DOLAR 1.518 - EURO 1.931 - ALTIN 61.34 - IMKB 61030
Salı 7 EYLÜL 2010
Erdoğan: Çıkar cübbeni çık meydana Pakistan'da ölü sayısı 16'ya yükseldi Ülkelerin borsalarındaki son durum Borsa, günü 60.746 puandan tamamladı Dolar 1,512 TL, euro 1,927 TL CHP'den yeni broşür bombası! Başörtülü olduğu için fotokopi bile yasak! Gönül'den ''bedelli'' şartı Rahibe afişine suç duyurusu CHP'nin iptal ettirdiği yardımlar verilecek habertaraf.com
 
 
 
Yeni anayasa paketine farklı bir bakış
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Midem bulanıyor
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Hangi futbolcuların doğum günü?..
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Rahibe afişine dair (2)
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Ne Sezen’i? Sen Hurşit Tolon’a sahip çıkmış adamsın!
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
''Sıra bizde'' arsızlığı
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Ahmet Hakan'a itirazım var
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
Sakalını berberde kestirenlere dikkat
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
HAYIR hikâyeleri
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
12 Dev Adam'ın otobüsünde Cem Yılmaz!
 
 
Akşam
Hüsnü MAHALLİ
Erdoğan ve Türkiye
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
BlackBerry, istihbarat savaşı ve vahim gerçek
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Özür dilemek CHP’yi küçültmez
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
MHP'nin geleceği CHP'ye emanet
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Anketler bir gün seçimlerin yerine geçebilecek mi?
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Referandum'un Daltonları
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
CHP'nin parası yok mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Yüksek yargı eliti'nin hegemonyası...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Ey, 12 Eylül'le hesaplaşılacağını düşünenler...
 
 
Vatan
Ruhat MENGİ
Milli iradeye güvenmek!
 
 
Sabah
Yavuz DONAT
Gülen Matbaası
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Hakan ALBAYRAK
 
Ahmet KEKEÇ
 
Ertuğrul ÖZKÖK
 
Sami NOGAY
 
 
 
Yok oluşunuzun törenine hazırlanın

Necmettin EVCİ
[email protected]
 
 
Samimiyet, insanın kendi hakikatiyle bütünleşmesinin doğal tezahürüdür. Samimi insan sahtelik yapamaz, yalan söyleyemez. Onun dili, duruşu değişmez. Samimi insan, benliğini inancı ile yoğurmuştur. Samimiyet, kişiliğin en temel unsurudur. Samimi insan, görüşlerini veya politikasını oluştururken ayrıntılı ölçme, değerlendirme yapar. Ama kalbi bir karara yönelirse de, tatmin olmuş şekilde kararının arkasında durur. Bu karar varoluşsal bir niteliğe sahip olduğu için, olur olmaz yerde, olur olmaz bahanelerle kararını değiştirmek başta onun benliğini, kişiliğini zedeler. 

Samimi insan, düşüncelerini başkalarına aktarır, başkalarını düşüncesine ortak etmek ister. Bu herkes gibi onun da en doğal hakkıdır. Bu paylaşım, özünde başkalarını etkilemenin yanısıra başkalarından etkilenmeyi de içerir. Bu tutum samimi olmanın gereğidir. Samimi insan kendisi için isteyebileceğini ancak, başkası için de isteyebilir. O nedenle samimi insanda içtensiz bir davranış göremezsiniz. 

Samimi insanın düşünceleri yanlış olabilir. Ama o yanlışlık içinde yarı yarıya doğruyu arayış barındırır. Doğruyu gördüğü an, samimiyetin gereği hemen yanlışını anlar ve kendini düzeltir. Benlik ve kişilik kaygısı olmayanlar için samimiyetin, dolayısıyla üzerinde düşünülerek alınan kararların sürdürülmesi pek bir anlam ifade etmez. Onlar için geçerli olan pragmatist hesaplardır. Bu hesaplar ekonomik, sosyal, siyasal mahiyete sahip olabilir. Bu amaç doğrultusunda yaptıkları açmak veya açıklamak değildir. Onlar için varsa yoksa amaçlarına ulaşmak için propaganda yapmak vardır. Propaganda içselleştirilmemiş düşüncelerin başkasına kabul ettirilmesi sanatıdır. Propaganda hesap kitap işidir. Propagandanın tek amacı, toplumu önceden tasarlanmış amaçlara doğru kanalize etmektir. Toplumu kendi hesabınıza uygun bir amaca yönlendirin de bunu hangi araçlarla nasıl yaparsanız yapın. Özellikle sol ve sosyalist kesimde daha çok görülen ideolojik propagandalar, bir anlamda insanlara albenili yalanlar söyleme sanatıdır. Söylediğiniz yalanlar ilk aşamada toplumun hoşuna gidecek ve size amaçladığınız getirileri sağlayacaktır. Değer olarak o getirilere inanıp inanmamak önemli değildir. Propagandacının gözünde toplum aldatılmaya müsait bir sürüdür. Bu yaklaşımın etik olup olmadığını artık tartışmaya bile gerek yoktur.  

Bütün bunları niçin söylüyorum?

Yaşadığımız referandum süreci herkesi aynı zamanda bir samimiyet testinden geçiriyor da onun için. Düne kadar sözde 12 Eylül vesayet rejiminden hareretle şikayetçi olanlar, o rejimle yüzleşmeye başladığımız şu günlerde sus pus oldular. “Susma sustukça sıra sana gelecek” diyenler, şimdi dut yemiş ispinoz gibi susuyorlar. Konuşanlar ise tıynetlerini, gizledikleri kişiliklerini, daha doğrusu kişiliksizliklerini ortaya koyarak katillerin düzeninin sürmesi için canhıraş çalışıyorlar. Demek ki, bunların 12 Eylül söylemleri kocaman bir yalanmış. Yalan bunların yaşama tarzı olmuştur. Meğer yıllar boyu mazlum ve mağdur edebiyatı yapmışlar. Niçin? Niçinini onlara sormak lazım. 

Bağımsız Türkiye istedikleri için mi darbelerden yana tavır takınıyorlar? Bağımsız Türkiye idealleri için mi katillerin düzeninin yıkılmasını istemiyorlar? Bir de sıkılmadan “Biz aslında daha özgürlükçü bir anayasa istediğimiz için değişikliğe hayır diyoruz” palavraları  yok mu? İnsan bu kadar gülünç olur. Özgürlüklerden yana oldukları için 12 Eylül anayasasını savunuyorlarmış! Çelişki diyeceğim ama çelişkide bile samimi arayışların olduğunu düşünüyor, içlerine düştükleri amorf saçmalığı anlatacak bir kelime bulmakta aciz kalıyorum. Bu değişikliği yapmak daha özgürlükçü, daha köklü bir anayasa değişikliğine engel mi? Bunun adı  samimiyetsizliktir. Samimiyetsizlikleri o raddeye vardı ki, gün geçmiyor ki, söylediklerinin tersini yapmasınlar. Tesettürü  rahibe kıyafetine benzeterek küçük gören afiş olayının yankısı daha bitmeden dün İzmir’de başka bir alemet-i farikaya imza attılar. Muharrem İnce’nin de katıldığı CHP’li bir belediyenin düzenlediği bir panelde, salondaki başörtülülere çok çirkin hakaretler edildi. Sizin tıynetiniz budur. Siz isteseniz de hoş görülü, saygılı olamazsınız beyler. Niçin mi? Ustalıkla yalan dolan ile propaganda yapma basitliğini siyaset yapmak sanıyorsunuz da onun için. Üstelik yalanı bile kendi mantığına göre satamıyor, yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz. Yarın Kılıçdaroğlu çıkar meydanlara, yine “Başörtü meselesini biz çözeriz” der ve bu meseleyi de böylece geçiştirirsiniz. 

Ne demiştik? “Samimiyet insanın kendi hakikatiyle bütünleşmesinin tezahürüdür” Sizin kendi hakikatiniz var mı ki, onunla bütünleşme derdiniz de olsun? Anlaşılan sizin yalandan başka hakikatiniz yoktur. Mumunuz sönmeyecek. Yalancının mumu gibi söneceksiniz. İnsanımız tanımakta ustadır münafık’ı. Adam gibi var olmayı beceremediniz, beceremiyorsunuz. Mecburen yok oluşunuzun törenine hazırlanabilirsiniz.

 
4 Eylül 2010 - 00:56:40
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.508
1.518
 
 Euro
1.916 1.931
 
 Sterlin
2.294 2.340
 
 Altın
60.91 61.34
 
 IMKB
61030  
 
 
'Sörfün ustasıyım, Alaçatı'nın hastasıyım'...
 
Son birkaç yıldır, gitmezsem, görmezsem, orayı yaşamazsam olmaz, dediğim yerde zamanının çoğunu geçiren biriyle röportaj yapmanın keyfini yaşıyorum. Belli ki, O da tutkun. Benimki Alaçatı tutkusu, O’nunki Alaçatı’da rüzgar sörfü tutkusu. Çağla Kubat’tan söz ediyorum. Alaçatı Yelken Kulübü’nün lisanslı rüzgar sörfçüsü olan ve bu kadarla da kalmayıp, rüzgar sörfünde birçok kez şampiyonluklar kazanmış manken, oyuncu ve sunucu Çağla Kubat’tan...
 
 
 
 
  İstanbul’un ünlü sanatçı ve yazarları Kültür A.Ş.’nin iftarında buluştu. İftardan sonra diş kirası olarak ne dağıtıldı?  
 
 
 
  Starbucks Coffee Türkiye, Yeni Şafak'ta yayınlanan İsrail mallarına boykot haberinde, adının listedeki markalarda geçmesi üzerine bir açıklama yaptı.    
 
 
 
 
CHP'li Avcılar Belediyesi'nce hazırlanan ve "Başörtülü kadınları rahibeye benzeten" afiş hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Genel Başkan AVCI Kemal, belediyesinin ismi AVCILAR olunca başörtülüleri vurmadıklarına şükretmek lazım!
 
CHP zihniyetini tam olarak ortaya koyan bir afiş
 
Bu afiş Kılıçdaroğlu'na bir komplo. Zaten kendisi de özür diledi.
 
Herşeye rağmen başörtüsü sorunu CHP'siz çözülmez.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app