DOLAR 1.506 - EURO 1.940 - ALTIN 60.52 - IMKB 59443
Pazartesi 6 EYLÜL 2010
MHP'nin kurucularından tarihî uyarı Erdoğan: Atılan adımlar darbecilere karşı Fransa'yı 95 - 77 yenen Türkiye çeyrek finalde Bono, Avrupa'dan Asya'ya yürüyerek geçti BDP, Diyarbakır meydanını dolduramadı Sarıgül de oyunun rengini açıkladı Ongun'dan Bahçeli ve ekibine ilginç benzetme Voleybolda, Yunanistan'ı 3 - 1 mağlup ettik Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi TFF'den Arda ve Tuncay açıklaması habertaraf.com
 
 
 
MHP’nin Hayır tutumunun (İr)rasyonalitesi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Kadir Gecesi
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yargının ideolojik hale gelmesi bu adamın eseri
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Laiklere ayar veriyorum
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsmet'in son vedası
 
 
Yeni Şafak
Dücane CÜNDİOĞLU
İki satırlık bir hikâye
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Allah'a inandığım gibi inanıyorum demokrasi mücadelemize"
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Yüksek yargı neden değişmeli?
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
Afişi kim astı, çantayı kim aldı?
 
 
Zaman
Hilmi YAVUZ
Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın 'Muhalif'i mi, yoksa, 'Mefhum-u Muhalif'i mi?
 
 
Star
Mahir KAYNAK
Ziyaretin anlamı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Aykırı ilahiyatçılar
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Kılıçdaroğlu: Diyarbakır'a oy değil çözüm için geleceğim
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Pakistan'ı anlamak ve Tarık Ali
 
 
Yeni Şafak
Rasim ÖZDENÖREN
Referandum tarihle ve gerçeklikle yüzleşme fırsatı sunuyor
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Karl Marks'ın saçları bir gecede ağardı
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
İtiraz ediyorum Sayın Başbakan
 
 
Vakit
Yavuz BAHADIROĞLU
“Şehzade Mustafa Olayı”nın aslı nedir?
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Al sana Allianoi!
 
 
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
 
 
Erdoğan'dan yargıdaki ses kaydına sert tepki
 
 
 
MERSİN- Başbakan Erdoğan: Yüksek yargıdaki ses kayıtları gözü dönmüşlüktür.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı yüksek yargı mensuplarının internet sitesine düşen telefon konuşmalarında millet iradesi üzerinde çirkin planlar kurulduğunun ortaya çıktığını söyledi. Erdoğan, 12 Eylül'de anayasa değişikliğine verilecek 'evet' oylarıyla bu tezgahların bozulacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, 12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum öncesi Mersin'de vatandaşlara seslendi. Erdoğan, buradaki konuşmasında bazı yüksek yargı mensuplarının internete düşen telefon konuşmalarına dikkat çekti. Vatandaşlara "Neler konuşulduğunu duydunuz mu, ne tür çirkin planlar kurulduğunu biliyor musunuz" diye soran Erdoğan, "Halk oylamasında hayır çıksın diye İmralı ile ittifak konuşuluyor. Tunceli'de yol kesip hayır diyeceksiniz diyenle bunlar arasında ne fark var. Hayır için kirli oyunlara başvuranları millet affeder mi, bu ne gözü dönmüşlüktür." diye konuştu.12 Eylül'de Anayasa değişikliğine verilecek "Evet" oyu ile kirli tezgahların, kara bulutların dağıtılacağını dile getiren Erdoğan, "Evet diyerek Türkiye'nin ufkunu aydınlatın ileri demokrasiye geçelim. Kralların hukukundan kuralların hukukuna geçelim." dedi.

Erdoğan, halkın kendilerine verdiği emaneti yere düşürmediklerini belirterek Türkiye ekonomisini dünyada saygın bir yere taşıdıklarını bildirdi. Mersin limanından kalkan gemilerin artık Türkiye kalitesini dünyaya ulaştırdığına dikkat çeken Erdoğan, birçok ülke ile vizeleri kaldırarak, dünyanın birçok ülkesine el uzatır hale gelindiğini anlattı.

Türkiye'nin artık Kabil'in, Bağdat'ın, Karabağ'ın hakkını savunduğunu Bağdat, Gazze ve Kudüs için ise adalet diye bağırdığını bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye artık kendine yakışanı yapıyor. 8 yıl önce dünya ekonomisinde 26. sırada bir Türkiye vardı. Bugün 17. sırada bir Türkiye var. Nereden nereye geldik. 230 milyar dolardan aldığımız milli geliri 650 milyara dolara çıkardık. İhracat 36 milyar dolardı. Bu yıl 115 milyar doları bulacağız. Enflasyonu yüzde 30'dan aldık. Şimdi 8,3. O canavar ne yapıyordu Ayşe ablanın cebini sömürüyordu. Ama bak 30'dan 8'e düştü. Türkiye'nin yüz liranın 70 lirası borçtu, şimdi 25 lirası borç. Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü, şimdi 7–8. Aradaki fark yüzde 55. Bu fark işçinin, çiftinin, köylünün, memurun cebinde kaldı."

Türkiye'yi MHP– DSP– ANAP hükümetinden 23,5 milyar dolar borçla devraldıklarını bildiren Erdoğan, "Ödedik, ödedik şu anda İMF'ye 6.6 milyar dolar borcumuz var. Yalanın iktidarıydı onlar. Merkez Bankası'nın kasasında 26,5 milyar dolar vardı. Şimdi ne var, 75 milyar dolar var. " diye konuştu.

KUMSALLARIN PARTİSİ CHP

Türkiye'ye hep ilkleri yaşattıklarını vurgulayan Erdoğan, 73 milyonun hakkını hukukunu gözettiklerini bildirdi. Ülkedeki herkesi sevdiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "Ülkemde herkes bizim kardeşimiz. Bizim kardeşliğimizi bozmak isteyenlere uzağız. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere aldanmayın Diyarbakır'da, sevgiyi, aşkı, bütünleşmeyi gördüm."dedi. 12 Eylül'de Kürtlerin iradesine kimsenin ipotek koyamayacağının ortaya çıkacağını dile getiren Erdoğan, "Tek vatan, tek bayrak tek millet kimseye ameliyat yaptırmayız. Bu bayrağın renginde ülkede yaşayan herkesin kanı var. Biz Diyarbakır'a gittik ancak birileri gidemiyor. Diyorum ki Sayın Bahçeli bana konuşma metni hazırlayacağına Diyarbakır'a gel. Mersin'de takılıp kalma. 780 bin kilometrekare vatan topraklarında varız. Bakıyoruz CHP ben sahillerin partisiyim, kumsalların partisiyim diyor."

Karşılarına düzenleri bozulanlar, statükocular ile çetelerin çıktığını ifade eden Erdoğan, her sorunu milletin duası sayesinde çözdüklerini anlattı. Türkiye'nin değişimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, Danıştay'ın bazı gecikmeli kararlarından dolayı Türkiye'nin 2,6 milyar dolar zarar uğradığını anlattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tam gün yasasını açıklamasından 24 saat sonra Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Şu hale bakın. Millet aleyhine verdi kararı. Ben yanlış yaparsam bunun hesabını millete sandıkta veriyorum. Peki Danıştay'ın zararlarının hesabını kim verecek. Yüksek yargı mensuplarının telefon konuşmaları internete düştü. Neler konuşulduğunu duyduğunuz mu, ne tür çirkin planlar kurulduğunu biliyor musunuz. Ne diyorlar. Halk oylamasında hayır çıksın diye İmralı ile ittifak konuşuluyor. Hayır için kirli oyunlara başvuranları millet affeder mi, bu ne gözü dönmüşlüktür."

"AFİŞTE SENİN AMBLEMİN VAR"

Muhalefet partilerinin değişimin önüne geçmek için anayasa değişikliğini karşı çıktıklarını dile getiren Erdoğan, milletin hayrına bir konuda bir araya gelemeyenlerin anayasa değişikliğine hayır konusunda bir araya geldiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtü sorununu ben çözerim" dediğini hatırlatan Erdoğan, "Siz inandınız mı, inanın kendisi de inanmıyor. Bunlar akşam başka sabah başka konuşur. Onun da imzası vardı. Dürüst ol dürüst. Bu oyunları artık milletim yutmuyor. Çarşaflı vatandaşlara CHP rozeti taktılar, Mersin'de ne yaptılar. 12 Eylül'de bunun da hesabını sorun. Bu aldatmacalardan bıktık. Özgürlükler hepimizin ortak mücadelesi olacak. Çünkü senin özgürlüğün benim özgürlüğüm, bunu paylaştık mı iş bitmiştir."

Kılıçdaroğlu'nun bir yere gidip kaysı, bir yere gidip fındık fiyatlarını sorguladığını anlatan Erdoğan işi sulandırdığını bildirdi. CHP'nin yeri geldiğinde darbelerden medet umduğunu anlatan Erdoğan, CHP'nin İstanbul ve Diyarbakır'da astırılan afişleri için ise şöyle dedi: "Rahibe kıyafeti giymeye evet mi afişi astı bu CHP. Yani benim örtülü giyinen vatandaşın kıyafetini rahibe kıyafetine benzettiler. Sapıttılar. Şimdi bu bize ait değil diyorlar. Hükumet bulsun çıkarsın diyor. Benim görevim değil senin görevin. Amblemin var. Bunlarla ilgili birçok şeyler çıkıyor. Sayın Baykal'ın gidişi de böyle oldu. Ortaya kaset çıktı. O andan itibaren ben aday değilim diyordu. Kolkola poz verdiler. Aday değilim dedi. 24 saat geçti. Adaylığı açıklıyorum dedi. Şimdi böyle bir dürüstlük anlayışı olur mu."

Vatandaşları kendileri 12 Eylül'de "Evet" vererek desteğe çağıran Erdoğan, bu anayasa değişikliğiyle Türkiye'de bir milat başlayacağını sözlerine ekledi.

4 Eylül 2010 - 19:27:51
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:40MHP'nin kurucularından tarihî uyarı
00:18Erdoğan: Atılan adımlar darbecilere karşı
19:16Başbakan Erdoğan'dan iddialara yanıt
18:03Sarıgül de oyunun rengini açıkladı
17:49Ongun'dan Bahçeli ve ekibine ilginç benzetme
17:42Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi
17:2940 yıllık partiliyi, bir hata için "provokatör" yaptı
16:55Kamer Genç'ten yine skandal sözler
16:49AKP'li Çelik'ten MHP'ye: Şerefiniz varsa ispatlayın
16:42Erdoğan, son miting için Kazlıçeşme'de
16:36Kavaf: Çocuk evi 180'den 2 bin 50'ye çıktı
16:35Tunç: Bu siyasi değil millî bir meseledir
16:25CHP mitingine koli koli yiyecek ve içecek geliyor
16:19"Büyükşehir uygulaması iptal edilsin"
15:33Afiş skandalına cevap Okay'dan geldi
15:31Şahin'den "Kara propaganda" uyarısı
15:25Akdağ: MHP döneminde bunları yapamazdım
15:21Aykut Edibali'ye çok kötü haber
15:11Elitaş'tan Avcı Kemal'a alaycı 'tank' göndermesi
14:26Erdoğan'dan İslam ülkelerine tepki
13:43CHP, Kadir Gecesi'ni bile 'hayır'a alet etti
13:39CHP neden "Hayır" diyor, işte kanıtı!
13:34Hayırcılar neden hırçın? Yıldız cevapladı...
13:04Şimşek Batman'da "evet"i anlattı
12:49Özhaseki: Bir evet çok şeyi değiştirir
12:36Yenilmez: Ordu'nun bir sözü olmalı
12:29Hasgür: Egemenlik milletin olacak
12:00Çağ Hukukçular Derneği 'evet' diyecek
11:54Gurbetçileri referandum heyecanı sardı
11:53Kılıçdaroğlu beklenen hamleyi yaptı
Daha fazla haber göster
11:25Maksat siyaset, bayram bahane!
11:00Demirtaş, Diyarbakır mitingine katılmayacak
10:38Çelik: Bir Allah'tan bir silleden korkarız
10:19MHP, genel affı "şu anda" düşünmüyor
10:08BTP'yi bırakan başkan 'evet' için çalışıyor
10:06AK Parti: Hesapsız bir harcamamız yok
08:41AB’den Kılıçdaroğlu’na: Delilik, saçma, çıldırmış!
08:20"Maneviyatsız saadet olmaz"
03:27CHP'liler, Sezen Aksu'ya karşı iyice çirkinleşti
03:21Kavaf'tan muhalefete Temel fıkrası
03:17MHP Genel Başkan adayı "EVET" dedi
01:53Çiçek'in güldüren benzetmesi
01:45Başbakan, gizli özerklik sözü mü verdi?
01:43MHP’nin Hayır tutumunun (İr)rasyonalitesi
01:33BASİAD: Vesayete karşı EVET
01:32Balıkesir'de Kamu-Sen üyeleri 'evet' diyecek
01:30Aydın: Evet çıkarsa şeffaf olmak zorunda
23:59Kılıçdaroğlu, yargıdaki skandala sahip çıktı!
20:38SP, ilk referandum mitingini düzenledi
19:28''Evet diyenler, neomandacılar''
19:27Erdoğan'dan yargıdaki ses kaydına sert tepki
17:57DP'den 7 bin kişi istifa etti
17:35Kılıçdaroğlu ''ezan''ı da şaşırdı!
17:33''Bir deli kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz''
17:20Atalay'dan CHP'ye kampanya eleştirisi
17:06Başbakana meydan okur gibi yaptı
16:58Kılıçdaroğlu Baykal'ı henüz aramamış
16:49Kılıçdaroğlu medyanları dolduramıyor
16:41"Sivas Kongresi bayram olsun" teklifine karşı
16:31Erdoğan'ın Diyarbakır konuşmasına tam not
16:23Akdağ'dan Erzurum'da sosyal konut müjdesi
16:21CHP teravih saatinde propaganda yapınca...
16:20CHP'li Özbolat: 24 maddeye itirazımız yok
16:17Kimin eli kimin cebine belli değil!
16:13Af çatlağı büyüyor
16:06Eski Bakandan erken seçim kehaneti
16:04DSP'li belediyenin 'hayır' propagandası
15:49Başbakanın huzurunda AK Parti'ye bin kişi katıldı
15:47Akdağ: HSYK'nın halkın iradesine saygısı yok
15:24Bakan Şimşek’in eşi ameliyat oldu
15:14Erdoğan'a ''Özal'' suçlaması
15:10Baydemir: Boykot yüzde 51'in altına inerse...
14:28''ÖDP'den AK Parti'ye sabotaj''
14:08Hakim yapmadılar, 30 yıl sonra Adalet Bakanı oldu
14:02'Rahibe' benzetmeli afiş Diyarbakır'da da asılmış
13:38Demirtaş, Erdoğan'ı tur operatörüne benzetti
13:33Sivas'ta protokol krizi
12:39AK Parti gövde gösterisine hazırlanıyor
09:53Kendi afişinden bile AK Parti'yi sorumlu tuttu
09:30Kılıçdaroğlu: O tankın önüne ilk ben çıkacağım
09:04O da ne dediğini bilmiyor!
08:57Çarkların efendisi
08:50Darbe anayasası artık yok olmalı
08:32Memurlar "Evet"te kararlı
08:23MHP’ye “367” hatırlatması
08:12Bağış: Bu anayasa bize dar geliyor
02:05Dipçikli anayasanın ruhuna dokunulacak
01:03Bahçeli: Bir Milliyetçi EVET demez
00:43Erbakan: Paşalar o gün bana teşekkür etmişlerdi
00:23KPSS sorularını Nur cemaati mi sızdırdı?
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Erkeklerle ürkekleri seçim panayırında karıştırmayalım
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Müslümanın hayatında bilgisayar ve bir tebliğ aracı olarak internet
 
 
İlter SAĞIRSOY
Hakkında hırsızlık dosyası bulunan milletvekili kim?
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Sana şoförsün dediler, demokrasiyi çok gördüler…
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Mamak'ta C-3 Blok (2)
 
 
Selami SAYGIN
Hikmetyar'ın önünde kim diz çökmüş?
 
 
 
 
 
Kadir Geceniz mübarek olsun
 
Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi
 
Hayır için halk bunlarla korkutuluyor
 
Afişi yaptıran ve astıran tespit edildi
 
CHP'liler, Sezen Aksu'ya karşı iyice çirkinleşti
 
 
 
 
 
"Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar. O gece, esenlik doludur. Tâ fecrin doğuşuna kadar..."

Kur'an-ı Kerim, Kadir Suresi
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.496
1.506
 
 Euro
1.925 1.940
 
 Sterlin
2.295 2.335
 
 Altın
60.08 60.52
 
 IMKB
59443  
 
 
Başbakan, gizli özerklik sözü mü verdi?...
 
Yeniçağ yazarı Sabahattin Önkibar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportajı bugün köşesine taşıdı. KIııçdaroğlu, 'milliyetçi' Yeniçağ'a en hassas yerden yaklaştı. İşte o röportaj;
 
 
 
 
  CNN Türk'ün hangi muhabiri yuvaya döndü, hangisi yuvadan uçtu?  
 
 
 
  Kanuni Sultan Süleyman'ın hükümdarlık tarihinin anlatılacağı 'Muhteşem Yüzyıl' isimli dizide Hürrem Sultan rolü için uygun birisi bir türlü bulunamıyor.    
 
 
 
 
Kılıçdaroğlu'nun referandum sürecindeki performansını nasıl buldunuz?
 
Başarılıydı. Tam bir lider olduğunu ispatladı.
 
Başarılı olup olmadığı 13 Eylül'de anlaşılır.
 
Başarısız. Sözünün arkasında durmuyor. Sürekli geri adım atıyor.
 
Kılıçdaroğlu'ndan lider olmaz. Yakında partiyi yine Baykal'a kaptırır.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin