DOLAR 1.484 - EURO 1.997 - ALTIN 62.17 - IMKB 63862
Cumartesi 25 EYLÜL 2010
Zehirli etlerle ilgili soruşturma başlatıldı Hamas ve El Fetih bir araya geldi Gaziosmanpaşa taş ocaklarında göçük: 1 ölü Ahmedinejad Obama ile yüzleşip tartışmaya hazır Gaziantepspor'a bir maç tarafsız saha cezası  UAEK'den İsrail denetimine ret Kuzu: Yeni Anayasada YÖK'ü ele alacağız İptal edilen KPSS 28 Kasım'da yapılacak Vural: AKP-BDP ne görüştü, bilmek hakkımız SİM kartı Hanefi Avcı'da çıkan Kılıç adliyede habertaraf.com
 
 
 
'Hanefi Avcı o kitabı, kendine zırh için yazdı'
 
 
 
 
Nihat ALTAY
"Torunum ve bahçeyle ilgileneceğim"
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Zeki Müren'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Telefonun ucundaki skandal
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Namuslu olacaksak
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Daha iyi bir fikriniz var mı?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Özal’a ateş edildiği gün hemen yanındaydım!
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Solculukları depreşince
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Toskana'dan Tophane'ye
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Şükür görüştürene!
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Bakkal Cafer galerici Cansu'ya niye saldırdı?
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Kızıldeniz'den sağa dönmek
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Tophane
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
İsrail-PKK bağlantısı bu işi bozabilir mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Gazeteciler susun, jitem konuşuyor!
 
 
Star
Mehmet ALTAN
‘Cami yakılır mesela...’
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Barış, siyasi malzeme yapılmasın
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'İyi Kürt' 'kötü Kürt'
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Tophane olayı, türbanlı hayatlar ve Kürt açılımı...
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Bu yazıyı AKP'liler sakın okumasın!
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
İki konu
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Bienal
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Serdar AYDIN
 
 
 
Bu yaz “şeriat” gelebilir!

Abdurrahman DİLİPAK
 
 
Evet evet, bu yaz şeriat gelebilir.. Bakın bu gidişle daha neler olabilir.. AK Parti hesapları, CHP, MHP, SP, BBP, DP ve daha bir çok parti için bakın bugün neler konuşuluyor..
AK Parti için en büyük risk, “Pekmeze üşüşen sinekler” sorunu.. Kazanan tarafta yer alarak, kendi çıkar ve siyasi geleceği adına AK Parti’yi tramplen tahtası olarak kullanmak isteyen çok olacak.. Kimi adaylıkla başlayıp bürokrasiye, biri belediyeye yatay geçiş yapmak isteyecek. Kimi “hizmeti karşılığı destek” isteyecek.. Kimi ise belli entelijansiyaların, derin yapıların Truva atı olarak partiye sızdırılmaya çalışacak..
Geçen gün Emre Aköz de yazdı. Bunlar gerçekten korkuyorlar..
Siz istediğiniz kadar “Şeriat ‘hukuk’ demektir” deyin. “Meşruiyetle aynı kökten gelir” deyin.. “Şeriat tehdit, tehlike değil, özgürlükler için teminatıdır” deyin, anlatamazsınız..
Ne Müslümanlıktan vazgeçerler, ne de Müslümanlığa razıdırlar..
Toktamış Ateş’e nasıl uçağa binmenin korkulacak bir tarafı olmadığını anlatamazsanız...
Eskiden Kuzey’den gelecek bir komünizm tehlikesi vardı. Her kış gelirdi. Hem de “buzlar çözülmeden”. Zira “Türk aleminin en büyük düşmanı komünistlikti ve her görüldüğü yerde ezilmeli” idi. Soğuk Savaş’ın generalleri öyle diyordu. Mustafa Kemal’i de Soğuk Savaş’ta cepheye sürdüler ve onun adına şehir meydanlarına bu kışkırtıcı tabelaları diktiler..
Şimdi de Güney’den şeriat tehlikesi bekleniyor. Hem de havalar ısınırken..
Bunlar doktorundan korkan çocuğa benziyor. Ya da celladına aşık mahkuma..
Ha! “Şeriat gelecek dertler bitecek” de değil. Şeriat geldi ve dertler bitmedi. Şeytan tatile çıkmadı! Şeytan sağdan, soldan, yukarıdan, aşağıdan, doğudan, batıdan, zayıf noktamızdan, güçlü sandığımız yerlerden saldırdı durdu.. Kıyamete kadar da saldırmaya devam edecek. Damarlarımızda dolaşacak, nefsimize taht kurup fırsat kollayacak.
Allah bizi mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir.. Allah servet, güç ve iktidarı, halklar ve ülkeler arasında verip çevirecektir..
Siyaset, güven müessesesi değildir. Vekalet ve denetleme mekanizmasıdır. Kişi bu konuda kendi nefsine de güvenmeyecek.. Kendilerine servet, iktidar ve silah verdiğimiz insanların üzerinden gözümüzü eksik etmeyeceğiz..
“Bana güven, gerisini merak etme sen” diyene güvenmeyin.. Bizden birileri korkuyor. Neden, niçin, nasıl, haklı, haksız ayrı bir konu ama, korkuyorlar. Bunu göz önünde bulundurmamız gerek.. Sonra da bu korkuyu nasıl yenebiliriz, onun üzerinde düşünmemiz gerek..
Bana göre bu korku haksız. Bizim hakkımızda üretilen yalanların sebep olduğu bir korku bu.. “İrticayı istiladan daha tehlikeli ve zor bir mesele” olarak gören zihniyetin propagandasının eseri.. Ama durum bu.. Ve bu durumdan kurtulmaları zaman alacak.
Unutmayalım ki, bunlar kendilerini kapatıyorlar ve bu korkuyu üreten merkezlerin propaganda aleti olan kaynaklardan besleniyorlar..
Bu önemli bir şuuraltı. Suçluluk psikolojisi içindeler. Kendilerinin başörtüsü konusunda bize yaptıklarını, bizim hakkımızda düşündüklerini bizim kendileri için düşündüğümüzü ve bizim de kendilerine aynı şekilde davranacağımızı düşünüyorlar. Korkularının asıl sebebi bu.. Paniklemelerinin, saldırganlaşmalarının, öfkelerinin asıl sebebi bu gibi sanki.. Niran Ünsal durup dururken kafama sıkar giderim demiyor.. Bunlar gerçekten korkuyorlar.. Kenan Evren’in kafasına sıkma refleksi de aynı korkudan kaynaklanıyor.. Ya da, çocuklarına “Türkiye yaşanır bir ülke olmaktan çıktı, kendinize yaşamak için başka ülke bulun” diyen ‘Ergenekon’un emekli paşası’nın korkusu da aynı damardan besleniyor..
Fazıl Say’ın referandum konusundaki tepkisini biliyorsunuz. Kendi yandaşlarının yaptıklarını bir kenara bırakıp, “Evet baskısı faşizme döndü” diyorlar.. Sonuç karşısında bir hüsranı, çaresizliği yaşıyorlar.. Ülkeyi terk etmekten söz ediyorlar.
Öyle ya, “bidon kafalılar”, bu “göbeğini kaşıyan adamlar”la bir arada yaşamak onlar için bir kahıra dönüştü.. Onlara kalsa, bunlar insanlaşma aşamasını tamamlamamış canlılar.. Bırakın oy haklarını, yaşama hakları bile tartışmalı!
Kapıcının kızı doktor olacak, kendi de yaşlanınca o doktora muayene olacak! Bunu anlayamıyorlar, kabullenemiyorlar.. Hamalın oğlu gazeteci olacak ve kendilerini eleştirecek.. olacak şey mi bu..
“Kasımpaşalı Tayyip”, burun kıvırdıkları “İmam Tayyip” nasıl başbakan olabilir?.. Bunu anlayamıyorlar.. Bizim Tom Amca olmamızı istiyorlar.. Bunlar “Beyaz adam sendromu” yaşıyorlar.. Onlara göre, memleketin % 90’ı kara derili.. Umutlarını tümden kaybettiler.. Şimdi İlhan Kesici’ye umut bağladılar, Çiller’e umut bağladılar DP’yi harekete geçirmek için..
Keçeli, Haberal’ı Genel Başkan yapmaktan söz ediyor. Korkut Özal, Turgut Özal’ın katilinin derin devlet olduğunu söylüyor. Keçeli derin devletin adamı olmakla suçlanan Haberal’ı DP’ye genel başkan yapmaya çalışıyor, Özal orada Cindoruk’un yanında duruyor..
Kesici sağ için bir şanstı. Ama Demirel Kesici’yi siyaseten öldürdü. Kesici şimdi gidip sağa lider olamaz artık. Ama eğer CHP ile DP’yi birleştirmekten söz ediyorsanız, seçim ortaklığı düşünüyorsanız böyle bir misyon üslenebilir. Ama ortadan CHP+DP= -x çıkar. Yani böyle bir birliktelik sinerji üretmez, aksine (-) verir.. Benim tanıdığım Kesici de bu kadar “akılsız” biri değil..
Ahmet Özal’ın DP’deki görüntüsü, sağa lider olarak düşünülen CHP’deki görüntüsünden daha sakil. Belki, olsa olsa Güldal Mumcu’nun CHP’deki görüntüsüne ya da Ceyhan Mumcu’nun İP’de görüntüsüne benzer bir durum..
MHP’yi ne yapacaklar göreceğiz. Bahçeli ile bu iş olmayacak.. Bahçeli ile MHP barajı bile aşamaz.. CHP kendi içinde kavgalı. Kılıçdaroğlu gidecek. Sav da.. Baykal’ın Özkan’la buluşması boşuna değil. Sarıgül’ü de göreve çağırabilirler bu arada..
AK Parti’de bir sorun yok gibi gözüküyor. Ama SP’de sular durulmadı.. BBP’de de, MHP’den gelen gruplar, mevcut yönetim, Ülkücü kadrolar, yenilikçi kanat, hepsi bir arayış içinde.. Belki de Topçu’nun şansı da bu. Bu kanatların her biri, diğeri gelmesi diye Topçu’ya razı olabilir. Bir de SP’nin başına gelene bakıp, daha işin başında bölünüp parçalanmamak için iç hesaplaşmayı erteleyebilirler.. Keşke, Topçu yakaladığı rüzgarı kaybetmeden, muhtemel risklere kilitlenmeden önce yüzünü teşkilatına dönse, yeni fikirler ve aksiyonlarla ülkeyi, toplumu kucaklayıcı hamlelere girişse.. BBP, CHP ve SP; MHP’nin içine düştüğü çıkmazdan ders almalı..
Ama görünen o ki, MHP ve CHP daha şimdiden kendi içindeki bütünlüğü kaybetti. Referandum sürecindeki iddialarının saçmalıkları, gerçek dışılığı ortaya çıktıkça daha da gerileyecekler, dağılacaklar..
Memleketimden siyaset manzaraları böyle. Sahi, gerçekten bu yaz memlekete şeriat gelebilir mi?
Selam ve dua ile..

 
19 Eylül 2010 - 08:08:09
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.474
1.484
 
 Euro
1.982 1.997
 
 Sterlin
2.310 2.350
 
 Altın
61.62 62.17
 
 IMKB
63862  
 
 
Basın İlan Kurumu küllerinden doğuyor...
 
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Marketing Türkiye dergisine konuk oldu.
 
 
 
 
  Avustralyalı lise öğrencisi Pearce Delphin (17) binlerce twitter kullanıcısını ve Beyaz Saray’ı dahi etkileyen twitter virüsünü kendisinin yaydığını itiraf etti.  
 
 
 
  Başbakan Erdoğan’ın Hıncal Uluç’a açıkladığı “İstanbul’la ilgili çılgın proje” ne olabilir?    
 
 
 
 
Antalya'da "Atatürkçü, laik" bir site kuruldu. Böyle bir sitede yaşamak ister miydiniz?
 
Evet. Çünkü Kemalistlerin de İslamcılar gibi kurtarılmış bölgeleri, gettoları olmalı.
 
Hayır. Tek tipçilik ve dayatmacılıktan nefret ederim.
 
Hem maddi hem de manevi durumumdan dolayı zaten beni bu siteye almazlar.
 
İşte bize bir bölünme sebebi daha...
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin