DOLAR 1.563 - EURO 1.937 - ALTIN 63.26 - IMKB 56403
Pazar 20 HAZİRAN 2010
Sarkozy: İran ile görüşmelere hazırız Şimdi de Azeri ve Ermeni çatışması başladı Orgeneral Başbuğ şehitleri uğurlayacak ABD ve İsrail gemileri Kızıldeniz'de iddiası Erdoğan şehitleri uğurlayacak Çukurca'da polis aracına silahlı saldırı Erdoğan: Sabote etmeye yönelik bir saldırı Saldırıda şehit olan asker sayısı 11'e çıktı Şehit aileleri yasa boğuldu Özbek-Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi habertaraf.com
 
 
 
Asya steplerinde insanlık dramı (İzlenim)
 
 
 
 
Burak KANAT
Açılım THE END
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Ali Şeriati'nin ölüm yıldönümü
 
 
 
 
 
Sabah
Erdal ŞAFAK
Yargı ve güven(sizlik)
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu yargı sistemi Türkiye’yi böler
 
 
Habertürk
Fatih ALTAYLI
Yargı içinde yargı
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Tayyip Erdoğan ve şiddetin mantığı!
 
 
Vakit
Hasan KARAKAYA
Kapatın mahkemeleri... Gönderin dosyaları Yargıtay’a!
 
 
Radikal
İsmet BERKAN
Kaos için Osman Can'a ne hacet, Yargıtay var, Erzurum Ağır Ceza var...
 
 
Zaman
M.Nedim HAZAR
İnanmıyoruz!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Osman Can istifa etmeye hazırlanıyor...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Şiddet ve Ergenekon karşı atakta
 
 
Yeni Asya
Mehmet KARA
19 günde gelinen nokta
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Aksa'da namaz kılmak
 
 
Vatan
Mutlu TÖNBEKİCİ
İnternete yasak koyana da!..
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Türkiye'de yargı ele geçirilmemişse bütün bu olanlar ne?
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Sünepe
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Masa tenisi
 
 
 
 
NilgüN ŞAHSİ
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
İsmail UĞUR
 
Abdullah ÖTGÜN
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Boyner: İlişkiler olarak kötü dönem yaşıyoruz
 
 
 
WASHINGTON- Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, "Biz, nükleer silahsız bir Orta Doğu'yu destekliyoruz ama bu görüş, İran'ın nükleer programını, İsrail'i göstererek haklı çıkaran bir söyleme yol açmamalı" dedi.
 
ABD'nin başkenti Washington'daki temasları çerçevesinde Brookings Enstitüsü adlı düşünce kuruluşunda konferans veren Boyner, İran'a yeni yaptırımların verimli olup olmayacağının kuşkulu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin bölgede her zaman nükleer silahsızlanmayı desteklediğini hatırlatan Boyner, Türkiye'nin stratejik ortaklarına sadık olması gerektiğini, ancak ortaklarından da kendi kaygılarına karşı daha duyarlı olmalarını talep etmeye hakkı olduğunu söyledi.

Boyner, "Biz, nükleer silahsız bir Orta Doğu'yu destekliyoruz ama bu görüş, İran'ın nükleer programını, İsrail'i göstererek haklı çıkaran bir söyleme yol açmamalı" ifadesini kullandı.

Türkiye ile ABD arasındaki iletişimin berraklığı konusunda kaygılı olduklarını ifade eden Boyner, bu durumun ABD Başkanı Barack Obama'nın mektubu ve uranyum takası anlaşmasından anlaşıldığını kaydetti.

İran'a yeni yaptırım kararına Türkiye'nin de uyacağını, ancak kararın diplomatik çözüm yollarını kapatmayacağını dile getiren Boyner, "İran'ın diplomatik sisteme ve küresel ekonomiye entegrasyonu üzerinde çalışmalıyız" dedi.

-"DİPLOMASİ POPÜLİST HALE GELMEMELİ"-

İsrail'in Gazze'ye giden gemilere saldırmasını sadece "meşru güvenlik kaygıları" üzerinden anlamanın zor olduğunu, olayın Gazze'deki "insanlık dışı" ablukanın sürdürülemeyeceğini gösterdiğini anlatan Boyner, Gazze'deki durumun Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkileri "zehirlediğini", Türk kamuoyununun bu konuya çok hassas baktığını söyledi.

Boyner, saldırının sorumluları hakkında uluslararası yasaların uygulanması ve soruşturmanın uluslararası boyutta yürütülmesi gerektiğini, İsrail'in tek taraflı soruşturma komisyonunu ise "sorunlu" bulduklarını vurguladı.

Ümit Boyner, "İsrail özür dilemeden Türk kamuoyundaki kızgınlığı yatıştırmak çok zor olacak" dedi.

Ancak tüm bu eleştirilerin Türkiye ile İsrail ilişkilerinde tam bir kesintiye yol açmaması gerektiğini belirten Boyner, aktif diplomasinin söyleminin, iç politika ürünü olmaması ve popülist hale gelmemesi gerektiğini belirtti.

-"EKSEN KAYMASI YOK"-

Ümit Boyner, Türkiye'nin eksen kayması tartışmalarına katılmadıklarını da söyledi.

Türk dış politikasının aslında 2002 yılından önce bile bölgede ekonomik işbirliği, diyalog ve barış yoluyla istikrarın yaratılması çabaları üzerinde durduğunu dile getiren Boyner, Türkiye'nin son yıllardaki komşularla "sıfır sorun" politikasının Batı'da yarattığı tartışmaların, iki taraf arasında daha iyi iletişim, anlayış ve empati olması ihtiyacını ortaya koyduğunu kaydetti.

Türkiye'nin doğudaki komşularıyla yakınlaşmasının, transatlantik ortaklar açısından, bağları, ticareti ve diyaloğu geliştirmede fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirten Boyner, "Bu yakınlaşmadan kazanılacak çok fırsat olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

-"BİRÇOK BOYUTTA HALA ORTAK ÇIKARLARI PAYLAŞIYORUZ"-

AB'ye katılım müzakerelerinin istedikleri hızda yürümediğini, bunun teknik nedenlerden değil, çoğunlukla siyasi konulardan kaynaklandığını belirten Boyner, Türkiye'nin önüne getirilen konuların diğer adaylara uygulanmadığına dikkati çekti.

ABD ile ilişkilerin yeniden onarılması, karşılıklı güven ve daha sağlıklı iletişimin yapılarının inşasının gerektiğini ifade eden Boyner, "Sert sözlere dayanan bir söylemle ilişkilerin rayından çıkmasına izin vermemeliyiz. Karşılıklı hayal kırıklıklarından kaçınmak için elimizden geleni yapmalıyız" dedi.

Boyner, önceliklerdeki bazı anlaşmazlıklara rağmen ABD ile Türkiye'nin birçok boyutta hala ortak çıkarları paylaştığını dile getirerek, "Umarım ziyaretimiz, Türkiye'nin ABD'nin müttefikliği konusundaki bazı düşüncelerimizin iletilmesinde ve aramızdaki yanlış anlamaların giderilmesinde kilit rol oynayacak" ifadesini kullandı.

-"ANAYASA YENİDEN YAZILMALI"-

Boyner, bir soru üzerine, Türkiye'nin demokratikleşme sürecinden geçtiğine, daha fazla sivilleştiğine ve ordunun siyasetteki rolünün azaldığına işaret etti.

TÜSİAD olarak Anayasa'nın yeniden yazılması gerektiği düşüncesini ortaya koyduklarını hatırlatan Boyner, halkın daha fazla temsil edildiği bir anayasanın gerekli olduğunu vurguladı. Siyasi reformların öneminin altını çizen Boyner, Türkiye'de siyasi partilerin lider odaklı olmaması ve daha çoğulcul bir parlamenter sistemin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Toronto'da düzenlenecek G-20 sırasında yapacakları görüşmeden beklentilerine dair bir soru üzerine Boyner, görüşmenin iki ülke arasında yeni bir diyaloğun başlatılması açısından yapıcı geçeceğini umduklarını söyledi.

Boyner, bir soru üzerine, ABD'nin Türkiye açısından önemli bir ticari ortak olduğuna işaret ederek, son yaşanan sorunların iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri etkilememesini ümit ettiğini ifade etti.

İlişkiler açısından iyi bir dönem yaşamıyoruz

WASHINGTON- Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, ABD'de, İsrail'in Gazze'ye giden gemilere saldırması ile BM Güvenlik Konseyi'nde İran'a yönelik yeni yaptırımlara Türkiye'nin "hayır" oyu vermesi konusunun "tamamen iç içe geçmiş" göründüğünü belirterek, "Türk-Amerikan ilişkileri açısından çok iyi bir dönem yaşadığımız söylenemez, hassas ve zor bir dönemden geçiyoruz" dedi.

ABD'nin başkenti Washington'daki temasları çerçevesinde ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve ABD Dışişleri Bakanlığının Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu bakan yardımcısı Philip Gordon'un yanı sıra bazı Türkiye uzmanlarıyla biraraya gelen Boyner ve beraberindeki heyet, temaslarının ardından TÜSİAD'ın Washington temsilciliğinde basın toplantısı düzenledi.

Clinton ile yaklaşık 40 dakika süren görüşmesinde İran ve İsrail'deki gelişmelere odaklanıldığını belirten Boyner, Clinton'a bu konuya ilişkin kendi görüşlerini aktardıklarını söyledi. Boyner, İsrail'in Gazze yardım gemilerine saldırısı ve can kayıplarının Türk kamuoyunda yarattığı rahatsızlığı ve soruşturmanın uluslararası normlara daha uygun, hukuki bütünlüğü yüksek ve tarafsızlığı konusunda şüphe yaratmayacak şekilde devam etmesi gereğini ve bu konuda bir sivil toplum örgütü olarak kendilerinin de ısrarcı olduklarını Clinton'a ilettiklerini kaydetti.

İran konusunda diplomatik kanalların açık olmasının Türkiye'nin önceliklerinden biri olduğunu ifade eden Boyner, Orta Doğu'da nükleer silahlara Türkiye'nin de karşı olduğunu, ancak ABD ile metotların farklı olduğunu söyledi. Boyner, diplomatik yolların tıkanmaması açısından yapılması gerekenlerin bulunduğunu, o konuda Türkiye'nin de rol oynaması gerektiği konusunda Clinton'a görüşlerini ilettiklerini belirtti.

-"ERMENİ TASARISI GÜNDEME GELMEDİ"-

Boyner, "Clinton'ın, TÜSİAD'ın önceki görüşme talebini kabul etmeyip, yaşanan bu olaylardan sonra randevu vermekle bir mesaj mı iletmek istediğine" dair soru üzerine, "Kendi tasarrufu ama sivil toplumla diyalog kurmaktan memnun olduklarını hissettik" dedi.

Ümit Boyner, Clinton ile görüşmesinin içeriğine dair soru üzerine, Clinton'ın görüşmede ABD'nin resmi açıklamalarının ötesinde farklı bir şey söylemediğini, Ermeni tasarısının gündeme gelmediğini aktardı.

Clinton'ın sivil toplum örgütü olarak TÜSİAD'dan beklentisinin sorulması üzerine Boyner, Clinton'ın böyle beklentisinin olduğunu düşünmediğini, Türk kamuoyunun İsrail'in Gazze'ye giden gemilere saldırması ile İran konusundaki düşüncelerini merak ettiği ve bu konularda kendi görüşlerini dinlemek istediği kanısında olduğunu aktardı.

-"CİDDİ YANLIŞ ANLAMALAR VEYA İLETİŞİM PROBLEMLERİ DE OLMUŞ"-

Bir soru üzerine, Türkiye'nin "eksen değiştirip değiştirmediği" tartışmasının Washington'da çok tartışıldığına işaret eden Boyner, "Bunu Clinton ile konuştuğumuzu söyleyemem ama genelde Türkiye'nin uzun vadede stratejik çıkarlarının ne olduğunu net ortaya koyması, onların da bunu belki daha iyi anlaması gerekiyor" dedi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubun ABD ve Türkiye tarafından farklı anlaşıldığını hatırlatan Boyner, yine de bütün görüşmelerinde ABD tarafının Türkiye'yi suçlayıcı bir tavrının olmadığını, kendi özeleştirilerini de yaptıklarını ve bir iletişim kopukluğu olduğunun altını çizdiklerini aktardı.

Boyner, "Yani şunu açıkça söyleyebilirim, Türk-Amerikan ilişkileri açısından çok iyi bir dönem yaşadığımız söylenemez. Endişeler var. Ancak şöyle bir izlenim de edindik ki; ciddi yanlış anlamalar veya iletişim problemleri de olmuş" dedi.

Türkiye'nin yeni dönemde, değişen dünyada transatlantik, AB ve Batı ile ilişkilerini devam ettirirken, kendi bölgesinde de yeni ilişkiler kurmak zorunda olduğunu hatırlatan Boyner, "Ama her noktada iletişimin açık ve berrak olması gereğini bir kez daha gördük ve bunu Amerikan tarafıyla da paylaştık" ifadesini kullandı.

Boyner, Türkiye ile ABD'nin hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, Türkiye ve ABD'nin iletişim konusunda daha dikkatli olması gerektiğini kaydetti. Diyaloğun önemini vurgulayan Boyner, "Diyaloğun tarafların birbirini yanlış anlamayacak şekilde sürmesi ve biraz da normalize olması, yani keskin, suçlayıcı ve diplomatik ilişkilere zarar verecek, bir takım hassasiyetleri zedeleyecek söylemlerden kaçınmanın gerekli olduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

-"İSRAİL VE İRAN KONUSU İÇ İÇE GEÇMİŞ DURUMDA"-

İsrail'in Gazze yardım gemilerine saldırısı, arkasından da BM Güvenlik Konseyi'nde İran'a yeni yaptırımlar oylamasında Türkiye'nin "hayır" oyu vermesinin ABD'de birtakım endişeler yarattığı izlenimi edindiklerini aktaran Boyner, "Gördüğümüz noktada Gazze'de yaşanan olayla, İran ve İran'a karşı uygulanacak yaptırımlar konusunda Türkiye'nin 'hayır' oyu vermesi konusu tamamen iç içe girmiş durumda. Açıkçası bunun Türkiye'nin dezavantajı olduğunu düşünüyoruz, çünkü ikisi ayrı konular" diye konuştu. Boyner, tüm görüşmelerinde bu iki konunun birbirine karıştırılmaması gerektiği noktasında iknaya çalıştıklarını söyledi.

Türk-Amerikan ilişkilerinin tekrar normale dönmesi konusunda istek olduğunu belirten Boyner, "Gerçekten de Türk-Amerikan ilişkilerinde diyaloğun açık olduğu yeni bir dönem başlamak zorunda, çünkü ABD bizim çok eski bir stratejik ortağımız. İlişkilerimizin bozulması sürdürülebilir bir şey değil. ABD, bizim için önemli olduğu kadar, biz de ABD için önemliyiz. O noktada bundan sonra ilişkilerin ne düzeyde seyredeceği çok önemli" diye konuştu.

Boyner, bir soru üzerine, "Amerikan siyasi sistemi içinde Kongre, yönetim var. Hepsinden aldığımız izlenim bu konuda (Türk-Amerikan ilişkilerinde) zor bir noktada olduğumuz. Bizim gördüğümüz özellikle iletişim noktasında biraz daha berrak bir noktaya gelmemiz gereği" dedi.

-"TÜRKİYE'YE KARŞI ANTİ-PROPAGANDALARDAN RAHATSIZIZ"-

Türkiye'ye karşı olumsuz propogandalardan rahatsız olduklarını dile getiren Boyner, "En azından biz doğru diyaloğu sürdürebilirsek, bu tip anti-propogandaların önüne geçebiliriz" dedi.

Boyner, görüşmelerinde Türkiye'deki kamu hassasiyetlerinin düşünülmesi gerektiğini belirttiklerini dile getirerek, "Ne olursa olsun, diplomasi ve iç siyaset belli noktada birbirinden ayrılmak zorunda. İç siyaseti, popülist söylemi olduğu gibi diplomasiye aktarırsanız çok ciddi problemler yaşayabilirsiniz, bu herkes için geçerli. O noktada ABD'nin de İsrail'in de bütün ülkelerin de hassas olması gerektiğini dile getirdik" diye konuştu.

Boyner, Washington'a gelmeden önce hükümet ile istişarede bulunup bulunmadıklarına ilişkin bir soru üzerine, hükümetle her zaman istişarelerde bulunduklarını, döndüklerinde de fikirlerini aktaracaklarını anlattı.

Bir soru üzerine Boyner, Türkiye ve İsrail'in birbirlerinin mallarını engellemesi gibi bir durumu sürdürülebilir bulmadıklarını söyledi.

AA

18 Haziran 2010 - 08:28:56
 
Paylaş    
 
Yayınlanan materyallerin her hakkı HaBertaraf Yayın Hizmetlerine aittir. Sitede yer alan her türlü bilginin kaynak gösterilerek alıntılanıp kullanılmasında bir sakınca yoktur. Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılamalar "fikir hırsızlığı suçu" kapsamına girer.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

18:59Kılıçdaroğlu, Özbek ziyaretini açıklamadı
17:25MHP'li Ural, Hakkari'deki saldırıyı kınadı
16:55MHP'li Vural: Artık sözün bittiği yerdeyiz
16:54Başbakan Erdoğan Şenes Erzik'i kabul etti
16:31AK Parti'ye, AHP'ye üyelik çağrısı
16:27Kurtulmuş, saldırının zamanlaması da önemli
16:04Çelik: Terör iç politika malzemesi yapılmamalı
15:18Çiçek: Türkiye güç oldukça bela çıkardılar
15:16Bağış: Devlet-millet birliğini istemiyorlar
15:15Oran'dan Erdoğan'a: ya çöz ya istifa et
15:10Demir: Halk en güzel cevabı sandıkta verecek
15:05Yıldız: Savaşın olduğu yerde cenazeler gelir
14:59Şandır: Ohal ilan edilmeli
14:16Bahçeli'den Erdoğan'a acil önlemler çağrısı
13:52Türker: Terör saldırıları hükümet otoritesi ile ilgili
13:42Bal: Bu son saldırı hükümetin sonu olsun
13:41Cindoruk: Gandhi'ye ihtiyacımız yok
13:26SHP'den ayrılan bin kişi CHP'ye geçti
12:31MHP'li Bal, Cihaner'in bırakılmasını eleştirdi
12:30BDP'li Kışanak 8 şehit haberine yorum yapmadı
12:27DP'de kongre günü
12:19Elitaş: Türkiye ne zaman engelleri yıksa...
12:16Demokrat Parti'de kongre heyecanı yaşanıyor
08:48Çelik'ten Ackerman'a "Davutoğlu" mektubu
08:39"İsrail özür dilemezse, kriz daha da derinleşir"
22:24Kılıçdaroğlu yargı kararlarına saygı istedi
21:14DYP GİK üyesi Gürsoy Topsoy istifa etti
20:49Başbakan Erdoğan İstanbul'a gitti
20:38Çelik: İstemediğimiz gelişmeler olabilirdi
18:48Akaydın: AK Parti üniversiteleri ele geçirdi
Daha fazla haber göster
17:50Emekli diplomatlardan Erdoğan’a tepki
17:38Vural: Terörle mücadele edilmiyor
17:23Meclis çalışmaya devam edecek
17:2114 Belediye Başkanı AK Parti'ye geçti
16:37Bakan Eroğlu, yarın Suriye'ye gidecek
14:43Erdoğan'dan Kürt kökenli annelere çağrı
14:17Erdoğan: Başbakan ''sünepe'' öyle mi?
13:06DP'den 12 bin kişi birden istifa etti
12:02''O kararla yargı, güvenilirliğini yitirdi''
09:47Saldırı davasında kuş uçurulmuyor
09:19Ahmet Türk'e suikast iddiası
08:28Boyner: İlişkiler olarak kötü dönem yaşıyoruz
08:22''Bana sarılırken siyaset düşünme baba''
07:19Davutoğlu'na Woodrow Wilson ödülü
19:18Kılıçdaroğlu personeliyle bri araya geldi
18:43Sarıgül'ün partisini terkediyorlar
16:39Kılıçdaroğlu, CHP çalışanlarından memnun
16:12CHP Sakarya İl Başkanı istifa etti
14:59Berhan Şimşek görevi devraldı
14:43Şimşek'ten Çubukçu'ya: Rüküş giyiniyor
13:51Tuncel'e yeniden zorla getirme kararı
16:25''Dokunulmazlıklarımızı kaldırın''
15:17''Etnik çatışma'' demek en büyük ihanettir
13:40BBP'den Kırgızistan için yardım kampanyası
13:28Çocuklar için adalet çağırıcıları TBMM'de
12:30''Başbakan bir kez daha hedef gösterdi''
21:32"Recep bey artık kontrolsüz bir güç"
17:03Erdoğan'ın İşbaşaran'a açtığı davaya ret
16:31CHP yine AYM'ye gidiyor
15:45Erbakan'dan İsrail'i alt etme formülü
15:33Erdoğan hakkında gensoru
15:22Demirtaş: Barış peşinde koşacağız
15:21Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere zam sözü
15:02Erdoğan: Eksen meksen kaymıyor
14:59Kılıçdaroğlu medyaya açıktan selam verdi
14:42Kurtulmuş ''eksen kayması''nı yorumladı
14:39Erdoğan'dan bazı belediyelere suçlama
14:00Sedefçi: Aklanana kadar üyeliğim askıda
14:00Gürsel Tekin sonunda konuştu
13:13Bahçeli: Eksen kayması eleştirisi haksız
13:05Ahmet Türk, talimatla ifade verdi
12:57Erdoğan: Susacağız, eserlerimiz konuşacak
12:55Bahçeli'den Gül'e: Geziyi iptal et
12:36Teröre göz yumanlar cinayetlere ortaktır
11:33Bahçeli'den ''Kırgızistan'' yorumu
06:38Boğulan bürokrasinin köylüden çektiği
21:20Kırgızistan'a yardım malzemesi gönderiyoruz
21:17'Efendi' tabirini küçültücü bulmuyoruz
16:01Hakkari'de polislere linç girişimi
15:35Vural, Başbakan'ı eleştirdi
15:28Okay'dan Arınç'a cevap
13:59CHP İstanbul İl Başkanı belli oldu
13:53Sözen: Türkiye NATO'dan çıkarılamaz
12:36Ecevit'in partisi kapanıyor
12:00Bakanlar kurulu toplandı
11:02AK Parti Adana'daki adayını değiştirdi
22:26Arınç: Artık TSK, CHP'nin arka bahçesi değil!
21:45Erdoğan: Biz kasaba devleti değiliz
20:42MHP'li Durmuş'tan iktidara ağır sözler
20:25Kurtulmuş: O zaman barışı tesis etsinler
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Abdullah ÖTGÜN
Yağmurlar ve Kuşlar
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
Kalp kodeksi, Babalar Günü…
 
 
İsmail UĞUR
Demokrat Kürtlerden niye ses çıkmıyor?
 
 
NilgüN ŞAHSİ
Baba(sız)lar Günü
 
 
 
 
İlhan Cihaner tahliye edildi
 
Promosyonların tamamı memurlara
 
Ahmet Türk'e suikast iddiası
 
Türk'ü yumruklayan Çelik tahliye edildi
 
Boyner: İlişkiler olarak kötü dönem yaşıyoruz
 
 
 
 
Bu kadar acı için, çok küçük bu Filistin.

Cahit Koytak
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.553
1.563
 
 Euro
1.922 1.937
 
 Sterlin
2.285 2.330
 
 Altın
62.82 63.26
 
 IMKB
56403  
 
 
Ben de şarkı söyleyerek hizmet ediyorum...
 
Deniz Arcak: İşimle ilgili tereddüt yaşadığım anlar oldu. O zaman bana demişlerdi ki 'Ne yani camiye imam mı olacaksın' Evet camiye imam olacak halim yok. Ben bu camianın içinde hizmet edebilirim.
 
 
 
 
  İSTANBUL- Turkuaz Havayolları'na tanıtım desteği için kurulan Airport TV'nin 85 çalışanı iki aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle topluca istifa etti.  
 
 
 
  Haberturk.com'da dün büyük bir deprem yaşandı. Hata yapan üç personel işten çıkartıldı. Olayların perde arkasını Medyatava şöyle yazdı...    
 
 
 
 
DP kongresinden nasıl bir sonuç çıkar?
 
Cindoruk güçlenerek yeniden gelir
 
Tansu Çiller kongreden sonra mutlaka genel başkan olur
 
DP, kim gelirse gelsin iflah olmaz
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app