DOLAR 1.595 - EURO 1.932 - ALTIN 62.71 - IMKB 55234
Cuma 11 HAZİRAN 2010
“Çağdışı bir ülke yerine İsrail’i tercih ederim” Referandumda ilk oylar 3 ağustosta Hakkari'de polis noktasına saldırı: Ölen yok 2 pilot subay ile 1 teknisyen astsubay şehit Rusya, İran'a S-300 füze satışlarını dondurmuyor At ve eşek eti op: 16 kişi serbest kaldı Borsa z54861 puandan günü tamamladı Dolar 1,588 TL, Euro 1,922 TL'den günü bitirdi İsrail'in gemi baskını kınandı Karabulut ailesinin talebi reddedildi habertaraf.com
 
 
 
Hollanda'da seçimin tartışmasız galibi FAŞİZM
 
 
 
 
Ahmet ÇİÇEK
ABD (oğulları) ya da İsrail (oğulları)
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Cengiz Aytmatov'un vefat yıldönümü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
‘Hoca Efendi’ tartışılmaz mı?
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fethullah Gülen’den korkuyor muyum?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Bıçak sırtında yürüyen Başbakan...
 
 
Star
Ardan ZENTÜRK
Gazze’nin asıl nedeni: Filistin doğalgazı
 
 
Yeni Asya
Cevher İLHAN
Saldırı soğumaya bırakılıyor…
 
 
Vakit
D. Mehmet DOĞAN
Seyfi Oktay neden bakan olmuştu?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Bölgede barış istediği sürece Türkiye dertten kurtulamaz
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Mavi Marmara oyları
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Saadet ve yeniden format
 
 
Hürriyet
Mehmet Yakup YILMAZ
Mossad ajanı Türk gazeteciler!
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
İsrail, AK Parti hükümetini yıkabilir mi?
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Bülent Yıldırım anlatıyor
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Anayasa Mahkemesi kuzuyu yemeye karar verirse...
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
Korkuyorum
 
 
Posta
Rauf TAMER
Birikmiş notlar
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Hem İsrail’e, hem ABD’ye, hem kendi cemaatine seslendi
 
 
 
 
Emine K. ARSLANER
 
İbrahim YILDIRIM
 
Taha KURUTLU
 
Kevser TOPKAR
 
Harun KABAN
 
 
 
Hızlı davranmak

Hüsnü MAHALLİ
[email protected]
 
 
Doha'da gerçekleşen Türk Filmleri Festivali çerçevesinde düzenlenen, 'Türkiye ile Arap ülkeleri ilişkilerinde medyanın rolü' konulu toplantıda konuşmak üzere Katar'dayım.

Herhangi bir Arap ülkesine gittiğimde doğal olarak yalnız o ülkedeki insanların değil aynı zamanda yoğun bir şekilde izlediğim Arap televizyonları üzerinden tüm Arap ülkelerinin Türkiye'ye yönelik sürekli ve hızla artan ilgisini gözlemliyorum. Nitekim iki günlük Katar ziyareti sonrasında bu ilginin olağanüstü arttığını görmem beni şaşırtmadı. Arap televizyonlarının tümünde sürekli olarak Türkiye ile ilgili haberler veriliyor ve İsrail'in yardım gemilerine yönelik Türkiye'nin tepkileri hep ön plana çıkarılıyor.

Tam da bu sırada Suriye lideri Esad aniden İstanbul'a geliyor.
Esad, ülkesinin Türkiye'ye olan desteğinin yanı sıra bölgesel politikalar için Ankara ile birlikte hareket etme kararlılığını dile getirmek amacıyla aniden İstanbul'a geldi. Başkan Esad Başbakan Erdoğan ile yaptığı basın toplantısında bir kez daha Türkiye'nin arabuluculuğuna destek verdi ve barışa hazır olduklarını söyledi.

Tam da bu sırada İstanbul Avrasya'da Güvenlik ve Ekonomik İşbirliği Konferansı'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu. Bu konferansa katılmak için İran, Rusya, Azerbaycan, Irak, Filistin, Ukrayna, Afganistan liderleri ve başka ülkelerin bakan ve temsilcileri geldi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, toplantıya katılan Pakistan ve Afganistanlı meslektaşları ile bir araya gelerek, iki komşu ülke arasındaki sorunların çözülmesi için özel bir çaba harcadı. İstanbul ve Ankara daha önce de iki ülkenin liderleri arasındaki zirvelere ev sahipliği yapmıştı.

İşte Türkiye'nin hızlı diplomatik çabasının iki günlük görüntüsü.
Hiç kimse Türkiye'nin bu görüntüsünden ve bölgesel ve uluslararası alanda yükselen onurlu prestijinden rahatsız olmamalı.

Gerekçesi ne olursa olsun Türkiye'nin bu gerçeğini görmeyenler ya da görmek istemeyenler hep kaybedecektir. Çünkü Türkiye'nin bu konum ve rolü artık yalnızca bölgenin ve dünyanın politik söylemlerinde değil; aynı zamanda tüm insanların vicdanında yer edinmiştir. Bu ise elbette kolay olmamış ve olmayacaktır. Çünkü bölgede ve dünyada, Türkiye'nin öncü rolüne etkin ve aktif çabalarına karşı olan çok ülke ve güç var ve hep olacaktır.

Bunların başında da kuşkusuz İsrail gelmektedir. Çünkü Başkan Esad'ın basın toplantısında söylediği gibi Türkiye, gerçek tarihsel konumuna dönmekte ve bölgesel barış ve istikrar için tüm sorumluluklarını üstlenmektedir. Türkiye şimdiki yolda devam ettiği sürece hep kazanacaktır. Bu andan itibaren Türkiye, başkalarının hesabını değil; başkaları Türkiye'nin hesabını yapmalı ve herhangi bir plan ve proje yaparken mutlaka Türkiye'nin olumlu-olumsuz tepkisini göz önünde bulundurmalı ve bulunduracaktır. İsrail'in son saldırısından sonra tüm dünya Türkiye'den söz etmektedir. Türkiye belki 9 insanını kaybetti ama karşılığında çok şey kazandı ve kazanacaktır.

Son yardım gemileri ile belki Türkiye İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı kuşatmasını henüz kaldıramadı ama tüm dünyanın İsrail'i kuşatmasına yol açtı. Bu nedenle bir kez daha samimiyet testi ile karşı karşıya olan batı İsrail'e yönelik son söylemlerinde etkin ve hızlı adımlar atarak bu testi geçmelidir. Başta ABD olmak üzere Batılı tüm ülkeler, BM ve diğer bölgesel ve uluslararası örgütler Türkiye'nin açtığı yolda yürümek ve Ankara'nın bölgesinde barış, istikrar ve esenlik politikalarına destek vermelidir.
Batı bunu yaparsa, kendisi ve tüm dünya hemen kazanacaktır. Yapmazsa da kendisi kaybedecek ama gecikmeli de olsa Türkiye ve onun dostluğuna değer verenler mutlaka kazanacaktır.


 
8 Haziran 2010 - 08:30:05
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.585
1.595
 
 Euro
1.917 1.932
 
 Sterlin
2.309 2.350
 
 Altın
61.95 62.71
 
 IMKB
55234  
 
 
Recep Vidin: Mavi Marmara cennetimdi...
 
İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın organizasyonunda gerçekleşen “Rotamız Filistin, yükümüz insani yardım” sloganıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisinde, Ankara Araştırma ve Kültür Vakfı Başkanı Recep Vidin de vardı. Yazarımız Adem Yavuz Irgatoğlu, Recep Vidin’le Mavi Marmara'da yaşananları konuştu.
 
 
 
 
  'Baykal'a kaset komplosunu hazırlayan da, Kılıçdaroğlu'nu başkanlık koltuğuna oturtan da aynı güç. Peki Kılıçdaroğlu Ergenekon'a diyet mi ödedi?'  
 
 
 
  Aydın Doğan, AK Parti’nin derin merkezine 3 kere gitmiş! Bu ziyaretlerde bazı yazar ve televizyoncuların kelleleri istenmiş. Yeniçağ’ın polemikçi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü köşesinde Aydın Doğan’ın pazarlık için Ankara’da AK Parti kurmaylarına gizlice ziyaretlerde bulunduğunu şöyle yazdı...    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin