DOLAR 1.484 - EURO 1.997 - ALTIN 62.17 - IMKB 63862
Cumartesi 25 EYLÜL 2010
Davutoğlu, Muttaki ile görüştü Zehirli etlerle ilgili soruşturma başlatıldı Hamas ve El Fetih bir araya geldi Gaziosmanpaşa taş ocaklarında göçük: 1 ölü Ahmedinejad Obama ile yüzleşip tartışmaya hazır Gaziantepspor'a bir maç tarafsız saha cezası  UAEK'den İsrail denetimine ret Kuzu: Yeni Anayasada YÖK'ü ele alacağız İptal edilen KPSS 28 Kasım'da yapılacak Vural: AKP-BDP ne görüştü, bilmek hakkımız habertaraf.com
 
 
 
'Hanefi Avcı o kitabı, kendine zırh için yazdı'
 
 
 
 
Nihat ALTAY
"Torunum ve bahçeyle ilgileneceğim"
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Zeki Müren'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Telefonun ucundaki skandal
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Namuslu olacaksak
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Daha iyi bir fikriniz var mı?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Özal’a ateş edildiği gün hemen yanındaydım!
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Solculukları depreşince
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Toskana'dan Tophane'ye
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Şükür görüştürene!
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Bakkal Cafer galerici Cansu'ya niye saldırdı?
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Kızıldeniz'den sağa dönmek
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Tophane
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
İsrail-PKK bağlantısı bu işi bozabilir mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Gazeteciler susun, jitem konuşuyor!
 
 
Star
Mehmet ALTAN
‘Cami yakılır mesela...’
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Barış, siyasi malzeme yapılmasın
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'İyi Kürt' 'kötü Kürt'
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Tophane olayı, türbanlı hayatlar ve Kürt açılımı...
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Bu yazıyı AKP'liler sakın okumasın!
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
İki konu
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Bienal
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Serdar AYDIN
 
Ayhan BİLGEN
 
 
 
28 Şubat mağduriyeti de kurtar(a)maz!

Adem Yavuz IRGATOĞLU
[email protected]
 
 
Bir lider ve bir parti kendisini bitirmek için ne yapmalı? Herhalde Necmettin Erbakan’ın “elini öpüp, onun gösterdiği yolda ilerlemelidir.”

Geçtiğimiz günlerde “Saadet’teki saadetsizler” başlıklı bir yazı kaleme alarak, ‘kula kulluk nasıl olur’, biraz da ona işaret etmiştim. Anlaşılan o ki, Saadet Partisi’nde sular durulmayacak. Her geçen gün ‘Sav-Kazan’cılar ‘suyu’ bulandırmaya devam edecekler. Dünkü okuduğum haberler karşısında –son zamanlarda popüler olan ‘adam gibi adam’ diyebileceğimiz- Numan Kurtulmuş’un harcanmak istemesinin hukuki boyutlarını gördüm.

Önce dünkü habere bakalım, ardından da analiz edelim. Haber şöyle: “Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi, Saadet Partisi’nin 11 Temmuz 2010 tarihinde yapılan 4. Olağan Kongresi’nin iptali istemiyle açılan davada parti yönetiminin kayyuma devredilmesine karar verdi. Mahkemenin kongreye gitme yetkisini verdiği üç kişilik kayyum heyetinde yer alan Necmettin Erbakan’ın avukatı Mustafa Kamalak, 1 ay içinde kongreye gidebileceklerini duyurdu.” Mahkeme olağanüstü kongre kararı veriyor. Davanın avukatını da kayyum atıyor!

Birinci olarak şunu belirtelim ki, mahkemeye gidip bu konuda ‘yetki’ alan kayyumların (görevlendirilen kimse) niyetleri zaten kongreye gitmekti. Kayyumların niyetlerinin böyle olduğunu sağır sultan bile duymuştu. Şevket Kazan ile CHP’nin ‘kumandası’ Önder Sav’ın iş birliği ile yapılan bu planın hayır getirmeyeceğini ‘kayyumlar’ da biliyor aslında. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer misali, Önder Sav’ın da bir çözümü olsa bunu kendi partisi için kullanırdı. ‘Kumanda’nın pilleri zayıfladığı zaman sinyal almamaya başlar. Dolayısıyla Sav’ın ‘pilleri’ de zayıflamaya başladı, artık sinyal de şarj da almıyor.

Şarj almayan ‘pilleri’ başka ‘kumandalarda’ denemeye çalışıyorlar. Ancak orada da çalışmayacağını ve istedikleri ‘kanalı’ açamayacaklarını bilmiyorlar! İkinci olarak, Erbakan ve yandaşları, Numan Kurtulmuş’u saf dışı bırakarak, parti yönetimini tekrar ellerine geçirip; kendilerini ‘tarihe gömmek’ istiyorlar. Bu kararla bunu ‘başarma’ yolundalar. Şimdi anladığım kadarıyla kongre kararını partinin genel başkanı değil de ‘kayyumlar’ verecek! Böylelikle muratlarına ermiş olacaklar. Kutlamaya Önder Sav’ı da çağırırlar herhalde!

Üçüncü olarak, geçtiğimiz kongrede rezilliklerini ortaya koyarak Numan Kurtulmuş’un ‘listesini’ bloke etmek için ellerinden geleni yapanlar, şimdi tutup Kurtulmuş’un aday olmaması için yine rezillik yapacaklar; hatta bunu da başaramazlarsa, Kurtulmuş’un yeterli oyu almaması için mücadele edecekler. Böylelikle Kurtulmuş’tan ‘kurtulmuş’ olacaklar!

CHP’nin geçmişte aldığı kararların taklidini yaparak kendileri için ‘kurtuluş reçetesi’ arayanlar ne yazık ki düştükleri durumu görmüyorlar! CHP’de kaynayan kazana şimdi asıl ‘Kazan’ eklendi. Nusret Çiçek’in 20 Eylül’de kaleme aldığı “Zamanında hata yapanlar, şimdi de başkalarını hata yapmakla suçluyor” başlıklı yazıya bakarak, Kazan’ın içindeki kaynayan “suları” görmek mümkündür.

Kazan kaynamaya başlamıştı, şimdi buharlaşma zamanı. Buharlaşmamak için gösterilen çabaların sonuç verip vermeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Şimdi bu durumun sonucuna bakacak olursak: 1- Eğer bir ay içerisinde kongre kararı alınır ve Numan Kurtulmuş aday olmazsa veya Kurtulmuş’un aday olmaması için televizyon stüdyolarında yatıp kalkarak ‘karalama kampanyası’ düzenlenirse Saadet Partisi kendisini ‘bitirmiş’ olacak!

2- İlişiği kesilen Numan Kurtulmuş, yeni bir parti kurma çabasında olmayacaktır. Çünkü “Milli Görüş” çizgisinde olan iki parti kendisine yaşam alanı bulamaz, çok zayıf kalır. 3- Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi’nden ilişiği kesilirse, Kurtulmuş ve arkadaşlarına AK Parti kucak açacaktır. 4- AK Parti’nin, Numan Kurtulmuş gibi bir lideri ve arkadaşlarını kadrolarına dâhil etmesiyle şu anki Saadet Partisi’nin yüzde 5-6’lık oy potansiyelinden de hanelerine yazdırmış olacaktır. 5- AK Parti olduğu müddetçe de Erbakanlar yönetimindeki herhangi bir partinin uzun soluklu olması şu durumda çok zor görünüyor!

Unutulanlar: 28 Şubat Post modern darbenin mağduriyeti ve Numan Kurtulmuş gibi yeni bir liderin katılımıyla yükselişe geçen Saadet Partisi, şimdi “kendi 28 Şubat’ını” oluşturduğunun farkında değil. Eğer bunlar gerçekleştirilerek Numan Kurtulmuş ve ekibi küstürülürse; unutmayın ki artık ‘sizi’ 28 Şubat mağduriyeti de kurtar(a)maz!


 
23 Eylül 2010 - 00:02:07
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.474
1.484
 
 Euro
1.982 1.997
 
 Sterlin
2.310 2.350
 
 Altın
61.62 62.17
 
 IMKB
63862  
 
 
Basın İlan Kurumu küllerinden doğuyor...
 
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Marketing Türkiye dergisine konuk oldu.
 
 
 
 
  Avustralyalı lise öğrencisi Pearce Delphin (17) binlerce twitter kullanıcısını ve Beyaz Saray’ı dahi etkileyen twitter virüsünü kendisinin yaydığını itiraf etti.  
 
 
 
  Başbakan Erdoğan’ın Hıncal Uluç’a açıkladığı “İstanbul’la ilgili çılgın proje” ne olabilir?    
 
 
 
 
Antalya'da "Atatürkçü, laik" bir site kuruldu. Böyle bir sitede yaşamak ister miydiniz?
 
Evet. Çünkü Kemalistlerin de İslamcılar gibi kurtarılmış bölgeleri, gettoları olmalı.
 
Hayır. Tek tipçilik ve dayatmacılıktan nefret ederim.
 
Hem maddi hem de manevi durumumdan dolayı zaten beni bu siteye almazlar.
 
İşte bize bir bölünme sebebi daha...
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin