DOLAR 1.603 - EURO 1.930 - ALTIN 61.84 - IMKB 55234
Cumartesi 5 HAZİRAN 2010
Özel Maden Ocağında vagon devrildi: 12 yaralı  "Rachel Corrie"ye İsrail'den mesaj Tan: İsrail, dostu olan Türkiye'yi kaybediyor Adli Tıp: Raporu Şahin'in değil Oktay'ın gözaltı süresi yarın doluyor Erdoğan: Hamas terör örgütü değil Bitlis'te yola döşenmiş mayın etkisizleştirildi Yıldırım: Yeni organizasyonlar olacak Son iki yaralı tedavi altına alındı Borsa, günü 54612,93 puandan tamamladı habertaraf.com
 
 
 
“İsrail kendisini ayağından vurdu”
 
 
 
 
Abdullah GÖÇER
İsrail askeri Türklerle tanıştı, birileri de İHH ile…
 
 
 
Okur Temsilcisi
Yayınlanan haberi tasvip etmek!
 
 
 
 
Şehit Furkan Doğan'ın son yolculuğu
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Önyargılılara karşı İHH müdafaası
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Cevdet’i de öldürdüler
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
İçteki İsrail hoparlörleri
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Dünyanın en ahlaklı en demokrat ordusu
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Cevdet Kılıçlar'a
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
İnsani yardım mı İslami yardım mı?
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Barışı ve İsrail’i zehirleyen güçle çıkış yolu!
 
 
Sabah
Haşmet BABAOĞLU
Korkmayın! Ortadoğu'dayız
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
İsrail, Türkiye'ye zarar verebilir...
 
 
Hürriyet
Mehmet Yakup YILMAZ
Unutmayalım: Burası turizm ülkesi!
 
 
Vatan
Okay GÖNENSİN
Hamas değil Filistin
 
 
Vatan
Ruhat MENGİ
Çözüm savaş mı?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Salak asker ve dallama köşe yazarları
 
 
Vatan
Selahattin DUMAN
Dış politikada amatörce işlerden profesyonelliğe..
 
 
Hürriyet
Tufan TÜRENÇ
Gazze için tek başına kılıç kuşanmak...
 
 
Star
Yağmur ATSIZ
İsrâil’in başbelâsı: İsrâil
 
 
Yeni Şafak
Yusuf KAPLAN
Mavi Marmara ya da tarihi denizden yürütmek...
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
İlhan AKKURT
 
Mehmet Veysi MALKOÇ
 
 
 
''Osmanlı güçleri Gazze kıyılarında durduruldu!''
 
 
 
İsrail basını yardım konvoyuna düzenlenen saldırıyla ilgili haber ve yorumlara internet sitelerinde geniş yer verdi.
 
Sağcı Jerusalem Post gazetesi, İsrail’in saldırının imajına verdiği zararın büyümesini önlemek için zamana karşı yarıştığını belirtirken, operasyona Araplar kadar Avrupalılardan da tepki geldiğini söyledi. İsrail’in yardım gemilerindeki eylemcilerin İsrail askerlerine saldırırken görüldüğü videoları yayımlamakta geç kaldığını yazan gazete “Bir askerin silahının alınıp askerlere çevrildiğini gösteren video varsa, acilen yayımlanması kritik önemde” dedi.

Sol eğilimli Haaretz ise şu yorumu yaptı: “İsrail’in uluslararası alanda kendine verdiği zarar o kadar büyük ki abartılamaz. Bu yılın başında İsrail’in Ankara’nın Büyükelçisi’ni alçak koltukla küçük düşürmesinin ardından Türkiye ile patlak veren kriz, bunun yanında çok önemsiz görünüyor. Saldırı üçüncü bir intifadaya neden olabilir. Geçici sonuçlar: Türkler için kesin zafer” değerlendirilmesi yapıldı. 

Yedioth Ahranoth gazetesinden Mordechai Kedar imzası ile yayımlanan makalede ise, ‘Dünyanın geleceği için savaş’ başlığı kullanılarak şu yorum yapıldı: “Savaş Gazze ile ilgili değil, bu radikal İslam ile liberal Batı arasındaki savaştır. Gazze kıyılarında gerçekleşen savaşın Türkiye’nin yönetmeye çalıştığı ve Hamas, Hizbullah, İran’ı kapsayan İslami birlik ile İsrail tarafından temsil edilen liberal Batı eğilimi arasında olduğu açıktır. Bu savaş Ortadoğu’nun geleceğiyle ilgili. Yeniden Ortadoğu’yu yönetmek isteyen Osmanlı İmparatorluğu güçleri, Gazze kıyılarında durduruldu.”

-ARAP BASINI-

Suudi Arap sermayeli El Hayat gazetesi, ''İsrail Özgürlük Filosunu öldürdü, dünya baş kaldırdı'' manşetini kullanırken, İsrail'in davranışını, ''bütün cezalardan uzun zaman kaçtığı için öldürme iştahı kabarmış bir katilin davranışı''na benzetti.

Mısır'da yayımlanan hükümet yanlısı El Ahbar, bağımsız El Düstur ve muhalif El Vafd, saldırıyı ''katliam'' olarak değerlendirirken, bağımsız El Masri El Yom gazetesi, ''Özgürlük kanı Akdeniz'e aktı'' ifadesine yer verdi.

Lübnan'da yayımlanan En Nahar gazetesi, ''Özgürlük Filosu İsrail'i Türklerin kanında boğdu'' manşetini kullanırken, ''Zaten zayıflamış İsrail-Türkiye ilişkileri dönüşü olmayan bir noktaya geldi'' yorumunda bulundu.

Hizbullah cephesine yakın El Ahbar gazetesi de ''(ABD Başkanı Barack) Obama yönetimi İsrail'in suçunu haklı çıkardı, özgürlük kana bulandı'' gibi ifadelerle, ''Şafak katliamı Ankara ile Tel Aviv arasındaki ilişkilerde bir dönüm noktası olacak'' görüşüne yer verdi.

Birleşik Arar Emirlikleri'nde çıkan El Haliç, ''İsrail denizin ortasında özgürlüğü öldürdü'' başlığı altında, ''Kanun dışı bir çete tarafından insanlığa karşı işlenen savaş suçunu'' kınadı.

Dubai hükümetinin El Beyan gazetesi, ''Özgürlük filosuna karşı İsrail devlet terörü'' başlığını kullanırken, ''Birleşmiş Milletler daha ne kadar uluslararası hukukun ihlalini kabul etmeyi ve savaş suçu işlenmesine göz yummayı sürdürecek'' sorusuna yer verdi.

Muhabirlerinden biri gemide bulunan Gulf News gazetesi ise ''Özgürlüğe saldırı'' başlıklı yazısında, ''On yıllardır İsrail katliamlar yapıyor ve bundan sıyrılıyor. İsrail'in terörist hükümetine dünyanın 'yeter' deme zamanı geldi'' yorumuna yer verildi.

Suudi Arabistan'da yayımlanan Arap News, ''Denizde cinayet'' başlıklı yazısında, ''İsrail, uluslararası sularda kanlı korsanlığıyla dünyaya gerçek renklerini yeniden gösterdi'' yorumunda bulundu.

El Riyad gazetesi ''Dünya şokta'' derken, Okaz gazetesi ''İsrail'in Özgürlük Filosuna yaptığı şey, bu varlığın (ülkenin) insanlığa karşı suç işlemekte tereddüt etmeyen bir grup suçlu tarafından yönetildiğini milyonuncu kez kanıtlıyor'' ifadesini kullandı.

Kuveyt'te yayımlanan El Kabas gazetesi de Arap ve Müslümanları ''İsrail'e işlediği suçları için ağır bir bedel ödetmeye'' çağırdı ve bu ülkeyle bütün ilişkilerin kesilmesi çağrısında bulundu.(AFP-HND-MCT)

-DÜNYA BASINI-

İsrail'in dün Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırı düzenleyerek 9 kişiyi öldürmesi, dünya basınında geniş yer buldu. Gazeteler saldırının tüm dünyadan tepki çektiğine dikkat çekerken, İsrail'i yalnızlaştıracağı yorumu da yaptı. Ayrıca İran'a yaptırım uygulanmasının hem BM Güvenlik Konseyi hem de ABD'nin gündeminden uzaklaşmasına yol açacağı öngörüsünde bulunuldu.

New York Times (ABD): İsrail baskını, barış çabalarını ve ABD ilişkilerini zora soktu. İsrail'in ölümcül komando baskını, Başkan Obama'nın Ortadoğu Barış planında ileri gitmesini zorlaştırdı. İsrail ve ABD arasında zaten gergin olan ilişkilere yeni bir gerginlik ekledi. Amerikalı yetkililer sadece baskından değil, beraberinde İsrail'in dünyada yalnızlaşacak olmasından ve İsrail ile Filistin arasındaki doğrudan görüşmelerin başlayacağı bir dönemde zamanlamasından dolayı dehşete düştüler. Bu üzücü olay Gazze ablukasının sürdürülemez olduğunu gösteriyor. Obama yönetimi, Bush gibi ablukayı destekliyor. Ancak Obama'nın Gazze'deki insani durumdan dolayı hüsranını diel getirdiği biliniyor. Ne olursa olsun saldırı, eğer Obama Ortadoğu barış planında ileriye gitmek istiyorsa Gazze konusuyla da ilgilenmesi gerektiğini hatırlattı.

Chicago Tribune (ABD): İsrail, filoya düzenlediği ölümcül saldırıdan dolayı diplomatik ateş fırtınası ile karşı karşıya. Dünya genelindeki protesto gösterilerinde ve liderlerin açıklamalarında İsrail, aşırı güç kullanmakla suçlandı. BM Güvenli Konseyi acil toplanarak saldırıyı kınadı. İsrail ise saldırıdan dolayı kendini savundu ve askerlerinin kendilerini savunduğunu bildirdi. Dünyanın İsrail saldırısına odaklanması, İran'ın nükleer çalışmalarına yoğunlaşan ABD'nin, diplomatik önceliklerinin değişmesine sebep olabilir.

Washington Post (ABD): Saldırının dünya genelinde kınanması, Obama yönetiminin, İsrail ile arasındaki gergin ilişkileri geliştirme çabalarını zorlaştıracak ve İran'a yeni yaptırım girişimleri üzerindeki dikkatleri dağıtacak. İsrail'in her zaman dünyanın dikkatini İran üzerine çekmek istiyor; ancak bu tür olaylarla tüm dikkatleri kendi üzerinde topluyor.Saldırı sadece Hamas'ı güçlendirmekle kalmadı, yeni yaptırım tasarısının tartışıldığı BM Güvenlik Konseyi'nin dikkatinin başka yöne çekerek İran için de kazanç oldu. İsrail'in gemiye saldırısı "yanlış yönlendirilmiş ve kötü uygulanmış" bir hareket, Netanyahu hükümeti için ise "diplomatik fiyasko" oldu.

The Boston Globe (ABD): Kanlı baskından dolayı İsrail'e kınama. İsrail, Gazze'ye yardım götüren filoya düzenlediği ölümcül saldırının ardından uluslar arası kınama ve giderek büyüyen iç sorunlarla karşı karşıya. İsrail'in İslam dünyasındaki en önemli dostu olan Türkiye, saldırının ardından elçisini geri çağırdı, ortak askeri tatbikatları iptal etti. BM Güvenlik konseyi acil toplandı ve İsrail'i kınadı. İsrail'de ise bazı kesimler, Savunma Bakanı Ehud Barak'ın istifasını istiyor. Hükümet, saldırının sonuçlarını iyi öngörememekle suçlanıyor.

Los Angeles Times (ABD): Saldırı, İsrail için bir halkla ilişkiler kabusu oldu. Saldırı, İran'a yeni yaptırımlar için çabalayan ABD'nin bu çabaları üzerindeki dikkatleri dağıtabilir. Uluslararası toplumun ilgisi Gazze'ye kayabilir.

Wall Street Journal (ABD): Filo saldırısı krize yol açtı. Saldırı, İsrail'i İran'a yönelik yaptırımlardan ABD destekli barış görüşmelerine kadar birçok konuda hareket kabiliyetine engel olacak bir diplomatik krizin içine çekti. Saldırı Araplardan tepki çektiği kadar İsrail dostlarının da sert eleştirilerine sebep oldu. Saldırı ayrıca İsrail'in İslam dünyasındaki en önemli dostu Türkiye ile ilişkilerini gerdi. İsrail ile ABD ilişkileri, saldırıdan önce bile yıpranmıştı.

Washington Times (ABD): İsrail baskını, küresel tepkiye yol açtı. Avrupa ve Ortadoğu'da protesto gösterileri düzenlendi. Netanyahu-Obama görüşmesi ertelendi, BM Güvenlik Konseyi kınama kararı aldı.

Guardian (İngiltere): İsrail kanlı saldırının ardından devlet terörü uygulamakla suçlanıyor. İsrail'in oynadığı kumar kendisine çok pahalıya mal olacak. Bunun bedeli, uluslararası alanda daha da yalnızlaşmak ve Orta Doğu'da hayati önem arz eden halkla ilişkiler savaşını kaybetmek olabilir. İsrail'in üzerindeki Gazze ablukasını kaldırma ve Hamas ile temas kurma baskısı artacak. Ancak İsrail'in politikasında pek bir değişiklik olmayacak görünüyor. Eğer Somalili korsanlar dün uluslararası sularda 6 gemiye çıkıp 10 yolcuyu öldürse ve onlarcasını da yaralasa, bugün NATO'ya bağlı bir görev gücü Somali kıyılarına doğru yola çıkmış olurdu. Dün Gazze karasularının dışında, uluslararası sularda olanlar korsanların değil İsrailli komandoların işiydi ve bugün İsrail kıyılarına doğru yol alan NATO gemileri olmayacak. Ama belki de olmalı. Komandolar Filistin yanlısı aktivistlerin ne yapmasını bekliyordu ki? Kendilerini kaptanla köprü üstünde çay içmeye davet etmelerini mi? İsrail'e Gazze ablukasını sona erdirmeli ve Hamas ile temas kurmalı.

Financial Times: (İngiltere) İsrail küresel tepkiyle karşı karşıya. Dünkü olay İsrail'in Türkiye ile ilişkilerini daha da bozmanın yanı sıra, bu ülkenin uluslararası alandaki itibarının daha da zarar görmesine neden olacak. İsrail'in Avrupa ile ilişkileri olumsuz etkilenecek. İsrail, Avrupa hükümetlerinin tepkisinden çok Avrupa kamuoyunun tepkisinden çekiniyor. Bazı İsrailli siyasetçi ve askerler uluslararası hukukun ihlali suçlamasıyla tutuklanmak ya da protesto edilmek korkusuyla zaten Avrupa'ya gitmek istemiyor, dünkü saldırının ardından da Madrid ya da Londra gibi başkentlerde pek de dostane karşılanmayacaklar. Obama, İran üzerindeki baskıyı arttırmak gibi daha önem verdiği konular ile ilgilenmek yerine, İsrail saldırısının yarattığı bu diplomatik krizle uğraşmak zorunda kalacak. İsrail denizde boğuldu ve korsanlık yaptı. Ortadoğu Dörtlüsü ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne "İsrail'e artık çok ileri gittiğinin açıkça söylenmesini" talep ediyoruz.

Times (İngiltere): Açık denizlerde ölüm. İsrail'in yardım gemileriyle ilgili tutumu, Gazze'ye kaçak yollardan silah sokulması endişesinden kaynaklanıyor. İsrail'in bunu engelleme hakkı var; ancak seçilen yöntemin yanlış. Komandoları helikopterden indirerek onları saldırı tehlikesine açık hale getirmek mantıklı mıydı? Türk vatandaşlarını hedef alarak, bir zamanlar yakın siyasi ve askeri ilişkilere sahip olunan Müslüman bir komşuyla ilişkileri daha da bozmak siyasi açıdan zeki bir adım mıydı? Okul çocukları için boya kalemi, hastaneler için ilaç, bombaların yıktığı evlerin tamiri için çimento taşıyan gemileri engellemeye çalışmak halkla ilişkiler açısından iyi bir fikir miydi?

Independent (İngiltere): İsrail'in hücumbot diplomasisi küresel öfkeye neden oldu. İsrail'in müdahalesi Türkiye ile ilişkilere büyük darbe indirdi. Türkiye şu anda Ortadoğu'da, geçmişte olduğundan çok daha hayati bir müttefik. Amerikan askerlerinin daha rahat bir şekilde çekilmesine yardımcı olarak, Irak'ta kritik bir rol üstleniyor. Üstelik Ankara'nın İsrail ile ittifakı, Amerika'nın Orta Doğu politikasının en önemli payandalarından biri olmuştur. Türk Dışişleri Bakanı daha önce, yardım filosuna müdahalenin geri dönülmez sonuçlar doğuracağını söylemişti. Galiba bu diplomatik klişe ilk kez doğru çıkacak. Belki de hepimiz İsrail'in Arapları öldürmesine alıştık. Belki de İsrail Arapları öldürmeye alıştı. Şimdi de Türkleri öldürüyorlar. Ya da Avrupalıları. Son 24 saatte Orta Doğu'da bir şeyler değişti ve İsrailliler -bu katliama verdikleri son derece aptalca tepki düşünüldüğünde- olan biteni kavrayamamış gibi görünüyor. Dünya artık bu zorbalıktan bıktı usandı. Politikacılar sessiz olsa da.

Il Corriere della Sera (İtalya): İsrail operasyonu katliamla sonuçlandı. Türkiye saldırıyı "devlet terörü" olarak nitelendirdi.

La Repubblica (İtalya): Aktivistlerin gemisinde kıyım. İsrail, Gazze'ye giden yardım konvoyuna saldırdı: 9 ölü var. Tüm dünya kınadı. Türk konvoyu geceleyin saldırıya uğradı. Ankara'ya göre bu, devlet terörü. Arap ülkeleri isyanda. Netanyahu orduyu savundu ve Obama'ya yapacağı ziyareti iptal etti

La Stampa (İtalya): Gemiye operasyon, İsrail'e yargılama. Gazze'ye yardım konvoyuna saldırıldı, Türk gemisinde 10 ölü var. 4 İtalyan da gözaltında. Netanyahu-Obama görüşmesi iptal edilirken, BM Güvenlik Konseyi toplandı. AB şiddeti kınarken, İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano da kaygılandığını söyledi.

Il Giornale (İtalya): İsrail ateş etmekle iyi yaptı. Gazze'ye insani yardım götüren barış gönüllülerini teröristlerin arkadaşlarıydı.

Le Soir (Belçika): İsrail ölümcül baskınının ardından hiç olmadığı kadar yalnız. Dünyayı şoke eden saldırının ardından İsrail'in izole edileceği neredeyse kesinleşti. İsrail uluslararası hukuku hiçe saydı, bu baskınla imajını daha da kötüleştirdi ve olanlardan Hamas kârlı çıktı.

La Libre gazetesi (Belçika): İsrail'in bu saldırı nedeniyle alacağı karşılık, ülkede hiç kimseyi memnun etmeyecek. Yahudi devletinin felaket yaşıyor. İsrail, özellikle "yardım filosunun patronu" Türkiye ile ilişkilerini bozduğu için ciddi yaptırımlarla karşılaşacak.

De Standaard (Belçika): Baskın dünyayı şoke etti, Türkiye'nin İsrail'i "terör devleti" olarak tanımladı.

El Pais (İspanya): İsrail, uluslararası yasalara saldırıyor. İsrail'in orantısız bir müdahale yaptığı konusunda herkesin hemfikir. Saldırı, Netanyahu'yu gerçek ve derin bir soruşturma yapmaya zorluyor. İsrail'in uyguladığı şiddet, geleceği daha da kötü bir belirsizliğe sokuyor. İsrail hükümeti sadece, bölgedeki tek müttefiki Türkiye'yi tamamen kaybedip, izole olmakla kalmıyor aynı zamanda başlayan barış görüşmelerinde başa dönüyor. İsrail'in ahmakça suçları, Arap dünyasında da öfke yaratıyor ve Hamas'a oksijen veriyor

El Mundo (İspanya): İsrail'in korsanca saldırışı uluslararası öfke yaratıyor. AB saldırıyı kabul edilemez olarak nitelendirdi ve hemen kınadı, tüm dünyada protesto gösterileri yapıldı, AB, ABD, BM gibi uluslararası komitelerin İsrail'den açıklama istedi.

ABC (İspanya): İsrail'e karşı protesto dalgası. Saldırı uluslararası tansiyonu çok yükseltti.

CİHAN-AA-Radikal

GAZZELİLERDEN ONURLU DAVRANIŞ
 
LEVİ'NİN EVİNİN ÖNÜNDE GIYABİ CENAZE NAMAZI
 
BERLİN'DE, İSRAİL PROTESTO EDİLDİ
 
ALPEREN OCAKLARI'NDAN İSRAİL'E TEPKİ
 
İSRAİL'İ PROTESTO GRUBUNA POLİS MÜDAHALESİ
 
İSRAİLLİLERİN REZERVASYONU İPTAL
 
CHP'Lİ ÖYMEN: KONU AYDINLATILMALI
 
İZMİR'DE MC DONALDS'TA EYLEM: 9 GÖZALTI
 
HİSARCIKLIOĞLU'NDAN TÜRK DİASPORASINA ÇAĞRI
 
KARS'TA İSRAİL'E TEPKİ
 
İSRAİL VE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA LANET MİTİNGİ
 
BARDAKOĞLU'NDAN KINAMA ÇAĞRISI
 
KILIÇDAROĞLU: SALDIRI SUÇ
 
BÜYÜKELÇİNİN EVİNİN ÖNÜNDE CENAZE NAMAZI
 
SÜRYANİLER DE İSRAİL TERÖRÜNÜ KINADI
 
THE GUARDİAN: ABD'NİN DOKUNULMAZLIĞI BİTİYOR
 
AİLELER ENDİŞELİ
 
İSRAİL BAZI REHİNELERİ ÖLDÜREBİLİR
 
KIZILTEPE'DE İSRAİL'E LANET YAĞDI
 
SALDIRI BÜYÜK MİTİNGLE PROTESTO EDİLECEK
 
ALMAN BASINI: BÜYÜK HASARA YOL AÇTI
 
ERDOĞAN MGK ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELECEK
 
SALDIRIDA ÖLENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
 
İSRAİL BASININDAN AĞIR ELEŞTİRİ: KABİNEDE 7 APTAL
 
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ İSRAİL'İ KINADI
 
İSRAİL, ENDONEZYA'DA PROTESTO EDİLDİ
 
ANKARA'DA İSRAİL'E KARŞI PROTESTOLAR SÜRÜYOR
 
''MÜSLÜMANLARI UYANDIRMA SALDIRISI''
 
FRANSIZ BASINI: İSRAİL TECRİT EDİLDİ
 
TÜRKİYE İSRAİL ARASINDA SİBER SAVAŞ BAŞLADI
 
KUDÜS'TE TÜRK BAYRAKLARIYLA GÖSTERİ
 
''YETTİ ARTIK'' İFADESİ KARŞILIĞINI BULSUN
 
İSRAİL, MALEZYA'DA PROTESTO EDİLDİ
 
ŞALOM GAZETESİ: ÜZÜNTÜYÜ PAYLAŞIYORUZ
 
MALEZYA VE ENDONEZYA'DA GÖSTERİLER
 
ÖZGÜR GAZZE HAREKETİ, İKİ GEMİ DAHA GÖNDERİYOR
 
HAK-İŞ'TEN İSRAİL'İ PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ
 
''OSMANLI GÜÇLERİ GAZZE KIYILARINDA DURDURULDU!''
 
TÜRK HACKERLER MOSSAD'IN SİTESİNİ ÇÖKERTTİ
 
BÜYÜKELÇİNİN REZİDANSINDA ARBEDE
 
1 Haziran 2010 - 10:55:30
 
Paylaş    
 
Yayınlanan materyallerin her hakkı HaBertaraf Yayın Hizmetlerine aittir. Sitede yer alan her türlü bilginin kaynak gösterilerek alıntılanıp kullanılmasında bir sakınca yoktur. Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılamalar "fikir hırsızlığı suçu" kapsamına girer.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

19:29Medya Etik Konseyi'nden İsrail'e kınama
17:27İsrail'in saldırısı Amerikan basınında
17:15Hürriyet'te yeni dönem
15:46Gazete tasarım günleri (+1T) 5 yaşında
15:42Baransu'nun 10 yıl hapsi istendi
13:18Erdoğan internet medyasını ağırlayacak
12:05Piskopos cinayeti İtalya'da manşetlerde
11:59Nedim Şener, beraat etti
10:18İsrail'e ''maço'' benzetmesi
17:24Danimarka'dan Roj Tv'ye ilk darbe
16:46TRT Genel Müdürü, savcılığa gidiyor
14:42RTÜK: İsrail medya terörü uyguladı
13:21İsrail basını: Baş sorumlu hükümet
12:16Erdoğan Abdülnasır ile karşılaştırıldı
09:37HaBertaraf'tan okurlarına teşekkür
08:44Habertürk, gönüllüleri "çete" yaptı
06:33Şalom'un web sitesine saldırı
21:05Gerginlik Türkiye'nin popülaritesini artırdı
14:52''ABD'nin Ortadoğu'daki yeni rakibi Türkiye''
13:31İsrail basını: Erdoğan korkutmayı başardı
16:50Erdoğan'ın konuşmasını 43 TV canlı yayınladı
15:30Cellad, Arap alemini yerden yere vurdu
15:20The Guardian: ABD'nin dokunulmazlığı bitiyor
14:47Alman basını: Büyük hasara yol açtı
14:35İsrail basınından ağır eleştiri: Kabinede 7 aptal
13:01''Müslümanları uyandırma saldırısı''
12:59Fransız basını: İsrail tecrit edildi
11:51Şalom gazetesi: Üzüntüyü paylaşıyoruz
11:07''Ne Hamas zayıfladı, ne Şalit'e yaradı''
11:02Dünya Gazeteleri İsrail vahşetini manşete taşıdı
Daha fazla haber göster
10:55''Osmanlı güçleri Gazze kıyılarında durduruldu!''
08:13Türkiye gazeteleri saldırıyı böyle gördü
19:29"Gemilere açık sularda el konuldu" itirafı
19:12Turk Hackerlar 1 dakika bile beklemedi…
18:34Çinli tv yorumcusu: Türkiye büyük iyilik yaptı
17:30Hollanda basını: Silahsız sivillere ateş açıldı
16:08Bu kez karartmayı İsrail basını yapıyor
15:19TGS Başkanı Ergenekon davasını izledi
10:13Dünya basını yorumsuz kaldı
18:01Şehide saygı için konser iptal edildi
17:59TGS İstanbul Şubesi olağan kongresi
15:24Hollanda'nın ulusal ajansı ANP satıldı
15:22Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti'ne Alp getirildi
13:55Kılıçdaroğlu'nu parlatan gazeteci şimdi işsiz!
13:50Öcalan'ın koruması ROJ TV'nin ortağı çıktı
13:44Lost'un oyuncusu Chau finalden memnun
13:27İsrail Büyükelçisi Cüneyt Özdemir'i çıldırttı
09:40Gürsel Tekin'in moralini alt üst edecek manşetler
00:03CHP'de 908 partili gazeteci var
17:57Gazetecinin ricası Arınç'a masa değiştirtti
10:19Facebook'a ''İslamî'' alternatif
09:16Habertürk, Serdar Turgut'la anlaştı
06:55Hürriyet'ten seviyesiz ve cahilce benzetme
00:44Nihat Genç'e eski dostlarından cevap geldi
16:15Türk girişimci kendi Facebook'unu oluşturdu
15:51Yeni bir spor gazetesi geliyor
14:10''Lost'' daha bitmemiş
13:57Konsey toplantısında reyting polemiği
12:37Economist'ten Kılıçdaroğlu yorumu
09:53Tüm söyledikleri ''Çin ve Hindistan''dan ibaret
00:22Nihat Genç o gemiye neden binmedi?
00:1317. Altın Objektif Ödülleri verildi
00:07Doğan Grubu'na vergi raporu tebliğ edildi
23:30Mazlumder'den Habertürk'e tepki
21:45Gençler Vakit'e sordu: Üçüncü ahlaksız kim?
12:37Arınç'tan adrese teslim mesaj
09:20Partizan alkış medyayı gerdi
10:12Bugün, web sayfasını daha da güçlendiriyor
10:10Cumhuriyet gazetesinde istifa
14:12Kılıçdaroğlu Alman basınında
14:06Baykal'a bir hançer de Halk TV'den
10:59BBC'nin izleyici sayısı 240 milyona ulaştı
01:04Gandhi’ye göre yedi ölümcül günah
13:48''Gazetecilere Özgürlük'' kampanyası başladı
10:18Profilinizi reklamcılara satıyor
09:51Canlı yayında küfür etti (VİDEO)
09:25'Gökçek TV' bugün yayına giriyor
09:07Facebook'ta büyük değişiklik hazırlığı
08:40Kimin yandaş olduğu görüldü
21:50Altın Palmiye "Uncle Boonmee"nin oldu
13:52"Umreye gidebilmek için ölümleri göze aldım"
12:46Kılıçdaroğlu'nu ayakta alkışlayan gazeteci
11:24Beyaz TV yarın yayına başlıyor
10:57Gazeteler, Gandi'nin zaferini böyle gördü
17:19Filistinlilere Türk pasaportu verilsin
15:22Ahmet Hakan ve Mirgün Cabas kırdı geçirdi
13:01Oğuz Haksever'den ''Kurultay'' gafları
11:5630 yıldır solun yapamadığını Vakit yaptı
10:30Google'dan yeni buluş: Google TV
09:25Lost el yakıyor
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
‘Mavi Marmara’ya kafayı takanlar
 
 
İlhan AKKURT
Mülk ve hakimiyet sorunu
 
 
Mehmet Veysi MALKOÇ
Terörist İsrail'in satılmış borazanları
 
 
 
 
İHH Başkanı Bülent Yıldırım'dan ilk açıklama
 
Furkan'ın kafasına 4 el yakından ateş edilmiş
 
Obama'nın Yardımcısı: İsrail'in buna hakkı var
 
''Vatandaşlarımızın üzerine çullanmışlar''
 
Erdoğan: Bu zorbalığa göz yummayız
 
 
 
 
 
Zalimler, nasıl bir inkılapla devrileceklerini yakında öğrenecekler!
Kur'an-ı Kerim, Şuara Suresi, 227. ayet
 
Ankara
17°C
Istanbul
20°C
Izmir
19°C
 

 
 Dolar
 
1.588
1.603
 
 Euro
1.910 1.930
 
 Sterlin
2.300 2.340
 
 Altın
61.23 61.84
 
 IMKB
55234  
 
 
İsrail’den hesap sormaya gidiyorum...
 
Mavi Marmara gemisinde bulunuşumuzun 4. gününde farklı insanlardan bir çok hikaye dinledik. Galiba bu gemide İsrail’in mağdur ettiği insanların en acıklı hikayesine sahip olanı Lübnanlı Ebu Muhammet'ti.
 
 
 
 
  Türkiye musevilerinin sözcüsü durumunda olan ve ılımlı tavırlarıyla bilinen haftalık Şalom gazetesinin web sitesi de hackerler tarafından çökertildi.  
 
 
 
  İsrail devleti'nin geçmişte ve günümüzde terörle olan yakın ilişkisi.    
 
 
 
 
İsrail'in yardım gemilerimize saldırmasından sonra Türkiye'nin tavrı ne olmalı?
 
Savaş gemilerimiz ve uçaklarımız acil müdahale ederek konvoyu kurtarmalı.
 
Türkiye, İsrail Büyükelçisini hemen sınır dışı etmeli.
 
Uluslararası kamuoyu harekete geçirilerek İsrail tecrit edilmeli.
 
Hepsi birden yapılmalı.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin