DOLAR 1.585 - EURO 1.920 - ALTIN 62.28 - IMKB 55234
Cuma 11 HAZİRAN 2010
Bilinmeyen formülü 8. sınıf öğrencisi buldu İzmir'de bombacılar yakalandı İsrailliler, Türkiye'yi ''düşman'' görüyor Osmaniye'de operasyon sürüyor Real hipermarketlerde grev kararı Cari açık yüzde 175,4 arttı Şehit isimleri Ankara'da sokaklara verilecek İsrail'in saldırısı filmi BM'de izlendi Kasırga'da tutuklu sayısı 30 oldu Borsa 55.185,87 puandan başladı habertaraf.com
 
 
 
Hollanda'da seçimin tartışmasız galibi FAŞİZM
 
 
 
 
Ahmet ÇİÇEK
ABD (oğulları) ya da İsrail (oğulları)
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Cengiz Aytmatov'un vefat yıldönümü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Nerede duruyorum
 
 
Sabah
Erdal ŞAFAK
Hikâye!
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Darbe yapmak, zamparalık yapmak
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Paniğe gerek yok ama...
 
 
Radikal
Hasan Celal GÜZEL
Türk dış politikasını anlamak zorundasınız
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Türkiye-Doğu-Batı derken değişimi anlamak! (4)
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
'28 Şubat ekseni' harekete geçti!
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
1 Mart intikamcıları
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Erdoğan sözünü tuttu, peki yarın ne olacak?
 
 
Hürriyet
Mehmet Yakup YILMAZ
Abdülnasır’a bir faydası olmamıştı
 
 
Hürriyet
Oktay EKŞİ
Türbanlı memur...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gülen üzerinden Erdoğan zayıflatılabilir mi?
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Hükümet tasfiye planını nasıl okuyor?
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
Kim bu MOSSAD ajanı gazeteciler?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Eksen kayması?
 
 
Radikal
Türker ALKAN
Erdoğan 'monşerlere' kızmakta haklıdır!
 
 
Star
Yağmur ATSIZ
Ankara tutarlı!
 
 
Yeni Şafak
Yusuf KAPLAN
Türk Barış Düzeni'ne doğru... (2)
 
 
Vatan
Zülfü LİVANELİ
Batı’nın AKP aşkı, nefrete dönüştü
 
 
 
 
Emine K. ARSLANER
 
Taha KURUTLU
 
İbrahim YILDIRIM
 
Harun KABAN
 
Kevser TOPKAR
 
 
 
"O"raya cami yapılmasına ben de karşıyım

İsmail UĞUR
[email protected]
 
 
İki gün önce HaBertaraf'ta bir haber yayınlandı. "ABD'li muhafazakarlar, ikiz kulelerin yerine cami yapılması fikrine karşı eylem yaptı" başlığıyla verilen haber dikkatimi çekti. Bunun üzerine bir yazı yazılır diye düşündüm.

ABD'nin 11 Eylül'ünde güzelim ikiz kuleleri yerle bir oldu.

O devasa sembol binaları kim yıktı dersiniz? ABD'ye göre Afganistan dağlarında saklanan uzun sakallı, cübbeli, radikal İslamcı bir (!) terörist olan Usame Bin Ladin.

O fırtınalı günde ABD'nin dünyaya karşı ilk mesajı şu olmuştu: Ya benden yanasınız, ya da düşman.

Bizim merhum Ecevit de ABD'ye koşulsuz destek vermişti tüm dünya ülkeleri gibi.

ABD medyasında aylarca hikayeler uyduruldu saldırıya ilişkin. Böyle büyük bir saldırı organizasyonu, Afgan dağlarında konuşlanan bir adama nasıl yıkılmıştı? Ortalık durulmaya, sis perdesi aralanmaya başladıkça, Aklı başında analist ve yorumcular emperyalist ABD'nin hedef saptırma yapabileceğini konuşmaya başladılar. Böylesine büyük ve komplike bir saldırı planının en güçlü örgütler tarafından bile başarılmasının zorluğundan bahsedilmeye başlandı.

Ne ilginçtir ki; ikiz kulelerde binlerce İsrailli çalışmasına rağmen, onlardan hiçbirisi o gün işe gelmemişti. O saldırıda hiçbir İsrailli ölmemiş, olan masum(!) ABD halkına olmuştu. Bu dikkat çekici ayrıntılar üzerine kafa yoran düşünürler, saldırının bir ABD-İsrail yapımı olduğunu düşünmeye ve dillendirmeye başlamışlardı. Ve 11 Eylül saldırıları üzerindeki şaibeli bilinmezlikler tartışılmaya devam ederken, "İslamcı terör" diye bir kavram dünya halklarının kafasına kazınıyordu. "Müslümanlar, masum insanları hiç çekinmeden katledebilecek potansiyel teröristlerdir." mesajı, tüm dünya insanlığının belleklerine yerleştirilmişti.

Evet, bana göre bu saldırıyı düzenleyenler, Siyonist devletin beyin takımı MOSSAD ve onun ABD'deki Siyonist işbirlikçileriydi. İşte ben bunun için ABD'deki muhafazakarların ikiz kulelerin yerine cami yapılması fikrine karşı çıkmalarına sonuna kadar hak veriyorum. Ben de karşı çıkıyorum ABD'nin "Zero Point (Sıfır Noktası)" olarak tanımladığı o enkazın yerine cami yapılması fikrine. Gerekçem ABD'li muhafazakarlardan farklı olsa da ben de şiddetle karşıyım bu fikre. Oraya cami yapılması fikri kesinlikle Siyonistler tarafından ortaya atılmış bir planın parçasıdır. Destek veren Müslümanlar varsa eğer; Siyonist planın farkında değillerdir.

Sıfır Noktası'na cami yapılmasına şunun için karşı çıkıyorum; bu fikir tamamen Müslümanların aleyhine oluşturulacak bir organizasyonun parçası olmalıdır. Çünkü oraya yapılacak bir cami, İslamı ve o camide namaz kılacak Müslümanları ebediyen terörist olarak gösteren bir "nefret abidesi" olacaktır. İkiz kulelerin yerine kurulacak bir cami, ABD ve dünya halklarına, "Ey dünya insanları; işte hepiniz görün, burada binlerce insanın kanını dökenler, bu camilerde ibadet eden insanlardır. Bunların nasıl eli kanlı birer terörist olduklarını unutmayın. Yıktıkları binaların kanlı enkazına onların ibadethaneleri yaptık ki; bu terörist Müslümanlara karşı olan nefretinizi ve kininizi asla unutmayın." mesajı taşıyacaktır. Müslümanlar böyle bir girişim ihtimaline karşı bile yüksek sesle karşı çıkmalıdırlar. Zira bu çağ, savaşların meydanlarda değil, zihinlerde yapıldığı bir çağdır. Bilinçlerimiz ve duyarlılıklarımız istila edilmekte, insanların şuurlu düşünme yetenekleri köreltilmektedir. O yüzden herkese tavsiyem; bir fikre karşı çıkarken veya savunurken, mutlaka iki yönlü düşünülmesidir. Şöyle ki; ben bir Müslüman olsaydım, Sultanahmet camii de bir grup İsrailli terörist tarafından içinde binlerce kişi namaz kılarken yerle bir edilmiş olsaydı, ve sonra birileri çıkıp oraya bir havra dikseydi, ben ne düşünürdüm. Olaya böyle bakınca; İkiz Kuleler'in yerine cami yapılması fikrini kimler ister ve destekler, apaçık ortaya çıkıyor.

50 GEMİLİK BİR FİLO İSRAİL'İ YENER

Sonbaharda yeni bir insani yardım filosunun Gazze için oluşturulacağı söyleniyor. Bu ikinci çıkarma akıllıca organize edilirse İsrail diz çöker. Bir avuç kahramanın koskoca İsrail donanmasına karşı aldığı galibiyet ortada dururken, ikinci ve geniş kapsamlı bir filonun İsrail'i tümden çökertmeye yeteceği aşikar.

Yeni filo çıkarması için bazı öneriler

-Yeni filo için en az 50 gemi ayarlanmalıdır. 

-Her bir gemiye 500 aktivist yerleştirilmeli. Böylece 25000 kişilik dev bir siviller ordusu meydana getirilmelidir.

-Cephane olarak önerim ise yumurta. Çünkü atıldığı zaman içindeki sıvı yayıldığı için İsrail askerlerinin eline yüzüne bulaşıp görüşlerini engelleyecektir. Aynı zamanda kaygan bir zemin oluşturduğundan, hareket kabiliyetlerini büyük ölçüde engeller. Bu nedenle gemilerde ciddi miktarlarda yumurta stoku bulundurulmalıdır.

-Eski devir icadı sayılan kalkan ve zırhlar tedarik edilmelidir. Özellikle kalkanların yuvarlaklığı daha da artırılmalıdır. Bu sayede korkudan deli gibi sağa sola ateş eden İsrail asker(cik)lerinin sıktıkları mermiler saplanmadan kayıp gidebilsin.

-Yardım gemilerinin altlarına su altı kameraları yerleştirilmelidir. Pervanelere ve motora sabotaj yapmaya çalışırken kendini sakatlayıp ölen İsrail askerlerinin de dünyaya izletilmesi sağlanmış olur. Dövüşmekten anlamadıkları gibi teknik olarak da hiçbir halttan anlamadıkları ortaya konmuş olur.

-Her gemiye belli sayılarda oyuncak bebek konulmalıdır. Gözü dönmüş İsrail askerlerine gerçek bebekler yerine onlar verilmelidir. Çünkü Allah muhafaza titreyen elleriyle şantaj niyetine aldıkları masum yavruları öldürürler yanlışlıkla(!).

YENİ FİLO İÇİN İSRAİL ORDUSUNA DA BİR İKİ TAVSİYE

-Öncelikle hemen belirteyim; Allah aşkına bir dahaki sefere askerlerinize kadın küloduna benzer tanga türü iç çamaşır giydirmeyin. Emin olun bu sizi başarısız bir operasyondan daha çok rezil ediyor.

-Askeri eğitim müfredatına "ağlamama" başlıklı bir ders koyun ve operasyon timini bu konuda en geç Ağustos ayına kadar tam tekmil eğitin.

-Askerlerinize denizden gemiye çıkarken ip kullanmak yerine vantuz kullanmayı öğretin. İple ne inmeyi ne de çıkmayı beceremiyor sizinkiler.

-Yeni operasyonda bayan komandolara da yer verirseniz daha iyi olur. Bizim millet kadınlara el kaldırmaz.  
8 Haziran 2010 - 02:33:59
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.577
1.585
 
 Euro
1.908 1.920
 
 Sterlin
2.309 2.350
 
 Altın
61.73 62.28
 
 IMKB
55234  
 
 
Recep Vidin: 'Mavi Marmara cennetimdi'...
 
İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın organizasyonunda “Rotamız Filistin, yükümüz insani yardım” sloganıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisinde, Araştırma ve Kültür Vakfı Ankara Şube Başkanı Recep Vidin de vardı. Sayın Vidin’le ‘Mavi Marmara’yı ve yaşananları konuştuk.
 
 
 
 
  'Baykal'a kaset komplosunu hazırlayan da, Kılıçdaroğlu'nu başkanlık koltuğuna oturtan da aynı güç. Peki Kılıçdaroğlu Ergenekon'a diyet mi ödedi?'  
 
 
 
  Aydın Doğan, AK Parti’nin derin merkezine 3 kere gitmiş! Bu ziyaretlerde bazı yazar ve televizyoncuların kelleleri istenmiş. Yeniçağ’ın polemikçi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü köşesinde Aydın Doğan’ın pazarlık için Ankara’da AK Parti kurmaylarına gizlice ziyaretlerde bulunduğunu şöyle yazdı...    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin