DOLAR 1.507 - EURO 2.015 - ALTIN 67.54 - IMKB 66380
Pazartesi 13 ARALIK 2010
Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı Karşıyaka: 0 - Orduspor: 2 Dışişleri Bakanı Davutoğlu ABD'ye gidiyor Çanakkale Boğazı ulaşıma açıldı Netanyahu: Tazminat yok Wikileaks'e "isimsiz" destek BAŞBAKAN ERDOĞAN: GENE ÇAKTIN Bangladeş'teki işçi gösterileri büyüdü: 4 ölü Balıkçı gemisi battı: 5 ölü, 17 kayıp Erdoğan: Siyasete itibarını iade ettik habertaraf.com
 
 
 
İsrail'le buzlar yangın ateşiyle erir mi?
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Kerkük türküleri öksüz kaldı
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
27 Mayıs kokuları geliyor
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Yumurtalar süngümüz, şemsiyeler miğferimiz...
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Yumurta fikir değildir
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Baro Başkanı, “Kanunu görmezden gelin” derse!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
PKK cemaatten ne istiyor?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Yumurta “darbeci” taş “demokrat” olamaz
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
"Kemalist olmayan" sol nasıl üretilir?
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Tarih tekerrür eder mi?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Hicaba Azadlıq"
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
İstanbul polisi nerede hata yaptı?
 
 
Milliyet
Mehveş EVİN
Gülen okulları Hollanda Meclisinde
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
CHP kurultayına doğru
 
 
Star
Şamil TAYYAR
“Tayyip bey haddini aştı”
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Piç kuruları
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Sünniler Kerbela'nın neresinde?
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Çarşaf liste, nereden nereye?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet KEKEÇ
 
 
 
Yazıcıoğlu dinleme kurbanı mı?
 
 
 
Kayseri'nin önde gelen deneyimli gazetecilerinden Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, BBP Lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin şok bir iddiada bulundu. Altınkaya, Kayseri Akın Günlük gazetesindeki köşesinde Yazıcıoğlu'nu kurtarmak için zamana karşı yapılan mücadelede Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin aktardığı yanlış bilginin kaynağını aktardı. İşte Altınkaya'nın, dönemin Kayseri Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'ün olaydaki rolünü açıkladığı o yazı...
 
EMNİYET MÜDÜRÜ ALBAYIN YEMİNE Mİ DÜŞTÜ?

Yazı uzun... Ama lütfen okuyun ve yakın tarihimizle ilgili önemli bir konunun perde arkasını öğrenin.

BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçirdiği kazayı soruşturmak üzere TBMM bir komisyon kurdu.O komisyon raporunu tamamlamış. Ayrıntısını bilmiyorum; ama bazı yerlerde Vali Mevlüt Bilici ve devrin Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’i suçlayan ifadeler var..

Önce sizi olayın zuhurundan 1.5 ay sonrasına götüreyim ve 5 Mayıs 2009 da bu sütunda  “Valinin O İki Saati” başlıklı yazıyı aynen aktarayım. Yazıyı okuyun; sonra daha ilginç notlar aktaracağım..İşte o yazı:

“...Vali Mevlüt Bilici’ye BBP Lideri’ni de taşıyan helikopterin düştüğü haberi resmi bir yolla ulaşıyor...

Vali oldukça üzgün. Zira, Yazıcıoğlu’nu şahsen tanıyor ve seviyor...

İlk bilgiler de helikopterin Yozgat Yerköy’e düştüğü yolunda. Bilici, Yozgat’taki meslektaşını arıyor, Yozgat Valisi kendilerine ulaşan böyle bir bilgi olmadığını söylüyor. Daha sonra Yerköy Kaymakamını arattırıyor. Kaymakama ulaşamıyorlar. “Bana Yazı İşleri Müdürü’nü bulun” talimatını veriyor. Bağlıyorlar... Yazı İşleri Müdürünün birşeyden haberi yok. Vali tepkili “Bir siyasi parti liderini taşıyan helikopter bir ilçede düşer de o yöneticilerin nasıl haberi olmaz?” diyor...

Bu arada sürekli Kayseri’deki mesai arkadaşlarından da telefonla bilgi alıyor...

Müthiş üzüntülü...

Sonra helikopterin K. Maraş sınırlarında düştüğü yolunda duyumlar üzerine bu İl Valisi ile bir görüşme yapıyor. Maraş Valisi kendilerinin de olayı araştırdığını söylüyor. Yani orda da net bir bilgi yok.

İGM AKP Grup Başkanvekili Mustafa Tekelioğlu ile bir grup makama geliyor.  Bu esnada Vali’nin bir de milletvekili misafiri var.  Tekelioğlu ve beraberindeki heyetle bir başka oda da 10-15 dakika kadar görüşme yapıyor.

Bu esnada helikopter kazası ile ilgili telefon teatisi hiç bitmiyor. Emniyet Müdürü Orhan Özdemir  kendisine arkadaşları tarafından verilen bilgiyi doğal olarak Vali Bilici’ye aktarıyor. Haber güzel. Haber Vali’nin bozulan moralini kısmen düzeltiyor... Habere göre Yazıcıoğlu’na ulaşılmış, şuuru açık ve kısmi kırıkları var.

Haberde Yazıcıoğlu’nun K.Maraş’ın Göksun ilçesi devlet hastanesine getirilmek üzere olduğu belirtiliyor...Vali her ihtimale karşı Yazıcıoğlu’nun Göksun’a yakın en donanımlı sağlık merkezi olan Kayseri’ye getirilme ihtimaline karşı İl Sağlık Müdürü, Devlet Hastanesi Başhekimi ve Üniversite hastahanesi yöneticileri Vali’nin talimatıyla  hazır kıta bekliyor. Vali’nin toplantısı devam ederken BBP Genel Merkez yöneticilerinden biri arıyor. Vali biraz önce kendisine Emniyet Müdürü’nün aktardığı bilgiyi “ihtiyat kaydı” ile aktarıyor...

Ama, gelin görünki heyecanla mutlu bir haber almak isteyen BBP’liler “ihtiyat kaydı”nı görmezden gelip  Vali’den aldıkları bu bilgiyi kesinmiş gibi bir basın açıklamasıyla tüm dünyaya duyuruyorlar. BBP Genel Sekreteri (şimdiki genel başkan vekili) Yalçın Topçu “Kayseri Valimizin bize verdiği bilgiye göre genel başkanımıza yaralı ulaşılmış, şuuruda açıkmış” diyor.

Vali heyetin birini gönderiyor... Bu arada tüm Türkiye ayakta. Bir süre sonra Jandarma Bölge Komutanı ile görüşüyor. Komutan henüz helikopter enkazına ulaşılmadığı haberini veriyor. Kafalar karışıyor. Vali kendisine ulaşan bilgiyi sorgulayacak değil ya.İyi niyetle o bilgiyi veren Emniyet Müdürü Özdemir’e de bir süre sonra tepki gösteriyor.

Kısa bir süre sonra ise  Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı ve Başbakanlık Kriz Merkezi helitopter kazasına ulaşılamadığını resmen açıklıyor. Kayseri’deki milletvekilleri valiliğe geliyor, daha sonra Başbakan Vali’yi arıyor. Vali uzun süre kendisine ulaşan bilginin kaynağı konusunda Başbakanlık Kriz Merkezi’nin telkiniyle açıklama yapmıyor.

Bazı çevreler Vali’nin iyi niyetli bu çabalarının altında buzağı arıyor. Aramasınlar. Valinin basına yaptığı hiçbir açıklama, bilgi yok.

Gerek var mıydı bilmiyorum; aradan bir aydan fazla zaman geçti, o olayın ayrıntısı aynen böyle...”

Olaydan 45 gün  sonra böyle bir yazı yazmışım.Bu yazıdan iki ay kadar sonra  konuyla ilgili ulaşan bilgi ise beni tümden şaşırttı..

Yukardaki yazı da isim vermeden bir milletvekilinden bahsediyorum.Vali Bilici tüm bu olayları yaşarken, yani telefon görüşmelerini yaparken odasında bir milletvekili var; o da TBMM Başkanvekili de olan Kayseri Milletvekili Sadık Yakut.

Yakut bu olanlara fazlasıyla şahittir.

Sadık Bey, TBMM’de konuyu araştırmak üzere kurulan komisyonda bir ara başkanvekilliği de yaptı. Sonra galiba ayrıldı... Sadık Bey muhtemel ki Vali Bilici’ye yönelik suçlamalar konusunda bizzat yaşadıklarını eminim ki Komisyon üyelerine  de, diğer ilgili çevrelere de aktarmıştır..

Peki gelelim yazının başlığına. Vali Bilici’ye bu yanlış bilgiyi veren isim devrin Emniyet Müdürü Orhan Özdemir...Vali’ye aktarılan Vali’nin de tamamen iyi niyetle devrin BBP Genel Sekreteri’ne (bugünkü genel başkan) aktardığı notun canlı yayında ifşası ile yaşananları biliyorsunuz..

Özdemir’in Vali’ye aktardığı notun yanlış olduğunun ortaya çıkması üzerine daha sonra K.Maraş İstihbarat Şubesinden de bir bilgi notu talep ettiği ve ilerde yaşanabilecek sıkıntılara karşı tedbir aldığı TBMM Komisyon raporuna da, gazete haberlerine de yansıdı.

Gazete haberlerine yansımayan; ancak bir milletvekilinin soru önergesine konu olmasına rağmen, arka planı irdelenmeyen müthiş bir iddia daha var...İşte o iddia:

O tarihteki iki yöneticimiz, Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ve Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz sonradan haklarındaki soruşturma ve  dava nedeniyle çok meşhur oldular...

Albay Temizöz hakim kararıyla veya kanunsuz olarak dinlendiğinden şüphelenir... Bunu jandarma yapmayacağına göre şüphesi polis üzerinde odaklanır. Yazıcıoğlu’nun kazasından sonra dinlenip dinlenmediğini test etmek üzere telefonla aradığı bir kişiye “Yazıcıoğlu yaşıyor. Bir kaç yerinde kırık var. Enkaza ulaşılmış. Yazıcıoğlu’da Göksun Hastanesine getiriliyor” demiş. Yine rivayete göre Albayı dinleyen polis bu notu Emniyet Müdürü Özdemir’e, Özdemir’de Vali Bilici’ye aktarır. Doğruysa olayın aslında skandal tarafı burası. Bir ilin asayişten sorumlu iki yöneticisinden birinin diğerini dinletmesi, diğerinin de onu yemlemesi.

Bu konuda Valiyi suçlayanlar bilsinki haksızlık yapıyorlar."

HaBertaraf.com


Anahtar Kelimeler:

Muhsin YazıcıoğluOrhan ÖzdemirMevlüt BiliciCemal Temizözhelikopter kazası

10 Aralık 2010 - 00:02:21
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:11Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı
20:56Dışişleri Bakanı Davutoğlu ABD'ye gidiyor
20:51Çanakkale Boğazı ulaşıma açıldı
20:32Wikileaks'e "isimsiz" destek
19:47Ankara-Konya arası hızlı tren seferleri başlıyor
19:45Özcan: Soruşturma sonucunu bekliyoruz
19:06Wikileaks: Rusya Litvinenko için uyarmış
18:41Haydarpaşa Garı'nda mahkeme keşfi
18:04Emekli Albay sahte paralarla yakalandı
17:49TREN KAZASI: 4 DİYANET GÖREVLİSİ ÖLDÜ
17:32Kazan dairesi arızasına bakanlıktan soruşturma
17:29Gülen'in avukatından "Öcalan" açıklaması
17:01İsrail Türkiye'nin taleplerini görüşecek
16:58"Tasarının amacı silah alımını kısıtlamaktır"
16:05"Düğün kilisede yapılsın" diye öldürmüş
16:01Sayıştay, Halkkart'ı alan firmayı yetersiz bulmuş
15:56"Bakan, HSYK'nın tek hakimi"
15:45Ağabey Göney Ö. tutuklandı
15:44Türkiye - Romanya mülkiyet anlaşması
15:41"Askeri lojmanda 20 kilo eroin" iddiası
15:37Sahte silah ruhsatları için 15-20 bin dolar
15:35Elektrik anlaşması 2 yıl uzatıldı
15:34Temizöz hakkında gasp iddianamesi hazırlanıyor
15:19ÇYDD burs kararını toplantıyla almış
14:45Durak'a: Sen gerçek bir rüşvetçisin
13:40Kadir Topbaş: Haydarpaşa onarılacak
13:32TBMM'de bütçe maratonu başladı
13:24DİKKAT! KÖTÜ HAVA DEVAM EDECEK
13:11Ahmet Kaya'nın tartışılan konserinin kayıtları!
11:56Kardashian Türkiye'ye karşı kampanya başlattı!
Daha fazla haber göster
11:11İsrail askerlerini korkutan marş
10:04Yurttan kaçan kızları askerler eve kapattı!
09:58'Islak imza' terfi etti!
09:39Fatih ile Şevçenko kardeş oldu
09:26Darbeye zemin hazırlayın 'emri'
09:15DOKTORLARA KISA DÖNEM ASKERLİK...
09:12YARIM ASIRLIK HAYAL 2013'TE BAŞLIYOR
08:57İsrail'le buzlar yangın ateşiyle erir mi?
07:34Reşo, İslamcıları bilinmeyen bir dille coşturdu
23:43Gözaltına alınanlar: Karadağ olayını görmedik
22:41Yangın söndürme tüpleri yangın söndürmüyor
22:23Erdoğan'a Bakan Eker tercümanlık yaptı
22:14TUS'un "bilim sınavı" yapıldı
22:12Bakan Yazıcı, Habur Sınır Kapısı'nı inceledi
21:55Şehit cenazesini almaya giderken kazada öldü
21:32Yayla'da mahsur kalan 13 kişi kurtarıldı
21:17Dekan Göle: Hatam yok
20:59Kriz hava-deniz kuvvetlerini de vurdu
20:27Başbakan Erdoğan sözünü tuttu
20:20"Sivil iradenin işleyişine tecavüz etmiştir"
20:18Türkiye, İsveç'teki saldırıyı kınadı
20:15Arınç, askeri havaalanını inceledi
19:27Parmak izi uygulamasına yargı engeli
18:09İran sınırında ateş açıldı: 1 ölü, 2 yaralı
17:29EVLİ ÇİFTİN KATİL ZANLISI YAKALANDI
17:21Başbakan Erdoğan Alkumru Barajı'nda
17:04Laçiner: Maksat polise zarar vermek olmamalı
16:45Türk etkisi Arap başkentlerine geri döndü
15:58Wikileaks belgeleri Vatikan'ı kızdırdı
14:54Erdoğan: Süreci bulandırmaya çalışıyorlar
14:51Çifte cinayetle ilgili ağabey aranıyor
13:54"Üniversiteleri biz temsil ediyoruz"
13:45"Obama üzüntüsünü belirtti"
13:42BU İLLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ
13:20'Türklerle görüşmeler tıkandı; ama ölmedi'
12:54Başbakan Erdoğan Siirt'e geldi
12:46Silahlı kuvvetlerin ''samur''u hazır
12:02Mazlumder "İnsan hakları ödülleri" dağıtıldı
11:45Artvin'deki HES için durdurma kararı
11:23Tehlike ucuz atlatıldı
11:22'Güçlerimizi birleştirmeliyiz'
11:20Kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor
11:17Jerusalem Post: Netanyahu özürden yana değil
11:14TIR polis aracına çarptı: 1 şehit, 2 yaralı
11:07Bakan Çubukçu'nun aracı yolda mahsur kaldı
10:11Ege denizinde deprem
10:09Sosyalist ve Müslüman: Ortak mücadele olur mu
10:05Tır polis aracına çarptı: 1 şehit
10:00Adnan Oktar Hoca'dan iltifatlar
09:57Karayollarında son durum
09:34Ferhat Sarıkaya’ya dönüş yolu
09:16DÖRT AVRUPALI BAKAN TÜRKİYE'Yİ YAZDI
08:30Orantısız güç
04:47Merinos Halı'ya STK'lardan kınama
02:43Türkçe müzik nedeniyle aylarca hapis yattı!
02:16Furkan Doğan'ın babası İsrail'den ne istedi?
23:18Dünyada en hızlı büyüyen il İstanbul
23:13HES'TE ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU
22:33Westerwelle Türkiye'nin AB üyeliğine karşıymış
22:00Askeri mahkemede avukata soru yasağı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
68 Kuşağı’nın hayallerine bir daha bakın!
 
 
Aliya RAHTE
“Aleviciliği” yedekte tutuyorlar
 
 
Necmettin EVCİ
Uçuyor, ayakları yere bile basmıyor!
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
Gider ayak; ahvalimiz...
 
 
 
 
Darbeye zemin hazırlayın 'emri'
 
'Islak imza' terfi etti!
 
Ahmet Kaya'nın tartışılan konserinin kayıtları!
 
Kart borçlarına yapılandırma müjdesi
 
ÇYDD burs kararını toplantıyla almış
 
 
 
 
 
 
 
Neden büyük ırmaklardan bile heyecanlıydı, karlı bir gece vakti bir dostu uyandırmak...
İSMET ÖZEL
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.497
1.507
 
 Euro
2.000 2.015
 
 Sterlin
2.352 2.400
 
 Altın
66.88 67.54
 
 IMKB
66380  
 
 
Bu kafayla CHP'nin değişmesi çok zor...
 
CHP'de değişimi gerçekleştirecek siyasi cesaret olmadığını ifade eden Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Mümtazer Türköne, ikinci eksiğin ise teori ve fikir olduğunu söyledi.
 
 
 
 
  İşte listeye göre 2010'da Türkiye'de en çok Google'lanan diziler...  
 
 
 
  Bekir Coşkun bile asırlık gazetenin hantallaşan tirajını yükseltemedi! Peki ne olacak bu Cumhuriyet'in hali?    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin