DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Wikileaks belgelerinde Türkiye bombası Gül. Normalleşme süreci için devam edeceğiz Oana'nın yeni başkanı bengi ''Balyoz''da talimatla ifade verdiler "Mürekkep yaşının tespiti" sorulacak YÖK için yeniden yapılanma kararı Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu Galatasaray Kulübü'nden açıklama Bursaspor Başkanı Yazıcı son noktayı koydu Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
Baydemir'in infaz edilen onuru

Cüneyt ÖZDEMİR
 
 
Sadece birkaç kelimeden oluşan barışçıl ve iyi niyetli bir cümle Baydemir'in onurunun infaz edilmesine yetti.

Abdullah Öcalan’ın, Diyarbakır’ın seçilmiş belediye başkanını bir çocuğu azarlar gibi azarlamasını okuyunca içim sızladı. Baydemir’i örgütünün üyesi bir militanmış gibi tehdit ediyor. Öfkeli. Baydemir’in onlarca Kürt gencinin kurban gittiği pozitif ajan ilan edilmesine şunun şurasında birkaç cümle kalmış.
Öcalan tehdit ederken kendine güvenli, “Diyarbakırlı gençler ağzını yırtar” derken ciddi. Öcalan, İmralı’dan Osman Baydemir’e üç yol öneriyor. Ya onursuzca istifa edecek ya onursuzca özür dileyecek ya da onursuzca gidip evinde oturacak. Çünkü Osman Baydemir’in suçu büyük, “Silahlı mücadele miadını doldurdu” demiş. Sadece birkaç kelimeden oluşan barışçıl ve iyi niyetli bir cümle Baydemir’in onurunun infaz edilmesine yetti.
Abdullah Öcalan, İmralı’da devletle görüşüyor ve işine avukatlarından Aysel Tuğluk’a, Diyarbakır Belediye Başkanı’ndan Kandil’e kadar hiçkimsenin karışmasını istemiyor. Tek elden, tek merkezden bu görüşmeleri devam ettiriyor. Devlet tarafından ne konuşuluyor ne sözler veriliyor bunu da sadece ama sadece Öcalan’ın avukatlarına sızdırdığı sözlerden ya da çektiği restlerden öğreniyoruz. Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Osman Baydemir hatta Kandil’de Karayılan hepsi by-pass edilmiş durumdalar… Kürt siyasi hareketinin geçmişine baktığınızda şaşıracak bir şey yok ancak Türkiye’nin Kürt meselesindeki gelecek perspektifi buysa tedirgin olunacak önemli bir durum söz konusu.
Sakın İmralı’daki görüşme masasında Kürtlerin geleceği konuşulması yerine sadece ama sadece Öcalan’ın geleceği ve bölgedeki hâkimiyeti konuşuluyor olmasın. Yani biz burada Türkiye’nin eksen kaymasını tartışırken İmralı’daki görüşmelerde Kürt sorununa çözümlerin ekseni kaymış olmasın. Hiç kimse Öcalan’ın gücünü ve etkisini göz ardı edemez ancak görüşmeler, bu gücün ve etkinin kişisel olarak sisteme nasıl sokulacağı üzerine kuruluyorsa vay haline Türkiye’nin. O masada Diyarbakır’ın seçilmiş belediye başkanının konuşma özgürlüğü ya da Kürt siyasetçilerinin inisiyatif kullanma özgürlüğü tartışılmıyor ve çözüme kuvuşturulmuyorsa zaten konuşacak kala kala Öcalan’ın istikbali kalıyor.
‘Demokrasi’ diye bir çözüm masasına oturup feodal bir liderin gücünün sisteme entegre edilmiş hali ile kalkılacaksa emin olun bunda ilk kaybeden Kürtler olacaktır.
O saatten sonra Baydemir dağda çobanlık yapsa da nafile…

Naipaul’u haklı çıkartmak

Naipaul’e yönelik haklı olabilecek tepkiler, haksız çıkma noktasına gidiyor.

Bir yazara haklı bir tepkiden, haksız çıkma sınırına geldik dayandık. ‘Gelmesin bu gâvur’ manşeti seviyesine kadar inildi. Bu saatten sonra dua edelim de gerçekten gelmesin. Böylesine provokatif bir söylemden sonra geldiğinde sadece birkaç yazarın homurtulu tepkisi ile karşılaşmayacağı aşikâr. Hatta abartmak istemem ama Naipaul İstanbul’a gelip de canını kurtarırsa sevineceğim. Hilmi Yavuz’un belli bir noktadan başlattığı entelektüel tartışma Naipaul’ün tezlerini haklı çıkartacak bir seviyeye indi. (Bu arada Yeni Şafak bu tartışmayı sahiplenirken Zaman’ın mesafeli duruşu da ilginç!) Sonuçta kızalım kızmasına ama kime kızacağız önce ona karar verelim..

Celep kaldırınca sopasını...
Senin arkadaşınsa ‘iyi yazar’, değilse ‘beş para etmez’ zaten! Sen sevdiysen ‘dünyanın en iyi filmi’ sevmediysen ‘gitmeye değmez’. Senin sevdiğin otele gitmeli, gitmediğin otel zaten iyi değil. Sen sevdiysen iktidar başarılı, sevmediysen ‘muktedir olamadı.’ Senin tuttuğun takım yenilse de ‘gönüllerin şampiyonu’, karşı takım şampiyon olsa da ‘sayılmaz!’ Senin düşüncendeyse ‘dünya çapında deha’, senin gibi düşünmüyorsa ‘zavallı piyanist’! Sen Çeşme’ye gidiyorsan Çeşme iyi, Bodrumcuysan en büyük Bodrum! Senin gibi düşünen beyaz, senin gibi düşünmüyorsa siyah…
Uzatmak mümkün. “Kim bu sen” diyecek olursanız. Biziz o ‘sen’, hepimiziz... Dünyayı kendi etrafımızda döndürüp ahkâm kesenler. Sayıları ne kadar çoğalıyor etrafımızda farkında mısınız? Gerçeklikten kopmuş uzaya giden, kendinden başka yakacak bir şeyi olmayan meteorlar…

Pardon ama vergisini veren keriz mi?
Türkiye seçimlere giderken AKP hayırlı bir işe imza attı ve vergi borcundan dolayı beli bükülmüş vatandaşına elini uzattı. Geniş kapsamlı borçları yeniden yapılandırma ya da kısaca ‘af’ her kesimden alkışlarla karşılandı. Bir kesim hariç! Vergisini zamanında vermiş pek çok kişi kendisini enayi gibi hissediyor. Kandırılmışlık hissi ve kırgınlık pek çok kişinin üzerine çökmüş durumda. Hükümet madem böyle bir düzenleme yaptı vergisini zamanında veren vatandaşı için de küçük bir ödüllendirmeye gidemez miydi? Mesela vergisini zamanında tıkır tıkır ödeyene tek bir seferlik küçük bir vergi indirimi olamaz mıydı?
Bu bir seçim yatırımı ya da değil bu saatten sonra bunu kimsenin tartışmaya hakkı yok belki ama en azından vergisini zamanında veren vatandaşının kalbini kırmaya ya da mağdur hissettirmeye de kimsenin hakkı yok!
Henüz geç değil, önerdiğim de çok değil. Küçük bir ‘manevi’ düzeltme, o kadar.


Düzeltme dipnotu: Dün Hayatın Kaynağı’nın kahramanı Howard Roark’ı (her iki kitabı da zevkle okumanın
kafa karışıklığı ile) Atlas Vazgeçti’ye transfer etmişim. Hay bin Ayn Rand düşsün kafama...

 
24 Kasım 2010 - 09:44:37
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottywayMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app