DOLAR 1.521 - EURO 1.936 - ALTIN 61.67 - IMKB 61030
Perşembe 9 EYLÜL 2010
Bir gün daha oruç mu tutmak gerekiyor? Van savaş alanına döndü 2 milletvekili hastanelik 12 Dev Adam yarı finalde Kılıçdaroğlu Erdoğan'a villa takası önerisi yaptı Sınav skandalları yeni bir sınav sistemi doğuruyor Somalili korsanlar yine iş başında Druças: Kıbrıs sorunu en önemli önceliğimizdir Osmaniye'de 176 kilo esrar ele geçirildi Taner Yıldız: Evet Türkiye'nin önünü açar Marmaray'ın trenlerini TÜVASAŞ üretecek habertaraf.com
 
 
 
Almanya’da entelektüel kültür ırkçılığı
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
13 Eylül sonrası politikacılardan beklentilerimiz
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yılmaz Güney'ın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Taraf
Ahmet ALTAN
Her sahtekârlık mubah mı
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hayır çıkarsa ne kafama sıkarım!
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
CHP'nin 'sôl' bacağı
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
CHP'ye tesettür dersleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
‘Evet kampanyası geri tepiyor’ tartışması
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Kim 'evet'çi, kim 'hayır'cı?
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Ya ‘o’ kazanırsa
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
BDP'nin açmazı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Sandıkta kendi kendinize kaldığınızda
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
13 Eylül'ü düşünün
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
İmamın öldürülüşü ve demokratik özerklik
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Rahipler de 'kent dindarı' mı?
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Muhafazakâr bir partiden değişimin mimarlığını bekliyoruz...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Türkiye'nin en büyük derdi kriptolar
 
 
Vatan
Mutlu TÖNBEKİCİ
Esas size ''yuh!''
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Yargıtay Başkanı sistemi kaşıdı
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Kurtlar' Pontus, Ermenistan ve Kürdistan'a indi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Referandum ve ülkücü hareket
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Bu kadar 'evet'e hayır
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
Gelin biraz kulis yapalım
 
 
 
 
Yaşar YAVUZ
 
Mustafa YILDIZ
 
 
 
CHP'nin parası yok mu?

Nazlı ILICAK
[email protected]
 
 
CHP'lilerin "Paramız yok" yakınmalarını, bir propaganda malzemesi olarak görüyorum. Çünkü, her sene sahip oldukları milletvekili oranında Hazine yardımı alıyorlar. Rakamları hemen sizlerle paylaşayım:
Buna göre, AK Parti, iki yılda toplam 164 milyon, CHP 73 milyon, MHP ise 50 milyon lira almış. Ayrıca AK Parti'nin sitesine girip, "Gelir-Gider" bölümüne baktığınızda bütün rakamlar dökülüveriyor. Nereden, ne kadar para elde edilmiş; nerelere harcanmış... Her kalem, tabloda yer alıyor. 
Buna mukabil, CHP'nin sitesinde hiçbir bilgi yok. Rakip partiden hesap sorarken, insan önce kendi hanesinin içini düzenlemeye çalışır, öyle değil mi?
Her yerde sadece "evet" afişinin bulunması, CHP açısından bir mağduriyet havası yaratıyor. Ama biraz kurcalayınca, gerçeğin farklı olduğu anlaşılıyor.
AK Parti'nin Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur ile konuştum. "Gürsel Tekin, Ankara ve İstanbul bilboardlarına 50 milyon lira sarf ettiğinizi ileri sürüyor" dedim. Kesin bir dille itiraz etti. "Bütün hesaplar meydanda. Her yıl makbuzlarla birlikte hesapları Anayasa Mahkemesi'ne gönderiyoruz; Yüksek Yargı tarafından denetleniyoruz."
Bu iddianın sahibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i 50 milyon lira hakkında açıklamaya davet ediyorum. O rakamı hangi belgeye dayanarak telâffuz etti? Bana da versin, takipçisi olalım. CHP'lilere bir başka sorum da şu: Son iki yılda 73 milyon lira Hazine yardımı aldığınıza göre, ne kadarını kampanyada sarf ettiniz? Ne kadarı kasanızda duruyor?

Rahibeler
"Rahibe" konusuna girmek istiyorum. CHP Avcılar İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı, başörtülüleri rahibeye benzetirken, amaç, başını örtenleri kötülemekti. Ama, aslında rahibeler, kendilerini Allah'a vakfetmiş, dindar ve temiz insanlardır. Bir anlamda İslâmiyet gereği başını örtenle benzer niyetleri paylaşırlar; örtünmelerinin sebebi, cinselliği geri plana atmaktır. 
Onlar ayrıca evlenmezler, mal mülk edinmezler; sürekli dua ederler. Meseleye bu açıdan bakınca, "Başını kapattın, rahibe gibi oldun" demek bir hakaret sayılmaz. Kaldı ki, Katolikler için konuşuyorum, 1960'larda Papa'nın kararıyla çoğu başını açtı. Bir rahibe okulu olan Notre Dame de Sion'da okuduğum için onları tanıyorum. Ama tekrar edeyim: CHP'nin maksadı, elbette, başörtülüleri övmek değildi. Aynı zihniyette olanların sık sık başını kapatanlar için "Rahibe" tanımını, aşağılayıcı bir tabir olarak kullandığına şahit oldum. Fakat, bu tartışma içinde, rahibelerin de hakkı yenilmesin istedim.

Ne biçim özür!
Kemal Kılıçdaroğlu, afiş meselesinde AK Parti'ye ağır bir biçimde saldırdı. Tayyip Erdoğan'a "zavallı" bile dedi. Sonra hakikat anlaşıldı; Erdoğan'dan özür dilemedi. Sadece, "Başörtülüleri kırdıysak, özür de dilemesini biliriz" diye konuştu. AK Parti Genel Başkanı'ndan özür dilemek bir yana, ona, "Sen ananı da al git demiştin. Analardan özür diledin mi?" diye saçma sapan bir soru sordu. 
Arada bir benzerlik var mı Allah aşkına! CHP Avcılar İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı, İl Başkanı Berhan Şimşek'in bilgisi dahilinde başörtülüleri aşağılıyor; Erdoğan ise, bir mitingde "Anamız ağladı" diye bağıran kişiye o an öfkeleniyor ve "Ananı da al git" diyor. Erdoğan'ın o cümlesi, rencide edici. Ama AK Parti'nin genel tavrının bir yansıması olarak değerlendirilemez. Oysa CHP afişi, bildiğimiz o buyurgan zihniyetin bir tezahürü.

CHP yandaşına sorular
1) AK Parti'nin "mütecaviz!" afişleri, seni rahatsız ediyor da, CHP'nin "silikliğini" neden sorgulamıyorsun?
2) AK Parti'nin iktidar imkânlarını kullandığını söylüyorsun da, CHP'nin iki yılda Hazine'den aldığı 73 milyon lirayı ne yaptığını, niçin paranın üstüne yattığını merak etmiyorsun?
3) Evet buyurganlığını sevmiyorsun da, Hayırcıların öfkesi, iftiracı yaklaşımları gözüne batmıyor mu?
4) "Yargı ele geçiyor" diye telâşlanıyorsun da, Yüksek Yargı'nın dümeninde olanların, CHP sloganlarıyla "Hayırcı" bir tavır içine girmelerini, yargının tarafsızlığı açısından kaygı verici bulmuyor musun?
5) AK Parti'nin "sivil dikta" eğilimlerinden endişeleniyorsun ve niyet okuyorsun da, "Yürütme, yargıya müdahale edecek" diye beyanat üzerine beyanat veren HSYK ve Anayasa Mahkemesi üyelerinin, -28 Şubat brifinglerinde, askerleri alkışlamalarından hareketle-, samimiyetini niçin sorgulamıyorsun?
6) Tayyip Erdoğan'ın program ve gazeteci seçmesini tenkit ediyorsun da, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "her davete icabet ettiği" gibi bir peşin hükme, hiç araştırmadan nasıl varıyorsun?


 
7 Eylül 2010 - 09:24:54
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.511
1.521
 
 Euro
1.921 1.936
 
 Sterlin
2.320 2.365
 
 Altın
61.07 61.67
 
 IMKB
61030  
 
 
Alkış, Güneydoğu'nun nabzını tuttu...
 
Eğitimci İnsan Hakları Aktivisti Mehmet Alkış, anayasa değişikliğine ilişkin “Evet demek için çok gerekçe var. Hayır demek için ortada ciddi bir sebep görünmüyor” dedi. Darbe anayasalarıyla yönetilen bir ülkede, toplumun iradesinin bir anayasa metnine ilk defa yansıdığını belirten Alkış, “Bunu önemli saymak gerekir” diye konuştu.
 
 
 
 
  Boydak Holding'in Show TV ve Akşam gazetesine talip olduğu ileri sürülüyor. Peki neden Boydak Grubu? İşte cevabı...  
 
 
 
  Süleyman Demirel oyunun rengini kendine özgü şekilde açıkladı.    
 
 
 
 
CHP'li Avcılar Belediyesi'nce hazırlanan ve "Başörtülü kadınları rahibeye benzeten" afiş hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Genel Başkan AVCI Kemal, belediyesinin ismi AVCILAR olunca başörtülüleri vurmadıklarına şükretmek lazım!
 
CHP zihniyetini tam olarak ortaya koyan bir afiş
 
Bu afiş Kılıçdaroğlu'na bir komplo. Zaten kendisi de özür diledi.
 
Herşeye rağmen başörtüsü sorunu CHP'siz çözülmez.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin