DOLAR 1.565 - EURO 2.084 - ALTIN 71.49 - IMKB 67607
Pazartesi 3 OCAK 2011
Askeri yargıyla ilgili düzenleme imzaya açıldı Yemen açıklarında 80 göçmen boğuldu Borsa, günü 67607 puandan tamamladı Dolar günü 1,562; euro 2,079 TL'den kapattı Yargıtay 63 sanığı tahliye etti Altın yeni yıla rekorla başladı Cameron: Radikalizmde kendimizi sorgulayalım Liberman'ın "fakir diplomatları" Polislere kısa süreli askerlik geliyor Küçük yaştaki banka soyguncusu yakalandı habertaraf.com
 
 
 
Avrupa'daki terör algısı değişiyor
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Aktör Pete Postlethwaite öldü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Bir darbe planından söz edeceksiniz, Masonlardan söz etmeyeceksiniz
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Özcan'a göre YÖK'ü kimse kaldıramaz
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Büyük yazar oldum
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Kendi şehrinden nefret eden vekil
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Hürrem değil Emmanuel bu yahu!
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kadere bak, o şimdi asker
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Diyarbakır'ın verdiği ders
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Nostradamus bu kadar uçmamıştı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Geciken adalet ve İstinaf Mahkemeleri
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
"Muhteşem Yüzyıl" kimin fantezisi?
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
2011'de nasıl bir AKP?
 
 
Akşam
Oray EĞİN
17 dakikada çağdaş Türkiye tablosu
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Bizimkilerin en beğendiği köşe yazarları!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
2011’de neler olur?
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Diyanet İşleri Başkanlığı adına Saim Yeprem Cevap verdi…
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Osmanlı’da Türkçe
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Acılara değil umutlara açılalım
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
Engin ARDIÇ
 
Şamil TAYYAR
 
 
 
“Sahibinin (Bloomberg’in) Sesi”

Ahmet ÖZCAN
[email protected]
 
 
Fatih Altaylı, dün gece ‘teke tek’ programına siyasetin iblisi Demirel’in yaverini çıkardı.

2010 yılının bu son programında Demirel’in yaveri soyadının hakkını verircesine cinliğin doruklarında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Seçim barajından şikâyet etti ve yüzde birlik tüm partileri DP çatısı altında seçim ittifakına çağırdı, bu suretle barajın aşılabileceğini zannediyordu.

Hâlbuki çoktandır gerçek eksenini değiştirmiş bulunan DP’nin bir an evvel CHP’ye katılması ve böylece baraj sorununu aşması daha gerçekçi bir yaklaşımdır.

Cindoruk ve şürekâsı da bunu fark etmiş olduğundan olsa gerek halkı tıpkı CHP gibi ne olduğu bir türlü anlaşılamayan “Cumhuriyet-Laiklik-Kutsal Devlet” eksenine, yani statükoya çağırıyor, hem de ülke batıyor tehdidiyle.

Oysa yıllardır istismar edip aldattıkları halkın gözü açılmış, aynı delikteki yılana bir daha parmağından sokulmak niyetinde hiç değil bize göre.

Aksi halde statükonun masonik ayağını temsil eden mevcut DP’nin yeniden merkez sağ adı altında hayatiyet kazanması bir hayalden ibarettir. Bunun doğru bir tahmin olduğunu ise ilk seçimlerde göreceğiz.

Gelelim işin esasına;

Program, DP’nin propagandasından ve Cindoruk’un anılarını anlatmasından ziyade Hükümetin dış politikasını eleştirmeye odaklıydı.

Fatih Altaylı; “Dış İşleri Bakanı Davutoğlu’un yaklaşımlarından endişe duyduğunu” sufle ederek Cindoruk’u bu konuya yönlendirdi.

Cindoruk’ta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kötü (ne demekse) dış işleri bakanı olarak niteledi. Ancak, bunun gerekçelerini ortaya koyamadığı gibi Davutoğlu’nun düşüncelerinden etkilenmiş olduğunu gizleyemedi.

Oysa varlığıyla yokluğu pek de anlaşılamayan, üzerinde adeta ölü toprağı bulunan bir bakanlığın doğru yönetildiğinde nelere kadir olduğunu ispatlayan bakandı eleştirmeye çalıştıkları.

Komşularla sıfır sorun politikası ne ABD’nin ne AB’nin ne de İsrail’in işine gelmezdi. Türkiye çevresindeki devasa ekonomik imkânlardan yararlanamaz yalnızca dostlarının(!) izin verdiği ile yetinmek zorunda kalırdı.

Rusya dışında komşularıyla anlaşmalar yapsa bile, onlar izin vermediği takdirde hayata geçirilemezdi. Müttefiklerinin coğrafyamızda giriştiği askeri müdahaleleri yalnızca seyreder söyleyecek sözü olmazdı.

Komşuları ile var olan sorunları çözmek yerine bilinmeyen bir geleceğe ertelemeyi dış politikanın başarısı zannederlerdi.
BM’de sunulan karar tasarılarına haksız olsa bile müttefiklerinin doğrultusunda parmak kaldırırdı.

İsrail’in yayılmacı ve devlet terörü zulüm politikalarına karşı çıkmak bir yana ikiyüzlü tavırlar ile doğal müttefiklerinin Kıbrıs konusunda Türkiye karşıtı bir tavır almalarına yol açarlardı.

İşte bu zevatın beğenmediği Davutoğlu, bu döneme kadar katı bir defans taktiği yanında görünme, karışma, çalışma dışında bir tavır ortaya koyamamış bir bakanlığa misyonunu hatırlatmış ve onu kış uykusundan uyandırmıştır. Kış uykusunu diplomasinin bir gereği zanneden bakanlıktaki bir kısım monşerlere de haddini bildirmekle çok iyi etmiştir.

Dik duruşu, kültürü, engin bilgisi, sakinliği, kararlılığı, takipçiliği, çalışkanlığı, girişimciliği ve uzak görüşlülüğü bakımından yetenek ve üstünlüğünü başarılarıyla kanıtlamış ve bunu Türkiye üzerinde kötü emelleri olanların dışındaki tüm Dünya da kabul etmiştir.

Ülkemizde beşinci kol görevi yapan çevreler, önce ‘eksen kayması’ tartışması çıkarıp kimin çıkarlarına hizmet ettiklerini gösterdiler. Bundan dolayı Ankara’da görev yapan ABD misyonu ile Fatih Altaylı’nın ve Netenyahu ile Cindoruk’un aynı eksende buluşması aklıselim hiç kimseyi şaşırtmadı.

Varlık nedeni Siyonizm’in nihai hedefine ulaşması için kendilerini adamak olan Mason biraderlerin emanetçisi ve avukatı olan Cindoruk’ta elbette İsrail yöneticileri ve Amerika’daki Siyonistler gibi niteleyecekti Davutoğlu’nu.

Fatih Altaylı’ya gelince O’nun işi cambazlık. Elbette Patronu Bloomberg’in çıkar ve bakış açısına aykırı program yap(a)mazdı.

Davutoğlu bugüne kadar görev yapmış dışişleri bakanları arasında yıldızı parlayan ender politikacılardan biri olup bunu sağduyu ve vicdan sahibi her Türk vatandaşı teslim etmektedir. Tarih de bunun tanığı olacaktır.

Bize göre Türkiye’de “Yılın Adamı” Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’dur.

Bloomberg’ciler-Siyonistler hasedinden çatlasa da.    


 
1 Ocak 2011 - 01:05:32
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.069 2.084
 
 Sterlin
2.390 2.430
 
 Altın
71.05 71.49
 
 IMKB
67607  
 
 
Patron olmanın sırrını açıkladılar...
 
Peki bir girişimci hangi yolları izlemeli? Başarılı bir girişimin koşulları ne?.. Patronlardan girişimcilere altın değerinde öğütler...
 
 
 
 
  Başbakan Erdoğan’a kaygılarını ileten İSO için çıkarılan haritaya göre en riskli bölge olan Topkapı-Beylikdüzü hattında sadece oda üyesi 7.700 tesis bulunuyor  
 
 
 
  İş dünyasında yaşanan önemli sorunlardan biri o kadar güzel hikâyeleştirildi ki... İşte internette hızla yayılan o hikâye...    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin