DOLAR 1.573 - EURO 1.937 - ALTIN 62.22 - IMKB 56403
Perşembe 17 HAZİRAN 2010
Karadeniz'i sel aldı ABD, İran'a yaptırımları genişletti İki Bakanlıktan İsrail için ortak komisyon Fethiye'de orman yangını çıktı Kürt Yönetimi: Sınır ihlali yok Rusya'da çatışma: 14 ölü Borsa % 0,03 değer kaybetti Müslüman olmayan taksi şoförü aranıyor Erdoğan, Atambayev ile görüştü Kapanışta dolar 1,5700 lira habertaraf.com
 
 
 
Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Çorum'un tandır kebabı
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Vefatının 31. yıldönümünde Ayhan Işık
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
'KCK devleti' ve rehin BDP'liler
 
 
Zaman
Bejan MATUR
Kadın farkı
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Devlet, hükümet ve PKK'nın kör takipçilerine...
 
 
Milli Gazete
Ekrem KIZILTAŞ
On beş puanlık uzman sorusu...
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Hilafet gelebilir mi?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Türk'ün / Kürt'ün Gazze'de ne işi var?"
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
Eksen kayarsa kayar..
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Bu ne öfke böyle!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Gerçek eksen kayması öyle değil, böyle olur...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Sopa yiyen askerlere
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Gemideki Beyaz Elbiseli, Uzun Boylu Esrarengiz Askerler
 
 
Vatan
Mine Gökçe KIRIKKANAT
İran’a kaymak destek, bize kaypak eksen
 
 
Star
Mustafa AKYOL
Medyadaki MOSSAD ajanlarını açıklıyorum
 
 
Star
Şamil TAYYAR
MİT bu işin neresinde?
 
 
Hürriyet
Sedat ERGİN
Nazizmle Yahudiliğin sembolleri bir tutulabilir mi?
 
 
Radikal
Türker ALKAN
Herkes kendi işine baksaydı?
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
85 saat aralıksız şarkı söyleme rekoru bize ait
 
 
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
İsmail NERİMANOĞLU
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
İsmail YAŞA
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Allah sonumuzu hayreyleye!

Okur-Yazar
 
 
Pensilvanya kaynaklı haber toplumun üzerinde farklı etkiler bıraktı. Bir bomba gibi düştü, insanların kafalarını allak bullak eyledi.

Bir, insani yardım konvoyu vasıtasıyla Gazze’deki insanlık dramının kaldırılması için çaba gösteren duyarlı vatandaşlar üzerinde soğuk duş etkisi yaptı.

İki, Gazze ve insani yardım konusunu sorun etmeyen kalemşorlar açısından da ellerine bir koz geçirmenin sevincini yarattı.

Üç, Pensilvanya odaklı medya da başta sendeledi, sonra Pensilvanya doğrultusunda savunma pozisyonu almaya başladı. Tabi onlar da beklemiyorlardı, ancak madem böyle bir şey söylenmişse söyleyen doğru söylemiştir yaklaşımına girdiler.

Asıl büyük şok yaşayanlar, elbetteki birinci kategoride etkilenen insanlardı. Şehitler verilmişti, olay dünya gündemini etkilemişti, İsrail köşeye sıkışmıştı, Türkiye kamuoyu İsrail’in yaptıklarının vahşeti karşısında kenetlenmiş ve tek yürek olmuştu. Böyle bir şey beklenmiyordu, beklenmediği gibi sanki haksız konumuna düşürülmüş hissine kapıldılar. Tabi ki Gerek İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve gerekse diğer katılımcılar asla ve kat’a yaptıklarının yanlış olmadığına ve bunu tekrar yapmaktan çekinmeyeceklerine inanmışlardır, ama burukluk da yaşanmadı değil. Bütünleşmenin tek ses olmanın en çok ihtiyaç duyulduğu bir zamanda böylesi çıkışlar insanları düşmanın saldırısından daha fazla yaralar.

Cumhurbaşkanı, Başbakan bunun İsrail’in yanına kar kalmayacağını söylüyorlardı. Samimi olduklarına yürekten inanıyorum.

Sayın Başbakan Güney Amerika gezisinden dönmeden önce Başbakan Vekili Sayın Bülent Arınç "kimse bizden İsrail’le savaşmayı beklemesin" sözüyle zaten İsrail’in elini kuvvetlendirmişti. İsrail sizden niye korksun ki, niye kendine çeki düzen versin ki, niye pişmanlık duysun ki, dolayısıyla elinden geleni ardına koymuyor. Büyükelçimizi de aşağılamak ister, insanlarımıza da saldırır, sivil insiyatif de olsa gemiler bizim gemimiz, içindekiler bizim insanız ve gemilerimize el koyar, korsanlık yapar ateşli silahlarla saldırır, insanlarımızı öldürür. Ardından Sayın Başbakanı temsilen olaya el koymuş Başbakan vekili "kimse bizden savaşmayı beklemesin" diyor, Bundan sonraki tehditlerinin artık etkisi kalır mı? Söz konusu Pensilvanyanın görüşü de Türkçe Olimpiyatlarında Sayın Arınç’a soruluyor, "Hoca efendi ne derse doğru der" anlamında cevap veriyor.

Beri tarafta bu görüşü kendilerine dayanak yapıp abalıya vurmak isteyenlere de gün doğdu, işte Pensilvanyanın görüşü de budur, yapılan yardım konvoyu aslında İslama da aykırıdır. Şehit ailelerinin içine düştüğü duruma bakar mısınız? Şehit oldular diye teselli edilecekleri yerde, niçin gittiler, yanlış yaptılar şeklinde bir azarlanmadıkları kaldı. Pensilvanyada bulunmak, orada ikamet etmek, onların çıkarları doğrultusunda fetva vermeyi mi gerektiriyor, böyle bir baskı mı söz konusu, onu da bilemiyoruz. Çünkü Amerika kolay kolay İsrail’e yaptırıma izin vermediği gibi, azarlanmasına kınanmasına da razı olmaz.

Allah sonumuzu hayreyleye! Şehit kardeşlerime Allah’tan rahmet ve ailelerine de vefatlarından dolayı sabr-ı cemil diliyor, şehadetlerinden dolayı da tebriklerimi sunuyorum.
YAYINLANMASINI İSTEDİĞİNİZ GÜNDEME İLİŞKİN YA DA GÜNDEM DIŞI YAZILARINIZI [email protected] ADRESİNE GÖNDEREBİLİRSİNİZ...
 
15 Haziran 2010 - 00:26:16
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.560
1.573
 
 Euro
1.920 1.937
 
 Sterlin
2.303 2.340
 
 Altın
61.73 62.22
 
 IMKB
56403  
 
 
Mavi Marmara'nın kaptanı konuştu...
 
İsrail’in kanlı saldırılarına maruz kalan Mavi Marmara gemisinin genç kaptanı Mahmut Tural konuştu. Tural, İsrail’in saldırmadan önce kendilerini uyarmadığını söyledi. Yol boyunca İsrail’in belirlediği kara sularına girmediklerini ifade eden Tural, “Ancak İsrail bizi suçlu göstermek için kendi sularına girmeye zorladı. Ancak ben rotayı değiştirerek buna izin vermedim” dedi.
 
 
 
 
  Çin ile birlikte YouTube sitesine erişimi yasaklayan Türkiye'de internet erişimi engellenen sayfa sayısı 6 bini geçti. Ayda ortalama 200 site de yasaklanıyor. Yasakçı zihniyet, bir-iki videoyu beğenmediği için halkın bilgiye ulaşma ve haber alma hakkını hiçe sayarak binlerce internet sitesine erişimi engelledi.  
 
 
 
  Bürokrasinin halka yaşattığı sıkıntılar tersine dönerse bürokrasinin köylüye yaptığını köylü bürokrasiye yapsa... İşte böyle olur.    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin