DOLAR 1.608 - EURO 1.928 - ALTIN 62.71 - IMKB 55234
Pazar 6 HAZİRAN 2010
Hahamlardan "İsrail'e Lanet" mitingine destek Davutoğlu: Soruşturma talebimizde ısrarlıyız Başkent'te İsrail'e yağmur gibi lanet yağdı Oren: "İsrail incelemeyi reddedecek" Yardım gemisinde bulunan 7 sınır dışı edildi CHP'den Necip Fazıl'a bir çanta dolusu para... Mahmud Abbas Türkiye'de Davutoğlu: Saldırı bizim 11 Eylülümüz Gül-Barzani görüşmesi sona erdi Gazze için bir gemi de Beyrut'tan kalkacak habertaraf.com
 
 
 
Dünyayı değiştiren fikir
 
 
 
 
İhsan ÜNLÜ
Çağdaş Kerbelalar
 
 
 
Okur Temsilcisi
Yayınlanan haberi tasvip etmek!
 
 
 
 
Robert Kennedy öldürüldü (06 Haz 1968)
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
“İslami” olan ya da “insani” olan
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Karakter meselesi
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Hocaefendi ve otoriteye başkaldırmak
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Hangisi daha yakın: Gemideki İsrailli mi? ABD’deki Hocaefendi mi?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Hocaefendi'nin değerlendirmesi "gerçekçi" mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Hoca Efendi’ye çok ciddi itirazım var
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Fethullah Gülen aslında ne dedi?
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Devletin inayetiyle
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Mavi Marmara'da o gece
 
 
Zaman
Hamdullah ÖZTÜRK
Gazze önemli midir, yoksa her şey midir?
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Hamas nedir, ne değildir?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Zulümlerin en alçakçası
 
 
Zaman
Mustafa ARMAĞAN
65 yıl önce bu defa Yahudilere insani yardım yapmıştık
 
 
 
 
Hakan ALBAYRAK
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
İlhami ATMACA
 
Ergin BOROBEY
 
Fevzi İZMİRLİ
 
 
 
Şehit Furkan Doğan'ın son yolculuğu
 
 
 
Furkan Doğan'ın kafasına 4 el yakın mesafeden ateş edilmiş.
 
FURKAN'IN FOTOĞRAFLARI İÇİN BURAYI TIKLAYIN

Gazze'ye deniz yolu ile yardım götüren İHH'ya ait Mavi Marmara adlı gemiye yönelik İsrail askerlerince gerçekleştirilen saldırıda öldürülen 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın başına 4 el yakın mesafeden ateş edilmiş.

Furkan Doğan'ın Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerini takip eden İHH Kayseri Şubesi İkinci Başkanı Ömer Yağmur, Doğan'ın vücuduna 5 kurşun isabet ettiğini, 1 merminin göğsüne diğer 4 merminin ise başına yakın mesafeden ateşlendiğini söyledi. Doktorların kendilerine bu bilgiyi aktardıklarını açıklayan Yağmur, Doğan'ın Kayseri'de özel bir fen lisesinde okuduğunu ve doktor olma hayali kurduğunu söyledi.

Furkan Doğan ve ailesi yabancı öğrenci sınav sonucunu bekliyordu

İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım taşıyan gemideki yolculara yönelik saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan(19), Ankara'da girdiği, Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucunu bekliyordu.

Mavi Marmara gemisinde Gazze'ye götürülen yardımlarla birlikte giden Kayserili Furkan Doğan, Erciyes Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan babasının Amerika'da bulunduğu süreçte dünyaya geldi. Amerika'da doğan Furkan ailesinin geri dönüşü ile Kayseri'ye yerleşti. Türk asıllı Amerikan vatandaşı olan Furkan Doğan, iki yıldır üniversite sınavlarına hazırlanıyordu. Özel Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Furkan, yabancı uyruklu öğrenci statüsünden dolayı YÖS'e hazırlandı. 18 Nisan'da Ankara'da yapılan sınava girdi. Sınav sonrası öğretmenleriyle değerlendirme yaptı. Furkan, sınavda çıkan 80 sorudan 75'ini doğru cevaplamıştı. Öğretmenleri, Furkan'ın net sayısının fazla olması nedeniyle çok iyi bir puan beklediğini ifade ediyor. Bugün yarın sonucun açıklanmasını bekleyen aile, çocuklarının ölüm haberiyle yıkıldı.

Hedefi hep tıp fakültesiydi

İsrail askerlerinin gemi baskını sırasında öldürülen 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın hedefinde tıp fakültesini kazanmak vardı. Yabancı öğrenciler sınavına giren Furkan'ın aldığı puana göre diş hekimliği ve eczacılık fakültelerini tercih edeceği öğrenildi.

28 Mayıs tarihinde Gazze'ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine binen Furkan Doğan, İsrail askerlerinin gemiye yaptığı baskında hayatını kaybetti. Furkan Doğan'ın ölüm haberiyle ailesi yıkıldı. Özel Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Furkan'ın girdiği sınavdan sonuç beklerken gelen ölüm haberi ailesiyle birlikte okuldaki öğretmenleri ve okul arkadaşlarını da yasa boğdu.

Öğretmenleri, Furkan'ın matematik ve İngilizce derslerini sevdiğini ve en çok da satranç ile futbol oynadığına dikkat çekti. Öğretmenleri, sınav sonucuna göre Furkan'ın tıp fakültesini tercih edeceğini ve en çok da diş hekimi olmak istediğine işaret etti. Furkan'ın diğer bir tercihinin ise eczacılık fakültesi olacağı belirtildi. Furkan Doğan'ın 80 sorudan 75 neti olduğu ve kazanmak istediği bölüme de rahatlıkla girebildiğine dikkat çektildi. Furkan, 15 Temmuz'da tercihlerini yapacaktı.

Furkan'ın cenazesini onbinler karşıladı

KAYSERİ- İsrail askerlerinin öldürdüğü Furkan'ın cenazesini Kayseri'de binlerce kişi karşılandı.

Gazze'ye yardım götüren gemilerle birlikte gönüllülerin arasında yer alan 19 yaşındaki Furkan Doğan, İsrail askerlerinin gemi baskınında öldürülmüştü. Doktor olmak hayali ile üniversite sınavlarına hazırlanırken İsrail askerinin kurşunlarıyla başında vurularak hayatını kaybeden Furkan'ın cenazesi önce İstanbul'a oradan da Kayseri'ye hava yoluyla getirildi. Furkan Doğan'ın cenazesini memleketinde binlerce kişi gözyaşlarıyla karşılandı.

Türk Hava Yolları'nın akşam saat 18.45 İstanbul-Kayseri seferini yapan uçağıyla memleketine getirilen Furkan Doğan için hava terminali önünde binlerce kişi toplandı. İsrail'i protesto eden grup, uçaktan alınan cenazenin götürülüşü sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Cenazeyi taşıyan Ambulans üzerine güller atanlar kadar, Furkan'ın cenazesini görmek isteyenler de izdihama neden oldu. Gözyaşlarını tutamayan kalabalık grup ambulansın arkasından dualarla yürüyerek hava terminalini terk etti.

Furkan'ın cenazesi Yenimahalle'de ki Fatih Cami'ne getirilerek dua edildi. Furkan'ın ailesi de cenaze başından hiç ayrılmadı.

Furkan Doğan, bugün Hunat Camii'nde Cuma namazı sonrası kılınacak cenaze namazından sonra şehir kabristanında defnedilecek. Cenazeye çok sayıda Kayserilinin katılması bekleniyor.

HaBertaraf ailesi olarak evladımız Furkan Doğan'a Allah'tan rahmet, babası sevgili dostumuz Ahmet Doğan'a, ailesine, yakınlarına ve tüm Müslümanlara, tüm insanlığa başsağlığı diliyoruz.

4 Haziran 2010 - 08:56:44

 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.593
1.608
 
 Euro
1.908 1.928
 
 Sterlin
2.295 2.340
 
 Altın
62.17 62.71
 
 IMKB
55234  
 
 
Bu röportaj CHP'de çok tartışılacak...
 
Gölge başkan olduğunu uzun süre inkar eder Önder Sav, Kemal Kılıçdaroğlu'nu nasıl genel başkan yaptığını anlattı.
 
 
 
 
  Yeşiller Partisi, 'İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nün yazısına göre' üçüncü köprü için İstanbul'da en az 1.6 milyon ağacın kesileceğini iddia etti. Köprü için düşünülen güzergâhın yakınında, 1997'den beri süren yol yapımı için bugüne kadar 900 bine yakın ağaç kesildi bile...  
 
 
 
  İnsanoğlu bir kararın eşiğinde: Yeni bir uygarlık kurabilecek mi? 'Ekolojik Zekâ'nın yazarı Daniel Goleman'a göre yanıt: Muhtemelen, evet...    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin