DOLAR 1.571 - EURO 1.942 - ALTIN 62.71 - IMKB 56403
Perşembe 17 HAZİRAN 2010
Erzincan'da 3 PKK'lı öldürüldü ABD İsrail'in "gevşetme" kararından memnun Koramiral Sağdıç: Kafes Planı montaj ve düzmece AB İran'a yaptırım şartlarını genişletiyor İstanbul, Gazze'yi kardeş şehir ilan etti ''Youtube'' ile ilgili yeni erişim yasağı Borsa %0,87 değer kazandı Kapalıçarşı'da döviz Müslümanların Obama'ya bakışı THY'den Tel Aviv yalanlaması habertaraf.com
 
 
 
Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Çorum'un tandır kebabı
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Vefatının 31. yıldönümünde Ayhan Işık
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Tayyip Erdoğan iyi Davutoğlu kötü mü?
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
"Kürt meselesi"nde nereye geldik?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Star TV yıkama-yağlama merkezi
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Hamas’ı hoş görüp BDP’yi dövmek
 
 
Hürriyet
Cüneyt ÜLSEVER
Milli Görüş vs. Gülen Hareketi (III)
 
 
Star
Ergun BABAHAN
İsrail karşı atakta
 
 
Yeni Şafak
Gökhan ÖZCAN
Madem google gündemde
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Hadi linç edin Davutoğlu'nu!
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Adaletin bu mu cumhuriyet hukuku?
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
İsrail hep aynı ama ona karşı olanlar sürekli değiştiriliyor
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
CHP ve MHP'nin ekseni neden kaymadı?
 
 
Radikal
Murat YETKİN
AK Parti heyeti bürokratla, TÜSİAD Başkanı Bakan'la
 
 
Radikal
Nuray MERT
'Ortadoğulu' veya 'oryantalist' olmak
 
 
Yeni Şafak
Rasim ÖZDENÖREN
Aslında dünyanın ekseni değişiyor
 
 
Vatan
Ruhat MENGİ
Önemli “Mavi Marmara” soruları!
 
 
 
 
Eymen HALİT
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Ahmet HAKAN
 
İsmail NERİMANOĞLU
 
 
 
Karabaşı Arap diye çağırmak!...

İbrahim YILDIRIM
[email protected]
 
 
Küfr olur başka değil kavmini sürmek ileri 
Arab’ın Türk’e; Laz’ın Çerkez’e yahud Kürd’e
Acem’in Çinli’ye rüçhanı mı varmış nerde
Müslümanlık’ta anasırmı olurmuş ne gezer
Fikr-i kavmiyeti telin ediyor peygamber.

M. Akif Ersoy

Kırgızistan’da Kırgızların,Özbeklere neden ve niçin saldırdıklarının sebebini öğrenebilmiş değilim. Haber bültenleri de, olayların sebebinin bilinmediğini ifade etmekteler. 200 ölü 800 ü aşkın yaralı 100.000 civarında yerini yurdunu terk etmiş, Özbekistan’a sığınmaya çalışan Özbek var. Özbekistan kendi soydaşlarının toplu sığınmalarına karşı sınır kapılarını kapatmış durumda. Birkaç gündür dünya bu olayları ilk sırada haber yapıyor, ama nedense sebebi bilinmiyor.

Yaşanan tam bir kardeş kavgasıdır. Bundan 15 yıl kadar önce de Özbekler kendi ülkelerindeki Ahıska Türklerinden 100 ü aşkın kişiyi öldürmüşlerdi. Bir gecede evleri yakılan Ahıska Türkleri çoluk çocuk demeden katle maruz kalmışlardı. O zaman , “yağı”nın fitnesine uyup asılsız tahriklerle “Misketin Türkleri” nin üzerlerinde katliam uygulanmış idi.

Hükümet 2 uçakla Vatandaşlarımızı getirtti. Gelenler Cehennemden geldiklerini söylüyorlar. Diri diri insanların yakıldıkları haberler arasında. Ya Rabbi bu ne cehalettir.

“Kâfir oku hedef döğer uzaktan
Haber gelmez Kırgız, Tatar, Kazaktan.
Kurtulmadan içerdeki tuzaktan,
Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Göğümüzden mavi rengi çaldılar,
Tanrıdağ`da tuğumuzu yoldular, ·
Yurdumuzu bölük bölük böldüler,
Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

''Üzerinde gün batmayan'' ilin yok!
Yandı Asya, tutunacak dalın yok!
Sarp dağları aşmak için yolun yok!
Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?” Dilaver Cebeci

Bir bakar mısınız? Hristiyan Alemi, Avrupa Birliği adı altında tek devlet olma yolunda birleşirken bizim coğrafyamızda, ayrışma tohumları yeşeriyor. Şimdi bir an Kürtlerin ayrıldıklarını, Kuzey Irakla da birleşip bir devlet kurduklarını düşünelim. Diyarbakır dan İstanbula , şimdi otobüse binip gidenler, pasaportsuz ve vizesiz gidemiyecek. Elalem sınırları kaldırırken biz aramıza sınır koymaya kalkıyoruz. İz’ansızlığa bakın. İrfanınıza turp sıkayım sizin. Hükümetin Suriye, Ürdün ve Lübnana vizesiz gidiş-gelişi sağlaması ne kadar güzel oldu değil mi? Bir zamanlar birlikte yaşadığımız insanlar, aynı devletin vatandaşları değil miydik? Şimdi şu kadar silahlı eylem, 30.000 i aşkın ölü ve 300 milyar $ lık kaynağımız heba oldu. Daha neye mal olacağı da belli değil. Ne için araya sınır koymak için. İleride pişman olup, nasıl birleşiriz denilecek bir durum için beyhude gayret. Al sana bir kara cehalet daha.

Etnik farklılıkları kaşıyarak bölüp parçalayarak, o bölgede hakimiyet kurmak emperyalistlerin taktiğidir. Buna alet olmak cehaletin dik alası, emperyalistlerin piyonudurlar.

Sayın Başbakandan ikinci sefer dinliyorum. Köpeğe “Arap, arap” diye çağıranlarımız var diye, serzenişini… Keşke bu söz söylenmemiş olsaydı. Ama şu da bir gerçektir ki; bir kere bu Araplara emperyalistlerin yaptıkları bir propagandadır. Başbakanın ağzından söylenmiş olması kanaatimce talihsizlik olmuştur. Bu propagandayı doğrular mahiyette bir malzeme verilmiştir. Şöyle ki; bir kere Anadolu insanı her köpeğe, arap demez. Siyah köpeğe arap der. Arap aynı zamanda siyah anlamındadır. Kara köpeğe arap deyince aklımıza Necip Arap Milleti gelmiyor. Anadolu insanının belleğinde, zenciler araptır. Çünkü karadır da ondan, Blackman a arap der, insanımız. Nitekim Tevfik Gelenbe merhum “arap bacı” rolünde bir zenci kadını canlandırmıştı yıllardır. Çok defa, kara köpeğe Karabaş da denir.

Türkler aleyhinde de Araplar arasında, söylentiler dolaşır. Ramuzel ehadis de bir hadis “ Ümmetimin şerlileri Türklerdir.” . İngiliz Lawrensin uydurması güya bir hadis ; “Uktul-ut- Turke velevkâne ebâke” . “ Türkü öldür, baban bile olsa”

Bunları bilelim, ama Arap kardeşimin, inanç ve düşüncesi olmadığını, bunu emperyalistlerin, fitnesi olduğunu da…

“Olmamalı Türk'ün Türk'ten şüphesi
Yol olmalı aşk dağının tepesi
Her kulağa birer sevgi küpesi
Takmayınca bu memleket düzelmez!”


 
16 Haziran 2010 - 00:02:51
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.561
1.571
 
 Euro
1.926 1.942
 
 Sterlin
2.290 2.335
 
 Altın
62.28 62.71
 
 IMKB
56403  
 
 
Mavi Marmara'nın kaptanı konuştu...
 
İsrail’in kanlı saldırılarına maruz kalan Mavi Marmara gemisinin genç kaptanı Mahmut Tural konuştu. Tural, İsrail’in saldırmadan önce kendilerini uyarmadığını söyledi. Yol boyunca İsrail’in belirlediği kara sularına girmediklerini ifade eden Tural, “Ancak İsrail bizi suçlu göstermek için kendi sularına girmeye zorladı. Ancak ben rotayı değiştirerek buna izin vermedim” dedi.
 
 
 
 
  İSTANBUL- Taksim'de, hafta başında liseli, hafta sonunda anne kılığında vatandaşlardan para toplarken yakalanan dilenci, yerini kardeşine bıraktı.  
 
 
 
  Bürokrasinin halka yaşattığı sıkıntılar tersine dönerse bürokrasinin köylüye yaptığını köylü bürokrasiye yapsa... İşte böyle olur.    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app