DOLAR 1.550 - EURO 2.039 - ALTIN 69.18 - IMKB 65738
Pazartesi 27 ARALIK 2010
Davutoğlu: Bu bana onur verir "3G'li cep telefonları mikro dalga fırın gibi" AÇLIK SINIRI 867 TL'YE ULAŞTI İSTANBUL'UN SUÇ HARİTASI Lieberman: Asıl Türkiye özür dilesin Borsa haftaya düşüşle başladı Sürpriz vergi indirimi... NİĞDE'DE AYRILIK CİNNETİ: 3 ÖLÜ KKTC Başbakanı İrsen Küçük Ankara'ya geldi MARS'TAKİ MAVİ GÜN BATIMI GÖRÜNTÜLENDİ habertaraf.com
 
 
 
'Eksenin kaydığı yok, Türkiye'nin gözü açıldı'
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Mehmet Âkif Ersoy'un vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Hrant Dink'in arkasına saklanmayın!
 
 
Akşam
Deniz GÖKÇE
Amerikan rüyası bitti mi?
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Vesayetin garantörleri
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Apo herkesin kafasını karıştırdı
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
İbrahim YILDIRIM
 
Selami SAYGIN
 
Hüseyin ACARLAR
 
 
 
Tanıklar, Temizöz'ü görünce korkudan titredi
 
 
 
DİYARBAKIR- Tanıklar, Temizöz ve itirafçıları görünce korkudan titredi.
 
Güneydoğu'da 1993-95 yıllara arasında işlenen faali meçhul cinayet ve kayıp olayları ile ilgili davada ilginç gelişmeler yaşandı. Davanın bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlenen Asker-Rabia Pökön çifti, daha önce Cizre'de savcıya verdikleri ifadelerinin kendilerine ait olmadığını savundu. Tanık karı-kocanın titremesi dikkat çekti. Sanıklar, avukatların 'neden korktukları' şeklindeki sorusuna Temizöz'ün avukatları karşı çıktı.

Güneydoğu'da karanlık dönem olarak adlandırılan 1993-1995 yılları arasında işlenen 23 faili meçhul cinayetten sorumlu oldukları iddiasıyla, eski Kayseri İl Jandarma Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz'ün de aralarında bulunduğu 7 sanığın duruşmasına Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkamesi'nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanıklar Temizöz, Kamil Atak, Tamer Atak, Kukel Atak, Adem Yakın, Fırat Altun (Abdulhakim Güven) ve Hıdır Altuğ hazır bulundu.

Duruşmada tanıkların dinlenmesine devam edildi. Operasyona götürüldükten sonra öldürüldüğü iddia edilen Mustafa Aydın olayla ilgili dinlenen Abdullah Aşam, olayın yaşandığı tarihte korucu olduğunu, şu anda ise gönüllü köy korucusu olduğunu dile getirdi. Aşam, "Bir gün operasyondaydık. Mustafa Aydın da operasyondaydı. Onun ölümü sırasında orada değildim. Operasyondan sonra bir korucunun kayadan düşüp öldüğünü duydum. Taziyeye gittik." diye konuştu.

Müdafi avukatların nasıl korucu olduğunu sorması üzerine Aşam, "O tarihte çıkan bir yasa gereği müracaata bulundum. Ruhsat karşılığında bana silah verdiler. Korucu oldum." karşılığını verdi.

İBRAHİM DANIŞ'IN MAYIN ÜZERİNE KONULUP ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ ANLATMIŞTI

Cizre'de öldürülen inşaat ustası İbrahim Danış olayının tanıkları arasında yer alan Asker Pökön ile Rabia Pökön daha önce bütün detaylarıyla anlattıkları olayı görmediklerini dile getirdi. Asker Pökön, oğlunun kendisini arayarak Kamil Atağ hakkında beyanlarda bulunduğunu kendisine hatırlattığını ve beyanlarını geri almasını istediğini anlatan Pökön, "Ben de gittim beyanlarımı geri aldım." diye konuştu.

Cizre'de 16 yıl önce bir düğün halayına atılan bombada oğlu Mehmet Emin'i kaybettiğini anlatan Pökön, önce şikayetçi olduğunu, ancak Diyarbakır'da eğitim gören oğlunun isteği üzerine şikayetten vazgeçtiğini dile getirdi. Pökön'ün geçen yıl Cizre'de savcıya verdiği "Bir Nuh Mahallesi'ne bir operasyon yapıldı. İbrahim adında bir komşumuz vardı. Evlerinin avlusunu görebiliyorduk. Askerler oraya geldi. Hepimizi dışarı çıkarıp kimlik kontrolü yaptılar. Kamil, Temel ve Yüzbaşı Cemal Temizöz de vardı. Temel, İbrahim'e 3 el ateş ettikten sonra kanına elini batırıp Kamil'e gösterdi. Baba bak 'senin babanın öcünü aldım' dedi. Daha sonra bir mayın getirdiler. Bodruma koydular. İbrahim'i de bodruma koydular. Sonra büyük bir patlama oldu. Ceset parçalarını toplayıp traktörle götürdüler." şeklinde ifadelerini reddetti. İfadenin altında imzanın kendisine ait olduğunu belirten Pökön ancak ifade vermediğini savundu. Pökön, savcılığa gittiğini de itiraf etti.

Pökön'ün konuşurken titremesi üzerine müdahil avukatlardan Cihan Aydın'ın tanığa neden korktuğu ve neden titrediğini sorulmasını istedi. Mahkeme başkanı Menderes Yılmaz'ın sorması üzerine tanık Pököz, korkmadığını iddia etti.

Diğer tanık Rabia Pökön ise eşi gibi daha önce İbrahim Danış olayını detaylarıyla anlatmasına rağmen bir şey bilmediğini söyledi. Pökön, mahkeme başkanı ve avukatların bütün sorularına bilmiyorum, görmedim şeklinde cevap verdi.

Bu arada bugünkü duruşma KCK/TM davası için inşa edilen yeni salonda değil önceki salonda yapıldı. Mahkeme başkanı duruşma öncesi adliyede tadilat olduğunu, kayıt odasının imkanları olmadığını belirterek, bu duruşmayı burada yapacaklarını açıkladı. Duruşmayı TESEV'den bir heyet de izledi.

BDP EŞ GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ: DEVLET TANIKLARI KORUMA HİSSİNİ VERMELİ

Faili meçhul cinayetler davasını uzun bir aradan sonra BDP heyeti de izledi. Duruşmaya BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, Milletvekili Ayla Akat Ata, Şerafettin Halis'in yanı sıra BDP'li belediye başkanları ve bir grup BDP'li izledi.

Duruşmadan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Demirtaş, bu tür olayların aydınlanması için devletin tanıkları koruyacağına yönelik bir hissin oluşması gerektiğini söyledi. Demirtaş, "Duruşmayı izledik. Özellikle bölgede gerçekleşen binlerce faili meçhul cinayeti bölge halkı biliyor. Onlar için bu sır değil. Ama bugüne kadar bu konu ile ilgili devlet tarafından ciddi çalışmalar yapılmadı. Biz o nedenle hakikatleri araştırma komisyonunun kurulmasını önemsiyoruz." dedi.

Yakın geçmişle yüzleşilmediği müddetçe yakın geleceğe umut ile bakmanın mümkün olamayacağını savunan Demirtaş, bu davanın çok önemli olduğunu kaydetti. Demirtaş, "Biz duruşmadan şunu anladık. Tanıklar üzerinde bir baskı olabilir. Devlet tanıkları korumada ciddi bir zafiyet içinde olabilir. Eğer hakikatleri araştırma komisyonu kurulursa binlerce tanık ortaya çıkacaktır. Belki de binlerce belge ortaya çakacak. Hükümet siyasi bir irade ortaya koyarsa, parlamentoyu harekete geçirirse Türkiye'de demokrasinin de gelişmesi kolay olacaktır. Bütün köy yakmaları, faili meçhulleri unutamazsınız. Siz unutsanız bile bölge halkı unutmaz." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin 'davayı gidişatından memnun musunuz?' şeklinde soruya ise Demirtaş, "Biz kimseyi suçlamıyoruz. Suç varsa cezasız kalmaması gerekir. Adil yargılama yapılırsa gerçekler ortaya çıkacaktır." şeklinde cevapladı.

"CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN ZİYARETİNİ ÖNEMSİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır'a yapacağı ziyarete de değinen BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Sayın Gül'ün Diyarbakır ziyareti önemlidir. Ama devlet erkanlarından kim bu bölgeye gelirse gelsin birileri hep beklenti içinde. Acaba ne söyleyecek şeklinde, önemli şeyler söyleceği izlenimi verilmesi yanlış. Normal bir ziyaret olarak görüyoruz. Onu olağanüstü kılacak olan burada vereceği mesajlardır. Her ile, her bölgeye ziyaret yapıyor zaten." ifadesini kullandı.

CİHAN

Alakalı Konular:

Tanıklar,Temizöz'ügörüncekorkudantitredi

24 Aralık 2010 - 13:35:11
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

10:05Lieberman: Asıl Türkiye özür dilesin
09:20KKTC Başbakanı İrsen Küçük Ankara'ya geldi
00:102,5 yıl önce balık avlamak için denize açılmıştı
23:48'Rizespor gönlümün başköşesindedir'
23:24Provokatörler cemevi taşladı
23:12Sağlık çalışanlarına şiddet cezasız kalmadı
22:47Türkiye kıyılarına "balast suyu" tehdidi
21:01İsrail: Türkiye özür dilemeli
20:59Kamu uzmanları eyleme hazırlanıyor
20:532011 yılı bütçesi kabul edildi
20:32'ERDOĞAN'IN KONUŞMASI ANLAMLI'
20:13BDP mitinginde 20 gözaltı
19:562011 Bütçe Tasarısı 332 oyla TBMM'den geçti
19:55Orgeneral Aslan Güner Suriye'de
19:362011 bütçe kanunu tasarısı onaylandı
18:49Bakan Yıldız Çin'den ayrıldı
18:30Kışanak: Kadınlar aktif siyasete girmeli
18:27Almanya'da Türk bakana, Türk Daire Başkanı
18:12İlk defa vatandaş polis merkezi yaptırdı
17:52Atalay: İl yapma gibi çalışmamız yok
17:18MAVİ MARMARA'YI GÖZYAŞLARIYLA GEZDİLER
16:49Afganistan'da 4 Türk kaçırıldı
16:48 Asker ziyareti acıya dönüştü: 2 ölü, 7 yaralı
16:38Devletin zirvesini koruyacak
16:20THY'nin Bangladeş seferleri başladı
16:10Atalay: Bugün işkence sıfırdır
15:36Vekil imamlara kadro müjdesi
15:18TBMM Başkanı Şahin, Suudi Arabistan'a gidiyor
15:15Türk Telekom'dan veri merkezlerine destek
14:20Mavi Marmara gemisi maketiyle eylem
Daha fazla haber göster
14:14Atatürk Üni. öğrencileri saldırıları kınadı
14:09Türkiye'nin özel güvenlik "güçleri"
13:57Bütçe maratonunda son gün
13:52Eroğlu yarın taburcu oluyor
13:41'ÇOK ŞÜKÜR BİR ŞEYİMİZ YOK'
13:30'MAVİ MARMARA'YA COŞKULU KARŞILAMA
13:19YILDIZ, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE YETİŞEMİYOR
13:15Yenilenebilir enerji TBMM'nin gündeminde
13:13ÜDS sona erdi
13:11Tulunay için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi
12:51Atatürk Üniversitesi'nde gerginlik
12:35Bakanlık, kanun yararına 5 yılda 389 dosyayı bozdu
12:31''Mavi Marmara'' İstanbul'a doğru yola çıktı
12:22Özel Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi'nde yangın
12:12Yargıtay'ın kararı avukatı isyan ettirdi
12:07Sultan 2. Abdülhamit'in torunu yoğun bakımda
11:3237 yolcu yanmaktan son anda kurtuldu
11:03Vakıfbank personel alacak
10:49Balyoz'u uygulamak için 66'ncı Zırhlı Tugay hazırdı
10:42Talabani'den TOBB'a davet
10:35Ege Denizi'nde deprem
10:27BAKAN YILDIZ'IN UÇAĞI ACİL İNİŞ YAPTI
10:19Karayollarında durum
07:53Ayşe Sucu'yu vakıf görevden almış
22:20Davutoğlu: Mavi Marmara'ya gelemiyor
21:33Erdoğan'ın bütçe mesaisi
19:41Davutoğlu: İsrail ile barışma niyetimiz var
17:05Erdoğan elektrikli otomobili test etti
16:27BDP'lilerden İran'a Pejak protestosu
15:53ORDUYA "NEDEN DARBE YAPMIYORSUN" SİTEMİ
15:44Helikopter arızası Baykal'a suikast mıydı?
15:13CHP'li Kulkuloğlu yeni belgeler açıkladı
15:07Kapadokya'da dev peribacası çöktü
13:57KULKULOĞLU'NA BİR YALANLAMA DAHA!
13:45Bakan Yıldız en büyük nükleer santrali gezdi
13:33HSYK üyesi Aydın'ın Midyat sevgisi
13:31Papadopulos Annan Planını okumamış bile
12:55Bakanlıktan özürlülerle ilgili yalanlama
12:42Gemik'i vuran polisin cezasına indirim
12:21Gazilikle şehitlik arasında gidip geliyor
10:36İsmet İnönü için ilk tören Anıtkabir'de
10:22TSK'dan yeni "şehit" uygulaması
09:44Türkiye'de ne kadar motorlu taşıt var?
09:08Hükümet 3 general hakkında kararını verdi
07:35Çocuğa cinsel istismara ağır ceza
00:09Türk jeti uçar mı?
00:05İsmet İnönü'nün ölüm yıl dönümü
23:58'Katkıda bulunmaya her zaman hazırız'
23:44CEP TELEFONU IŞIĞINDA BOMBA İMHA
23:40Liderler zirve öncesi aile fotoğrafı çektirdi
23:33Daily Telegraph'tan deprem senaryosu
23:23KKTC'den kınama
23:20Diyarbakır Cezaevi'nde iken Cizre'de çalışmış!
23:10Belediye'ye polisten 'ihaleye fesat' baskını
22:37Demir yolu bağlantısı Afganistan'ı da kapsamalı
22:25Öğrencilere olaylar öncesi tahrik mesajları
22:06Üçlü zirve toplantısı sona erdi
21:49Maltepe Belediyesi'nde arama
21:47HSYK üyeleri'nden sorunları yerinde tespit
21:40AYİM'İN KARARI UYGULANABİLİR DEĞİL
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gittiğin günden daha coşkuluydun bugün
 
 
Aliya RAHTE
“Hakim Hoca Efendi İle gözgöze gelince rengi attı...”
 
 
Hüseyin ACARLAR
Aloo! Yazı Yazdım(!)
 
 
İbrahim YILDIRIM
Mehmet Akif Ersoy (20 Aralık 1873- 27 Aralık 1936)
 
 
Necmettin EVCİ
Samsun günleri ve O'nun adı Mustafa Kemal değil
 
 
 
 
Trafik cezaları cep yakacak
 
Helikopter arızası Baykal'a suikast mıydı?
 
Kemal Kılıçdaroğlu'na yetki verildi
 
Hükümet 3 general hakkında kararını verdi
 
Papadopulos Annan Planını okumamış bile
 
 
 
 
 
 
 
"Hiç kimse bir alışkanlığa veda etmek cesaretini gösteremez."
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.540
1.550
 
 Euro
2.024 2.039
 
 Sterlin
2.365 2.410
 
 Altın
68.75 69.18
 
 IMKB
65738  
 
 
Anadolu insanı kadın yöneticiyi seviyor...
 
KOBİ Bankacılığı'nın tek kadın yöneticisi ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Yaprak Soykan, krizde 'komando' ekibi kurarak 5 bine yakın müşterinin kapısını çaldıklarını anlatıyor.
 
 
 
 
  Acun Ilıcalı, 7 yıllık eşinin aldatıldığını belirterek boşanma davası açmasına neden olduğu söylenen Şeyma Subaşı ile birlikte önceki gece yakalandı  
 
 
 
  Türkiye Yeşiller Partisi Kurucusu ve eski başkanı, çevreci hayvansever Bilge Contepe, evinde beslediği 10 köpek ve 60 kedi nedeniyle 36 yıllık eşi Bodrum Rotary Kulübü eski Başkanı Yüksek Mimar Kaynak Contepe'yle boşanmanın eşiğine geldi.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app