DOLAR 1.583 - EURO 2.186 - ALTIN 68.25 - IMKB 65307
Perşembe 3 ŞUBAT 2011
Fenerbahçe Ülker: 80 - Zalgırıs Kaunas: 72 Hindistan'daki tren kazası: 19 ölü Kuzey Kafkasya'da kafe tarandı: 4 polis öldü BEŞİKTAŞ'TAN GOL YAĞMURU Mısır'daki gösteriler: 1 ölü, 403 yaralı "10 yıldır paşaları operasyonda görmedim" Davutoğlu, Mısır için Katar'a gidecek "Mübarek'in sonu Şah'ınki gibi olacak" OTOBÜS DEREYE UÇTU: 7 KİŞİ ÖLDÜ Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumunda habertaraf.com
 
 
 
TESEV Ortadoğu raporunu yayınladı
 
 
 
 
Mehmet ALKIŞ
Bediüzzaman'ı doğru anlamak
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Defne Joy Foster hayatını kaybetti
 
 
 
 
 
Yeni Şafak
Abdülkadir SELVİ
Tanka çıkacağına İnce'yi sustur
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Pespaye olma... Çalış!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Türkiye'nin örnekliği
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Kar mı yağmış yüce dağlar başına?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
İsyan ahlakı ve CHP
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
El Cezire'den CHP'ye dersler
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Erdoğan açıkça “Git artık” dedi
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Tebrikler: Mısır'ın halkına ve Türkiye Başbakanı'na
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Susarak konuşmak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mısır üzerinden İsrail'e bakış
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Seçime sadece 4 ay var lavuklar
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu bölgede soft power yetmez...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Diktatör İslam'a karşı idi
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Yüksek Yargı'nın ve AK Parti'nin çelişkileri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Barolar Birliği Başkanı ne diyor?
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Türkiye Mısır’a benzer mi?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
AKP'ye oy veren herkes aptal öyle mi?
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Ve isyan...

İlhami ATMACA
 
 
“Kendi halkını yenemez kral
Ve tutuklayamaz yoksulluğu
Ayaklandığında halk
Bir salyangoz gibi kaçar kral
Bırakıp sedef kabuğunu”

(İsyan ve Tekbir/Bilmez bunları Kral Şiiri’nden)Ortadoğu’da itidali önerenler, ne kadar iyi niyetli olurlarsa olsunlar zimnî olarak emperyalistlerin bölgedeki erk ve menfaatlerinin ömrünü bereketlendiriyorlar bana göre.

Ortadoğu’da yaşamak bir öteki anlamıyla küresel güçlerin hard ve soft (Sıcak savaş ve kültürel) saldırılarıyla savaşarak yaşamaya eşit.

İtidali önerenler akîl görünüyor, yeter diyenler hayalperest ve uçuk. Ben bu kelimeleri kullandım siz meşrebinizce uygun olan kelimeleri yerleştirirsiniz.

Belâya bulaşmayı kim ister durduk yerde. Bize itidal önerenler aslında ne öneriyorlar? Ayrıca bulaşmamamız önerilen belâ ne tür bir belâdır.

Ortadoğu neredeyse yüzyıldır bir belâ ve ateşin içinde.

Dünya Savaşları sonrasında bölgeyi işgal eden emperyalist güçler, müstemlekeleri altına aldıkları bu ülkelerden bir türlü pençelerini çekmediler. Ortadoğu’nun halkının %99’unun müslüman olduğu model bir Laik Cumhuriyet’in kurulması yine onların kontrolünde gerçekleştirildi. Bu Laik Cumhuriyet’in sınırlarında bir müstemleke kurulmadıysa da, Kadim Osmanlı’nın evlatlarının yaşadığı toprakların büyük bir bölümü müstemleke altında kaldı.

Model Laik Cumhuriyet örnek gösterilip, ve mutlaka bir kahraman varederek güya bağımsızlık vererek ülkeleştirdikleri bu toprakların yönetimlerini de kendi menfaatlerine uygun tağut karakterli yöneticilere teslim ettiler.

Bir zamanlar İran’ın Şah’ı, Irak’ın Kral Faysal’ı, Mısır’a bağımsızlığın tek taraflı olarak İngiltere tarafından verilmesi…

Ortadoğu’nun yakın tarihine yüzeysel bir bakış bile emperyalistlerin ne yaptılarsa açıkca yaptıklarını görmeye yeter.

Elbette emperyalist güçlerin kontrolünde olmayan yöneticilerin varlığı da inkar edilemez. Ancak onları bekleyen zulümler, sürgünlerdi ve emperyalist güçlerin tezgahladığı darbelerle halka rağmen yönetimlerin iktidarı sağlandı.

Yazılan yalan resmi tarihler, yürütülen politikalar Ortadoğu’nun kadim evlatlarının aleyhine oldu hep.
Baskılanan aşağılanan, ötekileştirilen, yoksullaştırılan halk, baskılanan inançlar…
Bu kadim coğrafyada batı uşağı öyle tağutlar oldu ki, halkın başörtülerine bizzat ellerini uzatmaktan çekinmediler.

Ortadoğu, Osmanlı’nın yıkılmasıyla yetim kaldı. Ortadoğu’nun her coğrafyası ağır bedeller ödedi ve ödüyor o tarihlerden bu yana.

Bugün açıkça emperyal olduğunu söyleyerek Ortadoğu’daki menfaatlerini bırakmayacağını söyleyen devletler bu topraklardan çekilmedikleri sürece, İnsanlık vicdanını kanatan, Haysiyetsiz Katil Siyonist İsrail Devleti yıkılmadıkça Ortadoğu ve Ortadoğunun kadim evlatları hep ateş içinde olacak.

Elbette, bu toprakların asıl sahipleri ayaklanıp emperyalistler ve onların yardakçısı tağut erk sahiplerinin iktidarlarını yıkıncaya kadar.

Halkın vicdanında derin yaralar açan bu tağut kralların saltanatının ebedi olmayacağı muhakkak.

Bugün, Tunus ve Mısır’da başlayan ayaklanmaların ardında emperyalistlerin parmağının olmadığını hesap etmek safdillik olur. Safdillik olur ancak, bu ayaklanmaları bütünüyle onların yeni bir tezgahı olarak düşünmek de Ortadoğu’nun kadim çocuklarına büyük bir haksızlık olur.

68 yıldır Haysiyetsiz Katil Siyonist İsrail Devleti’nin İşgalindeki Filistin ve zulüm gören Filistinlilerin yaşadıklarına seyirci kalındı da, Tunus’da bir gencin kendini yakmasıyla mı başladı bu ayaklanma diye düşünenler mutlaka olacaktır.

Böyle düşünmek acımasızca olur. Çünkü; İsrail’e karşı 1973 ve 1967 yıllarında savaşılmıştır. Hatta bir keresinde Siyonist İsrail Devleti’nin yok edilmesine ramak kalmıştır.

Yine de, sonrasında Siyonist İsrail Devleti’nin azgınlığına seyirci kalındığı muhakkaktır.
Seyirci kalanlar halklar değil, emperyalistlerin yardakçısı tağut yönetimlerdir. Yoksa maddi ve manevi olarak bütün halklar Filistinli kardeşlerinin arkasında olmuştur.

Tunus ayaklanması baskılanmış, ezilmiş, yoksullaştırılmış halkın, onurlu bir gencin kendisini yakmasıyla başlayan gerçek bir halk ayaklanmasıdır. Zeynelabidin Bin Ali'nin saltanatını sarsan bu ayaklanma, benzer yazgıyı taşıyanlara umut olmuştur ve Mısır halkı da bu kıyama katılmıştır.

Emperyalistlerin ve yardakçılarının bu ayaklanmaya menfaatleri icabı bir yerinden müdahil olacaklarından hiç şüphe etmiyorum ancak, bu topraklarda yaşan insanların vicdanlarını yaralayan sömürgecilerin ve sömürü sisteminin baskıcılığına karşı güçlü haysiyetli muhalif cephelerin olduğunu unutmamak gerekir. Mısır’da İhvan-el Müslimin hareketi meselâ.

Bu ayaklanmaların akibet için dua ediyorum. Çünkü bu ayaklanmalar önce halkın kalbinde başlamış ve tağutların saltananıtı yıkmak üzere sokaklara dökülmüş vicdanların ayaklanmalarıdır. Yoksulluğa, sömürüye, zulme, adaletsizliğe, baskıya, inanç ve ifade yasaklarına karşı onurlu bir başkaldırıdır.

Ortadoğu halklarının soylu ayaklanmalarını başlatan ışığı, kim ne derse desin, Dünya Kamuoyu önünde Haysiyetsiz Siyonist İsrail’in suratına “One Munite!” diyerek “Çocuk Katili” olduğunu bir şamar gibi çarpan Haysiyetli bir adam Tayyip Erdoğan ve  Gözü dönmüş haysiyetsiz bir katil olmasına rağmen Siyonist İsrail Devleti’nin Filistinli kardeşlerimize uyguladığı insanlık dışı ambargo ve abluka’ya karşı yürümüş, bu uğurda 9 şehit vermiş insanlık onur ve vicdanını kurtarmış, tavrıyla bölgenin kaderinin değişim sürecini başlatmış Mavi Marmara Gemisi’nin haysiyetli aktivistleri yakmıştır.

Haysiyet bu toprakların mayasında vardır.
Bugün değilse yarın mutlaka!
Kurtuluş bu kadim toprakların haysiyetli çocuklarının dirilişindedir.

İnşallah bu ayaklanmalar Ortadoğu’nun haysiyetle bir dev gibi doğruluşunun ve Ortadoğunun esmer çocuklarının haysiyetli dirilişinin işaretleridir.

 
29 Ocak 2011 - 10:34:27
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.573
1.583
 
 Euro
2.171 2.186
 
 Sterlin
2.534 2.580
 
 Altın
67.81 68.25
 
 IMKB
65307  
 
 
Son röportajıyla Defne Joy Foster...
 
Arkadaşının evinde ölü bulunan Defne Joy Foster'ın son röportajı...
 
 
 
 
  Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller ile eşi Eda Çiller, 1.5 yıllık evliliklerini sonlandırıyor. Ancak Eda Çiller’den, kayınvalidesi ile boşanmak üzere olduğu eşine şok suçlamalar geldi. Genç kadın, “Hayatımdan endişe ediyorum” diyerek savcılıktan yardım istedi.  
 
 
 
  İnternet kullanıcıları tehdit altında! Bilgisayar devi Microsoft’un yetkilileri, Internet Explorer kullanıcılarına acil güvenlik uyarısında bulundu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app