DOLAR 1.480 - EURO 1.985 - ALTIN 66.99 - IMKB 66860
Cumartesi 4 ARALIK 2010
KILIÇDAROĞLU'NUN KAMERA KAZASI Öğrencilerle polis arasında gerginlik Haberal'ın avukatları sızdıranın peşinde! Kurtulmuş: Kemal Türker dosyası Türkiye'nin ayıbı Erdoğan'dan rektörlere başörtüsü sitemi İsrail'deki yangında nargile şüphesi Trafik kazası: Yaralı asker şehit oldu Korucular Roj TV davasında ifade verdi Çelik: Menderes'i asanlar hesap verecek BAHÇELİ: EKONOMİDE KRİZ AŞILIYOR habertaraf.com
 
 
 
'AB Türkiye'siz bir şey yapamaz'
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Füze kalkanı nedir?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Muharrem Ertaş bozlaklarla anıldı
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Wikileaks'in AK Parti'ye 4 faydası!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Buradan size ekmek çıkmaz
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Bahçeli, niçin dindar subay istemiyor?
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kefaletimiz geçerliyse
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Osman ile Orhan
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dışarıya açılan kapılar
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Vicdanlı Kürt aydına PKK tehdidi: 'Bizi eleştirirsen, ölürsün'
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bayar, CHP darbesinin mağduruydu
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
WikiLeaks'ten Davutoğlu'na "algıda bozukluk" mesajı
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
WikiLeaks'le Ergenekon davasını hançerlemek
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Arap âlemindeki Türkiye sevgisinin somut bir faydası
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Atatürk niye var, İsrail niye yok
 
 
Haberaktüel
Mazhar MUTAFOĞLU
Vatan'ın WikiLeaks saçmalığı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Wikileaks, Davutoğlu'nu çok rahatlattı...
 
 
Radikal
Murat YETKİN
İsrail'den 'hukuki' değil 'insani' özür kapıda
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Fıkradan gerçeğe
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Türkiye'deki ve dünyadaki "Sızıntılar"
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Kürt sorunu ayrıca bir sınıfsal sorun
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Felaket bize insanlığımızı hatırlatır mı?..
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
WikiLeaks ne söylüyor?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
PKK ve İsrail
 
 
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
Alper GÜRKAN
 
Sami NOGAY
 
Kürşad ATALAR
 
Emre AKÖZ
 
 
 
Kar geliyor
 
 
 
ANKARA- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, kış mevsiminde, Güneydoğu Anadolu dışındaki diğer bölgelerde sıcaklıkların normalin 0.5 ila 1 derece altında olacağını söyledi.
 
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Önümüzdeki haftadan itibaren kar yağışlarının başlayacağını tahmin ediyoruz." dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, düzenlediği basın toplantısı ile 2009-2010 su yılı değerlendirmesini yaptı. Su yılının yağışlar nedeniyle, 1 Ekim'den başlayıp bir sonraki yıl 30 Eylül'e kadar olan süreyi kapsadığına dikkat çeken Eroğlu, "Su yılı, 1 Ekim 2009'dan başlıyor, 30 Eylül 2010'a kadar devam ediyor." dedi. Türkiye'nin su bakımından zengin bir ülke olmadığını dile getiren Eroğlu, "Akıllıca yönettiğimiz takdirde bu su yeter, ama bunu yapamazsak su sıkıntısı çekeriz." diye konuştu.

Yılda 501 milyar metreküp yağış düştüğünü kaydeden Eroğlu, "Yıllık kullanılabilir yer üstü suyu 98 milyar metreküp, kullanılabilir yer altı suyu ise 14 milyar metreküp. Bu toplamda 112 milyar metreküp su kullanılabilir demektir." ifadesini kullandı. 2009-2010 su yılında, yağışların ortalamanın üzerinde seyrettiğini kaydeden Eroğlu, "Bu dönemde 745 milimetre ile normalin üzerinde bir yağış meydana geldi. Geçen yıl bu değer 711 milimetre idi. Türkiye'nin uzun yıllar ortalaması ise 643 milimetre. Yani, 2009-2010 su yılı verimli geçti." şeklinde konuştu.

Son iki aylık (1 Ekim -30 Kasım 2010) yağış değerlerinin, Türkiye'nin uzun dönem ortalamasına yakın olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti: "Ama bölgelere göre değişiklik var. Marmara'da, Ege'de, İç Anadolu'da yağışlar fazla, fakat Akdeniz'de düşük. Doğu ve Güneydoğu da ise iki ayda büyük bir yağış alamadık. Ama şu anda yağışın başlangıcındayız. İnşallah kar yağışıyla önümüzdeki haftalardan sonra bu bölgelerdeki açık da, bu şekilde telafi edilebilir."

Eroğlu, geçen yıl 30 Kasım'da baraj ve göletlerde 23 milyar metreküp su varken, bu yıl 30 Kasım'da oranın 35 milyar metreküpe çıktığını dile getirdi. İstanbul'da 619 milyon metreküp, Ankara'da 400 milyon metreküp, İzmir'de 141 milyon metreküp su bulunduğunu söyleyen Eroğlu, "2011'de hiçbir şehrimizde su sıkıntısı olmayacak. Bunu bir müjde olarak vereyim." dedi.

Türkiye'de yılda 44 milyar metreküp su kullanıldığını, ama zaman içinde bu oranın artacağını ifade eden Eroğlu, "Kurak dönemde bu neredeyse yarı yarıya düşüyor. İki yıl kurak dönem olursa, risk altında olmamak için baraj ve göletlerimizdeki toplam aktif hacmini 100 milyar metreküpün üstüne çekmemiz lazım." diye konuştu. Türkiye'de baraj ve gölet yapımının bir zaruret olduğunu aktaran Eroğlu, "Suyumuz vardı da biz mi içtik? Hani büyüklerimizin meşhur sözleri vardır ya. Dolayısıyla baraj yapımı bir zaruret." sözlerini kaydetti.

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR"

Aralık-Ocak ve Şubat aylarını kapsayan üç aylık sıcaklık tahminini de açıklayan Eroğlu, "Güneydoğu Anadolu bölgesi hariç, ülke genelinde sıcaklıkların normalin 0.5 ile1 derece daha düşük seyredeceğini tahmin ediyoruz. Her yer donacak, abartılı bir açıklama." dedi.

Eroğlu, gelecek hafta Pazar gününden itibaren Batı bölgelerinden başlamak üzere tüm ülkede hava sıcaklıklarının 10-12 derece azalarak, mevsim normallerine düşeceğini aktardı. Eroğlu, önümüzdeki haftadan itibaren kar yağışı beklendiğini de söyledi.

ANKARA-GEREDE PROJESİ


Konuşmasında Ankara-Gerede projesi hakkında da bilgi veren Eroğlu, "32 kilometre uzunluğunda dev bir tünel olacak. 10 Aralık'ta projenin inşaat ihalesi yapılacak ve ilk kazma vurulmuş olacak." şeklinde konuştu. Eroğlu, proje ile Ankara'nın 2040 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacağını, Çamlıdere barajına su iletileceğini, proje tamamlandığında Ankara şehir merkezinde yılda 230 milyon metreküp ilave su iletilmi olacağını aktardı. CİHAN

2011'de su sorunu yok

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ''2009-2010 Su Yılı'nda yağışlarda, normale göre yüzde 16 oranında, geçen yıla göre de yüzde 5 oranında artış meydana gelmiştir. 2011'de hiçbir şehrimizde su sıkıntısı olmayacaktır, bunu müjde olarak vereyim'' dedi.

Bakan Eroğlu, 1 Ekim 2009-30 Eylül 2010 tarihleri arasını kapsayan ''2009-2010 Su Yılı''nın değerlendirmesini yaptı.

Dünyanın yarı kurak bölgesindeki Türkiye'nin su açısından çok zengin olmadığını belirten Eroğlu, ''Suyu akıllıca yönetemezsek su sıkıntısı çekeriz'' diye konuştu.

Türkiye'de yağışların bölgelere ve mevsimlere göre farklılık gösterdiğine işaret eden Eroğlu, yılda ortalama 501 milyar metreküp su düşen ülkede, ortalama yıllık kullanılabilir su miktarının 112 milyar metreküp olduğunu ifade etti.

Eroğlu, 2009-2010 Su Yılı'nda yağışların çok iyi geçtiğini belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

''Yağışlar ortalamanın üzerinde seyretmiştir. Türkiye'nin yıllık yağış ortalaması 640 milimetredir. Bu su yılında 745 milimetre ile normalin üzerinde yağış meydana gelmiştir. 2009-2010 Su Yılı su açısından verimli olmuştur. 2008-2009 Su Yılı'nda yağış miktarı 711 milimetre olmuştur. Hakikaten 2006-2007 ve 2007-2008 su yıllarında çok şiddetli kuraklık yaşadık. Küresel iklim değişikliğine bağladılar. 'Türkiye'nin hiçbir ilinde su akmayacak' dediler. O krizi çok iyi bir şekilde atlattık. Bunun akabinde sulak yıl geldi. Bu su yılında yağışlarda, normale göre yüzde 16 oranında, geçen yıla göre de yüzde 5 oranında artış meydana gelmiştir.''

Eroğlu, bu yılın 1 Ekim-30 Kasım tarihlerini arasında Türkiye'de çok büyük yağış alınamadığını belirterek, bu dönemde yağışların Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde geçen seneye göre fazla olduğunu ancak Akdeniz bölgesinde yağışların bir miktar düşük olduğunu söyledi. Eroğlu, ''Karadeniz'de yağışlar geçen seneye göre hemen hemen eşit fakat Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 2 ayda çok büyük bir yağış alamadık. Ama yağış yılının başlangıcındayız. Doğu Anadolu'da kar yağışı ile belki önümüzdeki haftalardan sonra bu açık telafi olur diye düşünüyorum'' dedi.

-BARAJ VE GÖLETLERİN DURUMU-

Bakan Eroğlu, Türkiye'deki kullanılabilir suyun yüzde 73'ünün sulamada, yüzde 16'sının içmesuyu olarak ve yüzde 11'inin sanayide kullanıldığını anlattı.

Türkiye'nin baraj ve göletlerinin aktif doluluk hacminin, geçen yılın 30 Kasım tarihi itibariyle 23 milyar metreküp olduğunu; bu rakamın bu yılın 30 Kasım tarihi itibariyle 35 milyar metreküpe yükseldiğini belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

''Türkiye'de yaptığımız baraj ve göletlerin toplam aktif hacmi, 67 milyar metreküptür. Türkiye'de normalde 44 milyar metreküp su kullanılıyor. Bu ortalama bir değerdir. Türkiye'nin herhangi bir risk altında olmaması açısından mutlaka baraj ve göletlerimizdeki aktif hacmi 100 milyar metreküpün üzerine çekmemiz lazım.''

Türkiye'nin yüzölçümünün 78 milyon hektar, ekilebilir tarım arazisinin ise 28 milyar hektar olduğunu hatırlatan Eroğlu, ülkede sulanabilir arazinin büyüklüğünün 8,5 milyar hektar olduğunu ifade etti. Eroğlu, 2010 yılı başı itibarıyla sulamaya açılan araziler toplamının brüt 5,42 milyon hektara ulaştığını vurguladı.

Eroğlu, Türkiye yüzölçümünün yüzde 10'unu kapsayan ve tarım potansiyelinin ise yüzde 20'sini oluşturan GAP bölgesinin Türkiye'nin hidroelektrik enerji potansiyelinin yüzde 21'ini karşıladığını söyledi. GAP bölgesindeki sulama projelerinin yüzde 28'inin tamamlandığına dikkati çeken Eroğlu, 2013 yılına kadar sulanabilecek alanların tamamının suya kavuşturulmasının planlandığını ifade etti.

Türkiye'nin hidroelektrik potansiyelinin 433 milyar kilovat saat olduğunu, ancak bunun teknik değerlendirilebilir kısmının 216 milyar kilovat saat, teknik ve ekonomik kısmının ise 140 milyar kilovat saat olduğunu anlattı. Eroğlu, HES'lerden bu yıl 40 milyar kilovat saat elektrik enerjisi üretildiğini bildirdi.

-BARAJLARIN DURUMLARI-

Bakan Eroğlu, DSİ'nin içme suyu faaliyetlerine başladığı 1968 yılından 2003 yılına kadar 35 yılda; 18 milyon kişiye yılda 2 milyar 100 milyon metreküp; 2003 yılında itibaren ise 10 milyon kişiye yılda 1 milyar 200 milyon metreküp içme, kullanma ve sanayi suyu temin ettiğini söyledi.

İstanbul'daki barajlardaki aktif su miktarının 619 metreküp, aktif doluluk oranının ise yüzde 70 olduğunu belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

''Ankara'da 400 milyon su var. Aktif doluluk yüzde 26 ama buna bakmayın. Çamlıdere çok büyük, su miktarı 400 milyon metreküp. Bu iyi bir su miktarıdır. Ankara'da günde 805 bin metreküp su kullanıldığına bakarsak, Ankara'nın neredeyse 1,5 yıllık suyu var. İzmir'in 141 milyon metreküp suyu var. İzmir de günde 500 bin metreküp su kullanıyor. Bursa'da ise 48 milyon metreküp su var ve günde 200 bin metreküp su kullanıyor. 2011'de hiçbir şehrimizde su sıkıntısı olmayacaktır, bunu müjde olarak vereyim.'' AA

Hava soğuyacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, ''Hava sıcaklığı, pazar günü batı bölgelerde, hafta başında kuzey, iç ve doğu kesimlerde 10-12 derece olmak üzere hissedilir derecede azalacak'' dedi.

Çağlar, perşembe ve cuma günleri ülke genelinde önemli bir yağış beklenmediğini söyledi. Pazar gününe kadar lodosun özellikle Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve zaman zaman fırtına (saatte 60-80 kilometre) şeklinde eseceğini belirten Çağlar, hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceğine dikkati çekti.

Cumartesi günü yurdun batı kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini ifade eden Çağlar, şunları kaydetti:

''Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) ve Kuzey Ege (Edremit, Ayvalık, Dikili ve gece İzmir) kıyılarında başlayacak yağışların, pazar günü yurdun iç ve batı kesimlerinde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz) devam etmesi bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar, akşam ve gece saatlerinde Bolu, Kastamonu, Çankırı, Bilecik, Bursa (Uludağ) çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Pazartesi günü kuzey ve iç bölgelerde (Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı) aralıklarla yağmur, Bolu, Kastamonu, Çankırı, Kayseri, Sivas, Yozgat, Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların, salı günü kuzeydoğu kesimlerine doğru çekilerek ülkemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, pazar günü batı bölgelerde; hafta başında kuzey, iç ve doğu kesimlerde 10-12 derece olmak üzere hissedilir derecede azalacak.'' AA


Anahtar Kelimeler:

karkış

1 Aralık 2010 - 10:57:44
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:25Konacıklar, değirmeni müze yapmak istiyor
14:20Babalarının adını okulda yaşatacaklar
14:12Polatlı Belediyesi sokak hayvanlarını aşılıyor
14:11Eroine 'sanatçı' kamuflajı
13:46Trafik kazası: Yaralı asker şehit oldu
13:33Latin Amerika ülkeleri Mersin'i keşfetti
13:31Altepe: Bursa'nın en önemli sorunu...
12:17Kamyon motosiklete çarptı: 2 ölü
12:04İpsala'da 130 kilogram eroin ele geçirildi
12:02CHP'li Fazla, İZSU'nun katılım bedelini düşürttü
11:57Arıcıların sorunları masaya yatırıldı
11:527 yaşındaki öğrenciye okulda taciz
11:50Kamyonet engelli vatandaşı öldürdü
11:48Samsun'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı
11:47Gelişi güzel park edilen araçlar itfaiyeye engel
11:47Güre: Obezite, toplumu tehdit ediyor
11:46Döverek öldürüp çukura attılar
11:45Trafik kazasında 2 asker yaralı
11:24Eyüp'te kar maskeli soygun
11:22Adana'daki cinayetin zanlıları yakalandı
11:20DİGİAD'dan işadamlarına rekabetçilik semineri
11:14Kumbarasını cami inşaatına bağışladı
11:08Mut tso başkanı tutuklandı
10:58Hızlı tren hattında test sürüşü başlıyor
10:52THY uçağında yangın paniği
10:03Uyuşturucu ticareti yapan 1 kişi tutuklandı
09:46Karayollarında durum
09:27İstiklal Caddesi'nde yangın paniği
09:26Sandal sefasına çıkan 3 kız polisi ayağa kaldırdı
09:24Mersin'de alevli gece: Otomobiller yakıldı
Daha fazla haber göster
09:24Gerçekten su gelecek mi gurban?
09:12Çanakkale boğazı'nda gemi arızası
23:53Tokat'ta kamyon kahveye girdi 9 yaralı
23:22Kızılay 'Engelsiz Yaşam' merkezine ziyaret etti
23:13Sosyolog Mazhar Bağlı ileri demokrasiyi anlattı
22:58Yüksekova'da evlere öğretmen ziyareti
21:55İtfaiyeci yangında zor anlar yaşadı
21:48CHP İl Başkanı'ndan eski müftüye ilginç soru
21:35Türkiye Beyazay Derneği Polatlı şubesi açıldı
21:26ABD Büyükelçiliği Ak PArti'yi ziyaret etti
21:10Üniversite öğrencisi öldüresiye dövüldü
20:57Sıcak hava balıkçıları kara kara düşündürüyor
20:56Kaçma teklifini kabul etmeyince öldürmüş
20:53Tapu sahteciliği yapan 10 kişi yakalandı
20:50Sakarya'da zincirleme kazası
20:43Gölyazı'da balıkçılar eğitiliyor
20:27Motosiklet kamyonete çarptı: 1 yaralı
19:57Aşçılar Olimpiyatı'nda birincisi oldu
19:48'Balkanlar'da iz bırakacağız'
19:44Profesör Yılmaz: Özel idare binası hastalıklı
19:17Bursa'da 88,5 derecelik termal su
19:04Lüks daireyi uyuşturucu tarlasına çevirmiş
19:01Engellilere engelsiz bina sözü
19:00Uyuşturucu kuryesi, 10 kilo esrarla yakalandı
18:57Toplum destekli polislerden özürlülere ilgi
18:55Belediye'den engellilere özel araç
18:53İşten çıkarmaları protesto ettiler
18:32Kuyumcuyu sahte altınla dolandırdı
18:18Sel mağdurlarına destek sözü verdi
18:14Yankesicilik çetesi çökertildi
17:48Çevik kuvvet polisinin tatbikatı gerçek gibiydi
17:47Makinesi bozuk olan şoför ücretsiz taşıyacak
17:35Kayıp Alman turist 1 gün sonra bulundu
17:25Yaşlı kadından gasp edip esrar almış
17:23Taksim'i artık 'Şehrin Haylazları' koruyacak
16:54Sobadan zehirlenen çift hayatını kaybetti
16:54Hırsızların yeni yöntemi; deterjanlı soygun
16:46118 kilo eroin ve 112 kilo kubar esrar imha edildi
16:23Akçay'da silahlar çatışma: 2 yaralı
16:23Babadan kızına meydan dayağı
16:07"Yangına havadan müdahalede Türkiye..."
15:33Asker uğurlamadan dönen gençler kaza yaptı
15:27EVDEN KAÇAN KIZIN BAŞINA GELMEYEN KALMADI!
15:16Karnında ölü bebekle hastane hastane dolaştırıldı!
15:01Kaleci Rüştü'nün kardeşine haciz
14:45Uyuşturucuya özel akaryakıt tankı
14:35Hendek orman yangını: 6 hektar yandı
14:22Ters yöne girip hastanelik etti
13:49Gümrüklerde 3,4 milyon liralık kaçak eşya
13:17Topbaş: İhalede siyasi görüşe bakılmaz
12:20Yaşlı çift cinayetinde torun gözaltında
12:13İcra operasyonu: 35 kişi tutuksuz yargılanacak
11:33Serbest bırakılan hırsız, iş yerini tehdit ediyor
11:12Mardin'de son 50 yılın en kurak sonbaharı
10:48Ankara-Ayaş hattına hızlı tren
09:38BALTALI SAPIK DEHŞETİ!
09:32Karayollarında durum
09:07Denizden erkek cesedi çıkarıldı
08:40Sarıyer'de şüpheli çanta alarmı
08:29Baz istasyonu kurulan mahalleli eylem yaptı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
Kürt sorunu olmayan ülkelerde gündem
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
Kadın insan olmamalıydı
 
 
Kürşad ATALAR
En önemli meselemiz
 
 
Sami NOGAY
2011 ÖSYS kılavuzu hazırlanırken kuşkularımız
 
 
 
 
Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı
 
Türkiye’deki nükleer silahlar doğrulandı
 
Obama'dan Gül ve Erdoğan'a telefon
 
Afet anında hepimiz ‘vali’nin askerleriyiz
 
Yıldız: İki nükleer santral kuracağız
 
 
 
 
 
 
 
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.
HZ. MUHAMMED (S.A.V.)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.470
1.480
 
 Euro
1.970 1.985
 
 Sterlin
2.305 2.350
 
 Altın
66.55 66.99
 
 IMKB
66860  
 
 
Erbakan'dan Çiller'e 'çürüktü' göndermesi...
 
28 Şubat'taki o ünlü MGK’yı anlatan Erbakan, koalisyon ortağı Çiller’e göndermede bulundu. Sık sık yerden yere vursa da 'evlatlarım' dediği Gül ve Erdoğan'ın vefasına da değinen Erbakan'ın Mesut Yılmaz tespiti de var.
 
 
 
 
  İSTANBUL- Kasım ayında ekranlarda en çok çekişme talk show programlarında yaşandı.  
 
 
 
  Kanal D’de yayınlanan “Cinemania”da Ömür Gedik'in konuğu olan Müjdat Gezen müjdeyi verdi. İşte Gezen'in okulu birlikte açacağı ünlü gazeteci ve öğretmen kadrosunu oluşturan gazeteciler...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin