DOLAR 1.520 - EURO 1.933 - ALTIN 59.92 - IMKB 59443
Pazar 22 AĞUSTOS 2010
Şehit babası: Bu işin peşini bırakmayacağız Saldırıda yaşlı kadın ve 6 aylık torunu öldü Türkiye'nin cezalı kentleri belli oldu "Sarkozy bir anayasa suçlusu" Erdoğan, Furkan Doğan'ın evinde Rusya'da muhalif lider göz altında Şile'deki arama çalışmaları devam ediyor Şehit askerlerin isimleri belli oldu Bozyazı'da 12 hektarlık orman sahası yandı Kocaeli'de canlı bomba alarmı habertaraf.com
 
 
 
Heron açıklaması çelişkilerle dolu
 
 
 
 
Turan GÖZLEVELİ
Ramazan mukabelenizi yaptınız mı?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Celal Bayar'ın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Milliyet
Abbas GÜÇLÜ
Fen ve anadolu liseleri boş kalacak! MEB hâlâ niye bekliyor?
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Hanefi Avcı ve kasabanın sırrı
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Hakimler ve Başkanvekili, Tike’de kebapta!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
'Dostane çözüm' yolda
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Hayırcı cemaat 'yerim dar' diyen taze gelinler gibi
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
PKK'nın ateşkes operasyonu!
 
 
Radikal
İsmet BERKAN
Hanefi Avcı'nın kitabı ve ötesi
 
 
Star
Mahir KAYNAK
Karşı hamle
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Kürtleri doğru anlamak
 
 
Yeni Şafak
Rasim ÖZDENÖREN
Kapalı toplumdan açık topluma...
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Anında görüntü (2)
 
 
 
 
Rıfat YÖRÜK
 
Taha KURUTLU
 
Ahmet HAKAN
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Ahmet ÖZCAN
 
 
 
Bizden size oy yok!

Emine K. ARSLANER
www.eminearslaner.com
 
 
Kimi hatalar, hafızanıza yapışmış kalmış kirli hatıralar gibi bulaşır kalır biyografinize. Zihniniz, peyderpey aynaya düşüp ruh aleminizi bulandıran sarı solgun yanlışları kusup boşaltamaz ve siz, yaşlandıkca ağırlaşan bir kambur gibi hayatınızın sonuna kadar taşımak zorunda kalırsınız onları. İnatçı birer katır sineğidir hepsi, kovaladıkca geri gelir. Mahcubiyetin adıdır o yanlışlar ama diğer taraftan da beşer olmanın engellenemez karşılığıdır. Şaşırmak, akıl denen cetveli ara sıra şaşı gözlerle eğri büğrü yerleştirmektir hayat defterinin üzerine ve yanlış kelimelerin altını çizmektir. Geri dönüp okuduğunuz zaman günlüğünüzü içiniz burkulur, dudaklarınız bükülür ve kapatmak istersiniz o sayfayı.

Aslında bütün bu sancıların ilacı onlarla yüzleşmek ve kabullenmektir. O yanlışın davasını kendi gönül mahkemenizde yapıp sonuca bağladığınız zaman ve bedelini ödeyip hesabınızı kestikten sonra kendinizle de, çevrenizle de barışırsınız. Artık hesap verecek tek mercii vardır; Allah. Arkasında durduğunuz için yanlışlarınızın, içinde yaşadığınız cemiyet için de yanlış örnek statüsünden sıyrılıp tecrübeli insan payesini kazanırsınız.

Ne yazık ki kolay değildir bu imtihanı kazanmak ve yanlışların kabulü halinde tehcire uğrama veya toplumdan tecrit edilme endişesinden kurtulmak. Hatalarını, günahlarını kabul etmeyen insanlar onları yok sayarak, yani inkara yönelerek kendilerini savunmaya kalkışırlar.

Bu insan tipine de tahammül edilebilir ama öyle budala insanlar vardır ki, onlar devenin eğri taraflarını kabullenmez, biteviye onu düzeltmeye çalışırlar. Egosuna teslim olmuş kaypak kimlikler yanlışlarını savunurken, aklı ve vicdanı rafa kaldıran argumanlar kullanır; çoğu zaman ilahi kelamı, resulun sünnetini sabun yaparak alınlarındaki lekeyi silmek için çırpınırlar.

İşte Türkiye, geçtiğimiz günlerde bu destursuz kişiliklerden biriyle daha tanıştı. İnternetin bilinmediği ve bilgi akışının ışık hızıyla yarışmadığı dönemler, bu tür savrulmalar yani savunmalar için gayet güvenliydi. Artık her yanlış ifadenin, işkembeden atılan her bilginin istikameti anında tesbit edilebiliyor ve hedefine geri iade ediliyor.

Başbakanlığa Avrupalı gurbetçilerden sorumlu danışman olarak atanan Ali Yüksel’in bir söyleşisinde haremiyle alakalı sarfettiği sözler twitter isimli platformda öyle müthiş bir protestoyla karşılık buldu ki, sadece birkaç saat içinde bu sanal eylem Hürriyet Daily News gazetesinin internet sitesinden bütün dünyanın mahkeme-i irfanına sunuldu.

Poligamiyi peygamber sünneti olarak yorumlayan ve şimdilik 3 adet olan eş sayısını en yakın zamanda 4’e çıkaracağını ilan eden hızlı danışmana Başbakanlık erkanının Avrupalı Türklerle alakalı olarak ne danışacakları büyük bir merak konusu. Hiçbir mahcubiyet emaresi göstermeden haremindeki hatun sayısını ve arzuladığı kadın sayısını ikrar eden, daha da ileri gidip bunu bir hayır hasenat faaliyeti olarak sunan ve peygamber sünneti ambalajıyla süsleyen ilahiyatcı danışmana sadece kadın olarak değil, Avrupalı bir Türk olarak da ‘hayır’ demek ve bu ‘hayır’ı referandumda sandığa taşımak boynumuzun borcu olmuştur. Almanya’da İslam’ı haremiyle temsil eden birinin, Türkiye’de bizleri yine haremiyle temsil edeceği gerçeği bir tarafa, hanımına sadık kalamayan bir adamın memleketine nasıl sadakat besleyeceği sorusu da kafaları karıştırmaktadır. Başörtüsü yasağını kaldıracak, çatır çatır vergisini ödediğimiz lakin kapısından içeri sokulmadığımız binalarda bize bir yer ayıracak, halkın temsil edildiği her mekanda halktan biri olarak kendimizi temsil salahiyetine kavuşturacak diye oy verdiğimiz ama her geçen yıl biraz daha umut kestiğimiz partinin yaptığı bu son atama bardağı taşıran son damla olmuştur.

Ak parti en samimi emekdarlarını, yani kadın seçmenlerini daha fazla incitmekten vazgeçmeli ve derhal kadrolarındaki metresli isimleri teker teker ayıklamalı. Medyadaki aksi sedası olan kalemlere de başını çevirmeli ve bu zevat arasında da ciddi bir revizyona gitmeli. Muhafazakar medyanın önde gelen erlerinin şöförlerinin, çalışanlarının maaşını ödeyemeyen gazete binalarına her sabah taşıdıkları ve her akşam aldıkları çıtır gazeteci hanımların villalarda oturtuldukları haberlerini alıyoruz. Her sabah bir yenisi kurulan muhafazakar televizyon kanallarının reklam spotlarında ağırlıklı olarak kadınları görünce seviniyor ama aralarında bir tane bile başörtülü bulunmamasına hayret ediyor, bütün bu görüntülerle bize verilen mesajı ; ‘senin işin burada bitti. Hadi dön şimdi evine’ olarak tercüme ediyoruz.

Ezcümle; çok rahatsızız beyler ve sabrımız taştı... Bizden size referandumda dahi oy yok...


 
7 Ağustos 2010 - 01:05:05
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.510
1.520
 
 Euro
1.918 1.933
 
 Sterlin
2.333 2.375
 
 Altın
59.53 59.92
 
 IMKB
59443  
 
 
Orakoğlu: Kitap siyaset kokuyor...
 
Eskişehir Emniyet Müdürü, tecrübeli istihbaratçı Hanefi Avcı'nın cuma günü piyasaya çıkan kitabı 'Haliç'te Yaşayan Simonlar- Dün Devlet Bugün Cemaat' çok ses getirdi. Orakoğlu ise kitabı 'Kitap siyaset kokuyor' sözleriyle yorumladı.
 
 
 
 
  ABD’li uzman Nicholas Carr, California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya dayanarak, internet başında geçirdiğimiz zamanın, beynin yapısını bozarak, düşünme ve öğrenme kabiliyetine zarar verdiğini yazdı  
 
 
 
  Yeraltı dünyasından Alaattin Çakıcı’nın Kandıra Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade vermesiyle sonuçlanan Çakıcı-Nuri Ergin mektup savaşlarında Ergin’in yazdığı mektup da ortaya çıktı.    
 
 
 
 
Bazı SP'li grupların iftar basıp SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'u istifaya çağırmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Bu tür hareketler Kurtulmuş'u büyütür, Türkiye yeni bir lider kazanır.
 
Erbakan Hoca tamamen haklı. Kurtulmuş Genel Başkanlığı bırakmalı.
 
SP'nin iç meselesi, beni ilgilendirmiyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin