DOLAR 1.526 - EURO 1.937 - ALTIN 60.63 - IMKB 59443
Salı 31 AĞUSTOS 2010
Putin: Bu iddialar tam bir saçmalık Oyun için girdikleri buzdolabında öldüler Bu görüntülerin tarih olması için Evet! Kılıçdaroğlu'ndan protokol acemiliği Antalyaspor:0 - Trabzonspor:0 Vecdi Gönül'den bedelli açıklaması 4. Kata kamyon girdi, küçük çocuğu ezdi Erdoğan: Yaralar sarılacak Öğretmen atamaları ertelendi Yemekten sonra yakılan, 1 sigara = 10 sigara habertaraf.com
 
 
 
Türkiye’de “Demokratik Özerklik” Tartışmaları
 
 
 
 
Sami ŞENER
Masonluk
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
MDP Kurucusu Turgut Sunalp
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Bir hayırcıdan evetçilere 5 soru
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Bir yoğurt teorisi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Kale direğinden medeniyet dersleri...
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
CHP'ye oy vermek!
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Bu telaş niye?
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Zırvanın doruğu
 
 
Hürriyet
Fatih ÇEKİRGE
Kapının önünde bir not: 12 Eylül günü evden sakın çıkma! Yoksa...
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Siyasetin en çirkin yüzü
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bugün, TSK için yeni bir dönem başlıyor...
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Askerler bize, bizler de askerlere not veriyoruz...
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
MHP, Bahçeli ve Kara Çarşaf
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
H. Avcı'ya inanmak isterim ama...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Savcı açtı ağzını yumdu gözünü
 
 
Yeni Şafak
Taha KIVANÇ
Sisler aralanacak mı?
 
 
Habertürk
Yiğit BULUT
'Devletin imamları' tamam... Ya 'devletin üstatları'!
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
 
İsmail NERİMANOĞLU
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Savcı açtı ağzını yumdu gözünü

Şamil TAYYAR
[email protected]
 
 
Polis Müdürü Hanefi Avcı’ın son kitabında Gülen cemaatiyle ilişkilendirerek ağır suçlamalar yönelttiği Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk’i aradım. Bir dokun bin ah işit. Kitaptaki iddialara çok içerlemiş. Kitapta şahsına ilişkin ifadelerle “adi yaratık” muamelesi yapıldığını düşünüyor: “Çünkü talimatla adam alıp adam bırakan adi yaratıktır. Hayatım boyunca asla tavassuta fırsat vermedim.”

O halde Avcı, Savcı Berk’i neden harcamak istedi?

Berk, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Aslan ve Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal hakkındaki soruşturmalar nedeniyle Avcı’nın kendisinden intikam almaya çalıştığını söylüyor.

Ayrıca, Avcı’nın kendisi hakkında yürütülen muhtemel bir soruşturma nedeniyle pozisyon almış olabileceğini ihtimal olarak görüyor. Diyor ki: “Kendisini bir kavganın içinde bulacaksa ilk yumruğu atmak istemiş olabilir. Malum kavgada ilk yumruğu serseriler atar.”

Bir de Avcı’nın Emin Aslan soruşturmasında tanık sıfatıyla verdiği ifade söz konusu. Savcı, çapraz sorularla çözdüğü Avcı’nın kendi ifadeleriyle Aslan’ı yakmış olmasından dolayı öfkeli olabileceğini tahmin ediyor: “Öyle bilgiler verdi ki Emin Aslan en çok ondan zarar gördü, zor durumda hissetmiş olabilir kendini.”

Tabi, bu arada savcıya resmi sorgulama dışında aktardığı bilgiler var. Savcı, dava açıldığında bu bilgileri mahkemede paylaşmayı planlıyor, ısrar ettik, söylemedi.

Peki, bu kavga nerede biter?

Savcı, Avcı’nın iddiaları karşısında susarak bir kenara çekilme niyetinde gözükmüyor: “Kitabı inceliyorum tazminat davası açacağım, ceza davası açılması için suç duyurusunda bulunacağım. Hakkımdaki iddiaları ispat ederse mesleği bırakacağım, istifa edeceğim. Aksi halde kendisi aynı hassasiyeti göstersin.”

Gelelim iddialara...

Avcı: Emin Aslan, Farun Ünsal ve Balyoz soruşturması Savcı Mehmet Berk’e UYAP üzerinden verildi. UYAP cemaatin kontrolünde.

Berk: Bana üç dosyayı da İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı bizzat kendisi verdi. Bu dosyalar bana UYAP’tan gelmedi, Avcı yalan söylüyor.

Avcı: Sakarya’daki soruşturmada istihbarat müdürünü İstanbul’a çağırarak gizli tanık yaptı.

Berk: İstihbarat müdürü gizli değil açık tanıktır, tanıklık yapmasını talep eden sanık Emniyet Müdürü Faruk Ünsal’dır.

Avcı: Sakarya’daki dosyayı Mehmet Berk’e cemaat düşürerek Faruk Ünsal’ı harcamak istedi.

Berk: İlk soruşturmayı Akyazı Cumhuriyet Savcılığı yürüttü, emniyet müdürü dosyaya burada dahil edildi. Akyazı savcısı, emniyet müdürü hakkında çeteye bilgi sızdırdığı gerekçesiyle valilik, jandarma ve başsavcılığa yazı yazmış.

Avcı: Emin Aslan cemaatin komplosu sonucu mu tutuklandı?

Berk: Tutuklanması delillere göre verilmiş bir karardır. İddianamede tüm deliller var, isteyen orada görebilir. Diyelim cemaat sizinle uğraşıyor, kardeşim, uyuşturucu kaçakçısı Habib Kanat’la da Fethullah Gülen mi tanıştırdı sizi? Ortada fotoğraflar, tapeler, fiziki takip raporları, alışveriş tutanakları var.

Avcı: Binlerce sayfalık klasörleri iki saatte nasıl okuyup karar verdi?

Berk: Dosyaları titizlikle okurum. Yazışmalar, bürokratik evraklar hariç dosyayı altını çizerek okudum. Ayrıca, burada asıl soruşturma Ankara tarafından yapılmıştı, ben daha çok operasyon kısmına baktım.

Avcı: Tutuklama kararı bir hafta önceden verildi. Savcı ve operasyonu yapanlar bir hafta önce oturup karar aldılar.

Berk: Bu mümkün değil, dosyayı almadan önce zaten yıllık izindeydim, görevde değildim.

Avcı: Oldu bittiye getirmek için gece baskın yaptılar.

Berk: Uyuşturucu imalatının yapıldığı yere sürpriz şekilde ele başı gelince gece baskın yapılması kararı alındı. Çünkü o şahıs imalathaneye 5-6 ayda bir uğrarmış. Acele davranıldı.

Avcı: Tutuklamalar cemaat kararıyla alındı.

Berk: Öyle talimatla, tavassutla adam bırakıp almak, tutuklattırmak şerefsizliktir, bu kararı veren şerefsiz insandır. Mahkemede hesaplaşırız.

Kanaatlere ilişkin kesin yargıda bulunmak, elbette mümkün değil. Ancak somut olaylar üzerinden kimin yalan söyleyip söylemediğini tespit etmek, zor değildir. Mesela UYAP üzerinden dosyaların bilinçli olarak Savcı Berk’e gönderildiği iddiası gibi...

Araştırınca gördük, Emin Aslan, Faruk Ünsal ve Balyoz dosyaları UYAP üzerinden değil İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı tarafından doğrudan verilmiş. Bu durumda Çolakkadı da mı cemaatten? Avcı’nın kitabına baktığınızda Çolakkadı’ya methiyeler diziliyor.

Ayrıca, savcı, yıllık izindeyken nasıl tutuklama kararı alır? Resmi kayıtlardan bunu görmek hiç zor değil ki...

Bence hadisenin en can alıcı kısmı, savcının Emin Aslan’la ilgili söylediği şu sözdür: Diyelim cemaat sizinle uğraşıyor, kardeşim, uyuşturucu kaçakçısı Habib Kanat’la da Fethullah Gülen mi tanıştırdı sizi?

Son söz de benden: Demirden korkan trene binmesin..


 
30 Ağustos 2010 - 07:58:30
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.516
1.526
 
 Euro
1.921 1.937
 
 Sterlin
2.337 2.380
 
 Altın
60.25 60.63
 
 IMKB
59443  
 
 
Celladımıza dalkavukluk etmeyeceğiz...
 
Ülkücü hareketin önemli fikir adamlarından Dr. Mustafa Çalık, Türkiye Günlüğü Dergisi Genel Yayın Müdürü. Referandum sürecinde 'evet' oyu vereceğini açıkladı. Kendisi için 'eski ülkücü' nitelemesini kesinlikle reddediyor, siyasi, fikri ve ahlaki bir tavır olarak teneşir tahtasına kadar ülkücü kalmaya kararlı olduğunu söylüyor. 'Evet' oyu vermesini de işte bu tavırla açıklıyor. Çalık ile ülkücülüğü, referandum sürecini konuştuk.
 
 
 
 
  facebook’ta grubu bulunan spor takımları listesinde 8. sırada bulunan Beşiktaş’ın hayran sayfası kapatıldı.  
 
 
 
  NTV'nin başarılı programcılarından Can Dündar, yeni sezonda Canlı Gaste'yi bırakıp NTV Ana Haber'e geçiyor.    
 
 
 
 
12 Eylül'de oylanacak Anayasa Değişiklik Paketinden yeterince haberdar mısınız?
 
Evet araştırdım. Bilinçli bir şekilde sandığa gideceğim.
 
Yeterince araştıramadım. Neye oy vereceğimi bilmiyorum.
 
Haberdar değilim. Ancak partiler de bizi aydınlatamadı.
 
Referandum umurumda değil.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app