyi biliriz. Fikirlerini söylediği şiir okuduğu için hak dediği için demokrasi dediği için mahpus damlarında çürümenin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. İnancından ibadetinden örtüsünden dolayı dışlanmanın ne olduğunu çok iyi biliriz. Üniversite kapılarında boynu bükük kalmanın ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Yoksulluğu, yasakları, baskıları, çok iyi biliriz. Bir gece yarısı sokak ortasında ensesine kurşun sıkılan, katilleri kaybolanr ve bir daha ortaya çıkarılmayan faili meçhullerin acısını çok iyi biliriz. Evi basılıp tarumar edilmek ne demek biliriz. Köy meydanına toplanan köylülere eziyeti biliriz. Hapisteki oğlunu ziyarete giden ama tek keliem Kürtçe konuşamayan annenin acısını biz biliriz biz.

AHMET KAYA'NIN GURBETTE VEFATINI UNUTAMAYIZ

Oğlunu şehit vermiş annenin gözyaşı benim yüreğime akar. Oğlunu dağdaki çetelere kaptırmış annenin gözyaşı benim ciğerime akar. Ape Musa'nın acısını, Orhan Miroğlu'nun yarasını biz unutamayız. Abdurrahim Semavi'nin çilesini, Şivan Perver'in hasretini görmezden gelemeyiz. Ahmet Kaya'nın gurbette vefatını unutamayız.

SELAHADDİN EYYUBİ'NİN TORUNLARIYIZ

73 milyon benim kardeşimdir. Kim olursa olsun 73 milyon benim öz be öz kardeşimdir, ayrım yok. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Biz Nurettin Zengin'in, Kılıçarslan'ın, Selahattin Eyyubi'nin neferlerinin torunlarıyız. Alparslan'ın ordusunda Malazgirt'e hep birlikte girdik. Selahattin Eyyubi ile Kudus'ü hep birlikte fethnettik. Çanakkale'de yanyana şehit düştük. Diyarbakır surlarında her birimizin alın teri var.

ZILGIT BİZİM HORON BİZİM

Zılgıt da bizim, horon da bizim. Halay da bizim, zeybek de bizim. Kıblemiz bir, hepimiz aynı geleceğe yürüyoruz. Her bir vatandaşın onuruyla yaşadığı bir gelecek hazırlıyoruz. Gelecek istiyoruz. Nasıl tarihimiz bir ise istikbalimiz de bir.

BURADA YALAN SÖYLEYENLER EZİLİRLER

Biz bu ülkenin yaşadığı sorunları yüreğimizde hissettik. Pes etmedik. Ümitsizliğe düşmedik. Milletimize inandık. Eğer demokrasi mücadelesi verirseniz her türlü zorluğun aşılacağına inandık. AK Parti Türkiye'yi özgürleştirme, büyütme, güçlendirme, demokratikleştirme hareketidir. Bugün de verdiğimiz mücadele adalet, hak mücadelesidir. Demokrasi açısından her günümüz bir önceki günden daha iyi oldu. 12 Eylül'de kazanan sizler, çocuklarımız olacak. Yanıbaşımızda 41 sahabenin kabri bulunuyor. Diyarbakır sahabelerin şehri. Diyarbakır ilim, medeniyet, kardeşliğin şehri. Buraya gelip yalan söyleyenler o yalanının altında ezilirler biterler. Bu aziz milletin huzuruna çıkıp da yapamayacaklarını söyleyenler vaadlerinin altında ezilirler. Muhabbet diliyle konuşmayanlar Yunus'un, Mevlana'nın gönül diliyle konuşmayanlar milletin huzuruna çıkamazlar.

DİYARBAKIR'DA NE KONUŞACAĞIMIZI GÜNLERDİR KONUŞUYORLAR

Günlerdir birileri konuşuyor. Ne diyor: Başbakan Diyarbakır'da ne konuşacak diyorlar. BDP ve MHP bize metin yazıyor. Söyleyeceğini gel Diyarbakır meydanında söyle. Diyarbakır'ın bu güzel insanlarıyla gönül bağı kurabiliyorsan gel buraya. Gel burada konuş. Diyarbakır insanını kucaklamadan, Hakkarili'nin gönlünü almadan hariçten gazel okumakla bu iş olmuyor. Türkiye'nin birlik bütünlüğü hamasetle korunmuyor. TC'nin bekası dışlayan anlayışla korunmuyor. Biz Türkiye'nin partisiyiz. Belli bir etnik unsurun bölgenin değil 73 milyonun partisiyiz. 81 vilayette ya birinci partiyiz ya da ikinci partiyiz. Kumsalların partisi CHP. Biz etnik milliyetçiliği reddettik. Biz 73 milyonun partisiyiz dedik. Ayrım yok. Bizim partimizde ayrım yok. Hepsi var. 81 vilayetten 80'inden milletvekilim var. 2011'de inşallah bunu yakalayacağız.

TUNCELİ'DE FARKLI KAYSERİ'DE FARKLI KONUŞUYOR

Yani İstanbul'a git farklı konuş Diyarbakır'a git farklı konuş. Bizim kitabımızda bu yok. Tunceli'de farklı Kayseri'de farklı konuşuyor. Biz Kayseri'de de Tunceli'de de aynı konuşuyoruz. Çünkü hepsini aynı şekilde seviyoruz. Bu başbakan doğuda kuzeyde güneyde batıda ayrı konuşan bir başbakan değildir.

Türkiye'nin birliği beraberliği bizim derdimiz. Bunu sağlayacağız. kardeşlerim. Bakınız. biz söz verip sözünü unutanlardan da olmadık. 22 Temmuz'da ne aldatan ne aldanan olacağız demiştim. Bugüne kadar da bunu sürdürdük. Sözü eğip bükenlerden olmadık. Diyarbakır'a gelip sonra sırtını dönenlerden olmadık. Rüşveti kelam edenlerden değiliz. AK Parti'yi kurduğumuz günden bu yana Türkiye'ye kan kusturan ne mesele varsa onu kendimize dert edindik.

Bugün huzurunuzda Anayasa değişikliği için varız. 2005'te burada Ağustos ayıydı. Ne dediysek onurumuzla arkasında durduk. Demokratikleşme bir zihniyet devrimini gerektiriyor. Eğer bu zihniyeti değiştirmezseniz hiçbir şey değişmez. Türkiye'de biz bu statükocu zihniyeti değiştiriyoruz. Biz ezberleri bozarak işe başladık. Prangaları kırarak işe başladık. Değişime direnenleri elimizin tersiyle ittik. Baskıya direndik.

Bakınız. Şimdi bu anayasa değişikliği ile her şey bitmiyor. 2011'den sonra daha geniş tabanlı yeni bir anayasanın temellerini atıyoruz. Yani şimdi kapıyı açıyoruz. Onun için 12 Eylül'de sandıklara giderek evet demeye hazır mıyız? (EVET)

Bu adımı atacağız. Ayrımcılık yapan anlayışları hep karışımıza aldık. Benim Diyarbmakırlı kardeşimin Rizeli kardeşimden farkı yok. Neden? Beni yaratan yarattı onları... Bu kardeşliğimizi bozmak isteyenler var mı? İşte 12 Eylül onlar için manifestodur. Evet mi? (Eveeet)

HAFIZA-İ BEŞER...

Biz milli birlik derken bu engeller bu ayrımcılık ortadan kalksın demek istedik. Biz bu yola çıkarken Olağanüstü Hal var mıydı? Partiyi kurmak için buraya geldim. Bana "Sayın başkan OHAL'i kaldırın yeter" dediler. Öyle mi? (Eveeet) OHAL'i biz kaldırdık mı? (Eveeeet). Ama kimse hatırlamıyor. Çekiç gücü biz gönderdik mi? Ama o da unutuldu. DGM'yi kaldırın dediler. Kaldırdık mı? (Eveeeet) Ama o da unutuldu. Bilgi edinme kanununu çıkardık. Çocuklara isim koyarken bile problem yaşıyordunuz kaldırdık mı bu problemi?
(Eveeet). Yerleşim yerleri ismi ile ilgili problemler vardı onu da kaldırdık. Ana dilde yayın hakkı getirdik mi? (Eveeet) Ana dilde kurslar açtık mı? (Eveeet) Gazete dergi kitap yayınını farklı dillerde yapılmasını sağladık mı? (Eveeet) Devletin televizyonu Kürtçe yayın yapıyordu yarım saat. Biz ne yaptık? Bir televizyonunu 24 saat yayın yapar hale getirdik mi? (Eveeet) TRT Şeş'i kurduk. TRT Arapça'yı da kurduk. 24 saat. Cezaevlerinde anneler oğullarıyla konuşamıyordu. Son verdik mi? Suça itilen çocuklarla ilgili yasayı çıkardık mı? Bakın bunları AK Parti iktidarı yoğun çalışmalarıyla gerçekleştirdi. Bir gerçeği vurgulamak istiyorum. Terörden zarar gören vatandaşlarımıza 1 kattrilyon 665 trilyon ödeme yaptık. Bunlar yaptıklarımızın sadece bir kısmı fakat ben sevgili Doğu ve Güneydoğulu kardeşlerimize şunu hatırlatmak istiyorum. 79 yılda yapılmayanı yaptık. 8 yılda 24 buçuk katrilyon yatırım yaptık. 79 yılda 53 bin derslik, biz 8 yılda 40 bin derslik yaptık. 95 bin öğretmeni 143 bine çıkardık. Doğu Anadolu'da 12, Güney'de 8 yeni üniversite kurduk. Üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 76 hastane kurduk, 31 blok ilave ettik. Sağlıkta büyük devrimler yaptık. İki bölgeye 2,5 katrilyon yatırım yaptık. Artık ambulans helikopter sistemi var Güneydoğu'da. Doğu Anadolu bölgesinde 250 km bölünmüş yola 2500 km yol ilave ettik. Güneydoğuya ise 2300 km yol ilave ettik. Doğ ve Güneydoğu illerimizde KÖYDES projeleriyle destek verdik. Güneydoğu Anadolu GAP, Doğu Anadolu Projesi DAP bizimle devam etti. Tarımda tarihin en büyük desteklerini sağladık.

CHP'NİN RAHİBE KIYAFETİ BENZETMESİ

Anamuhalefet partisi lideri diyor ki, "Evet oyu vermezseniz yeşil kartı kaldıracağız diyorlar". İstanbul'da afiş asmışlar. Rahibe kıyafetine evet... Yani benim başörütülü bacımın kıyafetini rahibe kıyafetiyle özdeşleştiren anlayış. CHP bu. Bugüne kadar ne benim ne arkadaşlarımın yeşil kart konusunda ya da başka konularda olsun, bu halk oylaması ile ilgili şunu yaparsanız bunu yaparız gibi tehdit etmemizdir. Demokrasi budur. Biz seçimlerin boykot edilmesini de antidemokratik yaklaşım olarak görüyoruz. Zira oy pusulasının içinde evet ve hayır var. Başka seçenek yok. Orada A ya da B partisi yok. Sizler buradan seçip gönderdiğiniz milletvekillerini neden gönderiyorsunuz. Tercih hakkınızı kullanın dilyorsunuz. BDP çok partimiz kapatıldı diyor ama parti kapatmayı zorlaştıracak maddeyi boykot ediyor.

DİYARBAKIR BELEDİYELERİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

Bütün bunlarla beraber artık sağlıkta kar yağdığı için kızaklarla hasta taşınan bir Diyarbakır yok. Bir sağlık kampüsü kuruyoruz. Diyarbakır bölge olacak. TOKİ aracılığıyla 750 konut hamlesi başlattık. Bu konutların çok ciddi bir kısmını teslim ettik. Tüm engellemelere rağmen kentsel dönüşüm yapıyoruz. Diyarbakır merkez belediyeleri TOKİ'yi engellemeye çalışıyorlar. 44 km yol vardı Diyarbakır'da. 8 yılda 243 km bölünmüş yol yaptık. Diyarbakır havaalanı yolcu trafiğinde yüzde 473 artış gerçekleşti. 2002'de yolcu sayısı 185 bin idi, şimdi 1 milyon 60 bin... Havayolu halkın yolu oldu halkın... İnşallah daha verimli hizmetler getireceğiz.

DİYARBAKIR'A İÇ VE DIŞ HATLAR TERMİNALİ

Bir başka adımı atıyoruz. Diyarbakır havaalanının yeni terminal binasını yapıyoruz. Artık vatandaşın kenidin rahat hissedeceği sivil bir terminal yapıyoruz. 2011 yatırım programına alıyoruz. İç ve dış hatlar terminal binaları olacak, 250 bin metre karelik bir araziyi bunun için kamulaştırıyoruz. Hani zılgıt?..

HAYVANCILIKTA REKOR ÖDEME

2007'de doğalgazı getirdik. 1 milyar 380 milyon yani eski rakamla 1 trilyon 380 milyarlık ödeme yaptık Hayvancılık için. Koskoca Diyarbakır'a 20 milyar lira vermişler 2002'de. Diyarbakır EBK kombinasını modern tesis haline getirdik. Farklı bir atılım yapacağız ve Diyarbakır'ı Türkiye'nin hayvancılık açısından cazibe merkezi haline getireceğiz. Tarım reformu bölge müdürlüğünü Diyarbakır'da kuruyoruz.

DİYARBAKIR CEZAEVİNİ YIKACAĞIZ

Biz söz verdik sözümüzü tuttuk. Bu reformlar kendi kendine olmadığı gibi büyük mücadelelerle ortaya çıktı. Bakınız. Biz milletimize güvendik. Eğilmedik. Dik durduk. Başımızı vücudumuzu bu yola koyduk. Şurada bir Diyarbakır cezaevi var. Ah şu cezaevinin bir dili olsa da konuşsa. 12 Eylül'de ve sonrasında yaşananları anlatsa. Şu 5. koğuş insanlık dışı işkenceleri bir söylese. Sözümüz var mıydı vardı. Diyarbakır Cezaevini kapatıyoruz. İlk işimiz yeni cezaevini yapıp biter bitmez hemen bu mevcut bu cezaevini de yıkacağız. İstiyoruz ki orası artık varlığıyla sürekli bize 12 Eylül'ü hatırlatmasın istiyoruz.

5. KOĞUŞTAN GÖĞE FERYATLAR YÜKSELİYORDU

İnşallah bu da bize nasip olacak. 12 Eylül darbesini yapanlar işkence yok diye basbas bağırırken 5. koğuştan göğe feryatlar yükseliyordu. O pisliklerin içinde insanlara nasıl zulüm ettiklerini artık kitaplar yazıyor. Tek kişilik koğuşlara çırılçıplak 20 kişinin istiflendiğini kitaplar yazıyor. O insanlar Allah'a, ölmek için dua ediyordu. Bu ayıplara son veriyoruz. Bu 12 Eylül bunlaar son vermenin adı olacak evet mi?

TEHDİTLERE ALDIRMAYIN, SANDIKLARA GİDİN!
PERDE ARALANDI, ARKASINDAN ERGENEKON ÇIKTI

Buradan çıkıp gideceğiz. Durmayacağız, kimsenin tehdidine aldırmayacağız sandığa gideceğiz değil mi? Tehditler bizleri yıldırırsa o zaman o özgür Türkiye'ye kavuşamayız: Yoğun mücadele vereceğiz. Çünkü biz damdan düştük. Danıştay'a saldırı oldu. Hemen ardından belli çevreler düğmeye basılmış gibi AK Parti'yi hedef aldılar. Ülkeyi milleti yönlendirmek istediler. Cenaze törenlerinde bakanlarımıza çirkin saldırılar yaptılar. Perde aralandı arkadan Ergenekon çıktı. Ergenekon'un avukatı kim? CHP.

Soruyorum. Kadınların haklarının anayasal teminat altına alınmasına evet mi?
Çocukların istismar edilmesinin engellenmesine evet mi?
Şehit yakınlarının hakları için evet mi?
İşçi kardeşlerim iki sendika için evet mi?
Memur kardeşim, toplu sözleşme hakkına sahip oluyorsun evet mi?
AYM'yi Türkiye'nin mahkemesi yapıyoruz evet mi?
AYM artık birilerinin arka bahçesi olmayacak milletin ön bahçesi olacak evet mi?
HSYK birilerinin
arka bahçesi olmayacak milletin ön bahçesi olacak evet mi?

Öyleyse sevdamız millet, kararımız ... (Eveet)

Öyleyse sevdamız millet, oyumuz ... (Eveet)
Öyleyse sevdamız millet, tercihimiz ... (Eveet)

Bu proje AK Parti'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın projesi değildir. Ya darbe anayasası ya da milletin anayasası oylanacak 12 Eylül'de. Evet diyenler milletin anayasasını oyluyorlar.

Ellerinizi bir göreyim.

Maşaallah. Bayraklarınızı da göreyim.

Beraber yürüdük biz bu yollarda
Beraber ıslandık yağan yağmurda
Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda
Bana herşey sizi hatırlatıyor
Bana herşey sizi hatırlatıyor
Bana herşey sizi hatırlatıyor

Günümüz kutlu olsun.

Ramazan'ı şerif, Kadir Gecemiz mübarek olsun. 12 Eylül çifte bayram olsun.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

HaBertaraf.com

3 Eylül 2010 - 19:38:33
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

19:16Başbakan Erdoğan'dan iddialara yanıt
18:03Sarıgül de oyunun rengini açıkladı
17:49Ongun'dan Bahçeli ve ekibine ilginç benzetme
17:42Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi
17:2940 yıllık partiliyi, bir hata için "provokatör" yaptı
16:55Kamer Genç'ten yine skandal sözler
16:49AKP'li Çelik'ten MHP'ye: Şerefiniz varsa ispatlayın
16:42Erdoğan, son miting için Kazlıçeşme'de
16:36Kavaf: Çocuk evi 180'den 2 bin 50'ye çıktı
16:35Tunç: Bu siyasi değil millî bir meseledir
16:25CHP mitingine koli koli yiyecek ve içecek geliyor
16:19"Büyükşehir uygulaması iptal edilsin"
15:33Afiş skandalına cevap Okay'dan geldi
15:31Şahin'den "Kara propaganda" uyarısı
15:25Akdağ: MHP döneminde bunları yapamazdım
15:21Aykut Edibali'ye çok kötü haber
15:11Elitaş'tan Avcı Kemal'a alaycı 'tank' göndermesi
14:26Erdoğan'dan İslam ülkelerine tepki
13:43CHP, Kadir Gecesi'ni bile 'hayır'a alet etti
13:39CHP neden "Hayır" diyor, işte kanıtı!
13:34Hayırcılar neden hırçın? Yıldız cevapladı...
13:04Şimşek Batman'da "evet"i anlattı
12:49Özhaseki: Bir evet çok şeyi değiştirir
12:36Yenilmez: Ordu'nun bir sözü olmalı
12:29Hasgür: Egemenlik milletin olacak
12:00Çağ Hukukçular Derneği 'evet' diyecek
11:54Gurbetçileri referandum heyecanı sardı
11:53Kılıçdaroğlu beklenen hamleyi yaptı
11:25Maksat siyaset, bayram bahane!
11:00Demirtaş, Diyarbakır mitingine katılmayacak
Daha fazla haber göster
10:38Çelik: Bir Allah'tan bir silleden korkarız
10:19MHP, genel affı "şu anda" düşünmüyor
10:08BTP'yi bırakan başkan 'evet' için çalışıyor
10:06AK Parti: Hesapsız bir harcamamız yok
08:41AB’den Kılıçdaroğlu’na: Delilik, saçma, çıldırmış!
08:20"Maneviyatsız saadet olmaz"
03:27CHP'liler, Sezen Aksu'ya karşı iyice çirkinleşti
03:21Kavaf'tan muhalefete Temel fıkrası
03:17MHP Genel Başkan adayı "EVET" dedi
01:53Çiçek'in güldüren benzetmesi
01:45Başbakan, gizli özerklik sözü mü verdi?
01:43MHP’nin Hayır tutumunun (İr)rasyonalitesi
01:33BASİAD: Vesayete karşı EVET
01:32Balıkesir'de Kamu-Sen üyeleri 'evet' diyecek
01:30Aydın: Evet çıkarsa şeffaf olmak zorunda
23:59Kılıçdaroğlu, yargıdaki skandala sahip çıktı!
20:38SP, ilk referandum mitingini düzenledi
19:28''Evet diyenler, neomandacılar''
19:27Erdoğan'dan yargıdaki ses kaydına sert tepki
17:57DP'den 7 bin kişi istifa etti
17:35Kılıçdaroğlu ''ezan''ı da şaşırdı!
17:33''Bir deli kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz''
17:20Atalay'dan CHP'ye kampanya eleştirisi
17:06Başbakana meydan okur gibi yaptı
16:58Kılıçdaroğlu Baykal'ı henüz aramamış
16:49Kılıçdaroğlu medyanları dolduramıyor
16:41"Sivas Kongresi bayram olsun" teklifine karşı
16:31Erdoğan'ın Diyarbakır konuşmasına tam not
16:23Akdağ'dan Erzurum'da sosyal konut müjdesi
16:21CHP teravih saatinde propaganda yapınca...
16:20CHP'li Özbolat: 24 maddeye itirazımız yok
16:17Kimin eli kimin cebine belli değil!
16:13Af çatlağı büyüyor
16:06Eski Bakandan erken seçim kehaneti
16:04DSP'li belediyenin 'hayır' propagandası
15:49Başbakanın huzurunda AK Parti'ye bin kişi katıldı
15:47Akdağ: HSYK'nın halkın iradesine saygısı yok
15:24Bakan Şimşek’in eşi ameliyat oldu
15:14Erdoğan'a ''Özal'' suçlaması
15:10Baydemir: Boykot yüzde 51'in altına inerse...
14:28''ÖDP'den AK Parti'ye sabotaj''
14:08Hakim yapmadılar, 30 yıl sonra Adalet Bakanı oldu
14:02'Rahibe' benzetmeli afiş Diyarbakır'da da asılmış
13:38Demirtaş, Erdoğan'ı tur operatörüne benzetti
13:33Sivas'ta protokol krizi
12:39AK Parti gövde gösterisine hazırlanıyor
09:53Kendi afişinden bile AK Parti'yi sorumlu tuttu
09:30Kılıçdaroğlu: O tankın önüne ilk ben çıkacağım
09:04O da ne dediğini bilmiyor!
08:57Çarkların efendisi
08:50Darbe anayasası artık yok olmalı
08:32Memurlar "Evet"te kararlı
08:23MHP’ye “367” hatırlatması
08:12Bağış: Bu anayasa bize dar geliyor
02:05Dipçikli anayasanın ruhuna dokunulacak
01:03Bahçeli: Bir Milliyetçi EVET demez
00:43Erbakan: Paşalar o gün bana teşekkür etmişlerdi
00:23KPSS sorularını Nur cemaati mi sızdırdı?
00:01MHP'li Başkan "Sav"ı gösterdi, "Evet" dedi
00:01Özhaseki: Bir evet çok şeyi değiştirir
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Müslümanın hayatında bilgisayar ve bir tebliğ aracı olarak internet
 
 
İlter SAĞIRSOY
Hakkında hırsızlık dosyası bulunan milletvekili kim?
 
 
Selami SAYGIN
Hikmetyar'ın önünde kim diz çökmüş?
 
 
 
 
 
Kadir Geceniz mübarek olsun
 
 
Hayır için halk bunlarla korkutuluyor
 
Afişi yaptıran ve astıran tespit edildi
 
CHP'liler, Sezen Aksu'ya karşı iyice çirkinleşti
 
 
 
 
 
"Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar. O gece, esenlik doludur. Tâ fecrin doğuşuna kadar..."

Kur'an-ı Kerim, Kadir Suresi
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.496
1.506
 
 Euro
1.925 1.940
 
 Sterlin
2.295 2.335
 
 Altın
60.08 60.52
 
 IMKB
59443  
 
 
Başbakan, gizli özerklik sözü mü verdi?...
 
Yeniçağ yazarı Sabahattin Önkibar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportajı bugün köşesine taşıdı. KIııçdaroğlu, 'milliyetçi' Yeniçağ'a en hassas yerden yaklaştı. İşte o röportaj;
 
 
 
 
  CNN Türk'ün hangi muhabiri yuvaya döndü, hangisi yuvadan uçtu?  
 
 
 
  Kanuni Sultan Süleyman'ın hükümdarlık tarihinin anlatılacağı 'Muhteşem Yüzyıl' isimli dizide Hürrem Sultan rolü için uygun birisi bir türlü bulunamıyor.    
 
 
 
 
Kılıçdaroğlu'nun referandum sürecindeki performansını nasıl buldunuz?
 
Başarılıydı. Tam bir lider olduğunu ispatladı.
 
Başarılı olup olmadığı 13 Eylül'de anlaşılır.
 
Başarısız. Sözünün arkasında durmuyor. Sürekli geri adım atıyor.
 
Kılıçdaroğlu'ndan lider olmaz. Yakında partiyi yine Baykal'a kaptırır.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin