DOLAR 1.565 - EURO 1.937 - ALTIN 63.26 - IMKB 56403
Cuma 18 HAZİRAN 2010
Çetin Doğan dahil 14 kişi tahliye edildi Kaddafi'den Türkiye'ye övgü, teşekkür, destek KCK iddianamesi kabul edildi Almanya: 0 - Sırbistan: 1 Altının gramı 63,10 lira 2010 Dünya Kupası D Grubu'nda son durum Quaresma İstanbul'a geldi Türk uçağı Prag'da kaza geçirdi Kamu kurumlarına siber saldırı Üniversite kontenjanları artacak habertaraf.com
 
 
 
Yargıtay'ın Cihaner kararı tartışılıyor
 
 
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Sanal kimliğiniz önemli mi?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Sosyalist yazar, politik eylemci Maksim Gorki
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Sık sorulan sorulara verdiğim net yanıtlar
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Kirli tezgâhı açıklıyorum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Davutoğlu'nu ne yapmalı?
 
 
Milliyet
Çetin ALTAN
Kaydı mı, kaymadı mı?
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Dış politikada eksen tartışması
 
 
Sabah
Haşmet BABAOĞLU
Vuvuzela'nın ortaya çıkardığı gerçek...
 
 
Milli Gazete
İbrahim TENEKECİ
Suçsuzluğu cezalandıranları cezalandıramamak…
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Dışa açılan Türkiye'de basın nerede?
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
CHP'de sular durulmayacak
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Gazzeli madenciler
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Bütün Mazlum Müslümanlarla İlgilenmek, Bütün Mazlumlara Yardım Etmek
 
 
Hürriyet
Mehmet Yakup YILMAZ
‘Yaptırım’ kararının bedelini kim ödeyecek?
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
'Yakında Kudüs başkent olacak, Mescid-i Aksa'da namaz kılacağız...' diyen Davutoğlu'nu nasıl bilirsiniz?..
 
 
Yeni Şafak
Taha KIVANÇ
Zanzibar'da Davutoğlu avı
 
 
Hürriyet
Tufan TÜRENÇ
Osman Can’ı bu ülkeye kazandıranlara ne mutlu
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Kırgız-Özbek kelaynak mı?
 
 
Yeni Şafak
Yusuf KAPLAN
Ek misin, eksen mi?
 
 
 
 
Hamza YAĞIZ
 
Ahmet KEKEÇ
 
Ahmet HAKAN
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Ahmet TAŞGETİREN
 
 
 
Akyürek'ten Alkan'a "ama" cevabı
 
 
 
Zaman gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan'ın, İsrail'in terör saldırısına maruz kalan Özgürlük Filosuna ilişkin ''Aması-maması var bu işin'' başlıklı yazısındaki ifadeler, yazar Bülent Akyürek'i çok kızdırmışa benziyor.
 
Akyürek, kendi internet sitesi "www.bulentakyurek.org"da yayınladığı makalesinde, Ahmet Turan Alkan'ın yazısından yola çıkarak, terör saldırısı sonrası Özgürlük Filosu'nun ''üslubuna'' eleştiri getirenlere sert bir cevap yazdı.

İşte Akyürek'in makalesi:

38. Baskısı Fincan Yayınları’ndan çıkan YILGIN TÜRKLER kitabımda “SENİ SEVERİM SAYARIM AMA…” başlıklı bir yazım vardı. Orada diyordum ki: “Bizim millet cümlenin ortasına veya sonuna ama koyarsa oradan kaçacaksın, çünkü biraz sonra bu adam ya sana küfredecek ya da kendini aklayacaktır…”

Kıymetli ağabeyim Ahmet Turan Alkan’ı zaman zaman ZAMAN’da okur ve bir çok fikrine gıptayla bakarım, lakin geçen gün yazdığı bir makale beni bu yazıya itti. Tabi ki bunu bir terbiyesizlik olsun diye değil AÇILIM maksadıyla yapıyorum. Önce Ahmet Turan Alkan’ın yazısından birkaç paragrafın altını çizelim. “AMASI-MAMASI VAR BU İŞİN” makalesinde diyor ki:

“Ama’lı cümle kurmayın diyorlar. Söze ‘ama’yla başlarsanız, sizi dinlemeyiz; iyi niyetinizden şüphe duyarız; cümleye ama’yla başlamak resmen ve alanen İsrail yandaşlığı mânâsına gelir” demeye getiriyorlar. Kendi nâmıma "Haydi oradan" diyorum bu kanaat terörüne. Evet, bu bir kanaat terörüdür.

Mavi Marmara gemisinin yolcularına büyük saygı, hattâ hayranlık duyuyorum, niyetlerini alkışlıyorum; "Sen de gel" deseler, büyük ihtimâl o cesareti gösteremezdim ama seçtikleri hareket tarzını beğenmedim. Amaçla araç arasındaki o vahim uçurumun hamâsetle, dinî coşkuyla, celâdetle doldurulması maksadı zedeler; zedeledi, olmadı; güzel bir hedef, araç seçmekteki itinasızlık yüzünden akîm kaldı. İyi bir maksada, tartışılır araçlarla vâsıl olmanın mânâsı yoktur. Maksat da salih olmalı, vâsıtalar da.

Ama'larla, fakatlarla, lâkinlerle, ne var ki'lerle, bir başka açıdanlarla, binaenaleyhlerle, ancaklarla tiftik tiftik sorgulanması gereken bir süreç yaşadık, yaşıyoruz; bu süreç bir derneği, bir vakfı, bir hükmi şahsiyeti ilzam etmekle yetinmiyor; hepimizi ilgilendiriyor.

Herkes Gazze kuşatması altında zulüm gören, acı çeken insanlara yardımda hemfikir ama mâsum ve insanî bir yardım eylemi neticesinde 9 kişinin katledilmesini doğru bulmuyor. Kaldı ki hükümetin bu krizi iç siyasette de kullanmaya başlamasından da büyük endişe duyuyorum.

Dinî ve millî sembollere, dinî, millî ve ideolojik belagat unsurlarına başvurarak siyaset yürütülmesinden hoşlanmıyorum. Sizin anlayacağınız, amalı cümleler kurmaya bayılıyorum; işim bu benim. Amalı cümleler kurarım; böyle olduğu için giderek yalnızlaşmakta olan biriyim; bedeli vardır, ödenir ve…” devam ediyor… Her neyse…

Bu yazıyı bana yazmadı tabii ki Ahmet Ağabey, fakat bir çok insan benim bu çok bilinen makalemden dolayı bana mail attı. Yazıyı da öyle gördüm ve görünce üzüldüm… çünkü:

Ahir zamandayız. Her şey; insanlar, kavramlar, eşyalar, nesneler, düşünceler fırıl fırıl dönüyor. Kâbe’den başka hiçbir şey sabit değil. Kâbe, bizim sabit noktamız, dinimizin, imanımızın dubası. İpimiz, namazdaki bakışlarımız oraya bağlı kalmazsa uçup gideceğiz, Şeytan Uçurtması’na döneceğiz. Ahir zaman, önce dilimizden yakalıyor, sonra nefsimizden ve uçkurumuzdan… Dilimiz, uçkurumuzun tercümanı oldu. Gerektiğinde dokuz dili bülbül gibi konuşuyor. Hz. Mevlana, ipini Kâbe’ye bağladığı için semah yaparken zikretmiş oldu, şimdi ipini dünyaya bağlayıp semah yapanların nereye döndüklerini iyi biliyoruz… 

Eskiden gökteki yıldızlar ve denizlerdeki kumların sayısını bilenlere mümin diyorlardı, şimdi onlar şeyh oldu. Tarikatlar iman kurtaramıyor, gün kurtarıyor. Ahir zaman kontenjanından dolayı geleni baş köşeye oturtuyorlar diye herkesin konuşup yazması şart mı? Cami yaptırıp hiç namaz kılmayan adamlar gördüm, ben bu gözleri nasıl cennete götüreyim, bu gözlere nasıl güvenip zahire bakayım artık? Kızılay’a çıkacak olsam ağlıyorlar. Televizyon izlesem kulaklarım ağlıyor. En sevdiğim insanların yazılarını okuyamaz oldum. Oysa ben onlara tutunup cehennem ateşinden kurtulmayı planlıyordum.

Herkes istiyor, hedef koyuyor, iki kitap satabilmek için gerçekleri yüreklerine gömüyor. Ağızlarımız yalanların sarayı, yüreğimiz doğruların mezarı oldu. Sabah, akşam para, güç, iktidar istiyorsunuz. Bunun için dua ediyorsunuz ama namaz kılmıyorsunuz. Oysa namaz bizler dua edebilelim, duaya yüzümüz olsun diye var. Beş vakit koymadan milyar kazanmak istiyorsunuz.

Rabbimiz öyle merhametli ki istediklerinizi vermiyor. O’nun size istediklerini vermeyişi bir rahmettir anlamadınız mı? Ya, her istediğinizi; para, pul, mal, şöhret, makam verseydi? Siz kazandıklarınızla ne yapacaktınız? Cami mi, çeşme mi, cihat mı? O parayla mübarek ordular kurup mazlumları kurtarmaya mı gidecektiniz? Hayır… Bin kere hayır. Firavun olup Musalık taslayacaktınız. Çevreniz sekiz yamalı Müslüman dolu. Fukara yıkıldığı yerde kalıyor. Zenginler nerede? Bu ümmetin Allahsız zengin Müslümanları hangi kuyruklu piyanoların, şöminelerin, ceviz masaların arkasına gizlendiler, neredeler, niçin görünmez oldular, neden onlara dokunamıyor, koklayamıyoruz?

Birkaç fukara GAZZE’de abluka altında yaşayan mümin kardeşlerine canları pahasına yiyecek, içecek götürdü diye herkes bir taraftan laf üretti. Oysa LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR… O gemiler birkaç Müslüman’ın rüyasıydı. Onlar yola çıktıklarında dünyanın her yerinden milyonlarca Müslüman dua etti. O gemilerin yelkenleri okunan Fetih Surelerinin askerleriyle şişti, yol aldı. Yüz yıldır golümüz yok, bu fakir ama imanlı ümmet zor bela bir gol attı, neden golümüzü saymıyorsunuz? Niçin herkes ibne hakem?

Biliyorum, şimdi tonlarca insan şu andan itibaren klavyelerine sarılıp bana ateş püskürecek “Üç günlük Müslümansın, yavaş aslanım” diye… Üç gün Müslüman olmak kolay mı bu zamanda? Sizi temin ederim, bu bile bizleri ebedi cehennemden kurtarır… Beğenmediğiniz AHMET HAKAN COŞKUN’ un son 20 günlük yazılarına bakın… Ben onun en azından 20 günlük Müslümanlığına şahadet ediyorum, yetmez mi? Gemiler yola çıktığından beri köşesinde müthiş yazılar yazdı, gemi cemaatine çamur atmadı…

Hep istiyorsunuz. Allah size istediklerinizi verirse yani asayı alırsanız Musa mı olacaksınız? Daha, namazlarını kılmayan ama asayı isteyen adamlar var. Rabbimiz bizi karşısına alıp “Ey kulum, ben secde edilmeye layık değil miydim?” dediğinde O’na ne diyeceğiz? “Layıktın Rabbim ama…” mı diyeceğiz, ne diyeceğiz?

Evlenirken bir kere nikâh masasında “EVET” deyip, artık bütün kadınlara “HAYIR” diyebilen bu ümmet, İslam’a girerken Allah’a “EVET BEN SENİN KULUNUM” dedikten sonra nasıl oluyor da önüne gelen her teklife, dünyanın en yüzüne bakılmaz oyuncaklarına maymun iştahıyla “EVET” diyerek gezebiliyor, bana söyleyin, aklımı yitiriyorum. Bu dünyada bir kasetle makamımız gidiyor öbür dünyada 32 kısım tekmili birden uzun metrajlı filmlerimizle halimiz nice olacak?

Allah birdir ve Hz. Muhammed A.S O’nun kulu ve elçisidir aması-maması yok! Evet, kelime-i şahadet baskıdır, terördür, kulun Allah’a verdiği erkek sözüdür ötesi yok… Karısına verdiği tüm sözleri yerine getirmek için hırsızlık yapmaktan, adam yaralamaktan, kazık atmaktan, cehenneme gitmekten çekinmeyen bu ümmet nasıl oldu da Rabbine verdiği sözü unuttu? Kim unutturdu, karadaki gemilerin rotasında kimler var, kaptan kim, tayfalar nerede, neler oluyor?

Amerika’ya kafa tutuyoruz, İsrail’le savaşın eşiğine geliyoruz, ümmet titriyor… Aman şimdi değil, hazır değiliz, silahımız, paramız yok… Ey! Ümmeti Muhammed, ne zamandan beri savaşlar parayla, güçle yapılıyor, biz mi cahiliz siz mi imansızsınız, Amerika mı büyük Allah mı? Bana köpük saçan ağızlarınızla mailler atıp söyleyin hemen, kim büyük: Amerika mı Allah mı? Ama, aması yok…

Size “İnananların hepsi gemiye binsin” denmedi merak etmeyin… Binenler bindi, kalanlar kalemiyle, çenesiyle, malıyla, zikriyle destek verecekti, bizden daha ötesini istemediler… Sıcak yataklarımızda dua ederek, zikrederek yardım etmeyi bile beceremedik. Onları Gazze’ye Ebubekir Sıddık gibi gönderip, dönene kadar Brütüs olduk. Rabbim affetsin bizi, Rabbim ekmek parası korkusundan kurtarsın hepimizi, bir hafta sabit duramadık, mümin olamadık, üç gün Müslüman kalıp cennete gidecektik beceremedik… Gemi, seferinden dönene kadar altın buzağıya tapan öküzlere döndük. Onlar İsraille kavgaya gitti bizler Yahudi olduk… Rabbim, bizi affet… Dua edemeyen ve ayak bağı olmaktan başka bir işe yaramayan Ümmeti Muhammed’i ibret olmaktan kurtar. Bizi bize bırakma… Biz, kendini beğenmiş acizleriz, insan değiliz… Rabbim, biz artık insan değiliz ki sana kul olalım…
Seni zikrederek ölmek şehitlikten önemlidir, biliyoruz… Zikir cezbedir, ritimdir. Cihat da zikrin çeşididir, ritmidir, onu da beceremedik.

Rabbim, sana “Evet” dedik artık her şeye HAYIR! Bizi; şan, şöhret, makam sevgisinden kurtar. Bize yeniden Seni ve Peygamber Efendimizi sevmesini öğret.

Rabbim; sabah namazları da Cuma namazları kadar kalabalık olduğunda her savaşı kazanacağız… İşte o zaman silaha da ihtiyacımız kalmayacak, her mümin top mermisi, Uhut Dağı, Bedir Kuyusu, Zülfikâr olacak aması yok…

Büyük bir münafıklık içindeyiz… Münafık, bazen münafık olduğunu dahi bilemez. Münafık, münafık olduğunu sadece risk altındayken ve imtihan sürecinde anlar.

Amerika’yı, İsrail’i karşımıza aldık diye “TÜRKİYE YALNIZLAŞIYOR” çığlıkları atılmaya başlandı. Cennet, Şeytandan kurtuluşun yalnızlığı değil midir? Üzüldüğünüz şey, bizim kurtuluşumuzu müjdeliyor.

Top; kadından daha kadın olduğunu ispat etmek zorundadır. Bu yüzden cinsiyet değiştirince evlenip ibadetlerini yapan dönmeler görmeyiz. Onlar, kadın olunca sokağa dökülüp cinsel obje olurlar. Gerçekten kadın olanların ise en son hatırladıkları şey kadınlıklarıdır. İşte,“MÜNAFIKLAR MÜSLÜMANDAN DAHA MÜSLÜMAN GÖRÜNME” nin gayretiyle yaşarlar ama tehlikeyle karşılaştıklarında normalleşip sivri taraflarını, abartılarını törpüleyerek toplaşırlar…

Farkındayım, sözlerimin burasında da tuşlara asılıp benim “Edepsiz, terbiyesiz, küfürbaz” olduğumu yazıp mail atacaksınız ama Ahir zaman bu maalesef: Artık modern insanlara din anlatırken bile ağzımız bozuluyor… Sizlerin iyiliği için ağzını bozan bu adama merhamet edin lütfen… “Sonradan hidayete erenlerin sivri olduklarını” hatırlatmanıza gerek yok. Biliyorum, bununla vurmayın ne olur…

“Böyle din anlatılmaz” diyorsunuz, zorunuza gidiyor, çoluk çocuğunuzu uzak tutuyorsunuz kitaplarımdan fakat Allah, Müslüman olmamız için cenneti önümüze serdi de ne oldu? Hangi mobilyaya, cep telefonuna Kevser’i satmadık ki?

Kelime-i şahadet getiren Müslüman’dır biliyoruz. Rabbim, ahir zamanı da bildiği için bize bu şansı vermiş… Bununla da yetinmemiş “LA İLAHE İLLALLAH DİYEN KURTULUR”demiş… Fakat, ama yok!

Allah korusun, “AMA” Münafıklığın Çağdaş Özelliklerindendir… AMA demeden bir kez olsun “La İlahe İllallah” diyebilirsek kurtulacağız ama “AMArika, İSRAİL BIRAKMIYOR” değil mi?

Bakın; MÜNAFIKLIĞIN ÇAĞDAŞ BAĞLACI OLAN AMA’YI BİR KAÇ CÜMLE ÖRNEKLEYELİM, NELER ÇIKACAK?

- Hacca gitmek istiyorum ama sağlığım bozuk…

- Sadaka vereceğim ama aslan gibi adam gidip çalışsın…

- Zekat vereceğim ama bu sene zarardayım…

- Evleneceğim ama geçinemeyiz…

- Kızım çalışma ama diplomanı al, eğer kocan kötü çıkarsa ona muhtaç olmazsın…

- İsrail’e ben de kızgınım ama içlerinde iyi insanlar da var…

- Namaz kılamıyorum ama benim içim temiz…

- Bir şeyhe bağlanacağım ama benim de aklım var, niye başkasını dinleyeyim…

- Cihada karşı değilim ama silahımız yok, ayrıca ailem var, onlara kim bakacak?

- Çok yemek iyi değil ama nefsime hakim olamıyorum…

İşte Allah, dinini böyle garantiliyor… Ahir zamanda her şeyin başına veya sonuna, bilemediniz ortasına ama getirebilirsiniz ama Kelime-i Şahadet’e ekleyemezsiniz…

Her ne kadar ağzımız bozuk olsa da ustalara saygı ve yazı yazmanın edebi çerçevesinde sona yaklaşırken ortalığı toparlayıp artık yazıyı sonlandırmak istiyorum.

1- Bu yazıyı okurken sakın ha AHMET TURAN ALKAN’a söylüyormuşum gibi algılamayın, zira bu zamanda biliyorum ki tabancamı münafıklara doğrultup tetiğe dokunsam, o kurşun yıllarca ortalıkta gezinip “Münafık buldum” diye benim enseme patlar… Allah korusun, kimseye böyle şey söylemiyorum. Yazdığım her cümlenin, ettiğim her küfrün ilk muhatabı benim, açıkça söyleyeyim.

2- Dediğim gibi “Ama” bağlacıyla ilgili makaleyi YILGIN TÜRKLER kitabımda ilk ben yazdığım için genişletmek nasip oldu ama bunun için AHMET TURAN ALKAN ağabeyin talihsiz makalesini fırsat bildik…

3- Şimdiden helallik istiyor, teşekkür ediyor ve ellerinden öpüyorum.

HaBertaraf

12 Haziran 2010 - 12:42:34
 
Paylaş    
 
Yayınlanan materyallerin her hakkı HaBertaraf Yayın Hizmetlerine aittir. Sitede yer alan her türlü bilginin kaynak gösterilerek alıntılanıp kullanılmasında bir sakınca yoktur. Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılamalar "fikir hırsızlığı suçu" kapsamına girer.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

16:05Serdar Turgut'un para cezası ertelendi
13:48TRT'den yeni bir kanal daha
12:35Prensler dil bilmezken o Latince konuşuyordu
10:45Türkiye mercek altında
10:05Yılın basın fotoğrafları ödül töreni
17:47''Youtube'' ile ilgili yeni erişim yasağı
16:58TGS Ankara Şubesinin yeni başkanı Rastgeldi
14:24Zaman'ın tirajına ''otorite'' darbesi
21:37Google'la ilgili engelleme yok
09:15TGC'nin ''başarı ödülleri'' verildi
16:53Fransa, Hamas'ın televizyonunu yasaklıyor
12:54Türkiye hayran olunacak ülke
11:23BBC'den vuvuzela önlemi
07:42Furkan'a intihar komandosu diyen yazar
01:08İnternette yasaklanan siteler 6 bini geçti
10:49Mavi Marmara’ya saldırı kervanına Yeni Mesaj da katıldı
00:50Tokat Türk Telekom'un sitesi hacklendi
19:38El Cezire'yi taşıyan uçak acil iniş yaptı
11:21Ahronoth'tan "Gizli görüşme" iddiası
08:16Ali Tezel eşini ‘malulen emekli’ etti!
08:09"Gay" karakteri oynadı, TRT'den atıldı
15:10Moskova'da ''Avrasya'da Bugün'' gazetesi
13:34TFF'nin internet sitesinde büyük hata
12:42Akyürek'ten Alkan'a "ama" cevabı
12:19Kardeşimiz Faruk Yücel'i anıyoruz
11:43Akşam'da toplu istifalar mı geliyor?
11:40Dündar'ın telefonu canlı yayında peş peşe çaldı!
10:23''Google şark kurnazlığı yapıyor''
09:37CNN'in kurucularından Wussler öldü
17:09Time Dergisi ödülleri sahiplerini buldu
Daha fazla haber göster
15:34İnternet habercileri Gül ile geziye gidiyor
15:25Mehmet Ali Birand CNN Türk'ten ayrılıyor mu?
14:40İsrail sorununa ''Reality Show'da'' çözüm
12:00TRT Şeş, bir ilki gerçekleştirecek
11:16Türkiye dünyadaki yerini düşünüyor
02:16“Çağdışı bir ülke yerine İsrail’i tercih ederim”
18:36Nazlı Ilıcak "ÇYDD"den beraat etti
10:17Basın şeffaf yönetimin teminatıdır
09:26Gazeteci Şakir Nazlım hayatını kaybetti
15:59Bir Ümmü Gülsüm bir de Tayyip Erdoğan
15:43İnternet şikayetlerinde ilk sıra "müstehcenlik"in
13:35Sultan 1. Erdoğan, Türk lokumu gibi
13:02Medyada yabancı sermayenin payı artıyor
12:59Yayınlarda, gizli görüntü -kayıtlara- yasak geliyor
07:49Geminin sosyalist ve dindarlarına güzelleme
07:26Aydın Doğan’ın gizli Ankara ziyaretleri
22:54İnternet medyasına düzenleme geliyor
15:24Livni'ye gün doğdu!
12:53Danimarkalı karikatürist: Pişman değilim
12:48''Google'' iddiasına dava
12:21Youtube'a büyük para cezası
03:01ABD'de İsrail eleştirisine tahammül yok
19:31Serdar Turgut için hapis cezası istendi
18:01Olay'a muammen bedel altında teklif
17:58MEKYK: Kanal kapatma kararını mahkeme versin
15:53Hürriyet yalan söylemeye devam ediyor
15:06Türkiye'ye internet kınaması
15:03''Mossad, Hakan Fidan'dan kaygılı''
13:34Lıberatıon: Erdoğan batıyı endişelendiriyor
12:56İsrail'e göre sorumlu o
03:18"Çok şükür artık bayrağımızı yakıyorlar"
09:27Perihan Mağden: İsrail'in uşağı olan yazarlar var
19:07Guardian: Ölen 9 Türk'e 30 el ateş edilmiş
17:17TGC'den "google" açıklaması
17:16Yunan basını: Ölen Türkler bizimdir!
12:03AGC yönetiminden 9 kişi istifa etti
11:18TİB'e ''google'' çağrısı
10:01Habertürk'e gidecek gazetecilere uyarı
19:29Medya Etik Konseyi'nden İsrail'e kınama
17:27İsrail'in saldırısı Amerikan basınında
17:15Hürriyet'te yeni dönem
15:46Gazete tasarım günleri (+1T) 5 yaşında
15:42Baransu'nun 10 yıl hapsi istendi
13:18Erdoğan internet medyasını ağırlayacak
12:05Piskopos cinayeti İtalya'da manşetlerde
11:59Nedim Şener, beraat etti
10:18İsrail'e ''maço'' benzetmesi
17:24Danimarka'dan Roj Tv'ye ilk darbe
16:46TRT Genel Müdürü, savcılığa gidiyor
14:42RTÜK: İsrail medya terörü uyguladı
13:21İsrail basını: Baş sorumlu hükümet
12:16Erdoğan Abdülnasır ile karşılaştırıldı
09:37HaBertaraf'tan okurlarına teşekkür
08:44Habertürk, gönüllüleri "çete" yaptı
06:33Şalom'un web sitesine saldırı
21:05Gerginlik Türkiye'nin popülaritesini artırdı
14:52''ABD'nin Ortadoğu'daki yeni rakibi Türkiye''
13:31İsrail basını: Erdoğan korkutmayı başardı
16:50Erdoğan'ın konuşmasını 43 TV canlı yayınladı
15:30Cellad, Arap alemini yerden yere vurdu
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Bütün suç o ‘koltuk’ta mı?
 
 
İsmail YAŞA
'Türk rolü'nü kim temsil edecek?
 
 
Kevser TOPKAR
Kırgızistan'daki katliamın gerçek sebebi etnik kimlik mi?
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Akif Beki’nin kayan ekseni
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
İHH ve Gülen hareketi —3
 
 
Mustafa YILDIZ
Üçaylar yahut zamanın doruklaştığı (an)lar
 
 
Necmettin EVCİ
Okumaya ve yazmaya ilişkin
 
 
Sami NOGAY
Etnik milliyetçilik ve Kırgızistan olayları
 
 
 
 
İLHAN CİHANER TAHLİYE EDİLDİ
 
Promosyonların tamamı memurlara
 
Ahmet Türk'e suikast iddiası
 
Türk'ü yumruklayan Çelik tahliye edildi
 
Boyner: İlişkiler olarak kötü dönem yaşıyoruz
 
 
 
 
"Hediyeleşin, zira hediye, kalpteki kuşkuları giderir. Komşu kadın, komşusu kadından gelen hediyeyi hakir görmesin, bir koyun paçası olsa bile."

Hadis-i Şerif (Tirmizî)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
1.922 1.937
 
 Sterlin
2.294 2.335
 
 Altın
62.71 63.26
 
 IMKB
56403  
 
 
Mavi Marmara'nın kaptanı konuştu...
 
İsrail’in kanlı saldırılarına maruz kalan Mavi Marmara gemisinin genç kaptanı Mahmut Tural konuştu. Tural, İsrail’in saldırmadan önce kendilerini uyarmadığını söyledi. Yol boyunca İsrail’in belirlediği kara sularına girmediklerini ifade eden Tural, “Ancak İsrail bizi suçlu göstermek için kendi sularına girmeye zorladı. Ancak ben rotayı değiştirerek buna izin vermedim” dedi.
 
 
 
 
  5 Kasım 2010’da vizyona girecek olan filmi Nev York’ta Beş Minare’nin çekimleri için Amerika’da bulunan Mahsun Kırmızıgül, yeni filminin ana kastını tamamladı ve dünyaca ünlü oyuncu ve yönetmen Danny Glover’i de kadrosuna kattı.  
 
 
 
  Kocaeli'nde firar ettiği sanılan hükümlünün bir ay boyunca cezaevinin içinde saklandığı ortaya çıktı.    
 
 
 
 
DP kongresinden nasıl bir sonuç çıkar?
 
Cindoruk güçlenerek yeniden gelir
 
Tansu Çiller kongreden sonra mutlaka genel başkan olur
 
DP, kim gelirse gelsin iflah olmaz
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin