DOLAR 1.545 - EURO 2.045 - ALTIN 68.31 - IMKB 63035
Cuma 17 ARALIK 2010
Karadağ AB'ye aday ülke oldu Dolar 5 ay sonra 1,5400 lirayı aştı DEMİRTAŞ: İKİ DİLLİ TALEBİMİZ YOK CHP'li vekil gözyaşları içinde itiraf etti "Beylikdüzü metrobüs hattı 2011'de bitiyor" Atalay: CHP zor durumda kaldı ve... Bahçeli'den Şeyh Said'in torununa tazminat GENELKURMAY'DAN "KÜRTÇE" AÇIKLAMASI DINAMO KIEV ÇOK ZOR BİR RAKİP Erdoğan: CHP aynaya baksın habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'nin Çin'e ihracatı yine rekor kırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Münir Özkul yoğun bakımda
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hastayım size
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Baykal ne diyor?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Baykal'a göre Twitçiler hasta!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dolar üzerinden maaşa vergi incelemesi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Marka konferansı çekmedi
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
"Kıyamet Günü"
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
CHP ile iktidara halk mı gelir devlet mi?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Balyoz davası, yeni bir dönemin başlangıcıdır
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Balyoz’un anlamı
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
Balyoz ETÖ’nün neresinde?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Gerçek Müslüman öğreti' dayatması
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Deniz Baykal'a açık mektup
 
 
Milliyet
Rıza TÜRMEN
Silahlara veda
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gül: Özhaseki’ye sonuna kadar kefilim
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu'nun günahını aldık!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bir korktum bir korktum
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
CHP nereye?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Ahmet KEKEÇ
 
Ruşen ÇAKIR
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Ben polisimi ezdirmem!

Cüneyt ÖZDEMİR
 
 
Peki kim eziyor polisi? Nerede eziyor? Bildiğiniz bir görüntü, bizim atladığımız bir haber var mı?

Dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bütçe görüşmelerinde aynen bu cümleyi söyledi.
Nereden nereye geldik? Bir hafta içinde dayak yiyen öğrenciden, ezilen polise transfer olduk. Peki kim eziyor polisi? Nerede eziyor? Bildiğiniz bir görüntü, bizim atladığımız bir haber var mı?
Ankara Siyasal’da Büyük Amfi’de Burhan Kuzu’ya yumurta atılması ile polisin ezilmesini hangi mantık bir araya getirebilir? Bir olay bu kadar mı çarpıtılıp deforme edilir? Filmi geriye sarıp başa alıp, olayın en başladığı yere dönersek İstanbul polisi önce benzinlikte ortada hiçbir neden yokken öğrencileri feci şekilde dövdü. Ardından Dolmabahçe’de amatör davrandı, orantısız güç kullandı. Olayın özeti bu kadardır. Samimi bir özür ile geçiştirilecek bu olayın geldiği noktaya bakın: “Ben polisimi ezdirmem.” İyi o zaman polisini ezdirme, çık öğrencinin üzerine…

Polise koltuk atan öğrenci
Mülkiye’de öğrenciler Burhan Kuzu’ya yumurta attı. Bunu tartışabiliriz. Olumlu, olumsuz bulursunuz herkesin fikrine saygı duyarım. Yumurta olayının ardından okula girmek isteyen polise bir ‘öğrenci’ tuttu kocaman koltuğu fırlattı. Bakın ben bunu tartışmam. Hangi nedenle olursa olsun bana bunun ‘haklı’ bir hareket olduğunu söyletemezsiniz. Hatta bu koltuk fırlatmanın tam da diğer öğrencilerin itilmek istendiği yer için iyi bir malzeme olduğunu söylerim. Buna itiraz etmeyip, “Ama öğrenci dediğin yaşını başını almış bir adam, senin büyüğün, ne hakla böyle söylersin” derseniz, bana da “Farkında olmasanız da kafasını ‘söylenenlere’ değil ‘söyleyene’ takan bir Hakkı Devrim olmuşsunuz, büyük geçmiş olsun” demek düşer.

Sandalyesi omzunda görüntülenen öğrenciyi onaylamak mümkün değil.

Garipoğlu kız yurdu
Liseli Münevver Karabulut’un başını hunharca kesip öldüren Cem Garipoğlu’nun dedesi Kasım Garipoğlu Adana’da kız yurdu yaptırmak için protokol imzalamış. “Bu yaştaki bir kız okusun diye birine emanet edilmez. Kızları kimseye emanet edemiyoruz. Şimdi bu kız ilköğretimden sonra nasıl okuyacak? Ama devlete emanet edilir” demiş. Haksız mı? Bu devirde kızları önüne gelene emanet edince ‘başlarına’ geleni görmedik mi? Konuyu Kasım Garipoğlu açtığı için hepimizin zihninde beliren o soruyu soralım: “O yaştaki bir kız eğer birine emanet edildiyse ve o emanet edilen kişi bu kızı öldürdüyse aylarca polisten kaçırılmasına, saklanmasına bir aile nasıl göz yumabilir?” Karabulut cinayetinden Kasım Garipoğlu’nu sorumlu tutmak büyük haksızlık ancak yapılacak başka bir hayırseverlik kalmamış gibi Garipoğlu ailesi kız yurdu yaptırıyorsa bunun bir PR kampanyası mı, vicdan muhasebesi mi, iyilikseverlik mi olduğu sorusunu tartışmalıyız. Oysa törenden sonra Kasım Garipoğlu’nun elini öpen Adana Valisi İlhan Atış bu sorunun cevabını hepimizden önce bulmuş bile!

‘Her türlü fedakârlıkta bulunan’ fakir öğrenci
Vatana millete hayırlı olsun yeni bir Ergenekon kaçağımız var. Şanlı manşetlerle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çağdaş Eğitim Vakfı mahkûm edilirken başa onun adı yazılıyor. Türkân Saylan öldü kurtuldu, Gülseven Yaşer için macera yeni başlıyor. Bu süreci bilenler, yönlendirenler öğrencilerin dayaktan geçirilmesini boşverip Ergenekon’un yeni ‘kötü kadını’ ile uğraşmamızı tavsiye ediyorlar. Hadi uğraşalım. İddialar korkunç ötesi… Açık açık söylemeye utandıkları için iddianamede satır aralarında ÇYDD’den burs alan fakir kızların askeri öğrencilere ‘her türlü fedakârlıkta’ bulunmalarının tavsiye edildiği yazılıyor. Neyi ima ettiklerini utanarak anladık hepimiz değil mi? Gülseven Yaşer geçen yıl ABD’ye kaçtıktan sonra kendisi ile Washington’da bir canlı yayında görüşmüştüm. Beyaz Saray’ın önündeki CNN stüdyosuna geldiğinde oldukça tedirgindi. Belli ki Washington dışında kalıyordu, otobüsle gelmişti. “Tedavim devam ediyor” diyordu. Asıl ilginç olan canlı yayında anlattıklarıydı. Bugün iddianame manşetten manşete dolaştığı için kimsenin Gülseven Yaşer’in anlattıklarının arkasında yatanlarla ilgilendiği yok. Gülseven Yaşer’e 19.5 yıl istenen bu iddianamedeki belgelerin birçoğunun ele geçirilişinin hikâyesi film olacak kadar ilginç.

Hikayesini anlatırken
O gün canlı yayında Gülseven Yaşer bu hikâyeyi anlatırken başına gelenlere kendisi bile inanamıyordu. İddiasına göre, “Emniyetten bir polis kendilerine cemaatçiler hakkında bilgi vermek için gelmiş, aralarına girmiş ve sonra kendileri hakkındaki tüm bilgileri bu sefer gidip savcılara vermişti.” Bir eğitim gönüllüsünün bir cemaati hedef almasını mı tartışalım, bir polisin bir eğitim gönüllüsünü tuzağa düşürmesini mi? Daha tuhafı da var. 2002 yılında ÇEV’deki aramalarda Fethullah Gülen davasına bakan devrin şanlı DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel’in seks kasetleri ele geçirilmişti. Bir senarist olsanız böyle bir kurgu yapabilir misiniz? Düşünün kasetin bulunduğu yer cemaate karşı tutum aldığı iddia edilen ÇEV. İtiraf edelim şeytanın aklına gelmez!
Gülseven Yaşer’i ilk ve son görüşüm Washington’daydı. Kendisi hakkında söyleyecek çok fazla bir şeyim yok. Ama iddianamede geçen şu ‘Türkân Abla’ bölümleri öne çıkartılıp manşetlerde hâlâ Türkân Saylan ile uğraşıyorlar ya, yanarım da ona yanarım.
Bir de okumaktan başka bir derdi olmayan fakir kız çocuklarımızın düşürüldükleri ‘her türlü fedakârlıktan kaçınmayan kızlar’ durumu var ki, yazıklar olsun.

 
15 Aralık 2010 - 11:28:45
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.532
1.545
 
 Euro
2.027 2.045
 
 Sterlin
2.365 2.420
 
 Altın
67.65 68.31
 
 IMKB
63035  
 
 
Kuzu'nun biraz daha yumurta yemesi lazım...
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural yumurtalı protestoları değerlendirdi: Öğrencilerin yasal zeminde tepkilerini ortaya koymalarını doğru buluyoruz ama gençlerin oyunlara kurban edilmemesi lazım
 
 
 
 
  İSTANBUL- Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 2010 yılında magazin dünyasının ünlülerine yönelik 'en medyatik' araştırmasında birinci belli oldu. Geçen yılın birincisi Hadise listede yer almazken, ikinciliğe Cem Yılmaz yerleşti.  
 
 
 
  EDİRNE- GSM operatörü, hiç mesaj atmayan müşteriye ücret faturası yolladı.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin