DOLAR 1.505 - EURO 1.968 - ALTIN 61.73 - IMKB 60608
Cuma 17 EYLÜL 2010
Aleviler Kılıçdaroğlu’nu nereye taşıyacak? Lahmacundan elbise, kısmet olmaz herkese Türkiye ve İran arasında anlaşmalar imzalandı Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt İşçi minübüsü kaza yaptı: 2 ölü, 7 yaralı Kartal 90. dakikada maçı kopardı Mehmet Akif'in Mısır'daki evi müze yapılmalı Oy kullanımını gasp eden parti demokratik olamaz Yunanlıların Ayasofya hayali depreşti F-135 savaş uçağı motorunu biz üreteceğiz habertaraf.com
 
 
 
Aleviler Kılıçdaroğlu’nu nereye taşıyacak?
 
 
 
 

 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Süleymân Hilmi Tunahan Hazretleri
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Evren ve şürekâsı yargılanabilir
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Neden hep o kazanıyor?
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Huzurlarınızda Abdurrahman Bey!
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Ve Baykal düğmeye bastı
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Davetsiz misafir
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Doğan'ın hayalini sandığa Bahçeli gömdü!
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asıl CHP’den korkun!
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Millet iradesi böyle mi okunur?
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
MHP: Yanlış tezi yanlış insanlarla savunursan...
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
"İnanılmaz" ama siz gene de inanın!..
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Teşbihte hata olmaz
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Baykal neden kurultay istiyor?
 
 
Yeni Şafak
Mehmet ŞEKER
Baykal en azından oy kullanabiliyordu
 
 
Radikal
Murat YETKİN
CHP'nin hatası ve faturası
 
 
Vatan
Okay GÖNENSİN
20 Eylüle kadar (PKK ateşkesi bitiyor)
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Yahudilerle aramı bozuyorum
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
Türkiye üçe mi bölündü?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Öcalan "Evet" oylarından pay istiyor!
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
MHP
 
 
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
Emine K. ARSLANER
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Alper GÜRKAN
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Hani AK Parti’ye güven oylamasıydı?

Adem Yavuz IRGATOĞLU
[email protected]
 
 
12 Eylül Referandumu’nun AK Parti için bir ‘güven oylaması’ olduğunu her fırsatta ileri süren ‘hayır cephesi’ 12 Eylül akşamı bundan geri adım attı. Referandum sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, referandumdan çıkan sonucun AK Parti’ye verilmiş oy olmadığını söyledi.

Bunları söylerken de Başbakan Erdoğan’ı haklı çıkardı. Başbakan konuşmalarında şunu söylüyordu: “Bunlar (CHP) akşam başka, sabah başka.” Evet, aynen öyle oldu, Kılıçdaroğlu, gece yarısına yakın bir saatte yaptığı referandum değerlendirmesinde “akşam başka sabah başka” olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bir gün önce “Bu bir AK Parti’ye güven oylamasıdır” diyen Kılıçdaroğlu, gece yarısı “Bu, AK Parti’ye verilmiş oy değildir” diyebildi. Sayın Kılıçdaroğlu, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Bir lider öncelikle durduğu yeri bilmelidir. Rüzgâr nereden esiyorsa, söğüt dalı gibi oraya eğilmemelidir. Eğer bir iddiada bulunuyorsanız bunu sonuna kadar sürdürün. Yok, eğer akşam başka, sabah başka olacaksanız hiç elinize yüzünüze bulaştırmayın. Sonra kullanacak oy’unuz bile olmaz. Milletin ‘maskarası’ olursunuz.

Siyaset ciddiyet ister, tutarlılık ister. Ne oldu peki bunca emeğe? Twitter abla sokağında halaylar çekiliyor şimdi. Oysa günler öncesinden Zaman gazetesinde çıkan haberde Kılıçdaroğlu’nun ‘hayır’ oyu kullanamayacağı yazılmıştı. Peki, Kılıçdaroğlu’na danışman tahsis edilmedi mi? Her fırsatta, Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarını eleştiren ve “Başbakan’ın danışmaları ne iş yapar?” diye soran Kılıçdaroğlu’na biz de soralım.

Sayın Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanının danışmanları ne iş yaparlar? Yoksa CHP’de Zaman gazetesi ‘yandaş’ diye boykot mu ediliyor? “Yeni öğrendim” dediğiniz mevzuların günler öncesinden yazıldığına dikkat buyurmaz mısınız? Siz, günübirlik mi çalışırsınız? Bundan sonra danışmanlarınıza güvenir misiniz onu bilemem. Ama şunu unutmayın ki siz millete de güvenmemiştiniz. İşte millete güvenemediğiniz gibi, bundan sonra partinizdeki danışmanlara da birer ayak mesafeyle yaklaşacaksınız.

Artık yapmanız gerekenlere bakıp, bunlardan ders çıkarmalısınız. Yeni bir lider olarak o koltuğa oturdunuz. Gözünüzün yaşına bakmazlar vallahi. Nitekim “Değişmez genel başkanınızı” bile o koltuktan edebilecek bir ‘güç’ partinizde mevcuttur. Referandum sonrası açıklama yaparken titriyordunuz. O koltuk, titreyenleri sevmez. Ne zaman ki titremeye başladınız, o zaman bilin ki kaybetmek üzeresinizdir.

Şunu da unutmayın, referandumdan çıkan yüzde 42’lik bir ‘hayır’ kararı size ait değildir. Bunların dağılımını adaletli yapın ve herkese paylaştırın. Sakın ha, MHP’nin sessiz kalarak ‘hayır’ demesini de unutmayın!

CHP’nin değerli danışmanlarına da bir hatırlatma yapalım. Basında çıkan haberleri ve köşe yazılarını iyi takip ediniz. Çiçeği burnunda başkanınızı bilgilendirin. Olur ya yanlışlıkla(!) 2011 seçimlerinde MHP veya BDP ile seçim işbirliği yaparsınız. (Geçmişte SHP’nin yaptığı gibi) Sonuçlar zuhur ettiğinde bu defa da “Benim haberim yoktu” nutukları tutmaz, kimse de buna kanmaz.

Şimdi herkesin şapkasını önüne koyup, yanlışlarını görme zamanı gelmiştir. Bundan sonraki sivil anayasa çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanmalıdır. 12 Eylül günü halkın sandıklara yansıyan iradesi, demokrasi yolculuğuna devam edilmesi yönünde olmuştur. Dolayısıyla ‘hayır’cılar da ‘evet’çiler de artık uzlaşma zemini oluşturmalıdır. Milletin kararına saygı duymayanların hali ortadadır. Bunu görmemek için kör, duymamak için de sağır olmak gerekir.

Unutulanlar: Aman ha! 2011 seçimleri yaklaşıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikametgâh naklini birisi Ankara’ya aldırsın. Referandumda ‘hayır’dan kendisi için hayır gelmedi. Olur ya, 2011 seçimlerinde belki bir oyla milletvekili olma şansını elde eder ya da kaçırır. Allah muhafaza!


 
14 Eylül 2010 - 00:02:19
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.495
1.505
 
 Euro
1.953 1.968
 
 Sterlin
2.315 2.355
 
 Altın
61.29 61.73
 
 IMKB
60608  
 
 
Türkiye için en iyisi parlamenter sistem...
 
'Akil Adam' Dışişleri eski Bakanı İlter Türkmen referandum sonrasında tartışmalara yol açan 'Başkanlık' sistemiyle ilgili soruları yanıtladı.
 
 
 
 
  Habertürk gazetesi yazarı Güntay Şimşek'in İran'da gözaltına alındığı belirtiliyor.  
 
 
 
  Endonezyalı kadının 17 yıldır bu garip hastalıkla yaşadığı ve büyük acılar çektiği iddia ediliyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin