DOLAR 1.479 - EURO 1.992 - ALTIN 61.95 - IMKB 63862
Pazartesi 27 EYLÜL 2010
Kuruldan sınır ötesi tezkeresi kararı Bendevi Palandöken ikinci kez başkan Gül: Bütün imajımızı alt üst ediyor "Çalımbay ile yollarımızı ayırdık" Nazlı'nın evinde kaldığı Can P. adliyede Özbekistan'dan "Karabağ" desteği Kurtulmuş: Bu hafta içinde açıklayacağız Ahmet Özal: Babam 15 sene bekle demişti Ukrayna: Türkiye bizim stratejik ortağımız EDP, Başbuğ'a suç duyurusunda bulunacak habertaraf.com
 
 
 
Et fiyatı neden arttı? Uzmanlar cevapladı!
 
 
 
 
Sevim MURAT
Oktoberfest (Hasat Bayramı)
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
GS tribün lideri Alpaslan Dikmen
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Kurtulmuş'un önündeki üç seçenek
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Polemiğin şehvetine kapılmadan yazıyorum
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Öcalan’dan Mandela çıkar mı?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Ermeni lobisinin yabancı damat alerjisinin ağır faturası
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Başbakan’ın iki çılgın projesini açıklıyorum
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu kadar iyimserlik de hayra alamet değil
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Özel Harp ve medya
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bitir beni Kemal
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
DP'de, kayıp 9 trilyon kavgası
 
 
Star
Mehmet ALTAN
On milyonu ilgilendiren konu...
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Tophane dediler, halkı topa tuttular
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Ertuğrul Özkök'ü nasıl atlattım
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Tayyip Bey'e veda Gandi'ye merhaba!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Çıkar o cübbeyi
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
İnönü kışla, vali defile yaptı
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Yeni anayasaya başlarken
 
 
Yeni Şafak
Yasin AKTAY
İçkinin siyasallaşması
 
 
 
 
İlhami ATMACA
 
Yaşar YAVUZ
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Engin ARDIÇ
 
Ahmet HAKAN
 
 
 
Özal’a ateş edildiği gün hemen yanındaydım!

Aziz ÜSTEL
[email protected]
 
 
Yıllarca rahmetli Turgut Özal’ın nasıl öldüğü tartışıldı bu ülkede. Önceleri, kimse eteğindeki taşları ortaya dökmedi; susmayı tercih etti.
Ben,18 Haziran 1988 günü Ankara Atatürk Spor Salonundaydım. Bu gün gibi hatırlıyorum. Turgut Bey tam konuşurken silah patladı, ve Başbakan  kürsünün arkasında kayboldu. Sonra yağmur gibi mermi yağdı; salonun parke zeminine saplanan ya da oradan sekip sağa sola giden. Hatta bu mermilerden biri Güneş Taner’i bacağından yaralamıştı. Benim yanımda Güneş Taner’in eşi Beyza Hanım oturuyordu: “Güneş... Güneş... Bacağından kan akıyor!” diyen çığlığı hala kulaklarımda yankılanıyor. Ben gözlerimi Kartal Demirağ’a dikmiştim. Önce topaç  gibi dönmeye başladı yerde; sonra bir sağa bir sola yuvarlandı durdu. Atılan onlarca mermiden biri bile değmedi. Daha sonra, defalarca izledik Demirağ’ın yerdeki hareketlerini ve dönemin MİT Müsteşar Yardımcısı Hiram Abbas, “bu adam çok iyi eğitilmiş. Özel harekatçı kesinlikle!” demişti.

Şimdi, Ergenekon davasının ek klasörlerinden birinde, suikastın cezaevinde tasarlandığı ve “birilerinin” Kartal Demirağ’a “sen hiç korkma, seni yurt dışına çıkartacağız!” dediği anlatılıyor.

Mehmet Adnan Akfırat klasöründe 17 sayfalık çok ilginç bir görüşme zaptı var.  Bu zabıtta, adı Muhsin olarak geçen bir itirafçı, Kartal Demirağ’ın Özal suikastını cezaevinde tasarladığını anlatıyor savcıya. Estetik ameliyatla yüzünün değiştirileceği, askerlik işlerinin düzenlenmesi, parasal yardım yapılarak ömür boyu ailesinin korunacağı gibi sözler veriliyor, itirafçı Muhsin’in anlatımlarına göre.  Muhsin’de sonra, cezaevinde kalan Cemal Kozan da savcıya ifade vemiş:

“Almanya’dan gelen Ali adlı biriyle Denizli’den gelen bir öğretmen Kartal Demirağ’la görüştü.” Daha sonra da, Kartal Demirağ’ın, cezaevinden kaçmadan önce, cezaevi müdürüne nasıl baskı yapıldığını anlatmış.  Anlatmış da ne olmuş? Hiç birşey. Üstelik çenesini kapaması yolunda Muhsin’e baskı yapılmış.

Rahmetli Turgut Bey, Emlakbank’ı dolandırmakla suçlanan Afyon’lu işadamı Kemal Horzum’dan kuşkulanmış ve banka bünyesinede, Horzum’u soruşturan komisyona, suikast işiyle de ilgilenmelerini istemiş. Komisyon üyeleri suikastçı Kartal Demirağ ve Horzum’un doğum yeri Afyona’a gitmiş. Komisyon üyelerinden Uğur Tönük, TBMM’de kurulan Horzum Araştırma Komisyonu’na şunları anlatmış Afyon dönüşü: “Afyon Dazkırı’da, 1974-77 yılları arasından Ege’de filizlenen sol hareketleri önlemek amacıyla kontrgerilla kurulduğunu, Kartal Demirağ’ın, bu örgütün yetişmiş bir adamı olduğunu saptadık!”

Komisyon, Özal’ı vuran silahı, Demirağ’a kongre salonunda polislerin verdiği yolunda duyumlar aldı. Afyon’daki örgütün üzerine gidilmesine karar verildi. Komisyon Üyesi Uğur Tönük’ün anlatımına göre, tam bu sırada Ortaköy’de bir villaya davet edildi.  MİT görevlisi olduklarını düşündüğü üç kişi kendisine: “Bu soruşturmayı kesin!”  ve Sabri Yirmibeşoğlu’nun adını vererek, “Paşa kararınızı bekliyor!” dedi. Bundan bir süre sonra Tönük soruşturmadan çekildi. Olayı da sadece Turgut Bey’le paylaştığını anlattı. Şimdi, bütün  bunları alt alta koyduğunuz zaman karar verin; Turgut Özal eceliyle mi öldü yoksa öldürüldü mü?!Karayılan’dan İsrail’e çağrı

PKK terör örgütünün önde gelen isimlerinden Murat Karayılan, İsrail’e Türkiye’yle askeri ilişkileri kopartma çağrısı yaptı. “Türkiye, İsrail’le bizim ortak düşmanımızdır!” buyurmuş bir de!

Yahu sen kimsin ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin düşmanı olacaksın? Başı kabak, baldırı çıplak katil güruhunun, Öcalan’ın yokluğunda başına kurulan bir eşkiyasın!

Tabii İsrail de az değil hani!

Kandil Dağı’na İsrail Kanal 2 televizyonu gidiyor ve Karayılan’la söyleşiyor, sonra da kurgulamadan, “Türkiye, İsrail’le bizim ortak düşmanımızdır!” zırvasını yayınlıyor.

İsrail’in dünyada son  istediği, Türkiye’yle düşman olmak.

Türkiye büyük devlet. Öyle uyduruk kaydırık şeyhlik, krallık, diktatörlükle yönetilmiyor. Demokratik bir ülke. Dahası dış politikada, devletler arasında, sürekli düşmanlık diye birşey yoktur. İsrail, PKK’nın lafına kanıp Türkiye’yi düşman etmeyecek ve de PKK’nın saflarında  yer almayacak kadar akıllıdır. Yarın Türkiye’den, Mavi Marmara’yla ilgili özür diler, Filistin ablukasını kaldırırsa ne olur?

İlişkilerdeki gerginlik de o saat biter! Karayılan’a ne olur? Ya silah bırakıp dağdan iner, ya o dağ başında yaşlanır gider ya da bir gün bir kurşuna hedef olur!

 
24 Eylül 2010 - 08:17:05
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.469
1.479
 
 Euro
1.977 1.992
 
 Sterlin
2.312 2.352
 
 Altın
61.45 61.95
 
 IMKB
63862  
 
 
MHP önce kendi tarihini ve Ziya Gökalp'i okusun ...
 
Eski MHP'li Gazeteci Taha Akyol Bugünkü MHP'yi değerlendirdi
 
 
 
 
  'www.kirlioyunlar.net' isimli sitede M. Can Aydın imzasıyla ilginç bir haber-analiz yayınlandı. 'Kim bu havacı korgeneral?' başlıklı yazıyı aynen sizlere sunuyoruz;  
 
 
 
  Şalom gazetesinde haftalık yazıları yayınlanan Ralf Arditti son yazısında Türkiye iş dünyası içinde Yahudi olmanın ne anlama geldiğini anlattı. Türkiye'deki Yahudi sayısının giderek azalarak 20 bine düştüğünü belirten Arditti, konuyla ilgili gözlem ve birikimlerini şöyle aktardı:    
 
 
 
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi iki yıldır bira festivali düzenliyor. Şehrinizde böyle bir festival düzenlense tepkiniz ne olurdu?
 
Çok mutlu olur, arkadaşlarla gider, içip eğlenirdik.
 
Mutlaka tepki gösterir, kaldırılması için uğraşırdım.
 
Belediyeler halkın sağlığından da sorumlu olduğundan içkiyi teşvik etmemeli.
 
Çekimserim.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin