DOLAR 1.547 - EURO 2.041 - ALTIN 68.36 - IMKB 63524
Pazartesi 20 ARALIK 2010
Daimi üyelerin "Kore" anlaşmazlığı Meksika'da ölü sayısı artıyor İHD eyleminde taraftar gerginliği ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINACAK 'Provokatörler, şehrimizi karıştırmaya kalktılar' Seçim kurulundan kota itirazına ret 2020'den sonra kendi savaş uçağını üretecek Yoğun kar İstanbul uçuşlarını da etkiledi Meksika'da petrol boru hattında patlama Eroğlu koroner bypass ameliyatı oldu habertaraf.com
 
 
 
Kriz tarımdaki istihdamı artırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İmam Gazali'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Keşke Tatlıses de anılarını yazsa!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki, o salon neden inlemedi?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Arınç’la Kürtçe, ‘Galce’ ve Lazca sohbeti
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu hafta yine harika fıkralar var
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
CHP'nin yükü bugün daha ağır
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Beli bükük siyaset
 
 
Star
Ergun BABAHAN
27 Nisan’dan 17 Aralık’a
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
'Yeni' medya?
 
 
Radikal
Hakkı DEVRİM
Kürtçe meselesi alışılmış tartışmalara benzemez
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
İmdat! Çiller siyasete dönüyor! (2)
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Yeni CHP kurultayından notlar
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Bütünlük Müslümanlıkla sağlanır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Parazit
 
 
Zaman
Mustafa ÜNAL
Kılıçdaroğlu'nun mazereti kalmadı
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu damgasını vurdu
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Kılıçdaroğlu adına üzüldüm!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Değişen CHP
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Esen MIESSEN
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Balyoz

Abdurrahman DİLİPAK
 
 
Amerikan Yahudi Lobisinin Türkiye acentası gibi çalışanların “ulusalcılığı”ndan kime ne hayır gelir ki!

Önceki gün Balyoz’un ilk duruşması vardı.. Ben de şahsıma yönelik, darbe yapılanması içinde ve hâlâ etkisini maddi ve manevi alanda sürdüren açık ve yakın bir tehlike ile ilgili müdahillik talebim için avukatım Salih Döğücü ile birlikte oradaydım..

10 Muharrem günü Balyoz davasının ilk duruşması sessiz sedasız başladı.. Kapıda Özgür-Der’in basın açıklaması dışında bir gösteri yoktu. İzleyici koltuklarının nerede ise yarıya yakını boştu.. Sanıkların tamamına yakını gelmişti.. Müdahillerden ise ben, Özgür-Der ve Hamza Türkmen, Rıdvan Kaya’yı temsilen Av. Necip Kibar, Hukukçular Derneği’ni temsilen başkan Av. Cahit Özkan dışında gelen olmamıştı.. Yine Özgür-Der’den Musa Uzer ve Kenan Alpay da oradaydı..

İlk kez bir darbe planı, gerçekleştirilmeden bastırılıyor ve sorumluları sanık sandalyesine oturtuluyor..

Kanlı bir darbe plânından söz ediyoruz.. “Oraj, Suga, Balyoz, Çarşaf ve Sakal” diye birçok plândan söz ediliyor.. 200.000 insanı gözaltına almayı plânlamışlar.. 25’i General 196 sanık var Balyoz davasında; 968 sayfalık iddianame ve on binlerce ekinden oluşan suçlamalar sözkonusu..

Önümüzdeki günlerde ek iddianameler, yeni tutuklamalar olabilir diye düşünüyorum..

Çoğu kimse farkında değil ama, aslında bu darbe plânını 2003 yılında ilk kez Cuma dergisi deşifre etti.. “Paşalar söz dinlemezse” başlığı ile çıkan dergi bu yüzden kapandı. Hakkımızda önce Deniz Kuvvetleri askeri savcılığında soruşturma başlatıldı, daha sonra 6. Kolordu Komutanlığı mahkemesi tarafından dava açıldı. Daha sonra yasa değişti, dava adli yargıya intikal etti ve birkaç ay önce de zamanaşımından düştü.. Hurşit Tolon, Çetin Doğan suç duyurusunda bulunmuşlardı.. Biz uyarıda bulunduğumuz için bu işten vazgeçmek yerine bizi susturma yoluna gitmişlerdi..

Sanıklara bakıyorum da, birtakım kişiler kripto. Bu işe gırtlaklarına kadar batmışlar. Onların geri dönüşü mümkün değil. Bu davadan yakalarını sıyırsalar bile bir başka dava yakalarını bırakmayacak. Bunu biliyorlar. Çünki tek yanlışları bu değil. Onun için kararlılık gösterisinde bulunmak zorunda hissediyorlar kendilerini.. Ama bunlar %10 bile değil.. Bir kısmı ise agresif tipler. Kriptolarla birlikte her işe girmişler. Daha alt seviyede olmakla birlikte onlar için de direnmekten başka bir çıkış yolu yok sanki. Onlar daha agresif. Arada büyük bir kesim sanki pişmanmış gibi duruyor.. Bunların bir kısmı emir komuta zinciri içinde, ya da o zaman onlar güçlü olduğu ve kazanacaklarına inandığı için galiblerin safında yer almak için, ya da bu işler hep böyle olduğundan bunları rutin işler kabul ederek bu plânın içinde yer almıştır. Hatta gerçeğin tümüne bile vakıf olmayabilirler. Bu gerçekleri gördükten sonra bugün bu plânın içinde yer aldığı için pişmanlık duyan isimler de vardır.

Bazı kişilerin, daha önce pis işlerde kullanıldığı için, üstte birileri onlar hakkında yeni görev senaryoları yazmış olabilirler.. Yani plânda yer alan görevlendirmeden, birilerinin kendi hakkında böyle bir plân yaptığından bilgileri olmamış olabilir..

Davanın ileri safhalarında sanıklar arasında ciddi görüş ayrılıkları çıkacağı görülüyor.. Ancak, bunun ilk şartı, artık bir dönemin bittiğine kani olmalardır..

Dava daha yeni başlıyor.. Gelecek günlerde daha birçok bilgi ve belge mahkemenin önüne gelebilir..

Bu dava Ergenekon davasından daha farklı.

Ama bu arada hemen şunu söylemem gerek.. Bu, bir darbe plânı olduğuna göre ve darbe de İstanbul’da değil Ankara’da yapılacağına göre, bu işin merkezi Ankara’da.. Ankara’da yapılacak bir darbe plânına destek verecek kuvvet merkezlerinde de benzer plânların olması gerek.. Hatta derin unsurların da kendi bölgelerinde benzer plânlar yapmış olması gerek. Daha onlar ortaya çıkmadı. Diyarbakır, İzmir, Konya, Eskişehir, Kayseri, Malatya, Trabzon, Afyon, Balıkesir.. Buralardaki plânlar da ortaya çıkacak olursa dosya tekemmül etmiş olacak.

Bu döneme dair, istihbaratçı, siyasi, bürokrat, gazeteci, kim ne biliyorsa mahkemeye göndermesi gerek.. Bir darbe plânının içinde Mediası da vardır, Mafiası da. Sermaye de vardır, Siyaset, Bürokrasi, STK da..

Daha işin başındayız.. Sıra ne Karadayı’ya geldi ne de Çevik Bir’e, Demirel de orada oturmaya devam ediyor daha.. Patronlar kulübünden daha kimse de gelmedi. Mahkemenin sanık bölümü yetmeyecek gibi sanki.. Bekleyin daha neler olacak, hep birlikte göreceğiz.. Selâm ve dua ile.

 
18 Aralık 2010 - 10:17:28
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.537
1.547
 
 Euro
2.026 2.041
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
67.92 68.36
 
 IMKB
63524  
 
 
'Dönem değişti diye ben de değişecek değilim'...
 
Single ve gelecek projelerini konuşmak üzere buluştuğumuzda fark ettik ki yıllar bile değiştirmeye yetmemiş ünlü sanatçıyı. Hâlâ yakışıklı, naif, gözlerinin içi gülüyor konuşurken. Duyguları alınmış gibi görünse de sinirleniyor, üzülüyor yeri geliyor çıldırdığı anlar da oluyormuş. Ama asaletli duruşunun torunlarını severken bozulduğunu da itiraf ediyor Erol Evgin.
 
 
 
 
  OTTAWA- Kuzey Amerika'da 21 Aralık gündönümü bu yıl Ay tutulması ile aynı zamana denk düşecek.  
 
 
 
  Madenlerde işçi statüsünde çalışamayan kadınların, ''Madenlerde kadınlar uğursuz kabul edilir, o yüzden kadın maden mühendislerine sıcak bakılmaz'' anlayışının da etkisiyle mühendislik hizmetlerinde de işverenler tarafından tercih edilmiyor.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app