DOLAR 1.547 - EURO 2.045 - ALTIN 68.31 - IMKB 63406
Cuma 17 ARALIK 2010
Kapanışta dolar 1,5430 lira Bükreş ambulans kaza yaptı: 4 ölü, 3 yaralı Olay çıkaran taraftarlara 500 lira ceza Karadağ AB'ye aday ülke oldu Dolar 5 ay sonra 1,5400 lirayı aştı DEMİRTAŞ: İKİ DİLLİ TALEBİMİZ YOK CHP'li vekil gözyaşları içinde itiraf etti "Beylikdüzü metrobüs hattı 2011'de bitiyor" Atalay: CHP zor durumda kaldı ve... Bahçeli'den Şeyh Said'in torununa tazminat habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'nin Çin'e ihracatı yine rekor kırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Münir Özkul yoğun bakımda
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hastayım size
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Baykal ne diyor?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Baykal'a göre Twitçiler hasta!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dolar üzerinden maaşa vergi incelemesi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Marka konferansı çekmedi
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
"Kıyamet Günü"
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
CHP ile iktidara halk mı gelir devlet mi?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Balyoz davası, yeni bir dönemin başlangıcıdır
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Balyoz’un anlamı
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
Balyoz ETÖ’nün neresinde?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Gerçek Müslüman öğreti' dayatması
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Deniz Baykal'a açık mektup
 
 
Milliyet
Rıza TÜRMEN
Silahlara veda
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gül: Özhaseki’ye sonuna kadar kefilim
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu'nun günahını aldık!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bir korktum bir korktum
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
CHP nereye?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Ahmet KEKEÇ
 
Ruşen ÇAKIR
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Ne korkunç bir yanılgı

Necmettin EVCİ
[email protected]
 
 
Kılıçdaroğlu CHP’yi tam manasıyla bitirdi.
Ne ciddiyeti, ne itibarı kaldı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özhaseki üzerinden Ak Partiyi yıpratma saçmalığından sonra, artık Kılıçdaroğlu’nun söylediklerine kimse inanmaz. 

Her yanlışlığın bile bir mantığı vardır diye düşünürüm. Öyledir de. Fakat Kılıçdaroğlu’nun yaptığı, yanlışın da, yalanın da ötesinde bir şey. Çocukluk desen değil. Taktik desen, propaganda desen değil. O’nunki nasıl bir mantıktır? Hangi amaca hizmet ediyor, nasıl çalışır, çalışıyor anlaşılır gibi değil. Dili sürçse önemsemeyeceğim. Söylediği yanlış çıksa saygı duyacağım. Yeter ki iyi niyet hissedeyim. Yeter ki, doğruya adanmış bir benliğin işaretini alayım. Ama değil. Çok tehlikeli bir fenomenle ve çok tehlikeli bir vaka’yla karşı karşıyayız. Adamın işi gücü şeytanlık. Söylediğinin doğru olmadığını, yalan olduğunu muhtemelen biliyor. Biliyor ve gerçekten benim anlamakta zorlandığım belki anlamak istemediğim bir tarzla ısrar ediyor. İnat ediyor. Onun için şeytanlık diyorum.

Hemen kestirmeden söyleyeyim: Bu numaralarla hiçbir şey elde edilemez. Türkiye, muhalefet adına çok zor, girift bir noktaya gelmiştir. Kılıçdaroğlu bu çok zor olan şeyi başardı. Aferin kendisine. Hiçbir şey söylemeseydi, inanın bu kadar yıpranmayacak, partisini bu kadar yıpratmayacaktı.

Yakıştı mı şimdi?
Yakışıyor mu?
Yakışmıyor.

Kılıçdaroğlu yalan ve suçlamalarını kendine yakıştırıyor olabilir. Ama millet senin şımarık, sorumsuz aymazlığını çekemez artık. İlk yanlışların iyi niyet ve müsamaha ile karşılandı. Birdenbire kendini genel başkan koltuğunda bulmanın sıcak heyecanına verildi. Ama geçen bunca zamandan sonra, hele ülkenin en yüce organının kürsüsünde, bütçe gibi en önemli bir mesele görüşülürken; senden, bir ‘Türkiye vizyonu’ ortaya koyman beklenirdi. Dış siyasetten ekonomiye, tarıma kadar müthiş açılımlar, öneriler, çözümler getirmen beklenirdi. Öyle ki, solcu, sosyal demokrat ve hatta kararsız kesim “Hah işte alternatif başbakan adayımız bu” diyebilsin. Yapmadın. Yapamazsın. Ufkunuz Türkiye’yi anlamaya, kucaklamaya yetmiyor.

Aklınız basit kurnazlıklara, çirkin yalanlara, iftiralara çalışıyor. İyi ama yalanlarınız ortaya çıktığında planınız geri tepmeyecek mi? Rezil olmayacak, utanmayacak mısınız? Hayır, CHP’nin böyle tasaları da yok ne yazık ki. Mantık şöyle işliyor: “Biz o an vurup geçeriz. Bir şayia bir sansasyon olur. Hiç olmazsa gündeme yerleşiriz. Reklamın veya propagandanın kötüsü olmaz. Çamuru atalım o an kandırdıklarımız, o izi kalanlar bize yeter. Bizim bağlılarımız bizim yalanlarımızı bile destekleyecek kadar bize bağlıdırlar. Hiçbir doğruluk bizim insanımızı bizden koparmaz. Onlar da zaten kopacak değildir. Bunun dışında da ne kazanırsak kısa günün kârı olarak yeter” Sanıyorum böyle düşünüyorlar. Ne korkunç bir yanılgı. Doğrudan milleti aptal, budala yerine koyuyorlar. Koyuyorlar ama millete yazık oluyor. Daha da önemlisi gerçek manada solcu, sosyal demokrat insanlarımıza yazık oluyor. Onlar bu basitlikte, bu çirkinlikte bir temsili asla ama asla hak etmiyorlar. Solcu arkadaşlarımın ne kadar sıkıntı içinde olduklarını bizzat kendi ilişkilerimden biliyorum. Gelip bana dert yanıyorlar.

Kılıçdaroğlu’nun yanlışlığı aşan yalanları ve bunu siyaset tarzına dönüştürmesi, etki paylarına düştüğü oranda siyaseti bozuyor. İnsan ister istemez, CHP’yi ebediyen yok etmek üzere bir operasyon yürütülüyor da, Kılıçdaroğlu bu oyunun bir parçası mı acaba, diye düşünmeden edemiyor. Elbette böyle değil. Ancak bir partiyi de kendi içinden bozmaya çalışsanız ancak bu kadar başarılı olursunuz.

Eğer samimi solcu ve sosyal demokratlar bu çamurdan çıkmaz, kendilerini ayrıştırmazlarsa bütünüyle sola ait olduğu söylenen alan çökmüş, çürümüş olacak. Yani Kılıçdaroğlu sadece kendine veya varsa ekibine yazık etmiyor, solcu birikimi, geleceği de yok ediyor. Solun gelişme imkânlarını yok ediyor. CHP izlediği yolla seçenek olma şansını bütünüyle yitiriyor.

 
16 Aralık 2010 - 08:37:34
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.534
1.547
 
 Euro
2.027 2.045
 
 Sterlin
2.365 2.420
 
 Altın
67.65 68.31
 
 IMKB
63406  
 
 
Kuzu'nun biraz daha yumurta yemesi lazım...
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural yumurtalı protestoları değerlendirdi: Öğrencilerin yasal zeminde tepkilerini ortaya koymalarını doğru buluyoruz ama gençlerin oyunlara kurban edilmemesi lazım
 
 
 
 
  İSTANBUL- Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 2010 yılında magazin dünyasının ünlülerine yönelik 'en medyatik' araştırmasında birinci belli oldu. Geçen yılın birincisi Hadise listede yer almazken, ikinciliğe Cem Yılmaz yerleşti.  
 
 
 
  EDİRNE- GSM operatörü, hiç mesaj atmayan müşteriye ücret faturası yolladı.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app