DOLAR 1.498 - EURO 1.959 - ALTIN 62.00 - IMKB 63862
Salı 21 EYLÜL 2010
Abdulhamid Han Hazretleri Futbol terörü bu kez Antep'te hortladı PKK'nın eğitim boykotu sonuçsuz kaldı Gül'ün "özür dileyin" restini Peres anlattı Enerji Bakanı ölümden döndü Borsa, günü rekor seviyede kapattı Dolar günü 1,494; euro 1,953 TL'den kapattı İdris Arslan ile Yeşil arkadaşmış Prof. Özbudun: Bu ilk adım Ali Nesin'den 12 Eylül'e suç duyurusu habertaraf.com
 
 
 
'İslam-demokrasi uyumunun örneği: Türkiye'
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
MHP ve senaryolar
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Abdulhamid Han Hazretleri
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Yandaşa yandaş demenin hükmü
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Halka küfretmeye devam edecek misiniz?
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Tansel Hanım’ın, 21 milyon lirası var mı?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
MİT'te kadın ajanlar sahaya iniyor
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Neden üç Kürt’ten ikisi AK Parti’ye oy veriyor?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kılıçdaroğlu; ya kılıcı çeker ya çeker gider
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Ya yüzde 58 hayır çıksaydı?
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bahçesiz
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Anadilde eğitim
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Kafkas İslam Ordusu geliyor
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
İşsizler ve kadınlar AKP'ye okumuşlar CHP'ye oy verdi
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Gül'ün mesajı: PKK'ya destek vermeyin
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
Haftanın bilmecesi
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Zamanında hata yapanlar, şimdi de başkalarını hata yapmakla suçluyor
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Hayasız alçaklar!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Biraz sıkar değil mi?
 
 
Sabah
Şeref OĞUZ
Gandi Kemal Türk yoksulunu Hint fakiriyle karıştırıyor
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
"Saadet için birlik"
 
 
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Fahrettin DAĞLI
 
Ahmet ÖZCAN
 
Sami NOGAY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Milletin fendi, statükoyu yendi

Sinan KARAKAŞ
 
 
Milletin fendi, statükoyu yendi. Referandum yapıldı ve milletin onayı alındı. Demokrasilerde tek seçici millettir ve devlet millet için vardır. Aksini düşünenler karanlıklardan medet umanlardır. Şeyh Edebali’nin(1206-1326) de dediği gibi, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu birazda geçmişte yapılan tartışmalara benzemektedir, sanat sanat için mi, sanat insan için mi diyerek yıllar boyu tartışıldı durdu. Bu günde tartışılan bu tartışmanın bir başka versiyonudur.

Büyüklüğü kendinden menkul bir büyük gazetenin yazarı şöyle diyor, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değişmediğini biliyordum zaten, Sayın Başbakan daha öncede söylediği bir sözünü tekrarlamış, demiş ki; Demokrasi bir amaç değil araçtır. Neymiş bunu eskiden de diyordu, şimdi de söylüyor, demek ki bunların kafalarının arkasında niyetleri farklı. Niyet okumaya çalışıyorlar, yani bu kadar süper olduklarını bilmiyordum, görünmeyeni okuma yetenekleri olduklarını sanıyorlar. Hâlbuki yaptıkları gaftan öte değildir, çünkü niyetleri okuyan bir tek varlık vardır ve o da Allah tır, bu yeteneği kendinden başkasına ihsan etmemiş, ama aklı eveller niyet okuma gayreti içerisine girmektedirler.

Gelelim araç mı, amaç mı meselesine, onlara göre Demokrasi amaç, yani devlet için milletin olma zorunluluğu gibi, millet devlet için vardır, yoksa Demokrasi milletin huzuru ve refahı için değildir. Milletin devleti için var olma sistemidir anlayışı savunulmaktadır. Israrla dar kalıpları içerisinde ezberledikleri tabularının yıkılmaması için savuna geldikleri statükolarıdır amaç.

Yoksa bunların umurunda değil milletin değerleri, ihtiyaçları, yönelimleri, mutlulukları, huzur ve refahları. Allah bile Kutsal Kitabımız Kuranda, kâinatı insanoğlunun emrine tahsis ettiğini bildiriyor, insanın ihtiyaçlarını karşılaması ve mutlu olması için, Rabbine verdikleri bunca nimete şükür etmesi için, bunca nimet verdim diyerek de zorlamıyor insanoğlunu.

Her şey insanın mutlu olabilmesi için verilmiştir, bir memleketten başka bir memlekete gitmek için amaç mı gerekiyor, yoksa araç mı, amaç bir memlekete gitmek, yani insanın ihtiyacının karşılanması, bu ihtiyacın karşılanması için de araca ihtiyaç vardır. Dün At, Eşek, Deve ve hatta Fil araç olarak kullanılıyordu, denizlerde yelkenliler vardı, ama bu gün araçlar değişti, ne yönde değişti insanı rahatlatma, daha az yorma ve daha kısa zamanda erişme açısından araçlar bu günün teknolojisi oldu, yarın ki günde büyük ihtimalle araçlar yine değişecektir, ama amaç değişmeyecektir. Bir yerden bir yere gitme gibi.

Dün insanların yönetimlerinde şehir devletleri, Padişahlıklar, Krallıklar, monarşi, teokrasi ve benzeri yönetim sistemleri araç olarak yer alıyordu. Bu gün insanlık yalnız Demokrasi de demiyor, ileri Demokrasi diyor, yarın bunun adı değişebilir, ancak iki şey değişmez bir, devlet yönetiminde insanın mutlu kılma amacı, ikincisi bu amacı gerçekleştirecek araçların gerekliliği. Birincisi yani amaç olan insanın mutluğu sabit, ikinci olan araçlar ise günün koşullarına göre değişkenlik gösteren araçlardır.

Ama birileri ısrarla niyet okuma gayreti içerisinde olduklarından, neyin amaç neyin araç olduğuna bile bakmak istememektedirler. Onlar bizim oğlan bina okur, döner dolanır yine okur misali ağızlarındaki sakızı çiğnemektedirler.

Saygı ve Selamlarımla

YAYINLANMASINI İSTEDİĞİNİZ GÜNDEME İLİŞKİN YA DA GÜNDEM DIŞI YAZILARINIZI [email protected] ADRESİNE GÖNDEREBİLİRSİNİZ...
 
17 Eylül 2010 - 00:27:26
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.488
1.498
 
 Euro
1.944 1.959
 
 Sterlin
2.307 2.350
 
 Altın
61.62 62.00
 
 IMKB
63862  
 
 
Önceden işçi ve memur vardı, şimdi yoksulluk...
 
'Türkiye'de, 'yoksulluk' söylemi siyasete yeni girdi' diyen sosyolog Üstündağ, ekledi: 'Daha önce işçiler, emekliler ve memurlar gibi kategoriler vardı. Bugün herhangi bir mağduriyetinizi kamusal alanda görünür kılmak için sürekli yoksulluktan söz etmeniz gerekiyor.
 
 
 
 
  İşadamı Hüseyin Ekseli’yle evli ödüllü yazar Anna Nikolskaya, “Kocam beni aldatıyor ve dövüyor” diyerek dava açtı.  
 
 
 
  Bugüne kadar kendi deyimiyle ‘kumar masalarına servet bırakan’ Serdar Ortaç, tutkusundan vazgeçemiyor. Geçen hafta Kıbrıs’ta sahne aldığı Cratos Otel’de 450 bin dolarından olan Ortaç, kaybını aynı otelde konser vererek çıkaracak    
 
 
 
 
Sumela ve Akdamar'daki tarihi mabetlerin Hıristiyanların ibadetlerine açılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Olumlu buluyorum. Türkiye'nin zengin mozayiği içinde gayet normal gelişmeler.
 
Şiddetle karşıyım. Bunlar ülkemizi bölmek isteyen ihanet çevrelerinin planların bir parçası.
 
Gelsinler ama dikkatli olalım, milletçe papazı bulmayalım!
 
Fikrim yok.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin