DOLAR 1.502 - EURO 1.959 - ALTIN 61.89 - IMKB 63862
Pazar 19 EYLÜL 2010
Yedinci kattaki daire alev alev yandı AK Parti ilçe binasına ses bombası atıldı Ünal Tanık'ın kardeşi vefat etti Kütahya'da trafik kazası: 1 ölü Spor Toto Süper Lig'de 5. Haftanın görünümü MP Antalyaspor: 2 - Kayserispor: 1 Bucaspor:0 - Galatasaray:1 Maç sonucu Referandumda 'evet' diyenleri ihanetle suçladı Faruk Tınaz'ın gaspı: İnceleme sürüyor Taylan: Basketbolcuların yarısı kadar alamadım habertaraf.com
 
 
 
ETA Ateşkesi Gerçekçi mi?
 
 
 
 
Nidayi SEVİM
Beyoğlu S.O.S veriyor
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Vefatının 17. yılında Nida Tüfekçi
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İşte kutsal ittifak
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Bu söküğü ancak biz dikeriz
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
YARSAV, % 42’nin isteğini % 58’e dayatıyor!..
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Kim bu Akil Adamlar?
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Provokasyon tuzağında hükümet-BDP dansı
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Asker civelekleri karikatür çizerse
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
2012 yılında neler olacak?
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Provokasyon ve BDP'nin rolü
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Dünyanın başkentinde faşizmin ayak sesleri
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
Turgut Özal zehirlendi mi?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Provokatörü muradına erdirmeyin!
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Modern Kemalizm ve CHP
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
En büyük utancımız
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Hükümet keşke BDP ile görüşseydi
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Müslümanlar ve sanat
 
 
Star
Mustafa KARAALİOĞLU
Kabir başında "o an"
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Hakkâri'deki mayın patlaması ve medyanın sorum(suz)luluğu
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Ayasofya
 
 
 
 
Ahmet ÖZCAN
 
Serdar AYDIN
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Kemal Kılıçdaroğlu – Aykut Kocaman - 1

Ercan AKSOY
[email protected]
 
 
Daha önce bu köşede Deniz Baykal’la Aziz Yıldırım arasında bir bağlantı kurmuş ve bu iki başarısız şahsiyetten birisinin ancak bir skandaldan sonra istifa etmesini ya da baskılar sonucu mecburen görevinden ayrılmasını, diğerinin ise kötü gidişattan kendisini sorumlu tutmayarak sarı lacivert koltuğunda oturmaya devam edişini eleştirmiştik.

Galiba Fenerbahçe ile CHP’nin bu konuda bir kader ortaklığı söz konusu; başarı gösteremeyen ya da başarı göstermesi için yeteri kadar zaman tanınmayan yöneticilerinin görevde kalıp kalmamaları hususunda. Çünkü bu kez de Baykal’dan sonra onun yerine geçen Kemal Kılıçdaroğlu’yla Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirilen Aykut Kocaman arasında oldukça güçlü benzerlikler ortaya çıkmış durumda.

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz yıl şampiyonluğu kıl payı kaçırmasının ardından ısrarla tüm sorumluluğu daha önce takımı iki kez şampiyon yapan ve ikinci kez takımın başına getirdiği Daum’un üzerine yükleyen “Ebedî Başkan” Aziz Yıldırım, Alman teknik adamı zar zor kulüpten uzaklaştırıp yerine eski yıldız futbolculardan birini, Aykut Kocaman’ı getirdi. Bu değişiklik çok eleştirildi; olumsuz olanların haklılık oranları da oldukça yüksekti.

Teknik direktörlük kariyeri henüz oluşmayan bir “teknik direktör adayı”nın sırf yerli malı yurdun malıdır, yerli hocaya güvenelim mantığıyla Türkiye ve dünya kupalarında şampiyonluk hedefleyen ülkenin en zengin kulübünün başına getirilmesi bir hataydı denilirse açıkçası bu görüşü çürütmeye yönelik elde avuçta Aykut Kocaman lehine herhangi bir kanıt yok. Aykut Hoca’nın Fenerbahçe’de teknik adamlığa getirilmesiyle ortaya çıkan düşünceler arasında yalnızca onu deneyimsiz olarak görenlerin itirazları yok elbette. Olaya daha soğukkanlı bakan diğer bir kesim de -biraz da haklı olarak- futbol kulüplerinin ve sporseverlerin özellikle teknik adam konusunda sergiledikleri sabırsızlığa dikkat çekiyor.

Aziz Yıldırım’ın Aykut Kocaman seçimine hata görüşüyle yaklaşanlar şu ana kadarki gelişmeler doğrultusunda pek de yanılıyor gibi durmuyorlar. Zira ligin 5. haftasına girilirken koca Fenerbahçe iki galibiyet ve iki mağlubiyet aldı. Yenilgilerin biri ise Kayserispor’a karşıydı. Gelin gerisini siz düşünün. Hele Avrupa kupaları, heyhat! Acıları deşmemek için lafı oralara hiç getirmemek gerekir esasında ama ucundan değinmeden de olmuyor. Takımın başına gelen ve Kaf dağlarında gezinen her başkanın ısrarla dünyanın en büyük takımı olduğu iddiasında bulunduğu bir kulüp önce şampiyonlar ligine bismillah dedi ve 3. ön eleme turunda İsviçre’nin genç oğlanlarına yenilerek bir eyvallah çekti. Ardından da Avrupa hayallerine UEFA Avrupa Ligi’nde devam ederken bu kez Yunanistan’ın PAOK takımına kötü bir futbolla yenilerek elendi; bir eyvallah da buraya çekerek Avrupa defterini kapattı. Allah taraftarlarına sabırlar versin!

Fenerbahçe’deki tüm bu başarısızlıklara karşı Aykut Kocaman’a yönetim kurulu tam destek vermeye devam ediyor. Aykut Hoca göreve yeni geldiği için takımı toplaması gerekiyor, futbol mantalitesini öğrencilerine aktarabilmesi için zamana ihtiyacı var… gibilerinden sözler dolanıyor spor camiasının teneffüs ettiği havada. Ama futbol meraklılarının özellikle de Fenerbahçelilerin kafalarında sanki hamamböcekleri dolanıyor. Ne olacak bu Fenerbahçe’nin hali sorularına bir de ne olacak bu Aykut Kocaman’ın hali soruları eklendi şimdilerde. Bir taraf Aykut Hoca’ya güvenelim daha yolun başındayız derken bir taraf zaman kaybetmenin hata olduğu ve yeni bir teknik direktör arayışının başlaması gerektiği görüşünde. Yani anlayacağınız Aykut Kocaman’ın hali tıpkı referandumdan sonra tartışılmaya başlanan ve Allah’ın her günü hakkında kalsın mı gitsin mi şeklinde tartışmalar yapılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun durumu gibi…

 
18 Eylül 2010 - 00:00:45
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.492
1.502
 
 Euro
1.944 1.959
 
 Sterlin
2.316 2.360
 
 Altın
61.45 61.89
 
 IMKB
63862  
 
 
Haşmet Babaoğlu ile A'dan Z'ye......
 
Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, Aziz Nesin'in 'Türk halkının yüzde 60'ı aptaldır' sözüne karşılık verdi.
 
 
 
 
  Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin’in “Kemal’in Gelişi” adlı yeni kitabında, eski CHP Lideri Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili çarpıcı bilgiler yer alıyor.  
 
 
 
  LONDRA- Fransa'nın first lady'si, ABD'nin first lady'sine sorar: Başkan eşi olmak nasıl bir duygu? Yanıt: Cehennem gibi! Carla Bruni biyografisi böyle diyor, Obama ve Bruni'nin sözcüleriyse yalanlıyor...    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin