DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Wikileaks belgelerinde Türkiye bombası Gül. Normalleşme süreci için devam edeceğiz Oana'nın yeni başkanı bengi ''Balyoz''da talimatla ifade verdiler "Mürekkep yaşının tespiti" sorulacak YÖK için yeniden yapılanma kararı Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu Galatasaray Kulübü'nden açıklama Bursaspor Başkanı Yazıcı son noktayı koydu Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Ruşen ÇAKIR
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Kadir Has Stadı Kadir Baba Türbesi olsun!

İlter SAĞIRSOY
[email protected]
 
 
Evet yanlış okumadınız, Kayseri'nin neredeyse dünya çapında övüneceği bir stadı var. Kadir HAS Stadyumu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin çok büyük gayretleri ve özverisiyle, 2,5 sene gibi kısa bir sürede yapıldı. Bu stad fikri ortaya atıldığında, Galatasaray'ın Aslantepe'sinin projesi bile hazırdı. Öyle anlatayım size süreyi. Ve iki sezondur Kayseri KADİR HAS Stadı'nda maçlar oynanıyor.

Ama nasıl oynanıyor ! Kör topal, ağır aksak. Gelen evsahiplerinden nezaketen itiraz eden olmuyor ama milli takım maçı sonrası Fatih Terim açıkca çimlerin rezaletini söylemişti. İşte diyeceğim bu, yani stadın çimleri. Açıldığından beri herşeyi mükemmel olan Kadir Has Stadı'nın çimleri rezalet. Ve bunun kadar rezalet olan bir başka konu da, yıllar geçmesine ve yerel, ulusal tüm medya organlarında gündeme getirilmesine, hatta Milli Takımlar Teknik Direktörü olduğu dönemde  bu stadda oynanan bir milli maç sonrasında Fatih HOCA tarafından bile dünyaya duyuruldu, çimleriniz kötüüüüüüüüüüüü. Ama kimse tınmadı.

Ya da tındıysa da, bu tınlama sadece tınlama olarak kaldı. Çünkü, geçtiğimiz hatfa Bank Asya Ligi'nde zirveye ortak olma yarışını dişe diş götüren Kayseri'nin ikinci takımı Erciyesspor'a son dakika sürprizi yaşatıldı. Konuk takım bile gelmiş aynı gün maç oynanacak ama maçtan 12 saat önce takımlara Kadir Has Stadı'nda değil de dış sahada oynayacaksınız deniyor. Niye  ? Çünkü çimler bozuk ve Pazartesi günü de Kayserispor-Beşiktaş maçı var, saha iki gün arayla da olsa iki maçı kaldırmaz. İyi de, bu maçların bu tarihlerde oynanacağı, maçların oynanacağ saate 12 saat kala belli olmadı ki,Aylar öncesinden belli. Ve Kadir HAS Stadı'nın da çimlerinin hali aylar öncesinden, hatta yıllar öncesinden belli.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ ne zaman şehre, önemli birileri gelse hemen alıp bu stada götürüyor ve görenler de allah var, hayran oluyorlar. Ama şehre gelen önemli ziyaretçilerin ziyaret yerinden öteye fonksiyonları da olması gereken KADİR HAS STADI maalesef yine çimler açısından, saha açısından alarm veriyor. Hem de ne alarm... Adeta alarm zilleri zangır zangır çalıyor. Ve zirve yarışına ortak olan Süper Lige çıkma hayallerini gerçeğe dönüştürmek için doğru yolda ilerleyen ERCİYESSPOR'u bu yolundan çıkarmak isteyenler mi veya her kimlerse, çimleri bahane edip Erciyesspor'a son dakikada PARDON deyip maçını dış sahaya, yani antreman sahasına alıyorlar. Ve muhtemelen Kayserispor da birkaç maçını dışarda oynayacak. Lakin, her ne olacaksa bir an önce olmalı ve uzun süreli bir strateji belirlenerek uygulamaya konulmalı. Bu arada,  son UEFA Sampiyonlar Ligi final maçının bilet satışından çim bakımına kadar tüm organizasyonunu yapan uluslar arası büyük bir şirket Kadir HAS STADI'na müthiş bir teklif vermişti. Burasını, sadece haftada bir-iki maç oynanan yer değil de, aksine bir yaşam merkezi ve etkinlikler zinciri merkezine dönüştürmek için teklif verdi. Ama kimse dönüp bakmadı bile.

Ancak şu anda herkes memnun, çünkü Kayseri'yi ziyarete gelenler hafta sonunda değil de, hafta içinde geldiğinden, Kadir Has Stadı'nı maç yokken gezdiriliyorlar. Ve onlar da bu haliyle görüp hayranlıklarını dile getiriyorlar. Ehhh o zaman stadın adını değiştirelim, Kadir Has Stadı yerine KADİR BABA TÜRBESİ yapalım, olsun bitsin. Ne diyelim, başka işe yaramayacaksa..Yazık ve ayıp beyler...

Kayseri'deki bir yerel gazete Kadir HAS Stadı'nın DOMALAN MÜZESİ yapılmasını önermiş. Çünkü çimler o kadar bozuk ki, düşen düşene, ehh serde de gazetecilik olunca gazete de önermiş yani, burayı domalan müzesi yapalım diye...

 
25 Ekim 2010 - 13:41:09
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin